Vacíková utopila loď a brala stříbro

Vacíková utopila loď a brala stříbro
Kateřina Vacíková na řece Adda.
Autor snímku Dalibor Slovák
SDÍLEJ:

Šest medailí získali čeští sjezdaři na divoké vodě na prvních závodech světového poháru v italské Mezzaně. Životní formu potvrdila kajakářka Kateřina Vacíková.

Jak na to

Seriál světových pohárů pokračuje příští týden v rakouském Loferu. Na programu budou dva závody ve sprintu a jeden dlouhý sjezd.

Vodácké závody 2006 na Horydoly

Přinášíme komentované sportovní výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin a David Knebel Inspiration.

Sjezd

Teplá - mistrovství světa

Otava

Labe

Kamenice

Slalom

Augsburg

Athény

Praha, Trója

Trnávka 2

Trnávka 1

Labe

Opava

Rafting

Trnávka

Belaja - mistrovství Evropy

Belaja - organizační nejasnosti

Turistika

Choceň - vodácké dny

Vodácké závody: 2005, 2004, 2003

Oproti minulosti se závody v dlouhém sjezdu přesunuly o několik kilometrů výše. Cíl klasické trati tak bude tvořit slalomové centrum v Mezzaně. Sjezd se zkrátil zhruba o šest minut a náročnost značně poklesla.

Závodníci si vše vynahradí alespoň při sprintu, který své místo nezměnil a je skutečnou lahůdkou, které se jede v přírodním slalomovém kanále.

Pro orientaci laiků: řeka Noce teče v tomto úseku pod městečkem Mezzana. Na jejím druhém břehu stojí oblíbené lyžařské středisko Marilleva.

Mrůzková a Vacíková

I přes to, že v tréninku utopila loď, dokázala se oklepat a vystoupat na stupně vítězů v obou víkendových závodech. V klasickém sjezdu si Vacíková dojela pro stříbro a ve sprintu přidala bronz.

Dva starty a dvě zlata to je obvyklá bilance Michaly Mrůzkové. Itálie nebyla výjimkou.

Bronzový Slovák

Jak se o Mrůzkové hovoří jako o zlaté ženě, tak Tomáš Slovák si vysloužil přezdívku bronzový muž. Kajakář na květované lodi potvrdil, že už není jen sprinterem a nevadí mu ani delší tratě.

Těsně pod stupni vítězů skončil v obou případech kanoista Lukáš Uncajtik. V dlouhém sjezdu zajel 4. čas a ve sprintu dokončil závod jako pátý. Oba závody pro mladého singlíře dopadly velice smolně. V klasiku ho od bronzu dělila vteřina a ve sprintu to bylo ještě méně. Po prvním kole figuroval dokonce na 3. příčce. V jízdě druhé se však propadl o 2 místa vzad. Na bronz mu chyběly jen 3 desetiny sekundy.

Vítězství si ve sprintovém závodě zajistil sedminásobný mistr světa Ital Panato.

Která vyhraje světový pohár?

Michala Mrůzková letos neobhájí vítězství v celkovém pořadí světových pohárů. Za 2 týdny startuje na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice. Od úterý se už bude připravovat v Račicích se svou partnerkou z deblkajaku Janou Blahovou. Kvůli přípravě na hladké vodě tak vynechá další tři závody světového poháru ve sjezdu. Díky tomu jí budou chybět body do celkového pořadí.

Booking.com

Přestože Mrůzková neobhájí prvenství, nemusí se pohár pro celkovou vítězku stěhovat z Čech. Kateřina Vacíková totiž zahájila skvěle a je reálnou kandidátkou na celkové vítězství.

V divokých vodách Noce si poprvé v kariéře dojela pro medaili ze světového poháru. V sobotním dlouhém sjezdu ji překonala jen kolegyně Michala Mrůzková a Kateřina mohla slavit stříbro. V nedělním sprintu se Vacíkové příliš nevěřilo. Kateřina nepatří k milovnici sprintů a navíc v Mezzaně se jí v týdnu při sprintovém tréninku nedařilo. V ledovcové vodě se převrátila a nezvládla eskymácký obrat. Její loď pak plavala korytem a zcela se zničila.

Ze šoku se, ale dokázala obdivuhodně vzpamatovat a dojela si i ve sprintu pro medaili. Tentokrát s bronzovým leskem.

Hodiny ukončily naděje

Třetí česká zástupkyni Lenka Lagnerová obsadila v klasiku 9. místo. Sprintový závod pro Lagnerovou netrval příliš dlouho. V první jízdě chybovala, natočila hodiny (otočila se špicí lodě proti proudu) a odmítla pokračovat.

Výborně si vedla juniorka Linda Vránová. V sobotu na dlouhé trati dojela 11. Ve sprintu si dokonce ještě polepšila a dojela si pro 8. místo.

Ve výborné formě se o víkendu předvedl kajakář Tomáš Slovák. Nejprve získal bronz v dlouhém závodě, když nestačil pouze na vítězného Němce Hoffa a stříbrného Francouze Hyboise. Bronz pro Slováka byl o prsa před dotírajícím Italem Benassim. Na cílové pásce oba dělilo jen 0,02 s.

