Slalomový tým povedou zkušení reprezentantni

Slalomový tým povedou zkušení reprezentantni
SDÍLEJ:
Trnávka
Jak na to

Vodácké závody 2010 na Horydoly
Přinášíme komentované výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s Českým svazem kanoistů a pořadateli jednotlivých soutěží.

Sjezd
Sázava
Bečva
Aghade

Slalom
Čuňovo

Vodácké závody:
2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003

Je jasno. Definitivně se rozhodlo, kdo bude reprezentovat Českou republiku ve slalomu na nadcházejícím Mistrovství Evropy a Světových pohárech.

Staří známí se zase poperou o medaile

Závody na Trnávce vesměs sedly zkušeným závodníkům, a tak se výběr trenéra Jiřího Pultery příliš oproti minulosti neproměnil.

Dvěma vítězstvími si postup z prvního místa zajistila kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblovka Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek.

Sobotní i nedělní zlato zase k celkovému prvenství v kvalifikaci vyneslo Standu Ježka na singlu a Vávru Hradílka na kajaku.

Zajímavá situace mezi deblkanoemi

Nové tváře se daly čekat v kategorii deblířů, kde dvě reprezentační lodě ukončily na podzim svou sportovní kariéru. Za suverénním Volfem a Štěpánkem, kteří po zaváhání v prvním kvalifikačním závodě už zbytku kvalifikace jasně vládli, skončila druhá v nominačním žebříčku loď Lukáš Přinda – Jan Havlíček. Poslední třetí postupové místo v deblech si vybojovala posádka Tomáš Koplík – Jakub Vrzáň.

Koplík s Vrzáněm alias Šmoulové spolu s Marií Řihoškovou jako jediní přetavili vítězství v prvním kvalifikačním závodě v postup na Mistrovství Evropy. Mezi staré známé se dokázal prosadit ještě vítěz kategorie singlkanoistů z Trnávky Michal Jáně.

Ženy letos zaklekly do lodí

Zbytek výběru se Jiřímu Pulterovi nezměnil. Novinkou oproti loňskému roku je nominace pro kajakáře Luboše Hilgerta, ten však v reprezentaci není úplným nováčkem. V roce 2007 dokázal s Hradílkem a Pišvejcem vybojovat bronz v hlídkách na Mistrovství světa v brazilském Foz do Iguazzu.

Poslední novotou je reprezentační tým singlířek, které letos už mají oficiální Mistrovství světa. Nové šance se u nás pevně chytly dvě dámy, které poctivě odjely všechny čtyři náročné kvalifikační závody. Lépe si v těchto kláních vedla výborná kajakářka Kateřina Hošková, která na Trnávce v obou případech zdolala Annu Kašparovou.

Junioři, kadeti a hlídky

Společně s kvalifikací na Mistrovství Evropy seniorů se uzavřela také nominace na Mistrovství Evropy do 23 let, které hostí první víkend v srpnu německý Markkleeberg. Postup z první pozice si na tuto akci zajistili oba čeští obhájci titulu - kajakář Vavřinec Hradílek a jeho kolegyně Kateřina Kudějová.

Aby toho nebylo málo, tak se na Trnávce rozběhla také kvalifikace juniorů pro Mistrovství světa ve francouzském Foix a Mistrovství Evropy ve zmiňovaném Markkleebergu.

Nejlépe do kvalifikace naskočila Karolína Galušková, která se konečně dočkala své první juniorské sezóny. Mladá kajakářka ze Sušice celkově obsadila čtvrté místo a jasně vyhrála nad svými juniorskými kolegyněmi.

O víkendu se na umělém kanále Trnávka jel také závod hlídek, kde se jako obvykle rozdělovaly medaile pouze mezi USK a Duklu. Reprezentanti Univerzitního sportovního klubu tentokrát byli mnohem úspěšnější a vybojovali tituly ve všech čtyřech kategoriích.


