Proslulé vánoční trhy v Dolomitech

Proslulé vánoční trhy v Dolomitech
Bozen / Bolzano. Vánoční trh.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Předvánoční trhy najdete téměř na každém rohu. Pokud vás však obklopují zasněžené vrcholky Dolomit, je pravá vánoční atmosféra velmi působivá. Zkuste letos za vánočními trhy vyrazit do měst a vesniček v Jižním Tyrolsku. Ode uplynulého víkendu jsou v plném proudu a potrvají až do 6. ledna.

Proslulé vánoční trhy v Dolomitech
Bozen / Bolzano. Vánoční trh.
Autor snímku Kuba Turek

AKTUÁLNĚ! V pěti největších městech Jižního Tyrolska můžete od dnešního pátečního večera ochutnat originální vánoční dobroty, zahřát se svařeným vínem, nebo se jen tak procházet po historických centrech.

Pět italsko-rakouských měst

Vyhlášené vánoční trhy se konají ve městech Bozen / Bolzano, Meran / Merano, Brixen / Bressanone, Sterzing / Vipiteno a Bruneck / Brunico. Všechny mají otevřeno do 6. ledna.

V každém z měst jsou k dostání vlastní jedinečné perníky ztvárňující symbol daného města: Bozen = anděl, Meran = zvon, Brixen = ovce, Sterzing = věž, Bruneck = hvězda.

Na všech pěti vánočních trzích můžete každý víkend a o svátcích obdivovat umění místních pekařů při pečení chleba podle jihotyrolských receptů.

Na trzích samozřejmě zakoupíte další originální produkty, jako jsou ručně vyřezávané dřevěné sošky, vánoční ozdoby či výrobky ze skla a keramiky. K ochutnání vás jistě nalákají typické jihotyrolské lahůdky špek, jablka, sýry, med, grappa či víno.

Štrůdl a koláče.

Na žádném trhu nesmí chybět ani sladkosti jako jsou štrúdl, vánočka, vánoční cukroví, koblihy či jablečné koláče.

Všechny vánoční trhy jsou ozdobené vánočním stromem a o sváteční atmosféru se stará tradiční vánoční hudba.

Bozen / Bolzano. Vánoční trh.

Domy jako adventní kalendáře

V každém městě vás jistě letos zaujme i velmi originální adventní kalendář. Jeden z velkých domů v každém městě se kouzelnou hůlkou promění v netradiční adventní kalendář - každé z 24 oken si pro diváky nachystá jedinečné překvapení.

Někde je otevírání oken doprovázeno vystoupením pěveckého sboru, hudebním představením nebo malou divadelní etudou.

Vánoční trasa pěti hvězd

Všech pět vánočních trhů je propojeno hvězdnou cestou, dlouhou 135 kilometrů. Z trhu na trh vás dopraví místní autobusy.

Nejlevnější cestování je s kartou Mobilcard, která umožňuje využívání všech prostředků veřejné dopravy. Třídenní Mobilcard pro dospělého stojí 23 E, děti do 14 let zaplatí 11,50 E a děti do 6 let cestují zdarma. Jednodenní stojí 15/7,50 E, sedmidenní 28/14 E.

Pokud chcete vedle cestování hromadnou dopravou také navštívit muzea, lze doporučit koupi karty v ceně 28 E a pro děti za 14 E na tři dny nebo 32 / 16 E na sedm dní. Jestli chcete jezdit se svým kolem, karty s dopravou v ceně stojí 24 E za den, 30 E za tři dny a 34 E za sedm dní. Za 6 E denně navíc si můžete půjčit elektrokolo.

