Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design
Zanzibar.
Autor snímku RSJ
SDÍLEJ:

5-ti hvězdičkový hotelový rezort Zuri vybudovaný českou finanční skupinou RSJ se rozkládá na 11hektarovém pozemku. Leží přímo u bílé písečné bílé pláže omývané Indickým oceánem v oblasti Kendwa na severozápadním pobřeží zanzibarského ostrova Unguja. Zuri Zanzibar navržený českými architekty z Jestico+Whiles vyniká autentickou architekturou ve stylu African Chic, prvotřídní gastronomií i wellness službami.

"Jsme hrdí, že jsme jako první rezort na světě získali prestižní ocenění organizace EarthCheck. Od počátku projektu jsme do výstavby hotelu zapojili jak místní obyvatele, tak i české inženýry, kteří do rezortu připravili špičkové technologie jako například úpravu mořské vody na pitnou a její následné využití na závlahu tropických zahrad," uvedl člen představenstva finanční skupiny RSJ Lukáš Musil a dodal: "Ocenění je uznáním pro celý tým, který za výstavbou Zuri Zanzibar stál a který spojovala jednotná vize k vytvoření magického místa s důrazem na dlouhodobou udržitelnost, aniž by jakkoli slevil z vysokých standardů funkčního designu."

Zanzibar.

"Ocenění vyzdvihuje dlouhodobé úsilí, které Zuri Zanzibar věnuje komunitám a životnímu prostředí na Zanzibaru a díky němuž podniká praktické a smysluplné kroky k zajištění kvalitní dovolené pro své hosty. Jsme rádi, že budeme moci jejich ekologické snahy podporovat i do budoucna," prohlásil ředitel a zakladatel EarthCheck Stewart Moore.

Zuri Zanzibar.

Ochrana životního prostředí

EarthCheck ocenil iniciativy v oblasti ochrany životního prostředí.

Udržitelné využití elektřiny - spotřeba elektřiny na hosta a noc v Zuri Zanzibar je o 52 % nižší než u srovnatelných projektů. Je to výsledkem zavedení soběstačných zdrojů a realizací méně energeticky náročných technologií, jako jsou automatické osvětlení a systém Evening Breeze, který vytváří mikroklima kolem lůžka a přispívá k zdravému spánku, a přitom spotřebuje o sedmdesát pět procent méně elektřiny než je obvyklé u standartní klimatizace.

VIDEO Zanzibar

Soběstačné zdroje vody - Zuri Zanzibar je zcela soběstačný ve spotřebě vody a není nijak napojený na vodovodní infrastrukturu ostrova. Voda se vyrábí odsolováním z mořské vody a skladuje přímo na místě s využitím studní. Zajišťuje se tak pitná voda i voda k zavlažování pro celé letovisko.

Zanzibar.

Udržitelné materiály a šetrné zacházení se zdroji - projekt využil převážně místní materiály z okruhu 500 km od místa, např. písek, cement, ocel, cihly, dřevo.

Zuri Zanzibar.

Sociální, kulturní a ekonomický blahobyt - Zuri Zanzibar se zaměřuje na komunitní iniciativy, které zlepšují životní podmínky ve vesnici Kendwa prostřednictvím vzdělání, školení a rozvoje. Komunitní programy zahrnují například iniciativu Pack to Give, která umožňuje hostům přivézt věci jako knihy, brýle či ručníky, aby je mohli přímo darovat místní komunitě. Zuri Zanzibar také ve spolupráci s firmou Zanrec, jež se věnuje zpracování odpadu, spustil iniciativu Keep Kendwa Clean. Další projekty zahrnují zajištění studní v oblasti obce Kendwa, výstavbu místních škol a vedení školení v oblasti turistiky, která mají místním nabídnout příležitost získat nové dovednosti a najít si práci.

Zanzibar.

Komplex 55 bungalovů a vil

Hotelový rezort Zuri Zanzibar z portfolia finanční skupiny RSJ byl otevřen v roce 2018. Komplex 55 bungalovů, apartmánů a vil, který v sobě spojuje současný design s místní tradicí, je orientovaný na západ a nabízí překrásné výhledy na Indický oceán.

Zuri Zanzibar.

Naleznete zde 32metrový infinity pool, pět stylových barů a restaurací, které nabízí fúzi evropské, africké, arabské a indické kuchyně, a rovněž klidnou zahradu, kde rostou rozmanité druhy koření a která je ideálním místem k meditaci či soukromým lekcím vaření s šéfkuchařem hotelu.

Zanzibar.

Velkou pozornost věnuje Zuri Zanzibar wellness aktivitám. Maua Spa přímo u pláže nabízí tři místnosti k léčebným procedurám určených pro tělo i mysl, které využívají místních koření, rostlin, bylin a olejů.

