České hory AKTUÁLNĚ 2015/2016

České hory AKTUÁLNĚ 2015/2016
Skiareál Šachty Vysoké nad Jizerou.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky a sjezdovky, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.

Jak na to

Průběžně přijímáme jakékoliv další poznatky o stavu zimních túr v Česku na mailové adrese redakce, nebo v diskusi pod tímto článkem. Zajímají nás také novinky v ubytování, dopravě, na sjezdovkách i v běžeckých stopách.

Přinášíme aktuální zprávy.

1. května

Beskydy - Lysá hora

Silnička na Lysou horu je prohrnutá, čím v Beskydech skončila lyžařská sezona. Přečtěte si fotoreportáž z cyklistického výjezdu.
(Horské sporty Vratimov)

23. dubna

Krkonoše - Špindlerův Mlýn

Dnes ukončily zimní provoz lanovky a vleky ve Špindlerově Mlýně. Do konce dubna bude v provozu ještě sjezdovka na Horních Mísečkách každý den v době 8-14 h za 150 Kč/den, děti platí 100 Kč. Poslední den provozu 1. května se bude lyžovat zadarmo.

22. dubna

Krkonoše - Karpacz

Nad polskou Karpaczí se ještě sjezduje, skialpuje, chodí na sněžnicích i v pohorkách. Sníh se sice mokrý, ale laviny nehrozí. Přečtěte si podrobnosti.
(Idnes)

18. dubna

Sněžka - severní stěna

Severní strana Sněžky má dost sněhu na sjezd volným terénem. Přečtěte si popis sjezdu.
(Horydoly)

17. dubna

Krkonoše - Sněžka

V okolí Sněžky se stále sjezduje. Čeští skialpinisté jezdí zásadně do Česka. Stopy jsou vidět především ze Studniční hory do Obřího dolu, někdo jede po hraně Sněžky ke Slezské bodě a je projetý i jeden žlab z východního hřebene Sněžky do Obřího dolu. Podívejte se na aktuální snímek. Poláci lyžují nejčastěji ve svazích podél sjezdovky z Karpacze na Kopu. Dobrý sníh je však jen v hodní části, protože dole je rozmoklý. Sjet se dá i severní stěna Sněžky.
(Horydoly)

13. dubna

Krkonoše - Špindlerův Mlýn

V nedeli jsem byl ve Spindlu a bylo to peklo. Uz v 9 rano voranice, mokry a tezky snih, vubec to myslim uz nerolbovali. A permici milostive zlevnili o kilo:) Takze jsem uz definitivne sjezdovky odstavil do sklepa... At zije sezona 2006/7:))
(Roman Zvarič)

12. dubna

Beskydy - Razula

Skiareál Razula sice plánoval ukončení zimní sezony, ale kvůli nové sběhové nadílce pojedou vleky ještě o Velikonocích. Zde jsou podrobnosti.
(Horydoly)

11. dubna

Velikonoční sjezdovky

V polovině tuzemských lyžařských středisek se bude lyžovat i o Velikonocích. Na horách napadlo několik centimetrů nového sněhu. Týká se to všech pohoří od Jeseníků a Beskyd na východě až po Krušné hory na západě.
(Horydoly)

5. dubna

Krkonoše - Špindlerův Mlýn

V Krkonoších nad Špindlerovým Mlýnem stále leží velké množství sněhu. Podívejte se na fotogalerii z mistrovství České republiky ve skialpinismu.
(Bike4u)

31. března

Beskydy - Razula

Tuto neděli 2. dubna pojedou naposledy vleky v beskydském skiareálu Razula. Tady jsou podrobnosti.
(Razula)

Jizerské hory - konec sjezdařské sezony

Jizerskohorská lyžařská střediska Bedřichov a Severák ukončí sezonu tuto neděli 2. dubna. Špičákm v tu dobu zastaví všechny vleky, jezdit bude jen lanovka. Zimní provoz skiareálu skončí zřejmě o Velikonocích. Sněhu je zatím všude na sjezdovkách dost, ale upadl zájem lyžařů.
(Sundisk)

26. března

Králický Sněžník - skitouring

V masivu Králického sněžníku se dají podnikat lehčí lyžařské túry na skialpech. Přečtěte si reportáž.
(Lokomotiva Brno)

25. března

Herlíkovice - sjezdovky zlevňují

Cena denní permanentky v krkonošských Herlíkovicích se snižuje na 490 korun od pondělí 27. března. Zde jsou podrobnosti.
(Snowhill)

24. března

Krkonoše a Jizerky - běžky

Na české i polské straně Krkonoš a Jizerských hor stále vládnou výborné podmínky pro běžkování. Přečtěte si fotoreportáž z non-stop přejezdu. Prohlédněte si meteorologická data a záběry webových kamer.
(Humanita Praha, Hydronet)

17. března

Praha - běžky

V pražských běžkařských areálech Hvězda a Šárka stále panují výborné podmínky pro běžkaře. Leží zde přes 10 cm zmrzlého sněhu a běžecké stopy jsou rychlé.
(Jiří Kadlec)

Razula - po víkendu se zlevňuje

Od pondělí 20. března se na beskydské Razule bude sjezdovat za poloviční mimosezonní cenu. Ve skiareálu zatím vládnou dobré sněhové podmínky. Přečtěte si podrobnosti.
(Razula)