Ve sprintu se pořadí oproti klasiku dost promíchalo. Vítězem se stal specialista na krátké tratě Jonathan Schoefield z Velké Británie před dalším sprinterem Nejcem Znidarčicem ze Slovinska. Na 3. místě dojel, stejně jako ve všech letošních mezinárodních akcích, náš Tomáš Slovák.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Velikonoční Mikulov přinese folklor a víno

Velikonoční Mikulov přinese folklor a víno

Tradiční oslava jara a zmrtvýchvstání Ježíše Krista v Mikulově je v plném proudu. Mikulovská pětidenní akce s jarmarkem, hudebními i divadelními vystoupeními a různými workshopy letos připadá na 18. až 22. dubna. ... celý článek

Horolezci Lama, Auer a Roskelley zemřeli pod lavinou

Velikonoce se slaví v Plzni

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Cyklomaratony pro každé kolo 2019

Cyklomaratony pro každé kolo 2019

AKTUALIZACE S dlouhými závody na horských kolech se doslova roztrhl pytel. Bikemaratony jsou stále populárnější nejen mezi profesionálními závodníky, ale přijíždějí na ně i tisíce amatérů. Od března do října si lze
Pallavicini patří do horolezecké maturity

Pallavicini patří do horolezecké maturity

CLIMBING GUIDE Hrabě Pallavicini byl frajer! V roce 1876 se třemi společníky vystoupal největší sněhovou roklí přímo na vrchol nejvyšší rakouské hory Velkého Zvoníka. Několik desítek let nebyl schopen výkon "nejsilnějšího
Hurá na písek!

Hurá na písek!

AKTUALIZACE Skalní města jsou plná postaviček stoupajících kolmými stěnami jako mouchy na vrcholy impozantních věží. Pískovec je ovšem velmi porézní a měkká hornina. Stačí krátká dešťová přeháňka a z pevné skály se
Z Pradědu na Červenohorské sedlo

Z Pradědu na Červenohorské sedlo

AKTUALIZACE V neděli v sedm hodin ráno vyrážíme autem z Hlučína směr Jeseníky. V původním plánu byla některá z beskydských hřebenovek, ale se sněhem je to tam na levačku. Praděd je v této situaci jistota. Po
Narcisy, tulipány, magnólie - až oči přechází

Narcisy, tulipány, magnólie - až oči přechází

Dendrologická zahrada v Praze - Průhonicích právě kvete do žluta, bíla a růžova. Návštěvníci obdivují desítky druhů narcisů, tulipánů a magnolií. Mezi nimi sem tam vykukuje modřenec, petrklíč, pomněnka či dymnivka. Pomalu začínají kvést

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Velikonoce - výstava Mělník, Regionální muzeum 9.-28.4. 9.4.
Velikonoce v hornickém domku Příbram, Hornické muzeum 13.-14.4. a 18.-21.4. 13.4.
Velikonoce na statku Piletice, Šrámkův statek 18.-22.4. 18.4.
Velikonoce ve skanzenu Vysoký Chlumec, skanzen 18.-21.4. 18.4.
Světové setkání karavanistů Heřmanův Městec, Konopáč 18.-22.4. 18.4.
Velikonoce Veselý Kopec, skanzen 19.-22.4. 19.4.
Bitva u Liberce Liberec 19.-20.4. Rekonstrukce bitvy 19.4.
Velikonoce v ZOO Brno, ZOO 19.-22.4. 19.4.
Velikonoce na zámku LEmberk 19.-22.4. 19.4.
Zimní plavání Hodonín   20.4.

Diskuse

Sportovní výkonnost Vojtech, 19.4.2019 14:19, 2 příspěvky
Elektro kolo nebo elektro... Karel, 19.4.2019 11:26, 5 příspěvků
Porod císařem Katka, 19.4.2019 11:09, 5 příspěvků
Pojmy a dojmy? Účetní, 19.4.2019 1:27, 18 příspěvků
Sportovní výkonnost Michalec, 18.4.2019 19:21, 2 příspěvky
mierne popletene Podrobnosti, 18.4.2019 14:45, 4 příspěvky
Chybi Alisy Bike Babi leto Horydoly , 16.4.2019 17:12, 15 příspěvků
Opalovaci krem Jana Bokšová, 16.4.2019 17:04, 3 příspěvky
Opalovaci krem Petr, 16.4.2019 14:18, 3 příspěvky
most inteligence a nekvalita Lukas B., 16.4.2019 14:11, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Světové památky Horydoly , 18.4.2019 23:14
Restaurace a hospody Horydoly , 18.4.2019 23:10
Ve Špindlu startuje letní... Horydoly , 18.4.2019 21:06
Jizerské hory pro turisty Horydoly , 18.4.2019 19:45
Velká cena Kouřimi Horydoly , 15.4.2019 20:37
Cestovný ruch v Bardejove... Horydoly , 15.4.2019 10:33
Sezóna ve Špindlu ještě n... Horydoly , 4.4.2019 16:44
EXPEDÍCIE 2019 Horydoly , 1.4.2019 22:54