Kožíšek potřetí vyhrál v Ostravě!!!

Kožíšek potřetí vyhrál v Ostravě!!!
City Cross Sprint Ostrava vyhrál Dušan Kožíšek už potřetí.
Autor snímku RWE City Cross Sprint
SDÍLEJ:

Třetí ročník a třetí vítězství v řadě. Taková je bilance českého reprezentanta v běhu na lyžích Dušana Kožíška na exhibičním závodu City Cross Sprint 2015, který se včera večer konal v Ostravě. Do průmyslového areálu Dolní oblast Vítkovice se sjelo 44 závodníků ze sedmi zemí. Spolu s nimi se divákům představilo 53 běžců na lyžích v dětských a dorosteneckých kategoriích z celé České republiky.

Kožíšek potřetí vyhrál v Ostravě!!!
City Cross Sprint Ostrava.
Autor snímku Seven Days

Skvělou kulisu v mrazivém počasí jim vytvořilo přes dva tisíce fanoušků.

"Doslova jsme čarovali a kouzlili se sněhem. Na to, že ještě před dvěma dny bylo patnáct stupňů a teď jsme kolem čtyř stupňů, sedmisetmetrový okruh byl velmi důstojný. Zahraniční závodníci si pochvalovali, že závod v takovém prostředí ještě nikdy nejeli, a byli překvapení, jak byl čistý sníh v této industriální zóně," zhodnotil třetí ročník závodu RWE City Cross Sprint Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days. "Z mého pohledu to byl ten nejtěžší z dosavadních ročníků, protože jsme si vyzkoušeli po dvou letech novou lokalitu spojenou se Světem techniky. Velkou radost nám udělali i fanoušci. Téměř celý den mrholilo, byla zima, takže přes 2000 přítomných je skvělé číslo."

Úspěch závodu s sebou nese příslib do dalších let. Pro příští rok se totiž budou pořadatelé snažit uspořádat tento závod jako mistrovství České republiky ve sprintu.

Na Kožíška nikdo neměl

Diváci si přišli na své. Potřetí v řadě slavil vítězný triumf domácí závodník Dušan Kožíšek, na kterého si letos brousilo zuby například francouzské duo Roddy Darragon a Baptiste Gros, nebo Ragnar Bragvin Andresen z Norska.

"Myslím, že letos bude pro Dušana těžké vítězství obhájit, protože jsou tu velmi dobří kluci z Norska, Finska a Polska. Taky můj kolega Baptiste Gros ho může porazit," věřil před závodem Roddy Darragon. To se však žádnému z nich nepovedlo a Dušan Kožíšek po dramatických jízdách nenašel ani tentokrát přemožitele. "Je pro mě ohromná satisfakce, že jsem porazil takové soupeře, a dá se říct, že i s náskokem, takže jsem šťastný. Povedlo se mi dobře odstartovat, a pak už bylo škoda pozici pouštět a taky už nebylo na co se šetřit. Byť se přede mne v klíčové zatáčce nacpal Rus, bylo to moc razantně a doplatil na to. Mám rád tyhle městské sprinty, kolikrát tam přijde víc diváků než na jiné závody. I tady jich bylo dost," pochvaloval si atmosféru Dušan Kožíšek.

Velký úspěch Čechů podtrhl druhým místem Jan Bartoň, který skončil loni na nepopulárním čtvrtém místě. Jako třetí dojel Martti Jylhae z Finska.

Mezi ženami kralovala současná nejlepší slovenská běžkyně na lyžích Alena Procházková. "Byla jsem strašně zvědavá, jaké to tu bude. A bylo to velmi zajímavé, moc fajn, takové příjemné. Jsem ráda, že jsem přijela, organizátoři to tu vážně zmákli. Já se prostě chtěla přijet podívat na to železo," smála se v cíli Alena Procházková, které rovněž učarovala scenérie průmyslové zóny s vysokými pecemi.

City Cross Sprint Ostrava.

Slovenka za sebou nechala trio českých závodnic včetně druhé Karolíny Grohové, které se obhajoba loňského prvenství nevydařila. Bronzovou příčku vybojovala Jana Adámková.

Vavřinec Hradilek exhiboval na biatlonové střelnici

Nedílnou součástí City Cross Sprint byl kromě závodů i bohatý doprovodný program. Diváci si mohli například vyzkoušet střelbu z laserových zbraní na biatlonové střelnici. Poté na trať vyrazili na spanilou jízdu v dobových kostýmech a na historických běžkách členové Bílého divadla z Ostravy spolu se zástupci partnerů lyžařské show, mezi kterými nechyběl například Zbyněk Pražák, náměstek primátora města Ostravy.

Zpestřením byl i závod na fat bikách (snowbike) přímo na sněhové trati. Davy fanoušků dostal do varu se svou bikovou exhibicí Petr Kraus, který byl za každý trik a skok odměněn bouřlivým potleskem. Plno návštěvníků během celého dne proudilo Světem techniky, kde byla nainstalována zcela nová expozice.

Ještě než se na závodní okruh vydali účastníci hlavního závodu, vyzkoušela si trať více než padesátka dětských a dorosteneckých běžkařů z celé České republiky v Leo Express Sprintu. Vrcholem celého dne však byla jednoznačně večerní biatlonová exhibice, do které se zapojila i řada hvězdných hostů – neběžců, mimo jiné stříbrný olympijský vítěz kanoista Vavřinec Hradilek, bike trialista Petr Kraus nebo špičkový akrobatický pilot Martin Šonka. Ten měl během dne původně zakroužit ve svém letadle přímo nad hlavami diváků, nepříznivé větrné podmínky tuto část programu bohužel znemožnily.

