Před Vánoci vlakem do Drážďan

Před Vánoci vlakem do Drážďan
Drážďany.
Autor snímku Opicakuz
SDÍLEJ:

Objevila jsem krásné spojení do Drážďan. Z Prahy jsem jela vlakem v 7:18 a vrátila jsem v 18:05 hodin. Nešlo o předvánoční nákupy, ale chtěla jsem nasát německou atmosféru.

Cesta vlakem z Prahy do Drážďan trvá 2 hodiny a 29 minut. Hlavní nádraží je přímo na Pragerstrasse. Cestou po této ulici k Frauenkirche jsem potkala dva vánoční trhy a ke třetímu jsem dorazila. Výlet jsem zakončila u Labe ve Zwingru.

Striezelmarkt Dresden.

Vánoční atmosféra na trhu

Trhy nabízejí vánoční pohodu, voní svařené víno (glühwein), prodavači nabízejí keramiku, makovou i mandlovou dráždanskou štolu a další sladkosti.

Drážďanské vánoční trhy jsou údajně nejstarší v Německu. Fungují od roku 1434 a tak si nezadají třeba se známější Vídní. Drážďanský Striezelmarkt se letos koná již 579 ročník. Otevřeno je 233 speciálních stánků, do kace je zapojeno nespočetně obchodů a obchodních domů, restaurací i všech možných pohostinství od buřtostánků po hotelové bary. Štrýclmarkt je otevřený až do 24. prosince v době od 10 do 21 hodin.

Předvánoční Drážďany.

Obnovený skvost Frauenkirche

V kostele Frauenkirche můžete navštívit výstavu, kde je všechno o tomto nově vybudovaném historickém chrámu. Po bombardování za druhé světové války se s opravou začalo až v devadesátých letech minulého století a zpřístupněn byl teprve nedávno. Proto tu zatím musíte očekávat dlouhé fronty na prohlídku.

Drážďany, Frauenkirche.

Autem autobusem i vlakem

V centru města se dá nasednout do autobusu a nechat se svézt turistickou okružní jízdou po městě.

Do Drážďan je možné jet také autem. Zkusila jsem to tedy o týden později. Tam jsem jela přes Cínovec, zpátky přes Schmilku. Pro lenochy je ale určitě příjemnější vlak.

Horydoly.czDOPORUČENÍ: Na cestu do Drážďan využijte levnou jízdenku Labe-Elbe. Adventní koncerty v kostele Kreuzkirche jsou zdarma. Nezapomeňte si koupit sladkou štolu, největší drážďanskou specialitu.

Drážďany.

Horydoly.czVánoční trhy na Horydoly

Vánoční trhy v Českém středohoří

Vídeňské vánoční trhy

Vánoční trhy v Drážďanech (Dresden)

Proslulé vánoční trhy v Dolomitech

Vánoční trh v Bolzano (Bozen)

Vánoční trh v Brixen (Bressanone)

Vanoční trh v Regensburg (Řezno)

Vánoční trhy v Německu

Linecké Vánoce (Linz)


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

Horydoly.czČtěte o Drážďanském maratonu: Dráždím, dráždíš, Drážďany

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Z toho článku šílím ....
Nazdárek lidi,je jen málo věcí, které mi poněkud dokázali hnout žlučí. Díky poslední větě je to i tento článek. Nejsem sice žádný eko-terorista, ale napsat "Pro lenochy je ale určitě příjemnější vlak." bych si za to určitě nafackoval. Už jenom proto, že během loňských podzimních prázdnin jsme absolvovali vandr po Tisských stěnách, poslední noc jsme spali nad Děčínem na Mariánské skále a ráno díky jízdenkám SONE+ Českých drah jsme si udělali výlet do Drážďan včetně všech zmiňovaných památek a pak pokračovali vlakem přes Zittau do Liberce a do Prahy či jinam. A protože jsme měli jízdenku obyčejnou, tak jsme tento výlet do Německa absolvovali v přepočtu za cca 75 Kč/osobu. A bylo to rozhodně pohodlnější a levnější, než tam jet autem. Nejsem žádným rekladním agentem ČD, ale také nejsem příznivcem automobilové dopravy, především té individuální. A to i přesto, že jsem jezdil s kamionem (PS-právě ty sváteční/vánoční/velikonoční/dušičkové řidiče v kloboukách a v nablýskaným autě bych nejraději střílel v zájmu bezpečnosti provozu na silnicích).HOWGH - už se mi nechce psát .....
  • Autor PetrZ.
  • Datum a čas 22.12.2005 01:12
Reaguj
Zajímavé
Díky za nápad! Už jsem o Frauenkirche hodně slyšel! Takže když to vyjde jedu tam!
  • Autor Zvěd
  • Datum a čas 21.12.2005 17:46
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Čeští triatlonisté: Astana a Kitzbühel

Čeští triatlonisté: Astana a Kitzbühel

Čeští triatlonisté mají za sebou další povedený víkend na mezinárodní scéně. Na Asijském poháru v kazašské Astaně vybojoval Radim Grebík bronzovou medaili a Ema Ryšávková obsadila těsně pod stupni vítězů čtvrté místo.... celý článek

Plzeňský Prazdroj: jak vyrobit pivní sud?

