Livigno, Bormio a Valtellina 2019

Livigno, Bormio a Valtellina 2019
Livigno na běžkách začátkem zimní sezony.
Autor snímku Livigno
SDÍLEJ:

FORCOLA Aktuální zprávy z oblíbených lyžařských středisek na severu Itálie.

Booking.com

12. listopadu

Sedlo Forcola

Silniční sedlo Forcola mezi Livignem a Berninou bylo na celou zimu uzavřeno.

25. října

Lyžařská sezona v Livignu 

Lanovky a vleky v Livignu budou spuštěny od 30. listopadu 2019 do 3. května 2020.

19. října

V Livignu se bežkuje

Krátký tréninkový běžkařský okruh otevřelo Livigno na sněhu, který si schovalo z minulé zimní sezony. Postupně ho rozšiřuje. Je přístupný pro trénující závodníky i lyžařskou veřejnost.

Livigno cross country skiing.  

12. září

Silné sněžení v Livignu

Neobvyklé množství sněhu napadlo v severní Itálii a to se projevilo i v Livignu, kde ho leží 30 cm. 

6. září

První sníh v Alta Valtellina

1. září

Free Bike Pass Livigno

Cyklistickou permanentku zdarma na lanovky v bikeareálech Carosello 3000 a Mottolino na týden 14.-29. září dostane zdarma, kdo se ubytuje v partnerských hotelech nebo rezidencích.

9. července

Olympijské hry v Itálii 2026

Mezinárodní olympijský výbor potvrdil Miláno a Cortinu d‘Ampezzo za pořadatele Zimních olympijských her 2026. Do Itálie se olympijské hry vrací po 20 letech. V Livignu se bude závodit v akrobatickém lyžování a snowboardingu. "Náš sen se stal skutečností, a to díky úzké spolupráci všech, kteří se na kandidatuře podíleli, ať už na místní, či národní úrovni. Tvrdě jsme pracovali, abychom tohoto úspěchu dosáhli, a jsme na něj hrdí," řekl bezprostředně po vyhlášení starosta Livigna Damiano Bormolini. Itálie oslovila Mezinárodní olympijský výbor tím, že většina sportovišť stojí a kladou důraz na udržitelnost. Stavět se bude pouze nový hokejový stadion, který potom bude sloužit jako koncertní hala, a olympijská vesnice. Ta bude vybudována v Livignu u Aquagranda.

"Díky popularitě skiareálu a množství akcí je Livigno považováno v italských Alpách za královnu vysokohorských sportů. Mnoho šampionů se tu narodilo a je to i místo, kde se rozvíjel freestyle a kam míří stovky sportovců z celého světa," pokračuje Luca Moretti, prezident turistické centrály.

Ve snowparku Mottolino se pojedou závody na U-rampě, ve slopestylu a Big Air. Na Carosello 3000 se bude závodit v akrobatických skocích a jízdě v boulích. Sjezdovka Tagliede bude hostit soutěž v obřím paralelním slalomu, skikrosu a snowboardkrosu.

Livigno, Carosello 3000, MTB area.

8. června

Cyklistika v Livignu startuje 9. června

Na Mottolinu si můžete vybrat ze 13 sjezdových tras pro horská kola se 3 úrovněmi obtížnosti. Mountain Park Carosello 3000 nabízí 50 km tras pro horská kola, které vedou po úbočích a umožňují vychutnat panoramatické pohledy do údolí i na vrcholky hor.

Livigno, bikepark Mottolino.  

Za vyzkoušení stojí celodenní 45kilometrový výlet po Tutti Frutti Epic MTB tour.

V Livignu nezapomínají ani na silniční cyklistiku. Průsmyky Stelvio, Gavia, Mortirolo Bernina vybízejí k objevování krás Švýcarského národního parku.

Rodinám s dětmi je přizpůsobena cesta dlouhá 15 km, která vede livignským údolím.

 Livigno.

Od června do září je přímo v Livignu otevřeno tzv. Bike skill centrum, místo, kde mohou profesionálové i začátečníci trénovat své dovednosti, pilovat techniku, zlepšovat rovnováhu a zajezdit si na dřevěných lávkách různých obtížností.