Zobrazit místo Vysočina na větší mapě
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Krakonošovo Labíčko turisticky na kajaku

Krakonošovo Labíčko turisticky na kajaku

Vodáci mají velikonoční víkend vyhrazený pro Krakonošovo Labíčko, neboli splutí peřejí na horním Labi. Vypouštění vody z přehrady ve Špindlerově mlýně využívají hlavně závodníci na divoké vodě, ale také rekreační vodáci... celý článek

Jak jsem překvapil sám sebe na Singl maratonu

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Aktivní dovolená NEJ a TOP

Aktivní dovolená NEJ a TOP

Lézt, šlapat, pádlovat, nechat se hnát větrem a vlnami. To je dovolená, po které touží čím dál víc lidí. A stále více milovníků outdoorových sportů si ji dopřává. Inspirujte se naším seznamem
Na korsické řece Tavignano se utopil kajakář

Na korsické řece Tavignano se utopil kajakář

ČERNÁ VDOVA Český vodák se utopil v divoké řece Tavignano na Korsice. Na kajaku splouval rozvodněný tok.
Řeky AKTUÁLNĚ 2025

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

BÍLÉ LABE Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Mlynařice, potůček u Lysé nad Labem

Mlynařice, potůček u Lysé nad Labem

Na polabskou strouhu Mlynařice jsem se vydal s kajakem v předjaří. Doufal jsem v dostatek vody a průjezdné koryto potoka. Mýlil jsem se.
Jaromír Štětina pádluje na onom světě

Jaromír Štětina pádluje na onom světě

Extrémní vodák, extrémní cestovatel, extrémní novinář, zakladatel největší humanitární organizace a solidní politik Jaromír Štětina zemřel. Znají ho vyznavači outdooru nejen v Československu, ale také v Rusku, na Pamíru, v Himalájích a Karakoramu.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slavnosti svobody Plzeň 2.-6.5. 2.5.
Interalpin - veletrh Rakousko, Innsbruck 6.-9.5. Horské technologie 6.5.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 7.-8.5. Cestovní ruch 7.5.
Dračí lodě Ústí nad Labem, Vaňov 7.-8.5. 7.5.
Lodě na Labi Nymburk 7.-11.5. 7.5.
Cestoslet - festival Běšiny 8.-11.5. 8.5.
Ohře - duatlon Sokolov Kanoe, koloběžka 10.5.
Pilsen Games - kayakcross Plzeň, Kalikovský mlýn Horská kola 10.5.
Tramping v okolí Prahy - přednáška Praha, Městská knihovna Přednáší Marek Toman 13.5. 16:00
Czech Travel Press - valná hromada Praha, CzechTourism 13.5. 14:00

Diskuse

Inu proč brigády? HR, 5.5.2025 10:25, 2 příspěvky
taxi Praha Honza, 5.5.2025 10:05, 6 příspěvků
Inu Honza, 5.5.2025 9:50, 2 příspěvky
Inu Honza, 5.5.2025 9:44, 1 příspěvek
špastná zpráva, dobrá zpráva Fuj, 5.5.2025 7:17, 1 příspěvek
INU Novinář, 2.5.2025 15:49, 22 příspěvků
Inu Horydoly, 2.5.2025 0:17, 2 příspěvky
Elblon? Elblonský? To jak... Horydoly, 2.5.2025 0:10, 2 příspěvky
taxi Praha Horydoly, 1.5.2025 23:57, 6 příspěvků
Elblon? Elblonský? To jak... Tomáš Anders, 1.5.2025 23:44, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

60 let Czech Travel Press... Horydoly , 4.5.2025 19:06
Proběhněte Prahou s Janke... Horydoly , 2.5.2025 14:29
Jižní Čechy startují cykl... Horydoly , 2.5.2025 10:03
Payments To Uzbekistan Horydoly , 30.4.2025 1:30
Trhy na Mariánském náměst... Horydoly , 19.4.2025 2:52
Velikonoční speciály potě... Horydoly , 19.4.2025 2:49
Velikonoce v jižních Čechách Horydoly , 19.4.2025 2:44
Přihlaste se na Zažít měs... Horydoly , 17.4.2025 2:28