Krakonošova stovka 2013

Krakonošova stovka 2013
Krakonošova stovka. Vrchlabí. Cíl! ...a je to tam!
Autor snímku Jirka Ransdorf
SDÍLEJ:

My kluci a holky, co spolu běháme Krakonošovu stovku, jsme tak trochu prdlí a zase jsme se ve Vrchlabí sešli 14. června. Co si budeme povídat, ono to nic chytrýho není! V devět večer vyrazit z Vrchlabí, někde za Žalým si rozsvítit lucerničky jako Karafiátovi broučci, plahočit se šílenýma sračkama, bahnem a rašelinou na polský straně, vyfunět Sněžku, dokutálet se na Pomezky a…a dál – dáli pánbůh do pelíšku.

Krakonošova stovka 2013
Na Krkonošských hřebenech svítá, bude líp.
Autor snímku Jirka Ransdorf

Horydoly.czJirka běžel už loni: Krakonoš za sto

Sojka poudala…

Oprava: do Pelíšku. Dům dětí a mládeže Pelíšek ve Vrchlabí to totiž zas organizoval. Úspěšně a pohodově. No a že to cestou bolelo? Dobře nám tak, nemáme tam lízt…Ale popořadě: Startoval nás jako vždy pán hor Krakonoš. A ten nám řekl, že sojka poudala, že Anče, Kuba i hajnej sou v pozoru a budou na nás dávat pozor. A Krakonoš taky poudal, že nemáme blbnout, není to závod, nejde o čas, jde o to dostat se zdraví zpátky…a tak dál a tak dál. A já zjistil, že my kluci a holky, co spolu blbnem na dlouhým laufu v Krkonoších, to povídání o sojce, Anče, hajným. posloucháme s otevřenou hubou jako malí haranti. Pak pan místostarosta střelil…a GO!!!

Krásnonohá pacemakerka

Kdo běhá s čelovkou, ví, že na něco se upnout musí, jinak v tý tmě zblbne. Krakonoš sice radil, že se máme koukat na bludné kořeny…jenže, když se vám do kuželíku světla dostane holka s neuvěřitelně krásnýma nohama a mini mini šortečkách, tak se jaksi na kořeny kašle. Tahle pacemakerka mi zrychlila tep i čas! Pak přišla Jilemnická, chladno a průser – slečna oblékla dlouhé elastiky! Život zešedl a já začal ztrácet.

Šílení poutníci

Tentokrát to bylo trochu jinak. Tedy s tou organizací. Dostali jsme čísla s čipem, takže nad nám velký bratr bděl skutečně všude. Někam ale nedohlédl. Něco musím prásknout: Nad Špindlerovou po zelený doleva! Co vy na to?! Tedy vy, kteří jste šlapali pořád nahoru po červený? Trochu úprava trati, co? Pro nezasvěcené: Nad Špindlerovkou se stoupá po zelené a červené značce. Ti, kteří dodržují trasu zahnou po zelené vlevo a dostanou se do pekla pod Pielgerzymy. Ti, kteří nechtějí mít rašelinu až v nose ( a to jsem ještě slušnej!) to vezmou po červený rovně. Je to snazší, je to pohodlnější – ale sorry, přátelé, tak trochu - jak by řekl Mirek Dušín – nečestné a nesportovní! Neva, v Domku Mysliwskem parku narodowego se to poznalo. Kdo byl čistej trochu švindloval, kdo byl zasranej až po uši si prošel šílenstvím Poutníků (Pielgrzymů).

Domek mysliwski parku narodovego

V Harrachově dostanete chleba se sádlem a cibulí, na Pomezkách chleby s džemem, škvarkama nebo pomazánkou, na Lužický super gulášovou, ve který stojí lžíce, a v Domku myskliwskim? Na objednávku čaj nebo kafe a nádherně sladký perníčky, oplatky, pišingry…Nevím jak komu,  ale mně osobně kafe snad nikdy nechutná  tak jako tady! Ale sednout si je ožehavý, protože: Mount Sněžka se tyčí před námi!!!

Sněžka: Zastavil se čas?

Nevím jestli to bylo tím rychlým startem…(respektive sledováním  té dlouhonohé pacemakerky), nebo tím, že chlap prostě mládne – ale já jsem byl na Sněžce v devět! (Loni v jedenáct!!!) tak jsem si říkal, že mi buď blbnou hodinky nebo blbnu já a přepálil jsem to. Začal jsem to řešit a přišel na to:  Nejde o to dokázat si, že jste mladej… To nejste! Jde o to, dokázat si, že nejste starej!!! Geniální, co?! To tak člověka napadaj věci…tedy když ztratí z pohledu ty dlouhý nohy – to pak je čas i na filozofii!

Krakonošova stovka. Vrchlabí.

