TEST Outdoorové hodinky Honor Watch GS Pro

TEST Outdoorové hodinky Honor Watch GS Pro
Ohře u Bohušovic.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Sportovní outdoorové hodinky Honor Watch GS Pro jsou měřičem, trenérem, komunikátorem a archivářem v jednom. Navíc velmi odolným proti vodě, špíně a otřesům. Za šest a půl tisíc korun je to dobrá koupě. V Česku se prodávají od včerejška. 

Pro pořádek: Honor je čínská značka hodinek. Uvnitř běží software od další čínské značky Huawei.

Náramkové hodinky Honor Watch GS Pro se chlubí armádní certifikací odolnosti MIL-STD-810G. Odolávají vysoké teplotě 70 °C, mrazu -40 °C, solné mlze 96 h, vlhkosti 240 h, teplotnímu šoku, solární radiace i slunečnímu svitu, prachu a drobnému písku, bahnu, dešti, vibracím, nárazům a jakékoliv nadmořské výšce na zeměkouli.

VIDEO Honor Watch GS Pro - oficiální prezentace

Outdoorový model vydrží podle údajů výrobce 24 dní na jedno nabití. To ovšem jen v režimu, kdy máte vypnuté skoro všechny funkce a šetříte elektřinu z akumulátoru, jak to jen jde. Při plném využívání všech možností včetně GPS, počítejte s pouhými dvěma dny.

Plné nabití lze dosáhnout za 2 hodiny.

Pro outdoorové nadšence je důležité, že hodinky dokáží pomocí GPS zaznamenat trasu a vyvolat ji pro hledání zpáteční cesty. Podstatná je předpověď počasí, která mimo jiné upozorňuje na velké změny v atmosféře a tedy rychlou změnu počasí. Využitelné jsou údaje o východu a západu slunce a měsíce.

VIDEO Honor Watch GS Pro - využití při vodní turistice

Pro sportovce tělem i duší nabízejí hodinky stovku režimů sportů a cvičení. Zaznamenávají mnoho údajů a na konci aktivity poskytují informace o podaném výkonu. 

Hodinky lze připojit k počítači, tabletu nebo mobilnímu tabletu pomocí bezdrátové technologie bluetooth nebo kabelu USB. Nabíjí se přes USB. Hodinky Honor nelze připojit k dalším externím čidlům, především hrudnímu pásu, který požívají například profesionální cyklisté či běžci.

Co nás zaujalo

Probrali jsme se velkým množstvím funkcí, které hodinky nabízejí. Vybíráme několik nejdůležitějších pro amatérský outdoorový sport a pobyt v přírodě. Podotýkáme, že se jedná o náš subjektivní výběr a jiní lidé budou jistě preferovat další možnosti, které má v sobě Honor zabudované.

Pro zdravý sport je důležité, že lze nastavit vybrané aktivity, a ty potom hodinky pečlivě kontrolují, nabízejí vám možnosti a také chválí za zlepšování vašich výkonů. Plní tak vědomě i podvědomě funkci trenéra, který vás do sportu nutí. Každý přece chce běhat, jezdit nebo plavat rychleji, než dříve. 

Bohužel program speciálně na naše oblíbené koloběžky jsme v hodinkách nenašli.

Pro orientaci v přírodě oceňujeme záznam trasy a také její zpětné vyvolání. Nejen že víme, kudy jsme se pohybovali, ale také se můžeme bezpečně vrátit, pokud jsme zabloudili.

K tomu patří také citlivý krokoměr. Někdy nahradí funkci GPS, například když jdeme v hlubokém lese, pod zemí, nebo ve velmi úzkém údolí. Získáme s jeho pomocí aspoň základní představu, jak daleko jdeme. Zároveň je počet kroků nachozených za vybraný časový úsek zajímavý údaj sám o sobě.

Pro výškovou orientaci slouží vestavěný barometr. Zvláště na horách je často údaj o zdolané vzdálenosti k ničemu a potřebujeme znát nadmořskou výšku. Pro rychlou orientaci využíváme také kompas.

Zvláštní čidla měří tep a množství kyslíku v krvi, což oceňujeme při tréninku. K tomu nám hodinky dopočítávají spálené kalorie.

