Krakonošova stovka 2013

Krakonošova stovka 2013
Krakonošova stovka. Vrchlabí. Cíl! ...a je to tam!
Autor snímku Jirka Ransdorf
SDÍLEJ:

My kluci a holky, co spolu běháme Krakonošovu stovku, jsme tak trochu prdlí a zase jsme se ve Vrchlabí sešli 14. června. Co si budeme povídat, ono to nic chytrýho není! V devět večer vyrazit z Vrchlabí, někde za Žalým si rozsvítit lucerničky jako Karafiátovi broučci, plahočit se šílenýma sračkama, bahnem a rašelinou na polský straně, vyfunět Sněžku, dokutálet se na Pomezky a…a dál – dáli pánbůh do pelíšku.

Krakonošova stovka 2013
Na Krkonošských hřebenech svítá, bude líp.
Autor snímku Jirka Ransdorf

Horydoly.czJirka běžel už loni: Krakonoš za sto

Sojka poudala…

Oprava: do Pelíšku. Dům dětí a mládeže Pelíšek ve Vrchlabí to totiž zas organizoval. Úspěšně a pohodově. No a že to cestou bolelo? Dobře nám tak, nemáme tam lízt…Ale popořadě: Startoval nás jako vždy pán hor Krakonoš. A ten nám řekl, že sojka poudala, že Anče, Kuba i hajnej sou v pozoru a budou na nás dávat pozor. A Krakonoš taky poudal, že nemáme blbnout, není to závod, nejde o čas, jde o to dostat se zdraví zpátky…a tak dál a tak dál. A já zjistil, že my kluci a holky, co spolu blbnem na dlouhým laufu v Krkonoších, to povídání o sojce, Anče, hajným. posloucháme s otevřenou hubou jako malí haranti. Pak pan místostarosta střelil…a GO!!!

Krásnonohá pacemakerka

Kdo běhá s čelovkou, ví, že na něco se upnout musí, jinak v tý tmě zblbne. Krakonoš sice radil, že se máme koukat na bludné kořeny…jenže, když se vám do kuželíku světla dostane holka s neuvěřitelně krásnýma nohama a mini mini šortečkách, tak se jaksi na kořeny kašle. Tahle pacemakerka mi zrychlila tep i čas! Pak přišla Jilemnická, chladno a průser – slečna oblékla dlouhé elastiky! Život zešedl a já začal ztrácet.

Šílení poutníci

Tentokrát to bylo trochu jinak. Tedy s tou organizací. Dostali jsme čísla s čipem, takže nad nám velký bratr bděl skutečně všude. Někam ale nedohlédl. Něco musím prásknout: Nad Špindlerovou po zelený doleva! Co vy na to?! Tedy vy, kteří jste šlapali pořád nahoru po červený? Trochu úprava trati, co? Pro nezasvěcené: Nad Špindlerovkou se stoupá po zelené a červené značce. Ti, kteří dodržují trasu zahnou po zelené vlevo a dostanou se do pekla pod Pielgerzymy. Ti, kteří nechtějí mít rašelinu až v nose ( a to jsem ještě slušnej!) to vezmou po červený rovně. Je to snazší, je to pohodlnější – ale sorry, přátelé, tak trochu - jak by řekl Mirek Dušín – nečestné a nesportovní! Neva, v Domku Mysliwskem parku narodowego se to poznalo. Kdo byl čistej trochu švindloval, kdo byl zasranej až po uši si prošel šílenstvím Poutníků (Pielgrzymů).

Domek mysliwski parku narodovego

V Harrachově dostanete chleba se sádlem a cibulí, na Pomezkách chleby s džemem, škvarkama nebo pomazánkou, na Lužický super gulášovou, ve který stojí lžíce, a v Domku myskliwskim? Na objednávku čaj nebo kafe a nádherně sladký perníčky, oplatky, pišingry…Nevím jak komu,  ale mně osobně kafe snad nikdy nechutná  tak jako tady! Ale sednout si je ožehavý, protože: Mount Sněžka se tyčí před námi!!!

Sněžka: Zastavil se čas?

Nevím jestli to bylo tím rychlým startem…(respektive sledováním  té dlouhonohé pacemakerky), nebo tím, že chlap prostě mládne – ale já jsem byl na Sněžce v devět! (Loni v jedenáct!!!) tak jsem si říkal, že mi buď blbnou hodinky nebo blbnu já a přepálil jsem to. Začal jsem to řešit a přišel na to:  Nejde o to dokázat si, že jste mladej… To nejste! Jde o to, dokázat si, že nejste starej!!! Geniální, co?! To tak člověka napadaj věci…tedy když ztratí z pohledu ty dlouhý nohy – to pak je čas i na filozofii!

Krakonošova stovka. Vrchlabí.

Modré bludičky na Lánovem

Kdo Krakonošovu stovku už běžel, ví, kdo ne…ať si to užije! Když už má člověk to nejhorší za sebou, čeká horor v podobě šíleného značkaře. Jde o ochranu krajinu a tudíž modrá značka nad Horním Lánovem najednou zešílí a začne se chovat jako potrefená sviňa. Chodíte  po ní tam a zpět, pak zpět a tam a najednou jste na místě odkud jste vyšli. Pamatuji na loňský ročník. Bloudilo nás tam čest. šest nasranejch…a pak přišel sedmej. Taky nasranej, ale s GPS a ten nás z tohoto začarovaného lesa vyvedl jako  princ na bílém koni. Tentokrát to bylo podobné, ale já už věděl koho se držet. Z posledních sil a se zbytkem naděje, že ještě někdy uvidím denní světlo. Viděl, protáhl se lesem, přes pole louky, louky, sakra a zase louky…(nic neutíká tak pomalu jako posledních pět kiláků z Lánova do Vrchlabí L)!... A pak najednou, kde se vzal, tu se vzal PELÍŠEK!!! Ufffffff. Jo, je to tam!!!