16. března

Krkonoše - skialp

Kotel a Liší hora v Krkonoších nabízejí velmi dobré podmínky pro skialpinismus. Podívejte se do blogu.
(Radovan Stejskal)

15. března

Brdy - běžky

V centrálních Brdech i na Hřebenech je dostatek sněhu na běžkařskou turistiku. Podrobnosti jsou v článku a diskusi.
(Jiří Kadlec, Horydoly)

10. března

Česko - snížení cen za lyžování

Velká lyžařská střediska začínají snižovat ceny celodenních permanentek. Příklady mimosezonních cen: Špindl 550 Kč (d 11.3.), Rokytnice 480 Kč (od 13.3.), Harrachov 405 Kč (od 13.3.), Zadov 310 Kč (od 19.3.), Bedřichov 270 Kč (od 20.3.)
(Horydoly)

9. března

Praha - Žluté lázně končí

Malý skiareálek Žluté lázně v Praze ukončí v neděli 12. března zimní sezonu.
(Metro)

6. března

Hradecké lesy - běžky

V nadmořské výšce 250 m n. m. v okolí Hradce Králové stále vládnou fantastické podmínky pro běžkaře. Tvrdý sníh s popraškem prašanu umožňuje bruslit především po otevřených loukách a polích.
(Petr Ďoubalík)

4. března

Praha - běžky

Během dnešní noci znovu napadlo dost sněhu v Divoké Šárce, Tiché Šárce a Tichém údolí, aby se dalo běžkovat. Už se tu objevilo několik vyjetých stop.
(Jiří Kadlec)

3. března

Brdy - běžky a sněžnice

Všechny klasické běžkařské trasy na Brdech jsou sjízdné vyjma několika prohrnutých lesních silniček. Po předpokládaném sněžení lze doporučit sněžnice v oblasti Hřebenů a Plešivce.
(Horydoly)

2. března

Hradecké lesy - běžky

V okolí Býště v lesích u Hradce Králové leží 3 cm nového sněhu na starém ztuhlém podkladě. V rovinatém terénu Hradeckých lesů je to ideální kombinace pro bruslení na běžkách.
(Petr Ďoubalík)

1. března

Beskydy - skitouring

Ideální sněhové podmínky pro skitouring v Beskydech stále trvají. Podívejte se do fotogalerie a článku.
(Climb On, Lokomotiva Brno)

Jeseníky - skialpinismus

Dobré podmínky na skialp jsou i v Jeseníkách. Přečtěte a prohlédněte si fotoreportáž od Pradědu k Červené hoře.
(Palič)

13. února

Český les - sněžnice

V nejzápadnějším koutě republiky, kde se stýká Český les a Smrčiny, leží tolik sněhu, že vytváří ideální místo pro túry na sněžnicích. Osamělé výlety lze podnikat například na Dyleň, po hřebeni Českého lesa od Chebu k Tachovu, do lesů a pahorků nad Aší či směrem k výběžkům Krušných hor v okolí Vojtanova.
(Libuše Vernazzová, Horydoly)

12. února

Jeseníky a Krkonoše - laviny

V Jeseníkách a Krkonoších vyhlásila Horská služba čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí z pětistupňpové škály. Naposledy se tak stalo před deseti lety.
(Česká televize)

9. února

Razula - běžky

Běžecké tratě nad beskydskou Razulou právě dostaly nový příděl sněhu. Do víkendu by měly být upravené. Podrobnosti najdete na oficiální stránce střediska.
(Razula.cz)

8. února

Beskydy - freeride

V Beskydech leží velké množství prašanu. Podívejte na fotoreportáž.
(Laviny.cz)

6. února

Jizerské hory - polské běžky

V polské části Jizerských hor je hodně sněhu, dokonale upravené běžecké stopy a málo lyžařů. Přečtěte si fotoreportáž.
(Humanita)

3. února

Krkonoše a Jeseníky - skialp

Ideální podmínky pro skitouring stále vládnou v nejvyšších českých i moravských horách. Podívete se na fotoreportáže z Krkonoš a Jeseníků.
(Climb On)

31. ledna

Krkonoše - ledy

V Labské jámě pod Labskou boudou jsou dobře vyledněné ledopády. O víkendu se tam sešlo velké množství lezců. Ledy jsou nateklé i ve spodní části Labského dolu v lese.
(Horydoly)

Orlické hory - běžky

V okolí Šerlichu vládnou ideální podmínky pro turistické běžkování. Podívejte se do fotogalerie.
(HO Humanita)

26. ledna

Praha - Žluté lázně

Minisjezdovka pro děti a krátký běžkařský okruh pro dospělé jsou v provozu ve Žlutých Lázních v Praze - Podolí. Sjezdovka měří padesát metrů, stopa je dlouhá půl kilometru. Vstupné je padesát korun na osobu, dalších sto korun platí aktivní lyžaři - tedy ti, kteří vyjedou na tratě.
(Horydoly)

25. ledna

Beskydy - sníh pro běžkaře

V Beskydech vládne pravá zima. Přečtěte si o podmínkách na běžkařských trasách. Dnes před polednem bohužel došlo k lavinové nehodě na Smrku.
(Beskydy)

