Veletrh zimních technologií

Veletrh zimních technologií
SDÍLEJ:
Intermountain

Svaz provozovatelů lanovek a vleků pořádá 3. - 4. října veletrh horských technologií Intermountain.

Každý sudý rok

Veletrh je jediným veletrhem tohoto odborného zaměření na území České republiky a koná se jednou za dva roky. Je určen odborné veřejnosti z oblasti podnikání v zimním cestovním ruchu a zástupcům komunální sféry.

Návštěvníci se budou na veletrhu moci seznámit s nejmodernějšími trendy z oblasti horských, komunálních a zahradnických technologií.

14 let historie

První ročník mezinárodního veletrhu horských technologií Intermountain proběhl v listopadu 1992 v Peci pod Sněžkou za účasti 41 firem z devíti zemí světa. Součástí veletrhu bylo třídenní Symposium lanové dopravy, na kterém vystoupilo šest desítek odborníků z Československa, Francie, Německa, Rakouska a Švýcarska.

Na tomto prvním veletrhu bylo též rozhodnuto o pořádání tohoto odborného veletrhu jednou za dva roky s tím, že v lichých letech bude obdobný veletrh pořádán Zájmovým sdružením lanovky a vleky LAVEX na Slovensku.

Od druhého ročníku v roce 1994 veletrh přesunul do Špindlerova Mlýna, kde se každé dva roky koná dodnes.

Tři veletrhy v Evropě

Intermountain je jediným odborným veletrhem tohoto druhu na území České republiky. Za dobu své existence se zařadil mezi tři nejvýznamnější odborné veletrhy v Evropě spolu s INTERALPINem Innsbruck a ALPITECem Bolzano.

Posledního veletrhu se před dvěma lety zúčastnilo 120 firem a obchodních zastoupení z čtrnácti zemí z celého světa. Dvoudenní veletrh navštívilo více než 3 800 odborných návštěvníků.

Technologie pro vlekaře

Na letošním osmém veletrhu Intermountain 2006 má objednáno plochu 117 českých a zahraničních firem, obchodních zastoupení a značek z oblasti lanové dopravy, sněžných pásových vozidel, systémů technického sněhu, automatických odbavovacích systémů, informačních a komunikačních systémů, komunální a zahradní techniky, doprovodných letních programů pro lyžařské areály, sportovní výstroje a výzbroje, maziv a doplňkových technologií.

Generálním pořadatelem je Svaz provozovatelů lanovek a vleků České republiky. Pro vystavující firmy bude připraveno přes 1.200 m2 vnitřní plochy a zhruba stejná výměra vnější plochy. Ve veletržních halách v 56 stáncích a na volné vnější ploše v 25 expozicích budou vystaveny malé lyžařské vleky, pásové stroje na úpravu tratí, zahradní a komunální technika jako travní sekačky a malé i velké sněhové frézy, sněhová děla a příslušenství, sněžné skútry, čtyřkolky, terénní vozidla, sjezdové koloběžky, posuvné chodníky, vybavení pro lyžařské školy, ochranné prvky na sjezdové tratě atd.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

AKTUALIZACE Mezi turisty, kteří míří do Alp, se občas vedou diskuse, zda se vyplatí koupit dálniční známku, nebo jet mimo dálnice po vedlejších silnicích. Uvádíme proto současné ceny všech druhů
Do Českých Budějovic se sjely nejlepší hokejistky na světě

Do Českých Budějovic se sjely nejlepší hokejistky na světě

Se začátkem Mistrovství světa žen 2025 v ledním hokeji roste zájem o ubytování. Hotely v Českých Budějovicích hlásí obsazenost mezi 75 a 90 % a postupně se plní i zdejší penziony. Sportovní akce představuje významnou příležitost
Macka vede Klub českých turistů

Macka vede Klub českých turistů

Předsedou Klubu českých turistů byl zvolen Ladislav Macka. Nastupuje po svém předchůdci Jiřím Homolkovi, který vloni zemřel.
Kryptoturistika: v čem spočívá tento zvláštní fenomén?

Kryptoturistika: v čem spočívá tento zvláštní fenomén?

Kryptoměny se těší stále větší popularitě nejen mezi investory, ale i mezi lidmi, kteří hledají alternativu ke klasické hotovosti. Zájem o ně se odráží i ve zvyšujícím se počtu služeb, které lze platit
Turistpropag: 10. ročník mohl být poslední

Turistpropag: 10. ročník mohl být poslední

Soutěžní přehlídka propagačních materiálů cestovního ruchu Turistpropag vstoupila do desátého ročníku. Nejvíce cen v různých kategoriích posbíraly Jeseníky. "Končím s pořadatelstvím, je to stále těžší," říká organizátor Pavel Hlaváč. "Zda někdo koupí

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Interalpin - veletrh Rakousko, Innsbruck 6.-9.5. Horské technologie 6.5.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 7.-8.5. Cestovní ruch 7.5.
Lodě na Labi Nymburk 7.-11.5. 7.5.
Zahájení lázeňské sezony Poděbrady, kolonáda 7.-11.5. 7.5.
Cestoslet - festival Běšiny 8.-11.5. 8.5.
Otevírání pramenů Luhačovice, lázně 9.-11.5. 9.5.
Hrnčířské trhy Beroun 10.-11.5. 10.5.
Czech Travel Press - valná hromada Praha, CzechTourism 13.5. 14:00
Svět knihy - veletrh Praha, Holešovice 15.-18.5. 15.5.
Hobby - veletrh České Budějovice, výstaviště 15.-18.5. 15.5.

Diskuse

repre do OH Horydoly, 7.5.2025 17:15, 2 příspěvky
Kořeny zla Pivoň, 7.5.2025 13:28, 20 příspěvků
No a kto že sa Horydoly, 7.5.2025 13:15, 20 příspěvků
repre do OH vodák Marek, 7.5.2025 8:56, 2 příspěvky
zelené řasy? Andreas, 6.5.2025 8:12, 6 příspěvků
Inu proč brigády? Honza, 5.5.2025 20:10, 3 příspěvky
S.K.Neumann Bretislav Polák, 5.5.2025 20:00, 2 příspěvky
Inu proč brigády? HR, 5.5.2025 10:25, 3 příspěvky
taxi Praha Honza, 5.5.2025 10:05, 6 příspěvků
Inu Honza, 5.5.2025 9:50, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Paddle Worldwide Horydoly , 7.5.2025 19:44
Vodácké závody 2025 Horydoly , 7.5.2025 19:39
Lodě na Labi Horydoly , 7.5.2025 19:29
60 let Czech Travel Press... Horydoly , 4.5.2025 19:06
Proběhněte Prahou s Janke... Horydoly , 2.5.2025 14:29
Jižní Čechy startují cykl... Horydoly , 2.5.2025 10:03
Payments To Uzbekistan Horydoly , 30.4.2025 1:30
Trhy na Mariánském náměst... Horydoly , 19.4.2025 2:52