Sám sebe citovat? Nechutná fraška

Sám sebe citovat? Nechutná fraška
Drážďany. Kudy vede Labská cyklostezka?
Autor snímku Opicakuz
SDÍLEJ:

Cítovat sám sebe se stalo skoro normou v tiskových zprávách. Jednu takovou nám dnes poslala Nadace Partnerství a její místopředseda Daniel Mourek v ní cituje sám sebe. Má to vyznít tak, že ho novinář sám oslovil a on mu vážně odpovídá jako expert na cyklistiku. Je to kulišárna na čtenáře a potažmo na státní peníze, ze kterých Nadace Partnerství žije.  

Přečtete si doslovné znění tiskové zprávy od Daniela Mourka:

Labská stezka oceněna na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín

Praha (11. března 2014) – Již podesáté v řadě získala Labská stezka ocenění jako nejnavštěvovanější a nejoblíbenější cyklostezka v Německu. Letos toto ocenění, pravidelně předávané u příležitosti vyhlášení výsledků barometru cyklistiky a cykloturistiky RadReiseAnalyse a studie německého cykloklub ADFC, na veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín převzal i český zástupce Labské stezky, vicepresident Evropské cyklistické federace z Nadace Partnerství, Daniel Mourek. Labská stezka se umístila s velkým náskokem (13% respondentů) před Mohanskou stezkou (6,4%) a stezkou podél Baltu (6,3%) či německou částí Dunajské stezky a Rýnskou stezkou.

Podle 2.350 respondentů z řad jak odborníků na cykloturistiku, tak samotných cykloturistů, si na Labské stezce nejvíce cení rozmanitou přírodu a památky, ale i přeshraniční rozměr této dálkové cyklotrasy. Důležitá pro ně je i nabídka certifikovaných služeb Cyklisté vítáni a Bett und Bike a nabídka turistických organizací v Německu i v ČR.

Přestože ocenění patří především naším kolegům, jsme šťastni, že poté co se nám podařilo vydat již podruhé společného, oficiálního průvodce Labskou stezkou podél celého toku, se přes ničivé povodně z června 2013 naše stezka opět dostala na špici TOP cyklostezek. Je to ocenění i pro všechny partnery v Česku – kraje, města, agenturu CzechTourism, turistické destinace, informační centra i pro české cestovní kanceláře, přepravce kol a vybavení,“ dodal Mourek z Nadace Partnerství, který zastupoval Českou republiku i na slavnostním předávání v Berlíně.

Nejpopulárnější stezkou pro německé cykloturisty v zahraničí zůstává i nadále Dunajská stezka, z destinací pak Holandsko následované Rakouskem a v rámci Německa je stejně jako vloni s velkým odstupem nejoblíbenějším cyklodestinací sousední Bavorsko. Jako nejdůležitější pro výběr cykloturistické dovolené považují Němci kvalitní infrastrukturu, značení a vybavení stezky službami. Konkrétní destinaci či stezky vybírají na základě informací z internetu, cyklomap a průvodců a odborných časopisů, stále častěji se vybavují na cestu GPS. Asi 6% německých cykloturistů používá na dovolené pedelek, třetina cykloturistů by v budoucnu chtěla elektrokolo na své dovolené použit. Vloni bylo jen v Německu prodáno na 430.000 elektrokol. Téměř polovina příjezdů na Labskou stezku se odehrává díky příjezdu vlakem, v 2013 převezly německé dráhy DB na dálkových spojích na 258.000 kol a na mezinárodních spojích 53.000 kol (+2.000 oproti předchozímu roku). Zajímavé je, že díky liberalizaci přepravy osobní přepravy v Německu přispěly k přepravě kol i dálkové linkové busy, které převezly na 13.000 kol za rok (maximálně vždy 5 kol na autobus). V letošním roce by dopravce MeinFernbus.de měl přepravovat kola v 250 autobusech.

Novinky na Labské stezce v 2014

Kromě nového oficiálního cykloprůvodce Labskoustezkou, který provede návštěvníky podél celé 1270 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře a aktualizovaného webu www.labska-stezka.cz přibude v nabídce do začátku cykloturistické sezóny i pro majitele chytrých telefonů. V Ústeckém kraji bude 15.-16. května slavnostně pro veřejnost otevřen nový úsek Labské stezky mezi Ústím n/L a Děčínem, čímž bude zprovozněna komfortní vícedenní etapa od hranice s Německem po Litoměřice téměř výhradně po samostatné cyklostezce.