23. ledna

Jizerské hory - ledopády

Ledopády v Jizerkách jsou narostlé pro ledové lezení, ale nejsou příliš silné ani dlouhé. V údolí Velkého Štolpichu nad Ferdinandovem se dá lézt na všech obvyklých místech, ale ledy jsou kratší. Přístup vede hlubokým sněhem. V sobotu 21. ledna byly ledopády většinou promoklé a tvořila se na nich kašovitá hmota z ledu, vody a sněhu. V neděli 22. ledna tato vrstva zmrzla do nepříliš pevné krusty. Vodopád Velkého Štolpichu pod turistickou lávkou je rozteklý a zasněžený, nedá se po něm lézt. Ledopády v lomu pod Oldřichovským sedlem jsou tenké a vhodné spíše pro lezení s horním lanem. Podívejte se se na snímky z Velkého Štolpichu. Další aktuální fotografie z níže položených ledů ve Štolpichu.
(Horydoly, HO Humanita)

22. ledna

Beskydy - Radhošťská hřebenovka

I v Beskydech se dá absolvovt hodnotná hřebenovka na skialpech. Přečtěte si popis a podívejte se na fotografie z přejezdu od Velké Stolové na Radhošť.
(HO Vsetín)

19. ledna

Západočeské běžky

Ve Slavkovském a Českém lese jsou strojově upravované stopy ve třech malých střediscích: Mariánské Lázně (golfové hřiště), Čerchov (česko-německé) a Silberhütte (německé). Podrobnosti najdete v blogu.
Olles.cz

Beskydy - Lysá hora

Lysá hora v Beskydech nabízí stále dobré podmínky pro jednoduchý skialpinismus. Podívejte se na aktuální nákres túry z Malenovic.
Nfo.sk

Jizerské hory - Oldřichovský led

Ledy v Oldřichovském lomu v Jizerských horách jsou již narostlé, ale zatím tenké. Podrobnosti jsou v diskusi.
Lezec.cz

18. ledna

Sjezdaři v Chotouni

U středočeské Chotouně nedaleko Jílového, kam jezdí městská hromadná doprava z Prahy, jsou v provozu tři krátké vleky.
(Metro)

13. ledna

Čertovo břemeno na běžkách

V okolí Jistebnice jsou v současnosti desítky kilometrů strojově upravených stop pro běžkaře. Běžecké trasy vedou pestrou krajinou s lesíky a remízky, střídají se mírná stoupání a krátké rychlé sjezdy. V celé oblasti je 30 - 40 cm tvrdého zmrzlého sněhu. Pro běžkaře z Prahy je dobrým výchozím bodem stanice Střezimíř na trati Praha - České Budějovice. Podívejte se do fotogalerie z okolí Prčice a Nadějkova.
(Jiří Kadlec)

12. ledna

Jeseníky - Velký kotel

Jeseníky jsou ideálně zasněžené pro skialpinismus. Podívejte se do fotogalerie na Velký Kotel.
(Tomáš Vidlák)

11. ledna

Stolové hory na běžky

V polských Stolových horách těsně za hranicemi mezi Broumovem a Náchodem je projetých několik běžkařských stop. Přečtěte si o nich podrobnosti.
(Kalimera)

10. ledna

Brdy pro běžkaře

Velmi dobré sněhové podmínky hlásí jižní Brdy v okolí Třemšína (skoro půl metru sněhu). Jsou zde projeté běžecké stopy a na stromech silná námraza. Nástup na běžky je možný např. ze zastávky Slavětín u Březnice, odkud je prošlápnutá stopa volnou krajinou a lesy až na Třemšín. Naopak na Hřebenech je zatím sněhu poskrovnu (10 - 15 cm) a některé kamenité lesní cesty jsou sjízdné jen pro skalní lyžaře. Sledujte podrobné sněhové hlášení.
(Horská služba Brdy)

Jizerské hory - přechod do Polska

Hraniční přechod do Polska na trase z Jizerky do Orle v Jizerských horách je průjezdný pro běžkaře. Cestu udržuje sněžný skútr.
(Metro)

9. ledna

Sníh leží v celém Česku

I v Českém středohoří leží trochu sněhu. Podívejte se na fotogalerii ze Zlatníku mezi Mostem a Bílinou.
(Puschpull.org)

Běžkovat se dá na Hané v okolí Olomouce a Prostějova. Přečtěte si fotoreportáž.
(Horydoly)

V Krkonoších na Studniční hoře leží velké množství zpevněného sněhu. Podívejte se na fotogalerii.
(Climb On)

7. ledna

Lipno nejezdí

Lyžařský skiareál Lipno nebude až do konce víkendu v provozu. Lyžování na vlecích, lanovce, sjezdovkách i v běžeckých stopách brání silný vítr, námraza a velké množství sněhu. Aktuální informace najdete na stránkách střediska. Na Zadově padají do běžeckých stop pod tíhou sněhu stromy, ale horská služba běžkařům pouze vydala doporučení k opatrné jízdě.
(Lipno Servis, Nova)

Krušné hory - nebezpečí pro běžkaře

Na běžeckých okruzích okolo Špičáku u Božího Daru leží množství stromů a očekává se, že další ještě spadnou. Obecní úřad spolu s horskou službou tratě uzavřel a nechal upravit bezpečné okruhy na bezlesých planinách. Přesto se na lesních okruzích pohybuje množství běžkařů.
(Česká televize)

