Krakonošovo Labíčko 2011

Krakonošovo Labíčko 2011
Labe pod Špindlerovým Mlýnem.
Autor snímku Radek Nejedlo
SDÍLEJ:
Kajakář Tomáš Slovák, singlkanoista Ondřej Rolenc, kajakářka Anna Zástěrová a dvojice deblkanoistů Marek Šálek s Janem Říhou mají jistotu startu na Mistrovství světa ve sprintu na divoké vodě. Cestu do německého Augsburgu si vybojovali na přírodní trati horního toku Labe pod Špindlerovým Mlýnem.
Krakonošovo Labíčko 2011
Labe pod Špindlerovým Mlýnem.
Autor snímku Radek Nejedlo
Jak na to

Vodácké závody 2011
Přinášíme komentované výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme s Českým svazem kanoistů a pořadateli jednotlivých soutěží.

Sjezd
Kamenice
Extrém a turistika
Herlíkovice(snowkayaking)

Vodácké závody:
2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003

Všichni zmiňovaní závodníci zvítězili v nedělním sjezdovém sprintovém závodu na Labi pod Špindlerovým Mlýnem.

Díky předešlému vítězství (Slovák, Zástěrová, Rolenc) a druhému místu (Šálek s Říhou) na nominačním závodě v Liptovském Mikuláši před třemi týdny si zajistili v předstihu start na vrcholu letošní mezinárodní sezóny.

Všichni jmenovaní se také představí na evropském šampionátu v Srbsku, který se pojede už za měsíc v Srbsku.

Sjezdové závody ve Špindlu se skládaly ze dvou podniků - sobotního dlouhého sjezdu a nedělního sprintu.

Kromě sjezdařů závodili na Labi také slalomáři a raftaři. 

V dlouhém sjezdu přes obávanou Labskou soutěsku nešlo o žádné kvalifikační body, a tak to byla hlavně příprava a oslava divoké vody, která se pro kanoisty otevřela po roční přestávce zaviněné především odmítnutím ochrany přírody Krkonošského národního parku.

Z výsledkové stránky dlouhý sjezd příliš nepřekvapil. Pokud jako překvapení nebereme velmi slabou účast v kategorii kajakářek.

Do cíle se dostalo pouze šest žen a za vítěznou Annou Zástěrovou zela propastná mezera téměř minuty před druhou Petrou Halaškovou a třetí Terezou Brožovou.

Závod žen bohužel přinesl i nepěkné momenty a chvíle děsu pro diváky, kdy jednu z aspirantek na stupně vítězů Radku Valíkovou museli po dlouhém a těžkém plavání odvézt lékaři do nemocnice. Doufejme, že hrůzný zážitek skončí pro mladou kanoistku, která bude hájit české barvy na Mistrovství Evropy i světa v kategorii singlkanoistek, bez následků.

Letošní rok je pro sjezdaře výjimečný. Poprvé v historii se koná v jednom roce Mistrovství Evropy v klasickém sjezdu a sprintu a zároveň Mistrovství světa pouze ve sprintu.

Kvůli téměř měsíčnímu odstupu mezi jednotlivými akcemi se také vypsala různá kritéria pro start na těchto závodech. Ve Špindlu se tak o víkendu dostala kvalifikace na světový šampionát do dvou třetin, zatímco sprintová nominace na Mistrovství Evropy se v Krkonoších uzavřela.

Změna pravidel ze strany ICF (Mezinárodní kanoistická federace) letos omezila počet startujících z jednoho státu v kategorii na čtyři lodě, a tak se česká kvalifikace rozdělila na dvě části.

Z té první, sprintové, postoupí nejlepší dvojice, další dvě lodě pak postoupí z nominace v dlouhém sjezdu. Úspěšní kvalifikanti, kteří si start zajistili už nyní ve Špindlu si tedy v polovině května v Srbsku zazávodí na obou tratích bez ohledu na jejich výsledek v domácí kvalifikaci v klasickém sjezdu.

Labe pod Špindlerovým Mlýnem.