Velmi rychle jsme si zvykli na telefonování pomocí hodinek spojených s mobilem. Telefon máme bezpečně uložený v batohu, případně zabalený do nepromokavého pouzdra, a na hodinkách se nám objevuje, kdo nám telefonuje, jaké píše SMS a jsme informováni o zprávách ze sociálních sítí na internetu. Notifikace potvrzuje silná vibrace na ruce. Můžeme si tedy jednoduše vybrat, jaké záležitosti stojí za vyřízení ještě při pobytu v přírodě a které počkají, až budeme zase doma v civilizaci. Podotýkáme, že přes hodinky lze telefonovat, ale není možné na nich psát zprávy.

Budík, přehrávač hudby, stopky, svítilna, funkce "najdi telefon" a "dej si pauzu" jsou standardní jako u jiných podobných elektronických zařízení typu wearables. Používáme je neustále.

Poněkud zábavná je rozpoznávání stresu. Určuje pomocí několika kritérií, které jste zadali při první instalaci hodinek, jakou míru stresu právě prožíváte. Myslíme si, že prakticky je to úplně k ničemu, protože když je člověk v napětí, pozná to sám. Ale jestli chcete, aby vám to potvrdil malý komjůtr, který nosíte na ruce, máte to mít.

Sportovní design a variabilní displej

Design hodinek je čistě sportovní. Velký kulatý displej standardu AMOLED je pokrytý velmi odolnou plastovou vrstvou. Při běžném outdoorovém a tudíž nešetrném zacházení jsme ho nijak neodřeli a nepozorujeme na něm ani drobné škrábance. Pásek je plastový s vyměkčenou spodní vrstvou. Hodinky váží necelých 50 gramů bez pásku.

Vzhled a zobrazované údaje na dipleji si můžeme nastavit jedním z mnoha předpřipravených postupů. Dokonce si lze předem nastavit několik displejů podle toho, jaké aktivity právě provozujete. Něco jiného můžete potřebovat přim pádlování, turistice či jízdě na kole. Záleží jen na vás.

Vše na displeji se ovládá dotykově.

Oceňujeme, že displej má silný jas, což znamená, že údaje jsou dobře vidět na ostrém slunci i v šeru. To je důležité nejen při běžných outdoorových akcích, ale především v krizových situacích, do kterých se můžeme kdykoliv dostat. 

Jak jsme testovali

Hodinky Honor Watch GS Pro s námi prošly většinou outdoorových aktivit, které lze na přelomu léta a podzimu provozovat. Vystřídali se o ně jeden muž a dvě ženy. Pádlovali jsme s nimi v kajaku na rychlé říčce Klabavě a v kanoi na široké Ohři. Lezli s nimi po skalách na romantickém a opuštěném Káčově i v oblíbené Divoké Šárce.

Hodně kilometrů jsme naběhali po asfaltu i hlinitých pěšinách v lesoparku u Hostivařské přehrady. Na koloběžkách jsme jezdili po Praze v městském provozu a také s nimi závodili v úplně promoklé soutěži družstev 24hodin na koloběžce v Divoké Šárce. Šlapali jsme na horském kole po středočeských lesích a chodili na procházky se psem.

Stihli jsme ještě plavání v přírodě na rybnících v Horních Počernicích a také v zatopeném lomu Kojetice v Polabí. Na houby jsme se vydali do pouštěné krajiny v bývalém vojenském prostoru Ralsko a na Plzeňsku.

VIDEO Honor Watch GS Pro - záznamy z redakčního testu

Specifikace Honor Watch GS Pro

Ciferník: kruh 
Rozměry: 48x48x14 mm
Hmotnost: 46 g
Pásek: měkčený plast s přezkou
Displej: AMOLED 1,39" (454x454 px)
Systém: proprietální, kompatibilní Android, iOS
Datové funkce: bluetooth 5.1, NFC
Paměť: 4 GB
Akumulátor: 790 mAh, nabíjení v kolébce
Barva: černá, modrá, bílá
Orientační cena: 6499 Kč
INFO: Honor

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Kontakty z mobilu

Dobrý den Mildo, podle našich zkušeností si vezme nejvíc energie trvale spuštěné GPS a hned potom telefonování. Záleží tedy, jak dlouho a jak často telefonujete. Při několika telefonátech denně nám vydržely hodinky nabité několik dní. Ohledně telefonních čísel - zobrazuje se nám to, co máme v Androidu i Applu. Pokud tam máme korektně napsaná jména, tak se nám zobrazují jména.

Reaguj
Hodinky Honor watch gs pro

Dobrý den Pavle, hodinky jsou automaticky spárované s aplikací Huawei Zdraví - z ní si pak můžete data stáhnout, kam potřebujete. 