6. ledna

Krušné hory a Šumava bez běžkařů

Krušnohorský Boží Dar a šumavské Lipno přestaly do odvolání upravovat tradiční běžkařské stopy. Těžký sníh láme v jejich okolí stromy a ohrožuje tak bezpečnost lyžařů. Podrobnosti najdete v článku.
(IDnes)

5. ledna

Krkonoše - Luční bouda

V okolí Luční boudy sněží, je pod mrakem a viditelnost je špatná. Podívejte se na dnešní snímky.
(Jan Červenáček Šlechta)

Lavinové nebezpečí

Všechny vyšší české hory hlásí třetí stupeň lavinového nebezpečí. Místy horská služba nedoporučuje hřebenové túry. Přečtěte si podrobnosti.
(IDnes)

2. ledna

Praha - Letná

V Praze na Letenské pláni jsou pro běžkaře vyjeté stopy na klasiku.
(Jimi)

1. ledna

Ralsko - údolí Zábrdky

Údolím Zábrdky v bývalém vojenském protoru Ralsko je projetá turistická běžková stopa. Nejlépe se na ni lze napojit u velkého vodárenského objektu přibližně kilometr pod hospodou (v zimě mimo provoz) Na Pince. O Zábrdce jsme dosud psali jen v souvislosti s horskými koly.
(Horydoly)

22. prosince

Šumava - sváteční Zadov

Vleky na šumavském Zadově pojedou na Štědrý den od 8:30 do 13:00 hodin. Sváteční jízdenka bude stát 20 korun.
(Yeti.sk)

20. prosince

Krkonoše - Rokytnice se rozjela

Zimní středisko Rokytnice v Krkonoších zahájilo o právě uplynulém víkendu plný provoz. Do lyžařského areálu Horní domky přijel Krakonoš na snowboardu, čímž jasně demonstroval že v letošním roce se lanovou dráhou na vrchol Lysé hory budou smět přepravovat také snowboardisté. Podívejte se na snímky s Krakonošem. Přečtěte si diskusi o prvních dojmech z lyžování na Lysé hoře.
(Petr Kadavý, Město Rokytnice)

Snowkiting v Beskydech

Letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí je vysněžené a dá se na něm provozovat snowkiting. Podívejte se na fotoreportáž.
(Harakirikiteboarding)

19. prosince

Beskydy - Lysá hora

Běžkařské stopy v okolí Lysé hory v Beskydech jsou zaváté a nejsou projeté. Hora je tedy v ideálním stavu pro skitouring. Podívejte se do fotogalerie.
(Klub horských sportů Ostrava a Lysá hora)

18. prosince

Protěž na Černé hoře osvětlená

V Janských Lázních otevřeli v pátek 16. prosince nejdelší sjezdovku s umělým osvětlením v České republice. Večerní lyžování na sjezdovce Protěž je v provozu po celou hlavní sezónu každý den od 18:00 do 21:00. Do 23. prosince se jezdí za 150 Kč, dále za 250 Kč. Skibus pro večerní lyžování z centrálního parkoviště jezdí k čtyřsedačkové lanovce od 17:45 do 21:15 h, v hlavní sezoně (25.12.- 19.3.) také z Trutnova v 17:15 a z Horního Maršova v 17:45. Podívejte se na snímek ze slavnostního otevření.
(Horydoly)

13. prosince

Krkonošský led Kamienczyk

Ledopád na potoce Kamienczyk v polské části Krkonoš kvůli oteplení roztál. Ledy na jižní české straně pohoří také nejsou v lezitelném stavu. Přečtěte si podrobnější zprávu.
(Karkonosz.pl)

Rossignol Pro Tour

Rossignol vydal termínovou listinu své demotour v Česku a na Slovensku. Podívejte se na data a názvy středisek.
(Snowhill)

12. prosince

Jeseníky na skialpy

V Jeseníkách jsou už téměř ideální sněhové podmínky, takže je možné odzkoušet kouzla i nástrahy skialpových lyží. Podívejte se na fotogalerii.
(Climbingschool.cz)

11. prosince

Lysá v Beskydech

Projeté běžkařské trasy v okolí beskydské Lysé hory vedou z Papežova na vrchol a přes Ivančenu na Zimný.
(Lysá hora)

9. prosince

Herlíkovice a Kašperské Hory

V krkonošských Herlíkovicích a šumavských Kašperských Horách začíná letošní sjezdařská sezona dnešním večerním lyžováním. Obě střediska nabízejí sjezdování na večer za zaváděcí cenu padesáti korun. V obou skiareálech v noci mrzlo a tratě jsou v dobrém stavu.
(Snowhill)

5. prosince

Krkonoše v mracích

Západní Krkonoše jsou již zasněžené, ale lyžování je tu teď jen pro nadšence. Již více než týden se halí jejich vrcholky do mraků, sněhu je jen tak tak a ještě nejezdí všechny vleky a lanovky. V Harrachově nejezdí Rýžoviště, ve Špindlu Svatý Petr a v Rokytnici Lysá hora.

