Norské aerolinky Flyr zbankrotovaly

Norské aerolinky Flyr zbankrotovaly
Boening 737 MAX v barvách norské letecké společnosti Flyr.
Autor snímku Widerøe - Wikimedia
SDÍLEJ:

Norská letecká společnost Flyr zbankrotovala. Létala pouhých 19 měsíců jako nízkonákladový přepravce. Pak došly peníze a investoři se nenašli.

Představenstvo nízkonákladové letecké společnosti Flyr z Norska oznámilo k 1. únoru: "Již není reálná příležitost dosáhnout řešení krátkodobé likviditní situace." Vedení aerolinek uvedlo: "Podmínky na trhu a pokračující nejistota, pokud jde o cestování letadlem a příjmy do roku 2023, odradily potenciální investory".

Všechny lety Flyr byly zrušeny.

Dosud tato letecká společnost obsluhovala především vnitrostátní linky v Norsku a lety ze Skandinávie do evropských letovisek. Konkurovala především společnostem SAS, Norwegian a Widerøe.

Sázka na Oslo nevyšla

Nová nízkonákladová letecká společnost pro Norsko je duchovním dítětem několika skandinávských leteckých podnikatelů, kteří mají zkušenost z rychlého růstu leteckého dopravy v Norsku. Zakladatelé věřili, že na trhu existuje prostor pro novou nízkonákladovou leteckou společnost zaměřenou na Oslo.

Společnost Flyr byla založena v srpnu 2020. Od začátku se potýkala se značnou nejistotou a proměnlivou poptávkou způsobenou pandemickými cestovními omezeními a následnými změnami v cestování. Tyto problémy zdržely první let do června 2021. Do té doby stačila společnost doslova spálit všechny peníze určené na rozjezd firmy.

Flyr se rychle rozšířila na menší norská letiště a řadu rekreačních destinací po celé Evropě, jako je Alicante, Malaga a Nice.

Jenže konkurence mezi tím zesílila. Flyr proto před zimní sezonou 2022/23 udělala velké škrty v domácí síti. Krátce poté oznámila čtvrtletní ztráty 43 milionů dolarů. Následně se snažila získat kapitál 68 milionů dolarů poté, co její investoři odmítli vložit další potřebné finanční prostředky k zajištění budoucnosti společnosti. Jenže cena akcií Flyru vždy byla nižší, než bylo nutné k realizaci finančního plánu.

Příliš levné létání?

Jednoduchou pravdou je, že příliš mnoho leteckých společností soutěžilo o příliš málo cestujících. Před několika týdny řekl Kjetil Håbjørg ze SAS Norway, že v Norsku je přebytečná kapacita a letenky se prodávají příliš levně. "Buď se trh musí zvětšit, nebo se kapacita sníží."

Horydoly.czBUSINESS: Stejný osud potkal v lednu britské aerolinky Flybe

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Fizan a AKU už nebude prodávat Alpitrek

Fizan a AKU už nebude prodávat Alpitrek

Výhradní zastoupení značek AKU a Fizan opouští pro Českou republiku Alpitrek. "Je to smutná historie podvodů, falešných spolupracovníků a tunelování," uvádí Alpitrek v e-mailu pro své zákazníky.... celý článek

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Mexico na míru - další podvodná cestovní kancelář

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Směnárna kryptoměn: Jak vybrat tu pravou?

Směnárna kryptoměn: Jak vybrat tu pravou?

Svět kryptoměn se neustále rozrůstá a stává se stále dostupnějším pro širokou veřejnost. Od Bitcoinu po Ethereum a tisíce dalších altcoinů, digitální měny lákají svou decentralizovanou povahou a potenciálem pro rychlý růst. Pokud
Fizan a AKU už nebude prodávat Alpitrek

Fizan a AKU už nebude prodávat Alpitrek

Výhradní zastoupení značek AKU a Fizan opouští pro Českou republiku Alpitrek. "Je to smutná historie podvodů, falešných spolupracovníků a tunelování," uvádí Alpitrek v e-mailu pro své zákazníky.
Mexico na míru - další podvodná cestovní kancelář

Mexico na míru - další podvodná cestovní kancelář

Desítky podvedených zájemců o cesty do Mexika zůstaly po Lucii Sálové. Provozovala cestovní kancelář Mexico na míru, která slibovala zájezy podle individuálních přání.
Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Luxusní plovoucí hotel a zároveň výletní loď Elbe Princesse byla postavena na pravidelné plavby Praha - Berlín a někdy dopluje až do Hamburku. Je to největší loď, která pluje na českých vodách.
Orel, liška a káně uhynuli na nervový jed karbofuran

Orel, liška a káně uhynuli na nervový jed karbofuran

Orel mořský, liška a káně byli otráveni karbofuranem v Klučenicích nedaleko Příbrami. Tento jed je už drahná léta zakázaný.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 25.-29.6. Cyklistika 25.6.
Wellnesstourism - veletrh Japonsko, Tokio 25.-27.6. 25.6.
Pelargonie - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 26.-29.6. 26.6.
Wallz - streetart Plzeň, Depo2015 21.-27.6. 27.6.
BITE - veletrh Čína, Peking 27.-29.6. 27.6.
ISPO China - veletrh Čína, Shanghai 4.-6.7.. 4.7.
ILTM Asia - veletrh Čína, Shangai 4.-6.7. Luxusní cestování 4.7.
Řinčobraní - historický šerm Krašov 12.7.
Slavnosti Jakuba Krčína Třeboň 18.-19.7. 18.7.
Hrdané slávnosti Stará Ľubovňa, hrad 25.-27.7. 25.7.

Diskuse

Inu Piký, 23.6.2025 18:47, 2 příspěvky
Inu Honza, 23.6.2025 12:17, 2 příspěvky
Moped Rich, 22.6.2025 10:39, 8 příspěvků
Guide?? Honza, 20.6.2025 5:20, 55 příspěvků
Guide?? taky climber, 19.6.2025 13:38, 55 příspěvků
hrdý vlastenci Honza, 19.6.2025 11:47, 6 příspěvků
Inu Honza, 19.6.2025 11:42, 1 příspěvek
Guide?? climber, 19.6.2025 11:07, 55 příspěvků
Inu - to je jednoduché Honza, 18.6.2025 7:46, 5 příspěvků
Inu - to je jednoduché Lukas B., 17.6.2025 23:08, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Prskavec jako hologram Horydoly Open, 25.6.2025 0:13
Livigno na kole Horydoly , 24.6.2025 19:48
Cyklistický maraton Vysočiny Horydoly , 19.6.2025 22:32
Pivo na Náplavce Horydoly , 19.6.2025 21:22
Sportovní prádlo Horydoly , 13.6.2025 16:44
Přípravy vrcholí Horydoly , 13.6.2025 14:01
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly Open, 12.6.2025 10:54
Re: Střední Čechy turisti... Horydoly Open, 12.6.2025 10:51