INFO: Zuri Zanzibar

Horydoly.cz Podívejte se na další zajímavé hotely:

Frýdlant Antonie, Chopok Tri Studničky, Janské Lázně Omnia, Janské Lázně Horský hotel a Sokolská bouda, Karlovy Vary Thermal, Lermoos Cube, Mariánské Lázně 9 hotelů, Mariánské Lázně Rozkvět, Mladé Buky Grund, Nassfeld Carinzia, Olomouc NH, Pec pod Sněžkou Mír, Plzeň Angelo, Praha Ambassador Zlatá Husa, Praha Kempinski, Praha Savoy, Praha Praha, Stebnícka Huta Slnečný Majer, Špindlerův Mlýn Savoy, Štrbské Pleso Kempinski, Tatranská Lomnica Praha, Zanzibar Zuri.


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Hazardní průmysl v České republice

Hazardní průmysl v České republice

Na začátku roku 2017 vstoupil v platnost nový zákon o hazardních hrách, nepřesně nazývaný také zákon o loteriích. Předchozí zákon byl nahrazen zákonem o loteriích a jiných podobných hrách, který byl několikrát novelizován. Byl předložen... celý článek

247 koní letí z Lutychu do Tokia

Jak anonymně směňovat kryptoměnu v roce 2021?

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Jeseníky společně pro turistický zážitek

Jeseníky společně pro turistický zážitek

Pod heslem Společné Jeseníky představily Olomoucký a Moravskoslezský kraje jednotné  logo jako značku projektu sjednocení nabídky a služeb turistům v celé oblasti Jeseníků bez ohledu na krajské hranice. Jeden turistický informační portál, jedna
Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Postavit nový dům je obvykle levnější než rekonstrukce staré budovy. Platí to pro rodinné domy stejně jako kancelářské budovy i průmyslové objekty. Jenže existuje důležitý důvod, proč využít starý dům. Tím
Eurobike se stěhuje do Frankfurtu

Eurobike se stěhuje do Frankfurtu

Největší světový veletrh jízdních kol Eurobike se stěhuje z Friedrichshafenu do Frankfurtu. Ve hře byl i Mnichov, ale souboj německých veletrhů nakonec vyhrál Frankfurt. 
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

AKTUALIZACE Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Vyplatí se koupit pozemek a postavit dům?

Vyplatí se koupit pozemek a postavit dům?

Stavba vlastního domu je závažné rozhodnutí. Budete v něm nejspíš bydlet až do konce života. Zdědí ho vaše děti, po nich vnuci a tak to půjde dál. Není tedy radno spěchat!  

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
CIBTM - veletrh Čína, Shanghai 30.7.-2.8. 30.7.
Historický festival Mrač 31.7.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 18.-19.8. 18.8.
Lodě na Labi Nymburk 20.-22.8. 20.8.
Dny NATO Ostrava, Mošnov 18.-19.9. Ukázky vojenské techniky 18.9.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 17.-19.10. 17.10.
IDET - veletrh Brno, Výstaviště 20.-22.10. 20.10.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 26.-27.10. Cestovní ruch 26.10.

Diskuse

Registr zakázaných osob Novinář, 28.7.2021 16:30, 1 příspěvek
Fojtík Kuba Turek, 26.7.2021 10:57, 5 příspěvků
Fojtík Michael Beranek, 26.7.2021 9:03, 5 příspěvků
Fojtík Kuba Turek, 25.7.2021 20:53, 5 příspěvků
INU Horydoly , 25.7.2021 20:49, 3 příspěvky
INU Honza, 24.7.2021 13:47, 3 příspěvky
Catering Petr Šlajer, 22.7.2021 15:29, 1 příspěvek
Trampové - Mea Culpa.... Michael Beránek, 22.7.2021 13:16, 5 příspěvků
Fojtík Fojtík, 22.7.2021 12:39, 5 příspěvků
červená řepa pomůže zvýši... Břetislav, 20.7.2021 18:14, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Pražský hrad Horydoly , 29.7.2021 11:57
For Bikes a Holiday World... Horydoly Open, 28.7.2021 15:59
Komunikace mezi lezcem a ... Horydoly Open, 26.7.2021 16:40
Brašna na ramenní popruh/... Petr Šlajer, 22.7.2021 15:19
#ObjavUdržateľnéSlovensko Horydoly Open, 17.7.2021 23:20
Zlínský půlmaraton Horydoly , 16.7.2021 23:20
Nova casting na cestovate... Horydoly , 16.7.2021 16:40
KLM - letový řád na zimní... Horydoly , 12.7.2021 20:46