V Harrachově se jezdí především po červené sjezdovce na Čerťáku a v Rokytnici jsou v provozu sjezdovky u Křížku a Přibližováku. Na obou se střídají snad všechny druhy sněhu od zmrzlých ploten, umělý sníh i příjemný upravený mix přírodního a umělého sněhu. Občas se objeví tráva nebo hlína. V Rokytnici se prodává rodinná jízdenka,ale musíte si o ni výslovně říci. Například odpolední lyžování vyjde dva dospělé a dvě děti na 300 korun.

Hlavní běžkařské trasy jsou upravené pro klasiku i bruslení, zatím na nich není moc lidí. Hřebeny jsou místy špatně projeté, střídá se na nich hluboký sníh a ledovaté úseky, terén je vhodný pro telemarky nebo skialpy.

Sjezdy do Labského a Obřího dolu, případně do Kotelních jam jsou zatím jen málo zasněžené, nelze je tedy pro ježdění ještě doporučit. Také ledu je zatím ještě málo na zimní horolezectví.
Podívejte se na fotogalerii ze Západních Krkonoš mezi Harrachovem a Rokytnicí.
(Horydoly)

V Peci jezdí jen vybrané vleky, ale sjezdové lyžování je tu slušné. V Černém Dole se také sjezduje a podmínky jsou tu dobré.
(Bohuslav Hůlka, Sportovní klub vozíčkářů)

V Česku se moc nelyžuje

Nevelký zájem o lyžování během uplynulého víkendu zavinilo špatné počasí a předvánoční ruch. Přečtěte si přehled, kde všude jezdili sjezdaři i běžkaři.
Aktuálně.cz

2. prosince

Razula v Beskydech rolbuje

V beskydském skiareálu Razula se o víkendu 3.-4. prosince rozjede první sjezdovka u hotelu Horal. Leží na ní směs technického a přírodního sněhu vysoká 37 centimetrů. Podívejte se na aktuální snímky z rolbování.
Horydoly

1. prosince

Šumavské běžecké trasy

Na Šumavě se právě upravují desítky kilometrů běžeckých stop. O letošních novinkách si přečtěte v článku.
Národní park Šumava

Kašperské Hory přidaly vlek

Skiareál v Kašperských Horách na Šumavě se rozjede 16. prosince. Oproti loňsku přibude jeden bubínkový vlek. Večerní permanentka na ten den bude stát padesát korun. Více najdete v popisu střediska.
Snowhill

28. listopadu

Podkrkonošské vleky

Ve všech podkrkonošských skiareálech, které provozuje společnost Snowhill, se vleky rozjedou 9. prosince, a tedy o týden dříve, než bylo plánováno. Týká se to Herlíkovic, Jablonce nad Jizerou, Vysokého nad Jizerou a Jilemnice. Kašperské Hory na Šumavě pojedou podle plánu. První večerní herlíkovické lyžování bude stát pouhých padesát korun.
Horydoly

27. listopadu

Krkonoše, Černá hora

Na začátek sezóny v Janských Lázních přálo prvním nedočkavcům počasí, lyžovalo se na půlmetrové vrstvě sněhu. Lyžaři mohou vyzkoušet tratě na Černé hoře i přes týden, kdy pojede kabinová lanovka a vleky Sport a Anděl. O příštím víkendu se rozjede i čtyřsedačka Protěž. Podívejte se na dnešní snímky z vrcholu Černé hory.
Sundisk

Jizerky jsou ideální pro běžkaře

Ideální podmínky pro běžkaře nabízejí Jizerské hory okolo Bedřichova. Stopy jsou upavené a dosud je v nich málo lidí. Na úzká prkénka vyrazili především zkušenější běžkaři, kterým se pod nohy nepletou rekreační výletníci.
Horydoly

26. listopadu

Sjezdařské sezona opravdu začala

Tento víkend se rozjela všechny velká zimní střediska v Česku. V provozu dosud nejsou pouze Ještěd, Praděd a nejezdí ani lanovka z Jáchymova na Klínovec.
TV Nova

25. listopadu

Na Ještědu nová sedačka nebude

Na Ještědu letos nepojede slibovaná čtyřsedačková lanovka. Město Liberec na ni nezískalo dost peněz a nabízenou spolupráci s provozovatelem několika dalších lyžařských středisek Snow Hill odmítlo. Nová čtyřsedačka měla jezdit pod starou kabinkou. Tu vlastní už od její výstavby České dráhy a město se s nimi také není schopno dohodnout na jednotné permanentce pro celý skiareál Ještěd. O plánech, co s Ještědem, si přečtěte v článku.
Skinet, Horydoly

24. listopadu

Krušné hory, Klínovec

Krušné hory jsou pod sněhem. Přesvědčete se o tom ve fotogalerii z Klínovce.
HO Humanita

23. listopadu

Janské Lázně startují v pátek

"Skiareál Černá hora - Janské Lázně již připravil půlmetrovou souvislou vrstvu technického sněhu na sjezdovce Anděl. Takřka 3 km sjezdovek jsou prvním lyžařům plně k dispozici," uvedl ředitel střediska Petr Hynek. Pozvánku na páteční otevření skiareálu najdete v článku.
Horydoly

Upravené běžkařské stopy

Stopy pro bruslení jsou upravené v okolí Bedřichova v Jizerských horách a na běžeckém stadionu v krkonošských Horních Mísečkách.
Kalimera