Reaguj
Hodinky Honor watch gs pro

Dobrý den, dají se hodinky připojit k počítači nebo mobilu a nahrát aktivity do nějakého prográmku/aplikace a vest si tak tréninkový deník jako u jiných hodinek podobného typu (např. suunto, polar nebo garmin).?Pavel

  • Autor Pavel
  • Datum a čas 24.10.2020 06:39
Reaguj
Komfort nošení

Ahoj Petře,

Řemínek je plastový. Zvenku je plast tvrdší, zevnitř trošku víc měkčený. Do osičky není vidět, je zabudovaná někde držáků uvnitř a zjevně se nepočítá s výměnou. I když Ty jako kutil bys to určitě zvládl :-) 

Hodinky nikde nezadrhávají o oblečení, rukávy ani v batohu.

Jsou lehké, takže je člověk na ruce zase až tak moc nepociťuje.

Máme na ně v redakci dva personalizované náhledy: Mája jakožto ortodoxní hodinkářka je z nich nadšená, hodně využívá jejich funkce a nosí je na ruce už nejenom při outdooru. Prakticky okamžitě si zvykla spojení s telefonem. Nijak ji neomezují.

Já normálně hodinky nosím jen při outdoorových akcích a to ještě tehdy, když opravdu potřebuju vědět čas (stihnout autobus na koloběžce, vrátit se vlakem s kolem, dopádlovat za světla....) Registraci cest a výkonů si vedu pomocí záznamu v mobilu, který následně přenáším do Strava.com  dřív jsme zkoušel i podobně dobré systémy. Viz https://www.strava.com/athletes/35010212 

Z tohoto pohledu mi přijdou Honor poněkud velké a pro sebe častěji používám obyčejné nejhloupější digitálky za dvě stovky z Decathlonu, kterých mi není líto, když je utopím nebo zničím. Možná si na ně časem ale zvyknu také.

Reaguj
Hodinky zničené?

Hodinky jsme nijak záměrně neničili. Nemlátili jsme do nich kladivem, nepotápěli se na dno Orlíku ani je nepolévali kyselinou. Dvě měsíce jsme je neustále používali na to, k čemu jsou určené - já v nich normálně plaval v přírodních lomech, nechtěně se několikrát koupal v podzimních řekách při pádlování, lezl jsem po tvrdém buližníku a měkkém tufu, jezdil na koloběžce ve městě a na horském kole po zablácených lesních cestách v okolí Prahy.

Mája s nimi běhala, jezdila na koloběžce v přírodě (včetně závodů za celodenního deště), jezdila na kole, chodila se psem. Hanka s nimi normálně šla na turistiku.

Opicakuz zkoušel psí kusy, co všechno hodinky umí a co umí on. 

To všechno hodinkám nijak viditelně neublížilo. Budeme je tady používat dál na naše outdoorové akce.

Reaguj
Komfort nošení

Díky za článek. Zajímal by mě komfort nošení. Podle rozměrů to vypadá, že jsou docela skladné a nemají výčnělky, o které by se zadrhávalo oblečení nebo batoh při nasazování apod. Tedy zda to je tak, že ani nevíte, že je máte na sobě - nebo jestli je lepší je častěji sundavat.

Na jedné fotce vypadá řemínek, že je gumový, na druhé jakoby plátěný. A co osička - klasická hodinářská, která se občas rozpadne? Nebo je tam něco lepšího? Případně zda se tam dá dát univerzální řemínek dle libovůle...

Reaguj
Kontakty z mobilu

Dobrý den, zvažuji nákup těchto hodinek. Zajímalo by mě, jak se Vám s nimi telefonovalo. Zda se Vám na hodinkách zobrazovala všechna jména z telefonního seznamu z mobilu a nebo jestli jen některá (jen 10 oblíbených) a u ostatních kontaktů se na hodinkách zobrazí jen telefonní číslo beze jména.  A dále jaké je výdrž bez GPS ale právě se spárovaným telefonem.

Předem díky.

  • Autor Milda
  • Datum a čas 22.10.2020 09:58
Reaguj
Hodinky zničené?

Podle cen a popisu to vypadá za ty peníze docela dobře. Jak jste je ničili a jak dlouho? Jestli je to směroplatný. Nebo jestli je to jenom reklamí šplecht?