Dva ručníky pro Popelku

Tohle už je soukromé…ale i to sem snad patří. Bydlel jsem v penziónu a když jsem se po té stovce vracel, mrkal na mě pan domácí významně – jako chlap na chlapa a řekl. „Dal jsem vám tam dva ručníky…“ Prokrista, proč?!!! I kdyby mi tady na dveře škrábala nahá topmodelka, mohla by mi tak leda, řečeno se strýcem Pepinem z Postřižin: „Omévat přirození vlažnó vodó!“

Tak jo, máme to zas za sebou, vylepšil jsem si čas, ale to asi není to podstatné. Vždyť to poudal i Krakonoš: Důležitý je, že jsem přišel pobejt. A bylo mi krásně …i když trochu bolavo. Tak za rok ve Vrchlabí?

Horydoly.czPřečtěte si o běhání v Krkonoších: Jak nesedět za Pecí


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Nádherný podzim na Ještědu: double pro Hübla a Kalousovou

Nádherný podzim na Ještědu: double pro Hübla a Kalousovou

Když začít podzim, tak na Ještědu. Symbolu lezavě nevlídných a sychravých mlhovin. Jenže pro běžce se tady rozsvítil nádherný den. Krásný slunečný, voňavý a barevný podzim si užívali účastníci Ještědského půlmaratonu, předposledního... celý článek

Běhej Valachy vyhrál Tomáš Lichý, vítězi Valachy Tour jsou Šťastný a Skřivánková

Běh do Mukařova ke svatému Vavřinci

registrovat

BOOKING.com: Hledáme nové inspirující ubytování v soukromí, apartmány a další jedinečné bydlení. Zaregistrujte se!
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Běhej Valachy vyhrál Tomáš Lichý, vítězi Valachy Tour jsou Šťastný a Skřivánková

Běhej Valachy vyhrál Tomáš Lichý, vítězi Valachy Tour jsou Šťastný a Skřivánková

Tři stovky dospělých a k tomu dvě stě dětí se zapojilo do běžeckého závodu Běhej Valachy, jímž vyvrcholil ve Velkých Karlovicích šestý ročník seriálu Valachy Tour. Vítězem se stal jeden z hlavních favoritů,
Nádherný podzim na Ještědu: double pro Hübla a Kalousovou

Nádherný podzim na Ještědu: double pro Hübla a Kalousovou

Když začít podzim, tak na Ještědu. Symbolu lezavě nevlídných a sychravých mlhovin. Jenže pro běžce se tady rozsvítil nádherný den. Krásný slunečný, voňavý a barevný podzim si užívali účastníci Ještědského půlmaratonu, předposledního
V Livignu je běžkařská sezona zahájena

V Livignu je běžkařská sezona zahájena

V Livignu se nemohou dočkat zimny. Už na konci loňské zimní sezony tedy nasadili nejmodernější techniku k uchování přírodního sněhu a 13. října milovníkům běžeckého lyžování nadělili prvních pár kilometrů stop. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Patagonian Expedition Race Patagonie 17.-30.11. 17.11.
Dech hor - festival Semily, Jitřenka 17.11.
Czechbus - veletrh Praha, Výstaviště Holešovice 20.-22.11. 20.11.
Touristik a Caravaning - veletrh Německo, Lipsko 21.-25.11. 21.11.
Czech Travel Market - veletrh Praha, Letňany 22.-23.11. 22.11.
Mezinárodní festival alpinismu Praha, Národní dům na Vinohradech 23.-25.11. 23.11.
Gladiator Racer Pardubice, závodiště 23.-24.11. 23.11.
Výběh na Lovoš Lhotka 24.11. 14:00
International Mountain and Outdoor Sports Conference Praha, FTVS 21.-24.11. 24.11.
IBTM - veletrh Španělsko, Barcelona 27.-29.11. 27.11.

Diskuse

Re: Re: Re: Re: Re: Re: T... Moje zkušenost, 15.11.2018 14:17, 17 příspěvků
Re: Re: Re: Re: Re: Re: T... Karel, 15.11.2018 12:48, 17 příspěvků
Zvláštní místo. Jana Bokšová, 13.11.2018 11:15, 1 příspěvek
Bunda Lenka, 12.11.2018 15:19, 4 příspěvky
Re: Re: Re: Re: Re: Re: T... Moje zkušenost, 11.11.2018 16:42, 17 příspěvků
Re: Re: Re: Re: Re: Re: T... Tomáš, 11.11.2018 11:32, 17 příspěvků
Čelovka Fenix HP15 UE - z... Pavel, 10.11.2018 22:00, 31 příspěvků
u Labe Mydlovar Karla, 10.11.2018 18:25, 1 příspěvek
Trenink Jana Bokšová, 9.11.2018 15:18, 3 příspěvky
Nábytek StandaP, 8.11.2018 10:22, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Pictures from collectiv... darlads60 darlads60, 16.11.2018 5:09
Arboristické vybavení - k... Horydoly , 16.11.2018 2:21
Re: V čem chodíte běhat? janhak289@gmail.com, 13.11.2018 12:47
Re: Výlov rybníka Lodrant? Kuba Turek, 9.11.2018 23:52
Re: Výlov rybníka Lodrant? Horydoly , 9.11.2018 23:50
Horydoly jsou v dobré spo... Horydoly , 9.11.2018 22:17
Re: Brněnské veletrhy Horydoly , 7.11.2018 18:31
Pád na Litvorovém štítě v... Pivoň Pivoň, 7.11.2018 12:40