Klínovec nepojede

Lanovka z Jáchymova na Klínovec se letošní zimu zřejmě vůbec nerozjede. Provozní budovu poškodil požár a škody jsou v krátké době neopravitelné. Krušné hory tak přišly o jednu ze svých nejdelších sjezdovek.
MF DNES

21. listopadu

Komáří vížka

Nejdelší česká lanovka na Komáří vížku v Krušných horách bude v provozu od 25. listopadu. Do té doby na ní proběhne pravidelná každoroční údržba.
Horydoly

19. listopadu

Boží Dar

První vlek v Česku dnes spustil Boží Dar. Zatím je v provozu jen krátký vlek u tohoto krušnohorského městečka. Božídarští letos vyhráli pomyslný souboj o první lyžování, který obvykle vyhrávají krkonošské Mísečky a výjimečně je předežene Praděd. Hřebeny Krušných hor jsou již sjízdné pro běžkaře, ale pravidelné stopy v nich ještě nejsou upravené.
TV Nova a Horydoly

Bílá Praha

Dnes ve tři hodiny ráno napadl první sníh i v Praze. V Krkonoších na Labské boudě už leží čtvrt metru sněhu. Podívejte se na snímek z okna redakce Horydoly na Zahradním Městě v Praze.
Horydoly

16. listopadu

První sníh v Česku

Na Šumavě, v Krkonoších, Orlických a Krušných horách napadl první letošní sníh. Sněhový poprašek vydržel i přes den. Na nejvyšší úseky horských komunikací proto museli vyrazit silničáři.
Lidovky

7. listopadu

Snowboardisté do Rokytnice

Podle zatím nepotvrzených zpráv by letos měla Rokytnice nad Jizerou pustit snowboardisty na všechny sjezdovky. Měli by tedy mít na rozdíl od minulých let přístup i na lanovku na Lysou horu. Dosud jim ho provozovatel Spartak Rokytnice na příkaz úředníků z Krkonošského národního parku zakazoval.
Horydoly

1. listopadu

Více umělého sněhu na Ještědu

Ještěd prodloužil na nadcházející sezonu umělé zasněžování na všechny sjezdovky kromě Plání. Sjezdovka F10 bude letos poprvé přístupná traverzovou trasou z právě dokončované lanovky na Černý vrch, která nahradí prastarý kotvový vlek.
Czecot

Skibus z Ústí do Telnice

Autobus bude jezdit Ústí nad Labem do skiareálu Telnice o víkendech a školních prázdninách. Jeho provoz bude spuštěn současně s vleky a sjezdovkami. Jízdenka bude stát čtrnáct korun a za lyže či běžky se platí pět korun. Od loňského prosince do letošního března přepravil stejná autobus přes dvanáct tisíc milovníků zimních sportů.
Czecot

26. října

Jezerní sjezdovka v Kramolíně

Lyžařské středisko Kramolín zprovozní novou Jezerní sjezdovku, která vede pod lanovkou na centrální parkoviště v Lipně nad Vltavou. Lehká modrá trať je dlouhá 1,25 kilometru, má převýšení 135 metrů a v nejužším místě je široká 35 metrů. "Jezerní sjezdovka je kompletně technicky zasněžována, díky ní odpadne nepříjemné sjíždění zpět na parkoviště lanovkou,“ říká ředitel společnosti Lipno Servis Luboš Krejza. Nabídku sjezdových možností rozšíří nové výukové hřiště pro lyže i snowboardy, které je také uměle zasněžováno a je obsluhováno dvěma pohyblivými koberci místo vleků.
Budnews

18. října

Jízdní řád Pusteven v Beskydech

Lanovka na Pustevny v Beskydech zveřejnila jízdní řád platný od 3. října do 23. prosince. Ve všední dny jsou odjezdy stanoveny na 8, 10, 12, 14 a 16 hodin. V sobotu, neděli a ve svátky se odjíždí od 7 do 18 hodin každou celou hodinu.
Skialpin Pustevny

4. října

Špindl citelně zdraží

Špindlerův Mlýn v Krkonoších oznámil velké zdražení lanovek a vleků na letošní zimní sezonu. Jednodenní permanentka přijde na 750 korun, což je o sto korun více než vloni. Týdenní lyžování bude stát 3450 korun, děti zaplatí 2250 korun. Sezonní permanentka vyjde na dvanáct tisíc korun. V její ceně bude možnost lyžování v šesti rakouských střediscích menšího významu. Největší z nich je Heiligenblut v oblasti Grossglockneru. Změna ve Špindlu se bude týkat pouze výměny lanovky za novější čtyřsedačku na Hromovku a prodloužení této sjezdovky o 350 metrů.
Skiareál Špindlerův Mlýn

27. září

Sjezdovka na jižní Moravě

Osvětimanské lyžařské zmrtvýchvstání chystá soukromá společnost, která právě dělá zemní úpravy na tamní sjezdovce. Sjezdovka byla opuštěna tělovýchovnou jednotou před dvaceti lety. Má délku 400 metrů a převýšení 100 metrů. Provozovatel má v plánu instalaci dvou souběžných vleků, pěti sněžných děl, výstavbu restaurace a parkoviště pro stovku aut. Zkušební provoz skiareálu by měl začít ještě letos. Osvětimany leží na úpatí Chřibů v Jihomoravském kraji poblíž Uherského Hradiště, nedaleko je také Kyjov a Hodonín.
Horydoly