  • Autor Skiák
  • Datum a čas 21.10.2020 16:21
Reaguj
Celkem 8 příspěvků v diskuzi


Brdský půlmaraton pokřtil premiéru s hvězdou i veterány

Brdský půlmaraton pokřtil premiéru s hvězdou i veterány

Staré dobré časy se vracejí rozepisují nové kapitoly. První a nový Brdský půlmaraton zahájil jedenáctý ročník Trail Running Cupu. Jediný tuzemský velký seriál, který i loni zvládl celý svůj program, se jako... celý článek

Račice otevřely triatlonovou sezonu: veteráni a hvězdy

Sám sobě psem

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Hostivařská přehrada 2021

Hostivařská přehrada 2021

Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9-20 hodin. Vstupné 129 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není omezena.
Brdský půlmaraton pokřtil premiéru s hvězdou i veterány

Brdský půlmaraton pokřtil premiéru s hvězdou i veterány

Staré dobré časy se vracejí rozepisují nové kapitoly. První a nový Brdský půlmaraton zahájil jedenáctý ročník Trail Running Cupu. Jediný tuzemský velký seriál, který i loni zvládl celý svůj program, se jako
Tradiční triatlony v Račicích se konají o víkendu. Přihlaste se!

Tradiční triatlony v Račicích se konají o víkendu. Přihlaste se!

Labe aréna, respektive vodácký areál v Račicích, zůstává tradiční triatlonovou baštou. Dva zdejší oblíbené závody se chystají i letos v čase vinou měnících se vládních opatření stále nejistých. Zkušený pořadatelský tým SportGroup zve
Račice otevřely triatlonovou sezonu: veteráni a hvězdy

Račice otevřely triatlonovou sezonu: veteráni a hvězdy

Triatlonové sezona odstartovala rodinným ICT sprintem a intervalovým půlironmanem v Račicích. Na bezpečných tratích a za dodržení všech hygienicko-epidemiologických pravidel se postavilo na start a užilo cíle více než dvě stě účastníků.
Sám sobě psem

Sám sobě psem

RECENZE Reprezentanta v triatlonu Jana Franckeho omrzela jeho sportovní disciplina a dal se na dlouhé závody divokou krajinou. Na Aljašce, v Kanadě a Anglii. V mrazu, vlhku a větru.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 16.-19.6. 16.6.
ITE - veletrh Hong Kong 17.-20.6. Cestovní ruch 17.6.
Po stopách Rudolfa II. Lhota 17.-20.6. Dogtrekking 17.6.
Stelvio Marathon Itálie, Passo Stelvio Běh 19.6.
Za pokladem Voka IV. - dogtrekking Jedovnice, Olšovec ZRUŠENO 24.-27.6. 24.6.
Běhej lesy Vysočina Milovy 26.6.
Voda země - duatlon Otrokovice, Štěrkáč Běh, paddleboard 26.6.
Výstava stanů Praha, Letňany 28.5.-16.8. 28.6.
Horská výzva Beskydy Trojanovice 2.-3.7. Horský běh a chůze 2.7.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 15.-18.7. 15.7.

Diskuse

Dotazy Lukas B., 18.6.2021 16:11, 3 příspěvky
Dotazy Kuba Turek, 18.6.2021 14:38, 3 příspěvky
boty Michal, 18.6.2021 13:43, 1 příspěvek
Dotazy Climber Prague, 18.6.2021 11:38, 3 příspěvky
Dálkové pochody Horydoly , 16.6.2021 16:10, 2 příspěvky
Dálkové pochody Petr, 16.6.2021 13:33, 2 příspěvky
Někdo mluví o voze, někdo... Horydoly , 15.6.2021 23:17, 3 příspěvky
Někdo mluví o voze, někdo... Michael Beranek, 14.6.2021 13:16, 3 příspěvky
Lobuche? Lukas B., 14.6.2021 12:01, 2 příspěvky
Termíny? Michael Beranek, 14.6.2021 8:41, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Spodní prádlo Horydoly , 18.6.2021 10:58
Vyběhnete do žhavého Petřína Horydoly Open, 16.6.2021 12:50
Re: Koloběžky - závody Kuba Turek, 15.6.2021 11:50
Koloběžky Horydoly Open, 15.6.2021 11:42
Bike hero okolo měsíce Horydoly Open, 15.6.2021 9:56
Gutovka Open Horydoly , 10.6.2021 9:39
Cyklistické závody 2021 Horydoly , 10.6.2021 9:36
Světový den jízdního kola Horydoly Open, 3.6.2021 1:31