Zimní SkiPass se v letních měsících proměňuje na BikePass, s nímž máte přístup na všechny lanovky Mottolino i Carosello 3000. Jednodenní BikePass vyjde na 38 eur, ale lze jej získat  zdarma, pokud si v termínu 9.-22.6. nebo 15.-30. 9.  zarezervujete buď 3 noci ve vybraném hotelu, nebo 7 dní v apartmánu. Využít můžete také 10 až 25% slevy all-inclusive balíčků, které zahrnují půjčení horských kol, vybavení, BikePass a instruktorské vedení. Vybrané hotely a apartmány nabízí speciální služby jako praní prádla či workshopy. Kdo nechce vozit svá kola či na hory jezdí jen příležitostně, určitě se mu finančně vyplatí zapůjčit si je v plně vybavených místních půjčovnách. K dispozici mají i e-biky, které se těší velké oblibě. Biková sezona v Livignu startuje 9. června. 

2. dubna

Nejlepší evropský skiareál Livigno

Livigno se podruhé stalo se nejlepším evropským lyžařským střediskem podle Go4ski.com. Pomohly k tomu i novinky jako skibus zdarma, lekce biatlonu či 3D mapa s panoramatickou webkamerou. S novým rokem se spustily dvě nové lanovky Yepi. Mezi areály Mottolino a Carrosello 3000 jezdí skibus zdarma Easy Link, který vás na druhou stranu údolí převeze za 10 minut. Nadšenci do biatlonu si jistě nenechají ujít příležitost absolvovat lekce v biatlonové aréně. 

Biatlon.

31. března

Skipass zadarmo v Livignu

Skipass zdarma do Livigna lze získat od 6. do 28. dubna při ubytování na 4 noci v hotelu nebo 7 nocí v apartmánu.

Livigno.

17. března

Livigno pod olympijskými kruhy

Itálie se uchází o pořadatelství zimních olympijských her v roce 2026 a Livigno je střediskem, kde by se mohly konat závody ve freestylu a na snowboardu. Do karet mu hrají ideální a stabilní sněhové podmínky, slunečné počasí a prvotřídní sjezdovky.

Livigno.

13. března

Informace na jedno kliknutí

Na vylepšené webové stránce Livigno.eu najdete nově 360° panoramatickou webkameru, která zprostředkuje reálný obázek počasí a sněhových podmínek. Užitečnou novinkou je 3D mapa, díky jejíž grafice si budete připadat, že se nacházíte přímo na sjezdovce. Mapa je skvělým pomocníkem nejen při plánování lyžařského zážitku, ale poskytuje informace pro horolezce a o trasách pro běžecké lyžování či sněžnice a zajímavých místech, která by byla škoda minout.

Aquagranda Livigno.

2. února

Tunel a sedlo jsou uzavřeny

Kvůli silnému sněžení je uzavřeno silniční sedlo Passo Fosgano mezi Bormiem a Livignem. Dočasně je uzařen také tunel Munt Schera, který spojuje italské Livigno se Švýcarskem a Rakouskem. 

3. ledna

Mezinárodní trénink v Mottolino Snowpark Livigno

Freestyle a snowboardové týmy se připravují na zimní sezonu v Mottolino Snowpark v Livignu. Hlavní atrakcí je Big Air Landing, 55 metrů dlouhý nafukovací polštář umístěný ve snowparku, který umožňuje jezdcům zkoušet nové triky. K dispozici jsou dva kickery o délce 12 a 18 metrů. Už je vyzkoušeli například Ian Rocca, Elisa Nakab a Billy Morgan

Livigno.

2. ledna

Livigno je Evropské město sportu

Livigno od Asociace evropských měst sportu obdrželo titul Evropské město sportu pro rok 2019. "Sport je pro nás to nejdůležitější. Jsme velmi hrdí na to, že nám bylo uděleno uznání na evropské úrovni, které je výsledkem našeho každodenního naplňování závazku zpřístupnit tuto destinaci všem bez rozdílu. Jsme rádi za to, že se nám podařilo podchytit, o co mají mladí lidé zájem, a uvědomit si, že sport může fungovat jako skvělý vzdělávací nástroj. Naše obec i nadále bude pokračovat v aktivitách, které povedou k dalšímu zvýšení úrovně sportovní nabídky v Livignu," říká starosta Livigna Damiano Bormolini. Radní pro oblast sportu Samanta Todeschi starostu Bormoliniho doplňuje: "Tento velký úspěch pro Livigno potvrzuje, že sport je pro naši obec důležitý. Nejedná se pouze o zimní sporty, ale i o řadu dalších akvitit. Již nyní je v plánu vybudovat atletickou dráhu, fotbalové hřiště, olympijský plavecký bazén o délce 50 metrů či zastřešený tenisový kurt."