Šumavský Špičák dostane lanovku a zdraží

Sedačková lanovka na šumavském Špičáku nahradí od začátku sezony dva dosluhující vleky. Délka lanovky bude necelých 1300 metrů, převýšení 320 metrů a obslouží sedm kilometrů úzkých sjezdovek v lesním pásmu. Celodenní permanentka na Špičáku má stát 450 korun, což je o čtyřicet korun více, než v minulé sezoně.
Horydoly

 

 

22. září

Středočeské sjezdovky

Jediným sjezdovým skiareálem ve středních Čechách letos zůstane Monínec nedaleko Prčice. Zájemce o zprovoznění starého vleku v Příbrami se nedohodl s radnicí a lyžovat se tam nebude.
Metro

21. září

Lanovkáři budou jednat v Koutech

Svaz provozovatelů lanovek a vleků plánuje každoroční kongres na 4.-6. října 2005 do Koutů nad Desnou. Podrobnosti najdete tady.
Horydoly

19. září

Školní prázdniny

Podívejte se na termíny školních prázdnin v zimní sezoně 2005/2006.
SPLV

29. května

Nová sjezdovka v Jizerských horách?

Pro vybudování sjezdovky na nejvyšší vrchol Jizerských hor Smrk (1124 m n.m.) se vyslovil prezident Václav Klaus během oficiální návštěvy Libereckého kraje. Kvůli sjezdovce směrem k Frýdlantu by se ovšem muselo vykácet čtyřicet hektarů lesa v srdci chráněné krajinné oblasti.
Horydoly

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Lyžování na České Sibiři
www.super-hory.net http://www.super-hory.net [url]http://www.super-hory.cz[/url] www.super-hory.nete
 • Autor ee
 • Datum a čas 7.3.2006 18:42
Reaguj
Drahé Mísečky - což tedy Hinterstoder v Rakousku
Všude se píše jak Mísečky a Špindl zdražil ano to je pravda a služby nic moc, fronty o sobotách děs. To je lepší si zalyžovat na Hinterstoderu v Rakousku z cenu sipasu cca o 20 Kč dražší, bez front, mnoho vleků a ještě více sjezdovek různých druhů. Chceš poradit napiš
 • Autor Milka
 • Datum a čas 17.1.2006 22:34
Reaguj
Lyžování na České Sibiři
V okolí Jistebnice jsou v současnosti desítky km strojově upravených stop pro běžkaře. Běžecké trasy vedou pestrou krajinou s lesíky a remízky, střídají se mírná stoupání a krátké, rychlé sjezdy. V celé oblasti je 30 - 40 cm tvrdého, zmrzlého sněhu. Pro běžkaře z Prahy je dobrým výchozím bodem stanice Střezimíř na trati Praha - České Budějovice. Podrobnější informace a mapa běžeckých tras Čertovo Břemeno:http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=3491Fotky z lyžařské túry 8.1.2005:http://www.wunderground.com/wximage/imagesearch.html?handle=Jiri&handlebox=1&submit=goWebkamera a meteorologická stanice v Alenině Lhotě:http://www.hydronet.cz/sibirGraf sněhu v Nadějkově:http://www.plaveniny.cz/snih/snow2.aspx?lang=cz&st=27&date1=20051201&date2=20060112
Reaguj
Sníh v Brdech
Aktuální stav sněhu v Brdech zveřejňuje na svých stránkách HS Brdy:http://www.hsbrdy.com/snih/snih.htmK měřícím stanovištím patří Stožec a Písek na Hřebenech, Tok a Praha v centrálních Brdech nebo Třemšín v jižních Brdech. Velmi dobré sněhové podmínky hlásí jižní Brdy v okolí Třemšína (skoro půl metru sněhu). Jsou zde projeté běžecké stopy a na stromech silná námraza (stav z 9.9.2006). Nástup na běžky je možný např. ze zastávky Slavětín u Březnice, odkud je prošlápnutá stopa volnou krajinou a lesy až na Třemšín. Naopak na Hřebenech (část Brd blíže ku Praze) je zatím sněhu poskrovnu (10 - 15 cm) a některé kamenité lesní cesty jsou sjízdné jen pro skalní lyžaře.
Reaguj
Re: je tu draho
A hlavně služby odpovidaji tomu co se opravdu plati, kvalitni sjezdovky, nikde se neceka, vsude spousta občerstveni...ne jak u nas...kilometry front a ještě vas oberou za jidlo a pití...
 • Autor Robert
 • Datum a čas 3.1.2006 20:22
Reaguj
je tu draho
No jo nase krasne hory stale zdrazuji, je to fakt uz hrozny. Podle me uz se vyplati vyrazit napriklad do Alp, lepsi sjezdovky, neni tam tolika lidi. Zkuste kouknout na http://www.zimni-alpy.cz/cz/skimapy
 • Autor Anna
 • Datum a čas 20.12.2005 20:46
Reaguj
Re: ...zase zdrazili
do spindlu vubec nejezdi.je to tam malé a drahé.jed radči na tandvaldskej spicak ,je to tam o 300 KČ levnejsi a fronta na lanovku je minimalni a na sjezdovkách není skoro nikdo.Nebo jed do bedrichova v jizerských horách.Je to tam denně upravené a je to super.A je to levné
 • Autor krupon
 • Datum a čas 19.12.2005 08:25
Reaguj
Inverze na Vrbatce
Jeste pridam snimek z 12.12a 13.12
 • Autor M.Z.
 • Datum a čas 13.12.2005 21:57
Reaguj
Znova adresa nasi hlavni stranky, omlouvam se za predchozi preklepyhydronet.cz
 • Autor M.Z.
 • Datum a čas 9.12.2005 15:53
Reaguj
Pardon, doplnuji adresu nasi hlavni strankyhydronet.cz. Lepsipohled na Lysou horu nez jeprave ted bylpredevcirem.
 • Autor M.Z.
 • Datum a čas 9.12.2005 15:49
Reaguj
Celkem 13 příspěvků v diskuzi