"Na to, aby se akrobacie dala létat, tak musí být mraky v minimální výšce 700 metrů a musí být nějaká minimální dohlednost, protože všechno spadá pod striktní letecká pravidla, která nelze porušit. A k tomu jsme se dneska bohužel ani nepřiblížili," posteskl si Martin Šonka. Náladu si však spravil záhy právě na improvizované biatlonové střelnici. "Moc jsem si to užil. Je to pro mne úplně první takováto zkušenost a opravdu to byla obrovská legrace. Během střelby mi sice moc nešlo nabíjení, ale něco jsem trefil. Sedmnáct let v armádě se na mě podepsalo. Pak mi ale najednou fouklo zleva, vznikly turbulence, celé se to najednou rozvlnilo, rozhodilo mi to balanc a už jsem byl na zemi," komentoval svůj kuriózní pád Martin Šonka, který s sebou strhl i svého soupeře.

Biker Petr Kraus pro změnu až po několikátém laserovém výstřelu na terč zjistil, že si zapomněl zdvihnout záklopku.

INFO: City Cross Sprint

City Cross Sprint Ostrava. Vavřinec Hradilek na startu.

Biatlonovým králem se s přehledem stal Vavřinec Hradilek, jenž pobavil diváky svým outfitem, kterému dominovaly růžové boty a kraťasy. "Já nejsem běžkař, tak úplně nevyznávám takové ty upnuté trikoty. Proto jsem si vzal tohle. Je to přece jen exhibice, tak si z toho musíme trošku udělat psinu. A že nakonec vyhraju, jsem vůbec nečekal. Myslel jsem si, že se netrefím ani jednou a nakonec to na střelnici byla docela dobrá úspěšnost. Ani jsem nemusel závodit," komentoval se smíchem svůj triumf na sněhu stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012.

Dražba Baníkovců přinesla peníze pro nemocnici

V závěru třetího ročníku závodu RWE City Cross Sprint 2015 nezapomněli organizátoři ani na dobrou věc a společně s diváky dražili předměty, které donesli hráči FC Baník Ostrava Tomáš Vengřinek a Daniel Holzer. Podepsaný dres útočníka Milana Baroše, permanentku na zápasy Baníku a míč podepsaný od všech hráčů nakonec za 3 003 korun vydražil náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák. "Tuto částku věnujeme Dětskému rehabilitačnímu stacionáři při naší Městské nemocnici Ostrava, který za ně pořídí rehabilitační žíněnky na cvičení pro handicapované děti," komentoval Zbyněk Pražák.

Třetí ročník závodu RWE City Cross Sprint 2015 uzavřel několikaminutový ohňostroj a kapela Sto zvířat. Od soboty 14. března až do neděle 22. března si závodní trať mohou od 7 do 21 hodin vyzkoušet zdarma i zájemci z řad veřejnosti. K dispozici jim přímo v areálu bude i půjčovna veškerého sportovního vybavení.

Horydoly.cz Více o City Cross Sprint: 
Na dosah sportovním hvězdám2015 Ostrava!!! - 2014 - 2013


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

Horydoly jsou mediálním partnerem všech ročníků City Cross Sprint Ostrava.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Armádní překážkový běh Army Run běží do srdce Prahy

Armádní překážkový běh Army Run běží do srdce Prahy

Další ročník překážkového závodu pro veřejnost Army Run startuje v sobotu 28. září. Chcete jít až na hranice svých možností, sáhnout si na pomyslné fyzické dno a získat potřebné endorfiny? Toužíte-li zažít... celý článek

Jednička na dresu i v cíli: Valachy duatlon vyhrál Petr Šťastný

Doběhni si na jedno aneb běžecký seriál Pivní běhy

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Triatlon v Sokolově vyhráli junioři Grebík a Svobodová

Triatlon v Sokolově vyhráli junioři Grebík a Svobodová

Mladí triatlonisté zazářili na jezeře Michal. City triathlon Sokolov, který se uskutečnil jako závod Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu, ovládli junioři Radim Grebík a Tereza Svobodová.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Stodská 8 Stod, Slavoj Běh 20.7.
Horský běh na Dvoračky
Rokytnice nad Jizerou 20.7.
Krušnoman Most, Matylda Terénní triatlon 21.7.
Xterra Hradec Králové Plavání, MTB, kros 28.7.
Xterra World Tour - Mistrovství Evropy Prachatice 2.-4.8. Terénní triatlon 2.8.
Horňácká 25
Velká nad Veličkou Běh 3.8.
Xterra - terénní triatlon
Karlovy Vary Plavání, kolo, běh 3.8.
Běh městem šťastných lásek Telč Charita 4.8.
Mukařovský běh Mukařov   9.8.
Dačického 12 Kutná Hora 9.-10.8 Kros 9.8.

Diskuse

kroužky bezpečného lezení... pavel, 21.7.2019 1:31, 7 příspěvků
kroužky bezpečného lezení... pavel, 21.7.2019 1:22, 7 příspěvků
škola lezení pro děti pavel, 21.7.2019 1:17, 10 příspěvků
Nová venkovní lezecká stěna pavel, 21.7.2019 0:53, 115 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 20.7.2019 19:16, 12 příspěvků
Pojištění domácnosi Karel, 20.7.2019 16:58, 3 příspěvky
TDF Petr Š., 19.7.2019 20:32, 1 příspěvek
Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 12 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48