Více informací na www.labska-stezka.cz

Kontakt v ČR:

Ing. Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky a evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo v ČR, viceprezident Evropské cyklistické federace, 274 816 727, www.labska-stezka.cz, daniel.mourek@nap.cz

Průvodce po Labské stezce k nahlédnutí v elektronické formě:
labska-stezka.cz/Pruvodci-a-mapy/Oficialni-pruvodce-Labskou-stezkou.aspx

Faktické informace k Labské stezce

  • celková délka Labské stezky1230 km (z toho cca 1/3 v ČR a 2/3 v Německu)

  • 4 koordinační centra (3 v Německu a 1 v ČR – Nadace Partnerství) s podporou krajů, měst na Labi a podnikatelů (Cyklisté vítání a touroperátoři, dopravní společnosti z ČR i Německa)

  • společné aktivity 2014 – vydání oficiálního průvodce podél Labské stezky ve 4 jazycích s nákladem 305.000 ks, česko-německá výměna zkušeností každý rok, propojení českých a německých webových stránek a příprava webové aplikace

Česká část Labské stezky

  • celková délka v ČR: Labská stezka 370 km (značena jako CT 2 Vrchlabí – Dolní Žleb), odbočka na Prahu po Vltavské cyklistické cestě Praha-Mělník cca 60 km, vzdálenost Praha – Drážďany 212 km

  • Labská stezka prochází 4 kraji ČR: Ústeckým, Středočeským, Pardubickým a Královéhradeckým a leží na ni 3 krajská města: Ústí n/L, Pardubice a Hradec Králové

  • Partneři projektu v Česku: z hlediska managementu a marketingu je Labská stezka koordinována jednotným koordinačním centrem – Nadací Partnerství ve spolupráci s dotčenými kraji a jejich destinačními organizacemi, důležitými městy na Labi, neziskovými organizacemi a soukromými partnery zapojenými do certifikace Cyklisté vítáni a touroperátory a dopravci.

  • Hlavní atrakce: NP České Švýcarsko, CHKO Labské pískovce, zámek a růžová zahrada v Děčíně, Mariánský most v Ústí n/L, brána do Čech (Porta Bohemica), vinice a vinařství v okolí Žernosek, historické centrum Litoměřic a gotický hrad s expozicí českého vinařství, památník Terezín, zámek Roudnice n/L, soutok Labe-Vltavy u Mělníka, zámek a vinice Mělník, poutní místo Brandýs n/L-Stará Boleslav, historické hradby Nymburk, Hrabalova stezka, lázně Poděbrady, hradiště Slavníkovců Libice n/C, Kolín – synagoga, národní hřebčín Kladruby, hrad Kunětická hora u Pardubic, moderní architektura a historické centrum Hradce Králové, zámecký kostel ve Smiřicích, pevnost Josefov u Jaroměře, barokní areál Kuks, ZOO Dvůr Králové, vodní nádrž s přehradou Les Království, historické domy Hostinné a Vrchlabí, Krkonošské muzeum Vrchlabí, letovisko Špindlerův Mlýn, Labská bouda a pramen Labe v Krkonošském NP

  • Potenciál: Podle německého průzkumu cykloturistů Radreiseanalyse patří česká část Labské stezky k nejzajímavějším potenciálním zahraničním cílům německých cykloturistů hned za stezkami v Rakousku. Intenzity pohybu cyklistů sledované automatickými sčítači se v hlavní sezoně pohybují v okolí měst až do 1500 cyklistů denně.

  • Současný stav stezky v ČR: Nejvíce hotových, bezpečných úseků má vybudovaný Ústecký kraj, na jaře se bude slavnostně otevírat důležitý úsek Děčín – Ústí nad Labem. Rovněž Středočeský kraj zprovoznil důležitý úsek Labské stezky z hranice kraje přes Mělník do Zelčína, dále Kostelec n/L – Brandýs n/L, letos bude např. zprovozněna lávka pro pěší a cyklisty v Čelákovicích. V Pardubickém kraji je nejdelším souvislým, vybudovaným úsekem Labské stezky úsek Pardubice – Kunětická hora, v přípravě je realizace stezky až do Hradce Králové. V Královéhradeckém kraji byl realizován důležitý úsek Hradec Králové – Smiřice – Jaroměř – Kuks a dílčí úseky u Hostinného. V odbočce na Prahu z Mělníka realizoval Středočeský kraj úsek hranice Prahy – Klecany.Hlavní město Praha má vybudováno páteřní trasu po pravém břehu Vltavy z centra do Tróji, značenou jako cyklotrasu A2.