Modré bludičky na Lánovem

Kdo Krakonošovu stovku už běžel, ví, kdo ne…ať si to užije! Když už má člověk to nejhorší za sebou, čeká horor v podobě šíleného značkaře. Jde o ochranu krajinu a tudíž modrá značka nad Horním Lánovem najednou zešílí a začne se chovat jako potrefená sviňa. Chodíte  po ní tam a zpět, pak zpět a tam a najednou jste na místě odkud jste vyšli. Pamatuji na loňský ročník. Bloudilo nás tam čest. šest nasranejch…a pak přišel sedmej. Taky nasranej, ale s GPS a ten nás z tohoto začarovaného lesa vyvedl jako  princ na bílém koni. Tentokrát to bylo podobné, ale já už věděl koho se držet. Z posledních sil a se zbytkem naděje, že ještě někdy uvidím denní světlo. Viděl, protáhl se lesem, přes pole louky, louky, sakra a zase louky…(nic neutíká tak pomalu jako posledních pět kiláků z Lánova do Vrchlabí L)!... A pak najednou, kde se vzal, tu se vzal PELÍŠEK!!! Ufffffff. Jo, je to tam!!!

Dva ručníky pro Popelku

Tohle už je soukromé…ale i to sem snad patří. Bydlel jsem v penziónu a když jsem se po té stovce vracel, mrkal na mě pan domácí významně – jako chlap na chlapa a řekl. „Dal jsem vám tam dva ručníky…“ Prokrista, proč?!!! I kdyby mi tady na dveře škrábala nahá topmodelka, mohla by mi tak leda, řečeno se strýcem Pepinem z Postřižin: „Omévat přirození vlažnó vodó!“

Tak jo, máme to zas za sebou, vylepšil jsem si čas, ale to asi není to podstatné. Vždyť to poudal i Krakonoš: Důležitý je, že jsem přišel pobejt. A bylo mi krásně …i když trochu bolavo. Tak za rok ve Vrchlabí?

Horydoly.czPřečtěte si o běhání v Krkonoších: Jak nesedět za Pecí


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Jak správně běhat a neničit si klouby

Jak správně běhat a neničit si klouby

Běh prospívá našemu pohybovému aparátu, srdci a cévnímu systému. Navíc přispívá k celkové tělesné kondici, posiluje funkci plic a funguje i jako skvělý čistič mysli. Běh můžete provozovat prakticky kdekoliv a s minimálními finančními náklady.... celý článek

Krkonošský survival aneb jak se stát mistrem republiky

Krkonošský survival vyhrál tým Horydoly EPO

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Jak se připravit na survival? Takhle jsem to udělal já

Jak se připravit na survival? Takhle jsem to udělal já

Nejsem žádný profík, nemám drahé vybavení, a přesto jsem se rozhodl běžet Krkonošský survival. Mistrovství České republiky v zimním přírodním víceboji jsem nakonec se svými kolegy v družstvu Kačkou a Zdeňkem vyhrál.
Jak správně běhat a neničit si klouby

Jak správně běhat a neničit si klouby

Běh prospívá našemu pohybovému aparátu, srdci a cévnímu systému. Navíc přispívá k celkové tělesné kondici, posiluje funkci plic a funguje i jako skvělý čistič mysli. Běh můžete provozovat prakticky kdekoliv a s minimálními finančními náklady.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Polevský běh Lužické hory, Polevsko   20.4.
Gladiator Race Lanškroun 20.4.
Běh Jarmily Kratochvílové Golčův Jeníkov 21.4.
Travelfest - veletrh České Budějovice, Výstaviště 25.-28.4. 25.4.
Běh Dobrého draka Trutnov, letiště 27.4.
Běh pro ZOO Praha, ZOO 27.4.
Spezi - veletrh Německo, Germersheim 27.-28.4. Alternativní cyklistika 27.4.
Běhej lesy Lednice Lednice, zámek 27.4.
Bej za aktívny Bardejov
Bardejov 28.4.
Žatecký duatlon Žatec Běh, kolo 1.5.

Diskuse

nabízím Josef, 21.4.2019 19:08, 11 příspěvků
Sportovní výkonnost Michalec, 21.4.2019 16:03, 3 příspěvky
Elektro kolo nebo elektro... Tomas, 21.4.2019 14:52, 6 příspěvků
Porod císařem Michala, 21.4.2019 10:38, 6 příspěvků
Sportovní výkonnost Vojtech, 19.4.2019 14:19, 3 příspěvky
Elektro kolo nebo elektro... Karel, 19.4.2019 11:26, 6 příspěvků
Porod císařem Katka, 19.4.2019 11:09, 6 příspěvků
Pojmy a dojmy? Účetní, 19.4.2019 1:27, 18 příspěvků
Sportovní výkonnost Michalec, 18.4.2019 19:21, 3 příspěvky
mierne popletene Podrobnosti, 18.4.2019 14:45, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Světové památky Horydoly , 18.4.2019 23:14
Restaurace a hospody Horydoly , 18.4.2019 23:10
Ve Špindlu startuje letní... Horydoly , 18.4.2019 21:06
Jizerské hory pro turisty Horydoly , 18.4.2019 19:45
Velká cena Kouřimi Horydoly , 15.4.2019 20:37
Cestovný ruch v Bardejove... Horydoly , 15.4.2019 10:33
Sezóna ve Špindlu ještě n... Horydoly , 4.4.2019 16:44
EXPEDÍCIE 2019 Horydoly , 1.4.2019 22:54