Šerpové nosí pivo na Svatý Kopeček

Šerpové nosí pivo na Svatý Kopeček
SDÍLEJ:
Závod šerpů zažila Velká Bystřice u Olomouce. Do boje s obtížnou tratí a tropickým vedrem se pustilo 70 dvoučlenných týmů, jejiž úkolem bylo do cíle k ZOO Olomouc na Svatém kopečku, dopravit v ktrosně na zádech padesátilitrový sud piva Radegast.

Do cíle se nakonec dostalo devětašedesát týmů. Odnesly si ze závodu mimořádný zážitek a k tomu šedesát radegastů.

Hrdiny skropilo šampaňské

Ve spalujícím žáru, který na Olomoucku v sobotu panoval, čekaly na závodníky v cíli přítelkyně, které skrápěly své hrdiny šampaňským.

Netradiční závod zvládl i tým hokejistů HC Olomouc, který si zpestřil letní přípravu. V cíli za účasti kapitána Richarda Brančíka, rozdali nadšeným fanouškům autogramy.

"Beskydský šerpa je závod pro pravé chlapy, kteří chtějí překonat sami sebe a zažít něco netradičního. Vítězem je každý tým, který došel do cíle," přiblížil závod manažer značky Radegast Pavel Kmínek.

Hodinu nebo čtyři?

I přesto, že o prvenství v tomto závodě až tolik nejde, je čas nejrychlejšího týmu úctyhodný. Přes pět kilometrů dlouhou trať zdolal tým Šikulové v čase 0:55 hod. Za svůj výkon si jeho členové odnesli čtyři sudy piva.

Šikulové se účastní šerpských závodů již poněkolikáté a většinou s přehledem vyhrávají. Nicméně na Olomouckém šerpovi jim za zády s rozdílem pouhých 46 vteřin skončil tým Hasiči žízně.

Neopomíjejme ani bronzovou medaili, tu si zasloužil tým K2-1 s časem 1 hod 5 min.

Tým olomouckých hokejistů ve složení Jakub Bartoň a Tomáš Zbořil se v početném startovním poli neztratil a skončil na pátém místě. "Skvěle jsme si to s Jakubem užili, a navíc jsme dosáhli dobrého času. Jde vidět, že letní příprava na suchu splnila svůj účel," zhodnotil závod s úsměvem Tomáš Zbořil.

Nejpomalejší družstva dorazila do cíle v čase těsně pod čtyři hodiny.

Pivní zábava na startu i v cíli

Pro fanoušky byl na startu i v cíli připraven atraktivní doprovodný program v podobě zkoušky šerpských krosen, skákacích bot, kohoutích zápasů, chůze po laně či lukostřelby.

Svojí účastí zpestřil Olomouckého šerpu i historicky nejúspěšnější česko-slovenský závodník v kulturistice a bývalý mistr světa Pavol Jablonický, který se s diváky zúčastnil soutěže o vzpírání sudů.

"O místo na startu Olomouckého šerpy byl obrovský zájem stejně jako při Beskydském šerpovi, který se konal na konci června při závodu Adrenalin Cup, v Ostravici. Další šerpský závod se uskuteční 31. července v Lukově u Zlína," láká případné závodníky či diváky Pavel Kmínek.

Ještě jeden letošní závod

Zájemci o Zlínského šerpu se mohou registrovat na stránkách www.radegast.cz.


