Livigno, Bormio a Valtellina 2019

Livigno, Bormio a Valtellina 2019
Carosello Flow Trail.
Autor snímku APT Livigno
SDÍLEJ:

ZIMNÍ OLYMPIÁDA Aktuální zprávy z oblíbených lyžařských středisek na severu Itálie.

Booking.com

9. července

Olympijské hry v Itálii 2026

Mezinárodní olympijský výbor potvrdil Miláno a Cortinu d‘Ampezzo za pořadatele Zimních olympijských her 2026. Do Itálie se olympijské hry vrací po 20 letech. V Livignu se bude závodit v akrobatickém lyžování a snowboardingu. "Náš sen se stal skutečností, a to díky úzké spolupráci všech, kteří se na kandidatuře podíleli, ať už na místní, či národní úrovni. Tvrdě jsme pracovali, abychom tohoto úspěchu dosáhli, a jsme na něj hrdí," řekl bezprostředně po vyhlášení starosta Livigna Damiano Bormolini. Itálie oslovila Mezinárodní olympijský výbor tím, že většina sportovišť stojí a kladou důraz na udržitelnost. Stavět se bude pouze nový hokejový stadion, který potom bude sloužit jako koncertní hala, a olympijská vesnice. Ta bude vybudována v Livignu u Aquagranda.

"Díky popularitě skiareálu a množství akcí je Livigno považováno v italských Alpách za královnu vysokohorských sportů. Mnoho šampionů se tu narodilo a je to i místo, kde se rozvíjel freestyle a kam míří stovky sportovců z celého světa," pokračuje Luca Moretti, prezident turistické centrály.

Ve snowparku Mottolino se pojedou závody na U-rampě, ve slopestylu a Big Air. Na Carosello 3000 se bude závodit v akrobatických skocích a jízdě v boulích. Sjezdovka Tagliede bude hostit soutěž v obřím paralelním slalomu, skikrosu a snowboardkrosu.

Livigno, Carosello 3000, MTB area.

8. června

Cyklistika v Livignu startuje 9. června

Na Mottolinu si můžete vybrat ze 13 sjezdových tras pro horská kola se 3 úrovněmi obtížnosti. Mountain Park Carosello 3000 nabízí 50 km tras pro horská kola, které vedou po úbočích a umožňují vychutnat panoramatické pohledy do údolí i na vrcholky hor.

Livigno, bikepark Mottolino.  

Za vyzkoušení stojí celodenní 45kilometrový výlet po Tutti Frutti Epic MTB tour.

V Livignu nezapomínají ani na silniční cyklistiku. Průsmyky Stelvio, Gavia, Mortirolo Bernina vybízejí k objevování krás Švýcarského národního parku.

Rodinám s dětmi je přizpůsobena cesta dlouhá 15 km, která vede livignským údolím.

 Livigno.

Od června do září je přímo v Livignu otevřeno tzv. Bike skill centrum, místo, kde mohou profesionálové i začátečníci trénovat své dovednosti, pilovat techniku, zlepšovat rovnováhu a zajezdit si na dřevěných lávkách různých obtížností.

Zimní SkiPass se v letních měsících proměňuje na BikePass, s nímž máte přístup na všechny lanovky Mottolino i Carosello 3000. Jednodenní BikePass vyjde na 38 eur, ale lze jej získat  zdarma, pokud si v termínu 9.-22.6. nebo 15.-30. 9.  zarezervujete buď 3 noci ve vybraném hotelu, nebo 7 dní v apartmánu. Využít můžete také 10 až 25% slevy all-inclusive balíčků, které zahrnují půjčení horských kol, vybavení, BikePass a instruktorské vedení. Vybrané hotely a apartmány nabízí speciální služby jako praní prádla či workshopy. Kdo nechce vozit svá kola či na hory jezdí jen příležitostně, určitě se mu finančně vyplatí zapůjčit si je v plně vybavených místních půjčovnách. K dispozici mají i e-biky, které se těší velké oblibě. Biková sezona v Livignu startuje 9. června. 

2. dubna

Nejlepší evropský skiareál Livigno

Livigno se podruhé stalo se nejlepším evropským lyžařským střediskem podle Go4ski.com. Pomohly k tomu i novinky jako skibus zdarma, lekce biatlonu či 3D mapa s panoramatickou webkamerou. S novým rokem se spustily dvě nové lanovky Yepi. Mezi areály Mottolino a Carrosello 3000 jezdí skibus zdarma Easy Link, který vás na druhou stranu údolí převeze za 10 minut. Nadšenci do biatlonu si jistě nenechají ujít příležitost absolvovat lekce v biatlonové aréně. 

Biatlon.

31. března

Skipass zadarmo v Livignu

Skipass zdarma do Livigna lze získat od 6. do 28. dubna při ubytování na 4 noci v hotelu nebo 7 nocí v apartmánu.

Livigno.

17. března

Livigno pod olympijskými kruhy

Itálie se uchází o pořadatelství zimních olympijských her v roce 2026 a Livigno je střediskem, kde by se mohly konat závody ve freestylu a na snowboardu. Do karet mu hrají ideální a stabilní sněhové podmínky, slunečné počasí a prvotřídní sjezdovky.

Livigno.

13. března

Informace na jedno kliknutí

Na vylepšené webové stránce Livigno.eu najdete nově 360° panoramatickou webkameru, která zprostředkuje reálný obázek počasí a sněhových podmínek. Užitečnou novinkou je 3D mapa, díky jejíž grafice si budete připadat, že se nacházíte přímo na sjezdovce. Mapa je skvělým pomocníkem nejen při plánování lyžařského zážitku, ale poskytuje informace pro horolezce a o trasách pro běžecké lyžování či sněžnice a zajímavých místech, která by byla škoda minout.