  • Značení:Na českém území je trasa značena jako CT 2 a v některých úsecích dle nové metodiky značení dálkových cyklotras i logem Labské stezky a logy dálkových evropských cyklotras EuroVelo 4 a 7 (logo ke stažení na labska-stezka.cz/About-us/Logo.aspx)

Německá část

  • Celková délka Labské stezky v Německu – 860 km, 80% trasy vede po oddělených, asfaltových či mlatových stezkách

  • Labská stezka prochází 7 spolkovými zeměmi a 25 okresy

  • Již po osmé byla zvolena nejoblíbenější německou cyklostezkou

  • Značení:na německém území je trasa značena logem Elberadweg (od něj je odvozené česko-německé logo používané v ČR)

  • Partneři projektu v Německu: z hlediska managementu a marketingu je Labská stezka rozdělena v Německu do 3 částí (severní, střední a jižní) s gestory – projektovými koordinátory (turistické svazy) se sídlem v Magdeburgu, Pirně a Hitzackeru, regionálními turistickými spolky dále městy a soukromými partnery. Nezastupitelnou roli při realizaci celého projektu v Německu mají obchodní a průmyslové komory, celoněmecký cykloklub ADFC a podnikatelské subjekty.

  • Hlavní atrakce:NP Saské Švýcarsko, Drážďany, hrad a vinice v Míšni, UNESCO, Lutherovo město Lutherstadt-Wittenberg,krajinný park Dessau-Wörlitz, světově známý architektonický komplex budov Bauhausu v Desavě, Střední Labe, součást chráněné biosferické rezervace UNESCO nazvané Vodní krajina Labe, Magdeburk s katedrálou, klášterem Milých sester a komplexem Hundertwasserových domů Zelená citadela, vodní křižovatka Magdeburk u Hohenwarthe, klášter Jerichow, hansovní město Tangermünde, bývalá císařská residencí Karla IV., ostrovní městečko Havelberg s katedrálou na soutoku Havoly a Labe, čapí obec Wahrenberg, venkovní výstava železné opony u Stresow, idylická městečka Bleckede, Boizenburg, Hitzacker a Dömitz, loďařské městečko Lauenburg s překrásnými hrázděnými domy, Hamburk, Národní park hamburský Wattenmeer, přístav Cuxhaven se starobylým maják Kugelbake, ústí Labe do Severního moře,

  • Německo – cykloturistická velmoc za branami ČR: podle celoněmeckého průzkumu cykloturistů F.U.R. Reiseanalyse 2007 plánuje 2,2 mil. Němců v příštích 3 letech vícedenní dovolenou na kole. 44,7 % tedy 21,72 milionů Němců používá během dovolené jízdní kolo a 64 % dovolených s kolem jsou hlavní dovolené.

Nadace Partnerství pomáhá lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné znalosti i služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje výsadbu stromů, ochranu přírody, šetrnou dopravu a turistiku, využívání obnovitelných zdrojů energie a kvalitní veřejná prostranství. Během své existence podpořila prostřednictvím nadačních příspěvků ve výši přes 273 miliónů korun 2 858 projektů. Společně se čtyřmi sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku je součástí asociace Environmental Partnership Association.

Nevyřešíme problém za vás, vyřešíte ho s námi!

www.nadacepartnerstvi.cz

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Děvky prodejný - NEPRODEJNÝ

Nepustili? Ale vždyť to tady visí. Jen zabalené do alibistického "my nic, to on".

Ale on vlastně pan agent není novinář. :)

  • Autor Jouda
  • Datum a čas 19.3.2014 17:08
Reaguj
Děvky prodejný - NEPRODEJNÝ

Možná ti nedošlo, že naopak novináři tuhle blbost nepustili do webu, takže v tom případě spíš NEPRODEJNÝ

  • Autor Prk
  • Datum a čas 13.3.2014 08:27
Reaguj
Děvky prodejný

Novináři jsou podvodníci a zaplacený kur..

Reaguj
citace

Jenže takhle se to učí ve školách a na různých kurzech.

