Noční stopa Valachy odstartovala seriál Valachy Tour

Noční stopa Valachy 2017. Vítězové Martin Holiš a Tereza Tvarůžková.
Autor snímku Valachy
SDÍLEJ:

Téměř tři stovky dospělých a k tomu 140 dětí se zapojilo do Noční stopy Valachy - úvodního závodu seriálu Valachy Tour, který se konal v sobotu 18. února u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích.

Noční stopa Valachy, originální běžkařský závod v Beskydech.

Vítězství vybojoval na trase 15 kilometrů s časem 0:46:11 Martin Holiš. Pouhé dvě desítky vteřin za ním zaostali druhý Viktor Novotný a třetí Jan Kváš. Mezi ženami byla nejrychlejší Tereza Tvarůžková s časem 0:50:44, která tak v celkovém pořadí obsadila úctyhodné patnácté místo.

Noční stopa Valachy je mezi jinými běžkařskými závody ojedinělá tím, že se koná za tmy. To jí dodává neobyčejnou atmosféru. Sportovci si trasu vedenou lesem i po loukách karlovického údolí Léskové osvětlují čelovkami, což bylo letos v kombinaci s drobným sněžením atraktivním zážitkem i pro přihlížející diváky.

Martin Holiš porazil své žáky

Vzhledem k intervalovému startu je počet míst ve startovní listině omezen, kapacita byla letos vyčerpána. Právě díky intervalovému startu nebylo o vítězi do poslední chvíle jasno. Vítězný Martin Holiš se závodů Valachy Tour účastní již čtyři roky a díky skvělým výkonům se vždy drží na čelních příčkách celkového bodování, loni byl celkově druhý. Noční stopa byla prvním závodem, ve kterém vybojoval vítězství.

"Je to příjemný pocit. Už jen to, porazit mladší," komentoval s úsměvem 44letý Martin Holiš. Za sebou nechal nejen řadu mladších sportovců, ale dokonce i všechny své svěřence, které jako trenér klasického lyžování přivezl do Velkých Karlovic s sebou. Jednou z jeho žaček je i vítězka mezi ženami Tereza Tvarůžková.

"Závod byl výborný, podmínky příjemné. Cením si vítězství o to víc, že mou nejsilnější disciplínou je spíše terénní běh. Ale musím říct, že mi vyhovují všechny závody seriálu Valachy Tour. Je to dobrý nápad, rád sem jezdím, navíc to máme ze sousedního údolí blízko," dodal Martin Holiš.

Děti soutěžily před závodem dospělých, ještě před setměním. Nejmenší děti do 6 let závodily v běhu, starší se utkali v závodu na běžkách, s intervalovým startem stejně jako dospělí.

Horydoly.czVLONI BEZ SNĚHU: Noční stopa se běžela na suchu