Zobrazit místo Jeseníky na větší mapě
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Hotel Hvězda v Peci pod Sněžkou

Hotel Hvězda v Peci pod Sněžkou

Zima v Peci pod Sněžkou má své kouzlo - zasněžené svahy, horský klid a atmosféru tradičního krkonošského městečka, které láká turisty už desítky let. Jeden z autentických hotelů je Hvězda v centru Pece.... celý článek

Velikonoce v Peci pod Sněžkou pořádá hotel Svatý Vavřinec

České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2026

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2026

ZELENÉ PLESO Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Sportovní móda a zimní turistika

Sportovní móda a zimní turistika

Ve sportovní módě je i letos trendy pohodlí a tepelný komfort, prim hrají kvalitní a funkční materiály, které vám vřele doporučujeme. Co se barevnosti týče, v trendu jsou monochromatické kreace i intenzivní odstíny, ale nejvyhledávanější
Ideální plánování dovolené dle státních svátků

Ideální plánování dovolené dle státních svátků

Nedostanete od zaměstnavatele ani den navíc k zákonnému limitu na dovolenou? Pak vám přijde vhod šest termínů, kdy se k vaší dovolené připočte nejvíce sobot, nedělí a státních svátků v tomto roce 2026.
Podvicmanovský mlýn na Zábrdce

Podvicmanovský mlýn na Zábrdce

Podvicmanovský mlýn je nejcennější památkou Mnichova Hradiště a okolí. Takový význam nemá ani barokní Valdštejnský zámek ve městě, ani zrušený románský klášter ve zrušeném pivovaru Klášter Hradiště a dokonce ani gotická zvonice
Komořanské jezero pod Krušnými horami

Komořanské jezero pod Krušnými horami

Fascinující geologický děj se odehrál pod Krušnými horami - před 65 miliony let se tam rozlévalo slané moře, to se přes 20 miliony let změnilo na obrovské sladokovodní jezero, samovolně se

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Velikonoce v hornickém domku Příbram, muzeum 23.3.-5.4. 23.3.
Norsko - diashow Jihlava, Na Kopečku Přednáší Martin Loew 31.3. 18:00
Tráva 50 tour - diashow Ostrava, Poklad Přednáší Jan Trávníček 31.3. 19:00
Norsko - diashow Chrudim, divadlo K.Pippicha Přednáší Martin Loew 1.4. 18:00
Má vlast cestami proměn - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 1.-30.4. 1.4.
Velikonoce Veselý Kopec 3.-6.4. 3.4.
Street Food Market Plzeň 5.4.
Veduty Českých Budějovic - výstava České Budějovice, Jihočeské muzeum 12.9.-6.4. 6.4.
Norsko - diashow Liberec, Krajská vědecká knihovna Přednáší Martin Loew 8.4. 18:00
PAF - festival potápěčské fotografie Tachov, Mže 10.-12.4. 10.4.

Diskuse

Test, just a XRumer 23 St... Williambub, 31.3.2026 10:37, 120 příspěvků
купить айфон про макс в ч... MatthewInise, 31.3.2026 10:01, 13 příspěvků
článek Lukas B., 31.3.2026 9:48, 5 příspěvků
see here Brettusalt, 31.3.2026 2:25, 8 příspěvků
Co je bezpečnější v lavin... dedek Bretislav, 30.3.2026 18:57, 5 příspěvků
článek dumulen, 30.3.2026 16:50, 5 příspěvků
článek Lukas B., 30.3.2026 11:19, 5 příspěvků
Děkuji za upozornění na c... Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 28.3.2026 13:24, 3 příspěvky
Inu Honza, 28.3.2026 12:50, 3 příspěvky
Inu Honza, 28.3.2026 12:39, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Morava Horydoly , 29.3.2026 12:22
Zabíjačka v Popovicích Horydoly , 27.3.2026 16:18
Brýle v zimě sokarovskiy sokarovskiy, 27.3.2026 9:55
Brýle na lyže a snowboard sokarovskiy sokarovskiy, 27.3.2026 9:49
Brýle trendy nesteroid nesteroid, 27.3.2026 9:47
Odštartoval predpredaj Go... DannyWes DannyWes, 26.3.2026 22:44
RYANAIR INSPIRES PASSENGE... Horydoly , 26.3.2026 17:24
Monoski - co to je? kiheto6821 kiheto6821, 25.3.2026 19:57