Ralsko AKTUÁLNĚ 2022

Ralsko AKTUÁLNĚ 2022
Bývalá Švandrlíkova chalupa v Mukařově.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

ŠIROKÝ KÁMEN Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?

27. června

Na Širokém kameni hoří

Na rozlehlém pískovovém vrchu Široký kámen u Hamru na Jezeře hoří už několik dní les. Skalní stěny se pokouší hasit lezecká družstva hasičů, borové lesy na vrcholové plošině obtížně hasí dobrovolní i profesionální hasiči z okolí.  

Děvínské polesí, pískovcové skály.

22. května

Pod Ralskem začalo léto

Zahrady mezi Ralskem a Mnichovým Hradištěm rozkvetly letními květinami a keři.

Zahrady pod Ralskem.

21. května

Ralsko: medvěd na kruhovém objezdu

Uprostřed kruhového objezdu v Ralsku - Kuřivodech je postavena kovová socha medvěda hnědého. Historický znak medvěda nesou obě obce. Ralsko mělo medvěda černého a vedlejší Kuřivody medvěda hnědého.

29. dubna

Obnovené lesní rybníky

Vojeské lesy v rámci programu Živá voda vrací do krajiny historické vodní plochy. Dokončena byla obnova dvou rybníků z Novodvorské kaskády na Svébořickém potoce u Mimoně. Na Mukařovském potoce u Mnichova Hradiště byl revitalizován Mukařovský rybník a vznikly zde dvě nové tůně. "V letošním roce chceme stejným způsobem spustit projekty na obnovu dvou rybníků v Ralsku, chceme se ale také zaměřit na menší projekty na zadržování vody v lesích, především na tůně a napajedla pro zvěř,“ uvádí ekonomický náměstek Vojenských lesů a statků Zdeněk Mocek. "Do krajiny by se měl vrátit Černý rybník na kaskádě Hradčanských rybníků a Mariánský rybník v oboře Velký Dub u Máchova jezera."

Horydoly.czZIMA 2010: Romantické Hradčanské rybníky

Novodvorské rybníky. 

15. února

Zima ještě neustoupila 

V lesích a údolích okolo Rokyté a Krupé ještě leží hodně zledovatělého sněhu.

Horní Krupá, zaniklá obec u Ralska.

Horydoly.cz Ralsko AKTUÁLNĚ - vše o RALSKU

2021-2020-2019-2017-2016-2015-2014-2013-2012-2011-2010-2009


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Obnovené rybníky na koupání

Novodvorský rybník - vcelku OK, začíná nejspíš trochu zelenat. Spíš se tam vyskytují rybáři.

Novodvorský rybník III - hráz je nová, ale jinak většina rákosí, na koupání skoro nepoužitelné.

Lepší je zajet do Hradčan. Zrenovovaný hradčanský rybník zatím viditelnost asi 2 metry, 2 plážě, nějaká mola (ta spíš vedou do bahna) nebo koupání na hrázi u silnice.

Uprostřed sice roste nějaká tráva, ale při plavání to tolik nevadí. Vedle kiosek. Pro návštěvníky letiště (třeba na in-line brusle) je tam nové záchytné parkoviště.

Reaguj
pp široký kámen

požár je průšvih a ten blb co si tam udělal oheň nebo zapálil cigaretu by zasloužil odebrat svéprávnost. a celé je to žalostné zejména v kontextu zákazu lezení, kteréžto rozhodnutí včetně odůvodnění je možno si prohlédnout zde: https://www.skalnioblasti.cz/document/AOPK-20191221175743.pdf 

lezení na široký kámen a na podobných skalách byla vždy doména quackerů (nikoli novoangličtí puritáni, ale milovníci quacků, čili obskurních lezeckých cílů) a návštěvnost byla jednotky výstupů ročně (nebo spíš jednotky za dekádu). přičemž návštěvnost trempy a selfíčkáři je odhadem o řád či dva vyšší. a předmětem ochrany je vrcholová plošina celkově a stěny z hlediska hnízdění výra a skokola, coč se dá snadno vyřešit například sezonním omezením v době hnízdění, tj. povolit např. srpen až říjen.

no a pak přijde nějaký pablb manipulující s otevřeným ohněm v největším vedru a suchu a pohybují se tam několik dní kontinuálně desítky hasičů s těžkou technikou a lany a quacker přiměřeně respektující pravidla si připadá jak úplnej vocas.

