Masožravky a stařec v botanických zahradách

Masožravky a stařec v botanických zahradách
SDÍLEJ:
Praha má dvě velké botanické zahrady. Karlově univerzitě patří historická zahrada Na Slupi, město provozuje moderní zahradu v Tróji nedaleko ZOO. Obě právě vystavují atraktivní rostliny.

Stromový Ahasver na Slupi

Přímého potomka nejstaršího stromu planety můžete obdivovat v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Na Slupi. Prcek je k vidění teprve od včerejška.

Jehličnatá sazenička je dcerou borovice dlouhověké přezdívané Metuzalém, která ve věku 4780 let stále žije na hranicích amerických států Kalifornie a Nevada.

Jejího potomka přivezl do Prahy zakladatel projektu Champion Trees David Milarch, který v USA získal povolení pro vypěstování deseti semenáčků původní mateřské rostliny. V Praze je jediná evropská rostlinka tohoto druhu.

Masožravý týden v Tróji

Výstava masožravých rostlin Zelení dravci v rostlinné říši je otevřená do 10. září v Botanické zahradě hlavního města Prahy v Tróji.

Tropický skleník Fata Morgana se může pochlubit rozsáhlou sbírkou masožravých láčkovek i heliamfor, které patří vesměs mezi velmi pomalu rostoucí druhy. Přesto již první z nich obsadily svými pastmi stromy a keře a výsledný vzhled se začíná podobat stavu v přírodě.

Nejpozornější návštěvníci si mohou v horské expozici prohlédnout čtyřicet druhů láčkovek z celkové stovky existujících druhů. Mohou si zde zakoupit nějakou tu svoji Adélu, případně knihu Masožravé rostliny a setkat se s jejím autorem.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


PodcasT - inspirace pro dětské oddíly

PodcasT - inspirace pro dětské oddíly

Inspiraci pro vedoucí dětských oddílů přináší nenápadný ale vytrvalý podcast na Spotify pod názvem PodcasT - jednohubky pro činnost. ... celý článek

Linecká pouť po adventních trzích pěšky i tramvají

Dolomity a Julské Alpy 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2025

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2025

HRANICE Nejvyšší bod Česka je kde? Na vrcholu vysílače Praděd! Kam se hrabe Sněžka... Čtěte aktuální zprávy z Jeseníků, Hrubého a Nízkého Jeseníku a Jesenicka.
Zahradní revoluce s aku kolečky

Zahradní revoluce s aku kolečky

RADY DO OBCHODU Zahradničení a stavební práce procházejí tichou revolucí. Zatímco před několika lety bylo nemyslitelné představit si kolečko bez lidské síly, dnes se akumulátorová kolečka stávají běžnou součástí výbavy profesionálů
Ski plus City Pas Stubai Innsbruck

Ski plus City Pas Stubai Innsbruck

V chladném ročním období se Innsbruck mění v okouzlující město, kde zasněžené vrcholky hor a pulsující život tvoří harmonický celek. Klíč k této kombinaci držíte v ruce díky Ski plus City Pas Stubai Innsbruck. Zahrnuje
Podzimní Třístoličník nabízí úchvatné výhledy na Šumavu i Alpy

Podzimní Třístoličník nabízí úchvatné výhledy na Šumavu i Alpy

Nejkrásnější výhledy na českou i bavorskou stranu Šumavy jsou na podzim z vrcholu Třístoličník. Za příznivého počasí jsou vidět i rakouské Alpy.
Vrrrr, bzim… a je po vrtačce, pile, brusce

Vrrrr, bzim… a je po vrtačce, pile, brusce

RADY DO OBCHODU Připravujete letní tábor, chystáte se na rekonstrukci chalupy, vrtáte jistící nýty do skály, anebo si chcete jenom doplnit domácí dílničku. Prostě potřebujete nějaké elektrické nářadí. Projdete tedy

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Intermot - veletrh Španělsko, Madrid 4.-7.12. Cyklo a moto 4.12.
Přílet anděla České Budějovice, Náměstí Přemysla Otakara II. 5.12. 17:45
Mezinárodní festival outdoorových filmů Řepiště, U Máně 30.10.-5.12. 5.12.
Pražská stovka Milín 5.-7.12. 5.12.
Zimní táboření na Hvězdě Police nad Metují 5.-7.12. 5.12.
Expedície - cestovatelský festival Bratislava, Fakulta informatiky 6.12.
Mikuláš v železničním muzeu Lužná u Rakovníka 6.12.
Krampus Praha, Riegrovy sady Čerti a ohnivá show 6.12.
Svět minerálů - veletrh Praha, Výstaviště Holešovice 6.-7.12. 6.12.
Krampuslauf Rakousko, Bregenz 7.12.

Diskuse

finasteride online Ellendat, 5.12.2025 1:59, 4 příspěvky
cheap zoloft NadineRet, 5.12.2025 1:26, 4 příspěvky
Tržnice Honza, 4.12.2025 14:36, 2 příspěvky
Kajak Kajakář, 4.12.2025 13:05, 2 příspěvky
Kajak Kajak, 2.12.2025 10:04, 2 příspěvky
Inu? Andrea Černá - editorka, 1.12.2025 14:10, 4 příspěvky
Inu Honza, 1.12.2025 14:01, 6 příspěvků
Inu? Honza, 1.12.2025 13:59, 4 příspěvky
lavina Ďumbír Skiák, 30.11.2025 22:04, 1 příspěvek
Inu? Horydoly, 27.11.2025 10:56, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Přihlaste se na veletrh c... Horydoly , 2.12.2025 14:36
Horský festival Expedície... Horydoly , 1.12.2025 13:45
Horský festival Expedície... Horydoly , 1.12.2025 13:44
Vánoční prodejny Pilsner ... Horydoly , 26.11.2025 2:23
Czech Travel Press - valn... Horydoly , 26.11.2025 2:04
Movero Barefoot Horydoly Open, 21.11.2025 10:31
PVA Letňany Horydoly Open, 21.11.2025 10:26
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly Open, 21.11.2025 10:23