Přemyslovská víra a krev

Přemyslovská víra a krev

AKTUALIZACE Vyšehrad, Levý Hradec a Tetín. To jsou tři kultovní místa přemyslovské historie a zároveň legendární základy českého státu. Vyšehrad je určitě pohanské obětiště, ale Levý Hradec a Tetín promodlili až první čeští... celý článek

Airsoft - co to je a pro koho je tento sport?

Kde se natáčela Svatební cesta do Jiljí?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Jak se sází na UFC? Strategie a tipy

Jak se sází na UFC? Strategie a tipy

S růstem popularity a bojů UFC se stále více lidí začalo zajímat a informovat o sázení na Ultimate Fighting Championchip a chápat, jaké výhody a možnosti výdělku mají ti, kteří rádi sázejí na tento sport.
Módní sukně 2022 - stylové trendy pro jaro a léto

Módní sukně 2022 - stylové trendy pro jaro a léto

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Sukně je základem šatníku každé moderní dámy. Pomáhají vytvářet elegantní a ženské styly pro každý den, do kanceláře i na romantické večery. Sukni si můžete koupit nejen na léto, ale
Nejlepší raftingové destinace v Evropě

Nejlepší raftingové destinace v Evropě

Když se řekne cestování po Evropě, většině z nás se vybaví města jako Londýn nebo Paříž, případně pláže v Itálii nebo Chorvatsku. Pokud však patříte mezi milovníky adrenalinu, není v Evropě nouze o světoznámé
Rakousko je rájem pro milovníky hor

Rakousko je rájem pro milovníky hor

Rakousko je rájem pro milovníky hor, neboť rakouské Alpy pokrývají více než 2/3 území země. Samotné Alpy jsou nejvyšším a nejdelším pohořím Evropy (Kavkaz je vyšší a Ural delší, oba však leží
Zažijte dobrodružství v okolí Prahy: 4 tipy na jednoduché výlety s dětmi

Zažijte dobrodružství v okolí Prahy: 4 tipy na jednoduché výlety s dětmi

Naše hlavní město je skvělé místo, kde se děti snadno přiučí něco o historii a uvidí světovou metropoli na vlastní oči. Zajímavá místa na vás ale čekají také v okolí Prahy. Pokud byste

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Dračí lodě Lipno 20.-22.5. 20.5.
Enduro Králičák Stříbrnice 20.-22.5. Horská kola 20.5.
Zahájení lázeňské sezony Poděbrady, kolonáda 20.-22.5. 20.5.
Policejní pochod Obenice 20.-21.5. Turistika 20.5. 20:00
Cyklo Glaciensis Letohrad, Ráj Cykloturistika 20.5.
Pochod Praha - Prčice  Prčice   21.5.
Kralický maraton Dolní Morava Běh 21.5.
Karlovarský půlmaraton Karlovy Vary 21.5.
Zahájení lázeňské sezony Lázně Bělohrad 21.5. 10:00
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 27.-29.5. Lodě a čluny 27.5.

Diskuse

Vendulko nemáte zcela pravdu Michael Beránek, 19.5.2022 14:42, 27 příspěvků
Airsoft Petr S., 19.5.2022 12:54, 1 příspěvek
Potrava není vždy jídlo Pic, 17.5.2022 0:42, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Vendulka, 16.5.2022 16:18, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Pic, 16.5.2022 0:05, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Vendulka, 15.5.2022 20:16, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Michael Beranek, 15.5.2022 16:47, 27 příspěvků
Uherák! Kuchař, 15.5.2022 12:10, 27 příspěvků
zasoby stravování Honza, 13.5.2022 10:44, 27 příspěvků
zasoby stravování Honza, 13.5.2022 10:38, 27 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Daily updated super sexy ... billhi18 billhi18, 18.5.2022 7:00
Hello, everyone Elmer1490muple Elmer1490muple, 18.5.2022 4:35
Praha odstraňuje bariéry ... Horydoly Open, 1.5.2022 15:26
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 10:02
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 9:59
Praha bude hostit Světový... Horydoly Open, 27.4.2022 11:10
Vodácké závody 2022 Horydoly Open, 27.4.2022 9:05
Češi si již vybírají svou... Horydoly , 26.4.2022 12:40