Reaguj
citace

čunárna - souhlas

  • Autor Nobody
  • Datum a čas 12.3.2014 16:46
Reaguj
Celkem 5 příspěvků v diskuzi


Dolní Rakousko je ráj pro cykloturisty

Dolní Rakousko je ráj pro cykloturisty

Hustá síť cyklostezek  v Dolním Rakousku nabízí více než 4000 km tras pro náročné sportovce i rodiny s dětmi. Hlavní důvod, proč tam vyrazit na kole, je ovšem cykloturistika na dálkových cyklotrasách.... celý článek

Paratriatlonista Tománek představil plány na rok 2026. Čeká ho severský double i dva světové šampionáty

Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

The Hero UCI Cross-country Marathon World: Alleman and Weinbeer Win the First Round in Spain’s Costa Blanca

The Hero UCI Cross-country Marathon World: Alleman and Weinbeer Win the First Round in Spain’s Costa Blanca

Set against a spectacular Mediterranean backdrop, today’s HERO Costa Blanca, presented by Millennium Luxury Properties, kicks off the 2026 HERO UCI Cross-country Marathon World Cup. Belgium’s Wout Alleman and Switzerland’s Anna
Dolní Rakousko je ráj pro cykloturisty

Dolní Rakousko je ráj pro cykloturisty

Hustá síť cyklostezek  v Dolním Rakousku nabízí více než 4000 km tras pro náročné sportovce i rodiny s dětmi. Hlavní důvod, proč tam vyrazit na kole, je ovšem cykloturistika na dálkových cyklotrasách.
Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu

Juniorka Pozlerová získala bronz na mistrovství světa v zimním triatlonu

Výrazného úspěchu dosáhla česká reprezentace na mistrovství světa v zimním triatlonu v italské Padole. Edita Pozlerová vybojovala třetí místo v kategorii juniorek a zároveň obsadila osmé místo v absolutním pořadí žen. Český tým navíc přidal
Paratriatlonista Tománek představil plány na rok 2026. Čeká ho severský double i dva světové šampionáty

Paratriatlonista Tománek představil plány na rok 2026. Čeká ho severský double i dva světové šampionáty

Paratriatlonista Jan Tománek oficiálně představil plány na letošní sezonu. Několikanásobného mistra světa na klasické a poloviční ironmanské distanci čekají v roce 2026 hned tři velké výzvy – extrémní severský double dvou klasických
Čeští lvi zamířili do afrického pekla. Superior Lions startují na Cape Epic

Čeští lvi zamířili do afrického pekla. Superior Lions startují na Cape Epic

V Jihoafrické republice odstartoval legendární etapový závod horských kol Cape Epic, přezdívaný Tour de France horských kol. Na startu se letos představili Adel - Neradil, český tým Superior Lions, který je v elitní

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Cape Epic - etapový cyklomaraton Jihoafrická republika 15.-22.3. 15.3.
Dovolená - veletrh Ostrava, Černá louka 20.-21.2. 20.3.
For Boat - veletrh Praha, Letňany 20.-22.3. Vodní sporty 20.3.
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 25.-28.3. 25.3.
Reisemarkt - veletrh Německo, Mannheim 25.-29.3. 25.3.
Myslivost a příroda - veletrh Kroměříž, Výstaviště 28.-29.3. 28.3.
Norsko - diashow Jihlava, Na Kopečku Přednáší Martin Loew 31.3. 18:00
Kamenice - úklid řeky
Haratice 11.4. 09:00
Silva Regina - veletrh Brno, Výstaviště 12.-16.4. Myslivost a lesnictví 12.4.
Travelcon - konference České Budějovice 15.-16.4. 15.4.

Diskuse

Inu máš to špatně PK, 19.3.2026 11:20, 2 příspěvky
Pohrobci Klausovi Honza, 19.3.2026 9:45, 2 příspěvky
Inu Honza, 19.3.2026 9:39, 2 příspěvky
nefungující reklamace u A... Tomáš, 18.3.2026 10:26, 3 příspěvky
špička ujela René a já, 18.3.2026 9:44, 1 příspěvek
Inu omyl Horydoly, 16.3.2026 19:23, 4 příspěvky
Inu Honza, 16.3.2026 18:56, 4 příspěvky
Peníze na důchody? KK, 16.3.2026 18:42, 4 příspěvky
Peníze na důchody? KK, 16.3.2026 18:40, 4 příspěvky
Měl bych dotaz. Kdy svaz ... Honza, 12.3.2026 13:26, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Leoš Šimánek zemřel Horydoly , 11.3.2026 0:40
Pražský veletržní areál v... Horydoly , 28.2.2026 17:46
Znovínský košt v Louckém ... Horydoly , 28.2.2026 17:44
Re: Textilky Slezan ve Fr... Horydoly , 17.2.2026 11:37
Re: Textilky Slezan ve Fr... Kuba Turek, 16.2.2026 22:26
Textilky Slezan ve Frýdku... Horydoly , 16.2.2026 22:25
Vloni prošlo českými leti... Horydoly , 16.2.2026 12:05
Re: Mirabaud - požadavky ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:42