  • Autor Lukas B.
  • Datum a čas 28.6.2022 10:33
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Druhá letní dovolená na MTB v Dolomitech: Madonna di Campiglio & Val di Sole 2025

Druhá letní dovolená na MTB v Dolomitech: Madonna di Campiglio & Val di Sole 2025

Pokud vám nestačila klasická dovolená u moře a chcete spojit pohyb s výhledy na Dolomity, oblast Madonna di Campiglio a Val di Sole je pro vás ideální volbou. Nadchne fanoušky horské cyklistiky všech úrovní,... celý článek

Cyklista Jiří Říha už jezdí jinde, než na pozemských cyklostezkách

Zlatá Grabmüllerová ovládla Short Track XTERRA Prachatice

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Cyklonovinky 2025

Cyklonovinky 2025

PRAHA Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Attersee - Attergau: bohatství ve vodě

Attersee - Attergau: bohatství ve vodě

Třetí největší rakouské jezero Attersee má jméno po vodní víle Adhaře, která kdysi v jezeře žila. Místní lidi obdarovala zlatem a drahokamy, což byla její velká chyba. S bohatstvím se mezi zdejší obyvatele
Eurovelo 10 Baltic Sea. Polská část je přívětivá pro cyklisty

Eurovelo 10 Baltic Sea. Polská část je přívětivá pro cyklisty

Okolo celého Baltského moře vede cyklotrasa Eurovelo 10. Patří do systému nejvýznamnějších dálkových tras na evropském kontinentu. Měří celkem 9000 kilometrů, z čehož pět set kilometrů patří Polsku.
Tour de France 2025: 21 etap a 3339 kilometrů

Tour de France 2025: 21 etap a 3339 kilometrů

Třítýdenní cyklistický závod Tour de France letos odstartoval 5. července ve francouzském Lille a skončí 27. července na Champs-Élysées v Paříži. O čtvrté celkové vítězství usiluje Tadej Pogačar. 
Ralsko AKTUÁLNĚ 2025

Ralsko AKTUÁLNĚ 2025

ŽNĚ A SENOSEČ Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 20.-21.8. 20.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 21.-26.8. 21.8.
Chachar - cyklomaraton Ostrava Horská kola 22.8.
Sušický cyklomaraton Sušice, koupaliště Horská kola 23.8.
Bike Čeladná - cyklomaraton Čeladná Horská kola 23.8.
Bike Paradise - cyklomaraton Sobotka 23.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 16.6.-24.8. 24.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 29.8.-7.9. 29.8.
Cestovatelská Střela - festival Dolní Hradiště 29.-31.8. 29.8.
Birkebeiner - cyklomaraton Norsko, Rena Horská kola 30.8.

Diskuse

Geometry Dash: A Comprehe... geometry dash, 20.8.2025 8:41, 15 příspěvků
Geometry Dash: A Comprehe... gjfjfkukh, 20.8.2025 8:40, 15 příspěvků
odkud byla sjeta Mohelka Kuba Turek, 19.8.2025 23:12, 2 příspěvky
Centrální žlab Sněžky Lukáš Kortiš, 19.8.2025 21:57, 21 příspěvků
odkud byla sjeta Mohelka Zdeněk Hudec, 19.8.2025 21:05, 2 příspěvky
Via Ferrata Pišišvor, 19.8.2025 12:58, 1 příspěvek
boulderista boulderista, 17.8.2025 23:06, 1 příspěvek
Inu Honza, 17.8.2025 17:46, 1 příspěvek
Hádky na dovolené Andreasina, 16.8.2025 8:18, 1 příspěvek
Inu Honza, 15.8.2025 10:42, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Brdský půlmaraton Horydoly , 19.8.2025 0:39
Re: Pozor! Dojde k otevře... Horydoly , 16.8.2025 17:22
Střední Čechy turistické ... Horydoly , 16.8.2025 14:42
Pozor! Dojde k otevření b... milan šupa, 14.8.2025 19:46
Chrudim hostí kultovní zá... Horydoly , 13.8.2025 12:19
Zdeněk Štybar vstupuje do... Horydoly , 12.8.2025 0:41
Bublinky ovládnou Brno Horydoly , 9.8.2025 2:46
Polička Horydoly , 9.8.2025 2:44