Jihočeši bodovali ve Velké ceně cestovního ruchu se Zlatou stezkou

Jihočeši bodovali ve Velké ceně cestovního ruchu se Zlatou stezkou
Hrad Kašperk.
Autor snímku Jihočeská centrála cestovního ruchu
SDÍLEJ:

Z veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour si Jihočeši přivezli  významné ocenění - druhé místo v kategorii Nejlepší turistický produkt za projekt Zlaté stezka.

Vloni na stejném veletrhu získaly jižní Čechy ceny Nejlepší jednotná kampaň za Jižní Čechy Pohodové a Nejlepší turistický produkt za Pivní stezky.

Vyhlašovateli letošního 13. ročníku odborné soutěže byly vydavatelství COT media a Veletrhy Brno. Smyslem soutěže je upozornit na výjimečné projekty z různých segmentů turismu.

"Největším oceněním jsou pro nás především spokojení návštěvníci, kteří k nám ve stálém hojnějším počtu přijíždějí z celého světa. A není třeba připomínat, že právě oni jsou velmi významným zdrojem příjmů státních, krajských i obecních rozpočtů. Cestovní ruch je důležitou součástí národního hospodářství a stejně jako jiná odvětví potřebuje kvalitní a erudované profesionály. Proto nás nesmírně těší ocenění udělená odborníky, protože jsou důkazem toho, že jdeme správnou cestou," okomentoval verdikt poroty ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Strakonice.

Německo-česká značená síť cest

Nově vyznačené turistické trasy Zlaté stezky o celkové délce 631 kilometrů, které vznikly v rámci projektu Interreg, navázaly na stejnojmennou síť ve východním Bavorsku (Goldsteig), s níž jsou propojeny třinácti přeshraničními cestami.

"Projekt Zlatá stezka – síť turistických cest na Zelené střeše Evropy, rozšířil dříve existující dálkovou turistickou trasu z Bavorska nově o jihočeskou a západočeskou část," dodal Jaromír Polášek.

Trasy jsou vyznačeny logem stezky ve tvaru oranžového S (hlavní trasa) a modrého S (propojovací a přiváděcí trasy) a jsou také osazeny odpočívadly a informačními panely. Turistům slouží od května 2018. "Hlavní trasa české Zlaté stezky je dlouhá 289 kilometrů. Jihočeská část měří 86 kilometrů a západočeská pak 203 kilometrů," doplnila manažerka projektu Zlatá stezka Eva Borsányi.

Horydoly.czPRACHATICKÁ VĚTEV STEZKY: Sůl nad zlato

Horydoly.czKAŠPERSKÁ VĚTEV STEZKY: Zlatá stezka a Zlatá cesta

Volary.

Historická trasa Zlaté stezky

"Zlatá stezka vstupuje do jižních Čech na hraničním přechodu Mlaka/Bischofsreut a ubírá se po historické trase staré obchodní cesty se solí územím Národního parku Šumava přes České Žleby, Stožecká luka a vesničku Dobrá na Volary s typickými roubenkami," přiblížila Eva Borsányi.

Šumava.

Z Volar stezka pokračuje na Prachatice, cestou míjí zříceninu hradu Hus a Libínské sedlo s nedalekou rozhlednou. Následují Prachatice a jejich muzeum s interaktivní expozicí Zlaté stezky. Z Prachatic míří Zlatá stezka přes Husinec, do Vimperka. Odsud pokračuje dál na západ mírně zvlněnou šumavskou krajinou, přes Zdíkov, Stachy a Úbislav až do Kašperských Hor, kde vstupuje do Plzeňského kraje.

Z Kašperských Hor pokračuje Zlatá stezka přes Velhartice, Nýrsko, Kdyni, Domažlice dál krajinou Českého lesa až do Chodovy Plané.

INFO: Zlatá stezka a Goldsteig

Booking.com

Horydoly.cz Veletrhy GO a Regiontour 2020

GO a Regiontour jako festivaly cestovatelských zážitků

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

CYKLOSTEZKA PLOUČNICE Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?... celý článek

Praha AKTUÁLNĚ 2026

Ryanair OTA June dossier

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Kolik stojí kilometr jízdy autem podle vyhlášky?