Jižní Francie na treku: pobřežní stezky Côte d'Azur a Massif des Maures

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Jak zvládat společenské situace jako vegan, aniž by to bylo trapné

Jak zvládat společenské situace jako vegan, aniž by to bylo trapné

Být vegan dnes už není nic výjimečného. Přesto se mnoho lidí, kteří se rozhodli pro veganský životní styl, setkává s nepříjemnými nebo rozpačitými situacemi ve společnosti. Ne proto, že by dělali
Ríšova studánka v Podkomorských lesích u Brna

Ríšova studánka v Podkomorských lesích u Brna

Obnovu Ríšovy studánky v Podkomorských lesích u Brněnské přehrady zajistily Lesy České republiky. V okolí jsou lavičky a umělecký reliéf připomínající jednu z hlavních postav Mrštíkovy Pohádky máje. Klasický román se totiž odehrávají i v těchto
Dánský kámen na Ještědském hřbetu

Dánský kámen na Ještědském hřbetu

CLIMBING GUIDE Dánské kameny / Dänstein je skupina skal na Ještědském hřbetu / Jeschkenkamm mezi Ještědem a Malým Ještědem.
Kam v létě vyrazit, když nechcete dovolenou mezi davy?

Kam v létě vyrazit, když nechcete dovolenou mezi davy?

Oblíbená přímořská letoviska mají své výhody. Jsou dostupná, dobře známá a většinou nabízejí kompletní turistické zázemí. Jenže právě proto bývají v hlavní sezoně přeplněná, dražší a pro mnoho cestovatelů už trochu předvídatelná.
Křeče, únava a pomalá regenerace po túře: Proč outdoorovým nadšencům často chybí hořčík

Křeče, únava a pomalá regenerace po túře: Proč outdoorovým nadšencům často chybí hořčík

Turisté, cyklisté a outdooroví nadšenci často po náročném dni v přírodě řeší těžké nohy, svalové napětí, únavu, křeče nebo pomalou regeneraci. Po celodenní túře, jízdě na kole nebo výstupu do hor není

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Masožravé rostliny - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 19.-28.6. 19.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 24.-28.6. Cyklistika 24.6.
Memorial Air Show Roudnice nad Labem 25.-26.6. 25.6.
Pelargonie - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 25.-28.6. 25.6.
Budějovice - Praha České Budějovice 26.-28.6. Vodácký maraton 26.6.
Urban Challenge - překážkový běh
Praha, Kongresové centrum 26.-27.6. 26.6.
Vinařská 50 - cyklomaraton Šatov Horská kola 27.6.
Malofatranská 100 Terchová 27.-28.6. Běh a trekking 27.6.
Olympijský šplh Praha, Tyršův dům 27.6.
Pravěká dobrodružství Eduarda Štorcha Praha, Národní muzeum Do 30.6. Výstava 30.6.

Diskuse

top 10 pharmacies in india Travisglase, 23.6.2026 4:27, 18 příspěvků
krása Paulse, 22.6.2026 22:05, 2 příspěvky
krása Barča, 22.6.2026 21:44, 2 příspěvky
Upřesnění Geesthacht Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 22.6.2026 18:53, 2 příspěvky
Upřesnění Radek, 22.6.2026 18:27, 2 příspěvky
to už je moc Novinář, 22.6.2026 10:42, 1 příspěvek
Hmm Honza, 21.6.2026 15:24, 1 příspěvek
Odkaz na další článek Petr Skála, 18.6.2026 22:44, 1 příspěvek
Inu kolik stály boty ve s... Honza, 17.6.2026 21:30, 3 příspěvky
Inu kolik stály boty ve s... Horydoly, 17.6.2026 19:00, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Combo ski febit61013 febit61013, 19.6.2026 16:49
Skialpy v Krkonoších William Whitfield, 17.6.2026 11:44
Re: Combo ski - hloupost febit61013 febit61013, 17.6.2026 11:25
Re: Monolyže kiheto6821 kiheto6821, 16.6.2026 14:14
Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30
Zdravotní pojišťovna mini... Horydoly , 5.6.2026 23:08
HERO SÜDTIROL DOLOMITES Horydoly , 4.6.2026 9:56
Prokletije febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01