Livigno.

1. ledna

Lyžařská sezona v Livignu

Lanovky a vleky v Livignu se tuto sezonu rozjely 21. prosince 2018 a naposledy pojedou 6. dubna 2019.

INFO: Livigno

Horydoly.czNEWS: Livigno, Bormio, Valtellina 2017/2018

Horydoly.czNEWS: Livigno, Bormio, Valtellina 2016/2017

Horydoly.czNEWS: Livigno, Bormio, Valtellina 2015/2016

Horydoly.czNEWS: Livigno, Bormio, Valtellina 2014/2015 

Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Cyklonovinky 2020

Cyklonovinky 2020

PRAHA Malé zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.... celý článek

Alpy AKTUÁLNĚ 2020

Skvělé české stezky pro bikery

registrovat

Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Medvědice naháněla lovce

Medvědice naháněla lovce

AKTUALIZACE Proti poslední šumavské medvědici se v listopadu 1856 postavilo šestačtyřicet střelců. Lovci se brodili sněhem, mrzlo a fičel silný vítr. Během honu se role obrátily, medvědice utekla a jako v hororu šla po
Cyklonovinky 2020

Cyklonovinky 2020

PRAHA Malé zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Střední Čechy se orientují na cyklistickou dopravu

Střední Čechy se orientují na cyklistickou dopravu

Jen co se Středočeský kraj zbavil Andreje Babiše, pro kterého pracovala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, znovu zaostřil na cyklistickou dopravu. Koalice demokratických stran odsouhlasila dvě desítky projektů cyklostezek, které budou
Alpy AKTUÁLNĚ 2020

Alpy AKTUÁLNĚ 2020

MERIBEL Co je co v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
Skvělé české stezky pro bikery

Skvělé české stezky pro bikery

Pokud máte rádi obory či aktivity, ve kterých Česko směle konkuruje světu, musíte vyzkoušet bikové lokality - trailová centra a bikeparky. Stezkami pro terénní cyklisty totiž patříme k absolutní světové špičce.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
IBTM - veletrh Španělsko, Barcelona 1.-3.12. 1.12.
ILTM - veletrh luxusního cestování Francie, Cannes 7.-10.12. 7.12.
Šediváčkův long Deštné v Orlických horách. 26.-31.1. Psí spřežení a sněžná kola 26.1.
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 7.-9.2. 7.2.
Ples sportovců Teplice, Krušnohorské divadlo 27.2.
EurAsia Rail - veletrh Turecko, Istanbul 3.-5.3. Železnice 3.3.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 3.-7.3. 3.3.
Bike Show - veletrh Velká Británie, Londýn 5.-7.3. 5.3.
UITT - veletrh Ukrajina, Kyjev 24.-26.3. 24.3.
Silva Regina - veletrh Brno, Výstaviště 11.-15.4. Myslivost a lesnictví 11.4.

Diskuse

Zima Lucie, 29.11.2020 16:32, 8 příspěvků
Max Kvido, 28.11.2020 9:47, 3 příspěvky
eshrdsed Tadeáš Gau, 26.11.2020 20:43, 1 příspěvek
Dovolená Jana33ma, 26.11.2020 13:10, 7 příspěvků
čurimurifuk Jana, 26.11.2020 11:57, 2 příspěvky
čurimurifuk Pišišvor, 25.11.2020 15:16, 2 příspěvky
Mastná pokuta Skiák, 22.11.2020 22:19, 17 příspěvků
Mastná pokuta Anonym, 21.11.2020 18:11, 17 příspěvků
Akné Petra, 20.11.2020 9:36, 1 příspěvek
Courmayeur vypadá strašid... Kuba Turek, 19.11.2020 12:33, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Virtuální galerie Kutná Hora Horydoly , 27.11.2020 22:47
Mistrovství ČR v lezení n... Horydoly , 27.11.2020 11:59
Maraton Praha - Dobříš Horydoly , 25.11.2020 1:23
GO a Regiontour 2021 Horydoly , 24.11.2020 15:43
Re: Dotaz na možnost zveř... Horydoly Open, 24.11.2020 11:38
Re: Dotaz na možnost zveř... Kuba Turek, 24.11.2020 11:36
Re: Dotaz na možnost zveř... Horydoly Open, 24.11.2020 11:34
Re: Dotaz na možnost zveř... Kuba Turek, 24.11.2020 11:24