Plzeňský Prazdroj zpřístupní historickou vodárenskou věž

Plzeňský Prazdroj zpřístupní historickou vodárenskou věž
Vodárenská věž v Plzeňském Prazdroji.
Autor snímku 2media
SDÍLEJ:

Pivovar Plzeňský Prazdroj se letos opět stane součástí festivalu Industry Open. Pro návštěvníky je od 17. do 19. června připraven speciální, běžně nedostupný zážitek: Prohlídka pivovaru zpestřená zastávkou ve spodní části ikonické vodárenské věže, která je nedílnou součástí plzeňského panoramatu.

K vidění bude také výstava dokumentující historii vodárenské věže v pivovaru. Prohlídku zakončí ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell načepovaného přímo z dubového ležáckého sudu v historických sklepích.

Vodárenská věž je součástí souboru budov Spalkova projektu, který ve své době přinesl nevídaná technická řešení a který se již před více než 115 lety zabýval dnes tolik aktuálním tématem energetické soběstačnosti.

 

 

Počátkem 20. století začal vzhledem k rostoucí výrobě Měšťanský pivovar (předchůdce Plzeňského Prazdroje) při rozšiřování provozů narážet na potíže se zásobováním vodou a energií. S přelomovým projektem, který závodu zajistil v tomto ohledu naprostou soběstačnost, přišel tehdejší technický ředitel závodu František Spalek.

Jeho součástí byla elektrocentrála (dnes sídlo experimentálního pivovaru Proud), vodárna na čerpání pitné varní vody (Roudenské vrty), vodárna na čerpání říční užitkové vody, odželezovací stanice a právě vodárenská věž.

Festival Industry Open 2022 zve na zajímavé akce na industriálních místech, výlety za poznáním v Plzni a okolí, komentované prohlídky, zážitkové jízdy historických vozidel, architektonické procházky a mnoho dalšího. Vstupenky na prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj doporučujeme zakoupit online

INFO: Industry Open a Plzeňský Prazdroj


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2026

Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2026

MCELY Co je nového na Karlštejnsku, Křivoklátsku, Rakovnicku, v Českém krasu a dalších zajímavých místech středních Čech? Přečtěte si krátké zprávy.... celý článek

Praha AKTUÁLNĚ 2026

Fasnacht Garmisch-Partenkirchen

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Zamrzlé Malvíny - eldorádo pro bruslaře

Zamrzlé Malvíny - eldorádo pro bruslaře

Rozmanité bruslení na přírodním ledu právě poskytuje pískovna Malvíny neboli Mezi Mosty u Čelákovic.
Turistické novinky roku 2026 ve středních Čechách

Turistické novinky roku 2026 ve středních Čechách

Středočeská centrála cestovního ruchu upozorňuje ne nejvýznamnější novinky v okolí Prahy. Střední Čechy letos otevřou nové obytovací možnosti, atraktivní muzejní expozice a zrekonstruované památky.
Skandinávie AKTUÁLNĚ 2026

Skandinávie AKTUÁLNĚ 2026

ISLAND Krátké zprávy ze Švédska, Norska, Finska a Dánska. Islandu a Grónska.
Historické železnice a nostalgické vlaky

Historické železnice a nostalgické vlaky

AKTUALIZACE Přinášíme přehled historických železnic, nostalgických vlaků a železničních muzeí.
Tromsø: lov polární záře v Norsku

Tromsø: lov polární záře v Norsku

Najít, vidět, zažít a fotografovat či filmovat polární záře není lehké. Je nutné se vypravit na dalekou cestu k severu, řídit auto na ledovatých silnicích a mrznout v hlubokém sněhu během studené noci. Pokud

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vídeňský ledový sen - bruslení Rakousko, Vídeň 22.1.-8.3. 22.1.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 3.-4.2. Cestovní ruch 3.2.
Úžasné ostrovy - diashow Kladno, Hutník Přednáší Martin Loew 4.2. 19:00
Kanada, Nepál, divadlo - přednášky Praha, Národní Muzeum Přednáší Stanislav Bernard, Miroslav Donutil, Lukáš Hanulák 4.2. 19:00
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 5.-8.2. Turismus a karavaning 5.2.
Srí Lanka - diashow Heřmanův Městec, Mír Přednáší Martin Loew 5.2. 18:00
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 6.-8.2. 6.2.
Vysoké Hory - festival Pohronský Inovec, chata Inovec 7.2. 16:30
Přejezd Capartice - Gibacht Capartice Běžky 8.2.
AIME - veletrh Austrálie, Melbourne 9.-11.2. 9.2.

Diskuse

Бездепозитные бонусы в ка... AnthonyAcuro, 4.2.2026 19:46, 121 příspěvků
Зеркала для салонов красоты AntonioNaw, 4.2.2026 16:55, 121 příspěvků
Máte s airbagem v lavině ... Michael Beranek, 4.2.2026 13:41, 72 příspěvků
Račice Bambule, 4.2.2026 11:39, 1 příspěvek
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 3.2.2026 15:20, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 3.2.2026 11:25, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Tom, 3.2.2026 7:43, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Skiák, 2.2.2026 16:44, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 2.2.2026 16:41, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Tom, 2.2.2026 15:59, 72 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Má někdo zkušenost uxeuen@mailto.plus, 4.2.2026 17:47
Galasova Cyklojízda Č.403... Horydoly , 4.2.2026 10:23
SVĚTOVÝ POHÁR V MARATONU ... Horydoly , 3.2.2026 17:59
Kam za vínem v únoru? Horydoly , 29.1.2026 21:11
Jazz at Lincoln Center oz... Horydoly , 29.1.2026 16:43
FITUR Madrid Horydoly , 27.1.2026 23:33
Re: Po dlouhém pracovním ... freide freide, 23.1.2026 15:57
Po dlouhém pracovním dni ... jonas williams, 23.1.2026 15:56