INFO: Südtirol a Dolomity a Julské Alpy

Horydoly.czVánoční trhy na Horydoly

Vánoční trhy v Českém středohoří

Vídeňské vánoční trhy

Vánoční trhy v Drážďanech (Dresden)

Proslulé vánoční trhy v Dolomitech

Vánoční trh v Bolzano (Bozen)

Vánoční trh v Brixen (Bressanone)

Vanoční trh v Regensburg (Řezno)

Vánoční trhy v Německu

Linecké Vánoce (Linz)


Zobrazit místo Mountains - hory na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Bruslení v Praze 2025/2026

Bruslení v Praze 2025/2026

Praha zprovozňuje zimní bruslařské plochy. Přinášíme přehled možností na bruslení v hlavním městě.... celý článek

Kultovní feráta Pisciadu

Jak mluví generace Z?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Lehký výlet na běžkách v Jizerských horách: Promenádní a Knížecí cesta

Lehký výlet na běžkách v Jizerských horách: Promenádní a Knížecí cesta

Klasika i skate - to jsou pravidelně upravované trasy na Jizerské magistrále. Jestli nejste zdatní běžkaři, nebo máte s sebou školní děti, doporučujeme hezkou, jednoduchou, bezpečnou trasu po Promenádní a Knížecí cestě.
Fasnacht Garmisch-Partenkirchen

Fasnacht Garmisch-Partenkirchen

DEUTSCH Wenn der Winter langsam seinen Höhepunkt erreicht, wird’s im Werdenfelser Land lebendig: Die Fasnacht steht vor der Tür!
Jakuszyce - vlakem na běžky

Jakuszyce - vlakem na běžky

Nádraží, kryté parkoviště, restaurace, sprchy, půjčovna, ski shop, instruktoři, hotel, lyžařský stadion, perfektně upravené okruhy - to je komfort běžkařského areálu Jakuszyce mezi Krkonošemi a Jizerskými horami.
Seriál Valachy tour skončil

Seriál Valachy tour skončil

Celoroční seriál závodů v Beskydech se letos nekoná. Valachy tour prišel o sponzora a zároveň klesl počet účastníků. Dosud se seriál skládal ze závodu na běžkách, na horském kole, z terénního triatlonu a přespolního běhu.
Krach na Příkopech: Hamleys alias The Playground

Krach na Příkopech: Hamleys alias The Playground

Pražské hračkářství Hamleys otevřelo prodejnu roku 2016 Na Příkopě. Na počátku roku 2024 se proměnilo v zábavní centrum The Playground. Na začátku roku 2026 firma zkrachovala. Zůstaly po ní nedobytné dluhy

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 25.2.-1.3. 25.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 25.2.-1.3. 25.2.
IWA - veletrh Německo, Norimberk 26.2.-1.3. Lovecké potřeby 26.2.
Orchideje - výstava Praha, Botanická zahrada 27.2.-15.3. 27.2.
Caravan, bike, travel Nitra 27.2.-1.3. Veletrh 27.2.
Byla to jatky - výstava Praha, Národní zemědělské muzeum 29.7.-1.3. 1.3.
ITB - veletrh Německo, Berlín 3.-5.3. 3.3.
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 7.-8.3.. 7.3.
Kanumesse - veletrh Německo, Konstanz 7.3.
Vídeňský ledový sen - bruslení Rakousko, Vídeň 22.1.-8.3. 8.3.

Diskuse

Total lasix ratios suxame... ezayarori, 25.2.2026 9:37, 3 příspěvky
Správný počin Haluz, 25.2.2026 0:54, 2 příspěvky
Souhlas s KT Climber, 24.2.2026 17:10, 3 příspěvky
Třeba tento R.I.P. Kladivo, 24.2.2026 13:04, 3 příspěvky
Souhlas s KT PK, 24.2.2026 11:10, 3 příspěvky
Inu Honza, 23.2.2026 18:37, 1 příspěvek
Chyby na Grossglockneru booboo, 22.2.2026 17:23, 8 příspěvků
Chyby na Grossglockneru booboo, 22.2.2026 17:20, 8 příspěvků
Inu Honza, 22.2.2026 12:31, 1 příspěvek
??? Horydoly, 21.2.2026 23:19, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Textilky Slezan ve Fr... Horydoly , 17.2.2026 11:37
Re: Textilky Slezan ve Fr... Kuba Turek, 16.2.2026 22:26
Textilky Slezan ve Frýdku... Horydoly , 16.2.2026 22:25
Vloni prošlo českými leti... Horydoly , 16.2.2026 12:05
Re: Mirabaud - požadavky ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:42
Mirabaud - požadavky pro ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:41
Jaké víno otevřít na Vale... Horydoly , 12.2.2026 12:03
Kam se ve středních Čechá... Horydoly , 12.2.2026 12:00