Nominace Mistrovství Evropy 2011 v Srbsku

Kajak muži (K1M): 1. Tomáš Slovák (SK UP Olomouc), 2. Karel Slepica (SK UP Olomouc)

Kajak ženy (K1Ž): 1. Anna Zástěrová (Sokol Písek), 2. Kateřina Vacíková (SK UP Olomouc)

Singlkánoe muži (C1M): 1. Ondřej Rolenc (Pardubice), 2. Tomáš Kejklíček (Pardubice)

Deblkánoe muži (C2M): 1. Michal Šrámek (Č. Lípa) – Lukáš Tomek (USK Praha), 2. Marek Šálek (Bohemians Praha) – Jan Říha (Klášterec n. Ohří)

Labe pod Špindlerovým Mlýnem

Výsledky Českého poháru v klasickém sjezdu na divoké vodě: http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=11027W1

Výsledky Českého poháru ve sprintu na divoké vodě: http://www.results.cz/results.php?lang=¶m=11028W1

 
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Cyklonovinky 2026

Cyklonovinky 2026

OTEVŘENÉ BIKEPARKY Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.... celý článek

Jezero kmotrů Tegernsee

Bike Maraton Vysočiny má letos 48 kilometrů

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Jak vybrat nejlepší autobus z Prahy do Kyjeva: porovnání cen, času a pohodlí

Jak vybrat nejlepší autobus z Prahy do Kyjeva: porovnání cen, času a pohodlí

Desítky spojů dnes spojují české hlavní město s ukrajinským a každý den přepravují stovky Ukrajinců. Při plánování autobusové cesty na takovou vzdálenost je pro cestujícího důležité zohlednit celou řadu faktorů, včetně ceny
Amtmann neboli Hadovka je osamělý skalní kyj na Dlouhém hřebeni nad Litoměřicemi

Amtmann neboli Hadovka je osamělý skalní kyj na Dlouhém hřebeni nad Litoměřicemi

CLIMBING GUIDE Tefritový a tufový masiv Dlouhý hřeben je horolezcům známý na jihu, kde se lezou masivy zvané Kreutzberk. Na severu stojí dvě podivné věžky Amtmann (úředník) neboli Hadovka a Jehla na
Velikonoční Jizera z Malé Skály skrze Turnov do Svijan

Velikonoční Jizera z Malé Skály skrze Turnov do Svijan

Sotva jsme ukončili vodáckou sezonu před Vánoci na Lužické Nise, už ji zase otevíráme o Velikonocích na Jizeře. V neděli vstal Ježíš z hrobu a my se spustili do studené řeky v Malé Skále.
Legie a skutečnost ve Vietnamu: Honneur et Fidélité

Legie a skutečnost ve Vietnamu: Honneur et Fidélité

Nevím, jak se opravdu jmenoval, ale něco jako Karel Král - snad to bylo jeho pravé jméno. Někteří z francouzských legionářů československého původu dodnes nemají jména a byli zavřeni pod smyšlenými jmény v různých
Glamping: luxus v přírodě

Glamping: luxus v přírodě

Stanovali jste v přírodě a po pár dnech zatoužili po sprše a pohodlné posteli? Pak je glamping přesně pro vás! Pojem glamping vznikl spojením slov glamour a camping. Představuje nový trend v cestování, který spojuje

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slavnosti svobody Plzeň 1.-6.5. 1.5.
Adršpach - povolené lezení
Broumovsko Povolené lezení 1.5.-30.11. 1.5.
Běh na Doubravku Teplice, Beethowen 1.5.
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 1.-24.5. 1.5.
S Vesnou na vodu Váh 1.5.
Ohře - odemykání Kynšperk 2.5.
Orlice - Litický oblouk Bohousová 2.5.
Pilica - vodácký ultramaraton Polsko, Pilica 2.5.
Trentino Film Festival Itálie, Trento 24.4.-3.5. Horské filmy 3.5.
Pohár Plzeňského kraje XCO Domažlice 3.5.

Diskuse

Lewiskit Lhanebal, 1.5.2026 17:35, 129 příspěvků
Timsothyenush Timsothyenush, 1.5.2026 17:34, 129 příspěvků
foreign online pharmacy Kevindes, 1.5.2026 17:25, 52 příspěvků
OLanebal Dichaelrerce, 1.5.2026 17:23, 129 příspěvků
overseas online pharmacy RobertDiz, 1.5.2026 17:19, 129 příspěvků
polymarket uk Jeremyfum, 1.5.2026 16:51, 14 příspěvků
Lhanebal Gichardpow, 1.5.2026 16:35, 2 příspěvky
what is polymarket Brianfaurb, 1.5.2026 16:21, 14 příspěvků
Отель рядом с морем — ком... DzamaHib, 1.5.2026 15:33, 8 příspěvků
best rx pharmacy online Michaelced, 1.5.2026 14:43, 129 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

SkialpujFEST kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:48
Re: Skialpy kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:47
Brýle na jaře Alex Brido, 24.4.2026 8:42
Jarní lyžování v Korutane... Horydoly , 23.4.2026 11:03
Re: v Česku Maria Fixir, 22.4.2026 22:18
skiareály v Česku Alex Brido, 22.4.2026 22:17
Re: CzechTourism Horydoly , 20.4.2026 13:42
Intimní wellness a neinva... Horydoly , 16.4.2026 22:41