Kolik stojí kilometr jízdy autem podle vyhlášky?

AKTUALIZACE Sazby za opotřebení / amortizaci auta stanovuje vyhláška Ministerstva práce sociálních věcí vždy k 1. lednu. Dá se podle ní rozpočítat nejen služební cesta, ale také náklady na spolujízdu mezi kamarády,
Novinky na tyrolské ubytovací scéně

Novinky na tyrolské ubytovací scéně

Od butikových hotelů v historických budovách přes dětské herny až po prázdninové apartmány - tyrolští hoteliéři do ubytovacích zařízení investují značné částky. Uvádíme významné rekonstrukce, znovuotevření a novostavby v Tyrolsku.
Booking.com: dubnový únik dat a květnové podvody

Booking.com: dubnový únik dat a květnové podvody

Celosvětová cestovní agentura Booking.com byla vykradena - v dubnu došlo k obrovskému úniku dat. Byla ukradena také osobní data uživatelů. Už v květnu se zločin projevuje podvodnými e-maily.  
Železniční slevy XIII: Měsíční cestování vlakem v Nizozemsku stojí 49 eur

Železniční slevy XIII: Měsíční cestování vlakem v Nizozemsku stojí 49 eur

Nizozemsko zavádí od 21. června do 1. září výraznou slevu na cestování vlakem. Neomezené cestování po železnici stojí 49 eur na měsíc mimo ranní a odpolední dopravní špičku.
Cenu Josefa Vavrouška získala dopravní aktivista, zakladatelka reuse a režisérka

Cenu Josefa Vavrouška získala dopravní aktivista, zakladatelka reuse a režisérka

Cenu Josefa Vavrouška získala Jarmila Johnová, která již desítky let bojuje za bezpečnou a udržitelnou dopravu ve městech (dlouhodobý přínos), Karolína Žákovská, zakladatelka reuse centra v Ústí nad Labem (výjimečný počin), a Kateřina

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 19.-20.6. 19.6.
Slavnosti pětilisté růže Český Krumlov 19.-21.6. 19.6.
Peakfest Jizerka 19.-21.6. 19.6.
Tržní spektákl Německo, Bärnau, Historický park 20.-21.6. 20.6.
Letní slunovrat Česko 21.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 24.-28.6. Cyklistika 24.6.
Memorial Air Show Roudnice nad Labem 25.-26.6. 25.6.
Pelargonie - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 25.-28.6. 25.6.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Karlovy Vary 3.-11.7. 3.7.
Slovanské dny Německo, Bärnau, Historický park 4.-5.7. 4.7.

Diskuse

mexican drug store Larrynit, 21.6.2026 1:41, 58 příspěvků
eu apotek EdwinThosy, 21.6.2026 1:19, 12 příspěvků
farmacia online usa JoshuaFat, 21.6.2026 0:47, 71 příspěvků
kondom apotek EdwinThosy, 21.6.2026 0:38, 58 příspěvků
nagellim apotek EdwinThosy, 21.6.2026 0:34, 36 příspěvků
mexipharmacy reviews Larrynit, 21.6.2026 0:09, 36 příspěvků
progreso mexico pharmacy ... BrianFuext, 20.6.2026 23:54, 14 příspěvků
mexico medicine Larrynit, 20.6.2026 23:09, 71 příspěvků
order meds from mexico Larrynit, 20.6.2026 22:34, 58 příspěvků
farmacias online usa JoshuaFat, 20.6.2026 21:50, 58 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Combo ski febit61013 febit61013, 19.6.2026 16:49
Skialpy v Krkonoších William Whitfield, 17.6.2026 11:44
Re: Combo ski - hloupost febit61013 febit61013, 17.6.2026 11:25
Re: Monolyže kiheto6821 kiheto6821, 16.6.2026 14:14
Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30
Zdravotní pojišťovna mini... Horydoly , 5.6.2026 23:08
HERO SÜDTIROL DOLOMITES Horydoly , 4.6.2026 9:56
Prokletije febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01