Aquagranda Livigno.

2. února

Tunel a sedlo jsou uzavřeny

Kvůli silnému sněžení je uzavřeno silniční sedlo Passo Fosgano mezi Bormiem a Livignem. Dočasně je uzařen také tunel Munt Schera, který spojuje italské Livigno se Švýcarskem a Rakouskem. 

3. ledna

Mezinárodní trénink v Mottolino Snowpark Livigno

Freestyle a snowboardové týmy se připravují na zimní sezonu v Mottolino Snowpark v Livignu. Hlavní atrakcí je Big Air Landing, 55 metrů dlouhý nafukovací polštář umístěný ve snowparku, který umožňuje jezdcům zkoušet nové triky. K dispozici jsou dva kickery o délce 12 a 18 metrů. Už je vyzkoušeli například Ian Rocca, Elisa Nakab a Billy Morgan

Livigno.

2. ledna

Livigno je Evropské město sportu

Livigno od Asociace evropských měst sportu obdrželo titul Evropské město sportu pro rok 2019. "Sport je pro nás to nejdůležitější. Jsme velmi hrdí na to, že nám bylo uděleno uznání na evropské úrovni, které je výsledkem našeho každodenního naplňování závazku zpřístupnit tuto destinaci všem bez rozdílu. Jsme rádi za to, že se nám podařilo podchytit, o co mají mladí lidé zájem, a uvědomit si, že sport může fungovat jako skvělý vzdělávací nástroj. Naše obec i nadále bude pokračovat v aktivitách, které povedou k dalšímu zvýšení úrovně sportovní nabídky v Livignu," říká starosta Livigna Damiano Bormolini. Radní pro oblast sportu Samanta Todeschi starostu Bormoliniho doplňuje: "Tento velký úspěch pro Livigno potvrzuje, že sport je pro naši obec důležitý. Nejedná se pouze o zimní sporty, ale i o řadu dalších akvitit. Již nyní je v plánu vybudovat atletickou dráhu, fotbalové hřiště, olympijský plavecký bazén o délce 50 metrů či zastřešený tenisový kurt."

Livigno.  

1. ledna

Lyžařská sezona v Livignu

Lanovky a vleky v Livignu se tuto sezonu rozjely 21. prosince 2018 a naposledy pojedou 6. dubna 2019.

INFO: Livigno

Horydoly.czNEWS: Livigno, Bormio, Valtellina 2017/2018

Horydoly.czNEWS: Livigno, Bormio, Valtellina 2016/2017

Horydoly.czNEWS: Livigno, Bormio, Valtellina 2015/2016

Horydoly.czNEWS: Livigno, Bormio, Valtellina 2014/2015 

Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


TEST Cyklistická helma Crussis

TEST Cyklistická helma Crussis

Helma Crussis patří do střední cenové kategorie přileb na cyklistiku, koloběžky a in-line bruslení. Jezdíme v ní už skoro dva roky a jsme spokojeni. Za tisíc korun to byla dobrá koupě.... celý článek

Triatlon v Sokolově vyhráli junioři Grebík a Svobodová

Alpy AKTUÁLNĚ 2019

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Koupací vyjížďka: Hostivařská přehrada, Podleský rybník a Slatina

Koupací vyjížďka: Hostivařská přehrada, Podleský rybník a Slatina

AKTUALIZACE Slunce pálí, teploměr stoupá nad 30 stupňů, dusno by se dalo krájet. Lehce poobědváme a vyrážíme na koloběžkový výlet za koupáním. Naplánovali jsme tři plavání na trase - Hostivařskou přehradu, Podleský
Šumava AKTUÁLNĚ 2019

Šumava AKTUÁLNĚ 2019

OPRAVY LESNÍCH CEST Přinášíme zprávy a novinky ze Šumavy na česko-německo-rakouské hranici. Mohou vám pomoci, ať sem pojedete na kole, na běžkách, na lodi, nebo třeba půjdete pěšky.
Cyklonovinky 2019

Cyklonovinky 2019

ROKYTKA Malé zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Livigno, Bormio a Valtellina 2019

Livigno, Bormio a Valtellina 2019

ZIMNÍ OLYMPIÁDA Aktuální zprávy z oblíbených lyžařských středisek na severu Itálie.
Alpy AKTUÁLNĚ 2019

Alpy AKTUÁLNĚ 2019

BERGELL Kde je co v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Transalp - etapový cyklomaraton Německo, Oberammergau 14.-20.7. 14.7.
4x Revelations Jablonec nad Nisou, Dobrá Voda 18.-20.7. Horská kola 18.7.
Kravařská lávka Praha, Novotného lávka 20.-21.7. 20.7.
Trans Brdy - cyklomaraton Lety Horská kola 20.7.
Krušnoman Most, Matylda Terénní triatlon 21.7.
Šumavský cyklomaraton Zadov Horská kola 27.7.
Tatry Tour - cyklomaraton Tatranská Lomnica Silniční kola 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Mezi Polevskými obry - cyklomaraton Polevsko Horská kola 27.7.
Xterra Hradec Králové Plavání, MTB, kros 28.7.

Diskuse

Pojištění domácnosi Karel, 20.7.2019 16:58, 2 příspěvky
TDF Petr Š., 19.7.2019 20:32, 1 příspěvek
Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 11 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek
Bolesti kloubů JN, 15.7.2019 9:30, 11 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 15.7.2019 8:59, 11 příspěvků
Stanování u horské chaty ... Michael Beranek, 13.7.2019 22:06, 2 příspěvky
Stahování u Tebe Rouse Honza Šlouf, 13.7.2019 21:41, 2 příspěvky
Footbikes X e-bikes Pišišvor, 11.7.2019 23:52, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48