Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design
Zanzibar.
Autor snímku RSJ
SDÍLEJ:

5-ti hvězdičkový hotelový rezort Zuri vybudovaný českou finanční skupinou RSJ se rozkládá na 11hektarovém pozemku. Leží přímo u bílé písečné bílé pláže omývané Indickým oceánem v oblasti Kendwa na severozápadním pobřeží zanzibarského ostrova Unguja. Zuri Zanzibar navržený českými architekty z Jestico+Whiles vyniká autentickou architekturou ve stylu African Chic, prvotřídní gastronomií i wellness službami.

"Jsme hrdí, že jsme jako první rezort na světě získali prestižní ocenění organizace EarthCheck. Od počátku projektu jsme do výstavby hotelu zapojili jak místní obyvatele, tak i české inženýry, kteří do rezortu připravili špičkové technologie jako například úpravu mořské vody na pitnou a její následné využití na závlahu tropických zahrad," uvedl člen představenstva finanční skupiny RSJ Lukáš Musil a dodal: "Ocenění je uznáním pro celý tým, který za výstavbou Zuri Zanzibar stál a který spojovala jednotná vize k vytvoření magického místa s důrazem na dlouhodobou udržitelnost, aniž by jakkoli slevil z vysokých standardů funkčního designu."

Zanzibar.

"Ocenění vyzdvihuje dlouhodobé úsilí, které Zuri Zanzibar věnuje komunitám a životnímu prostředí na Zanzibaru a díky němuž podniká praktické a smysluplné kroky k zajištění kvalitní dovolené pro své hosty. Jsme rádi, že budeme moci jejich ekologické snahy podporovat i do budoucna," prohlásil ředitel a zakladatel EarthCheck Stewart Moore.

Zuri Zanzibar.

Ochrana životního prostředí

EarthCheck ocenil iniciativy v oblasti ochrany životního prostředí.

Udržitelné využití elektřiny - spotřeba elektřiny na hosta a noc v Zuri Zanzibar je o 52 % nižší než u srovnatelných projektů. Je to výsledkem zavedení soběstačných zdrojů a realizací méně energeticky náročných technologií, jako jsou automatické osvětlení a systém Evening Breeze, který vytváří mikroklima kolem lůžka a přispívá k zdravému spánku, a přitom spotřebuje o sedmdesát pět procent méně elektřiny než je obvyklé u standartní klimatizace.

VIDEO Zanzibar

Soběstačné zdroje vody - Zuri Zanzibar je zcela soběstačný ve spotřebě vody a není nijak napojený na vodovodní infrastrukturu ostrova. Voda se vyrábí odsolováním z mořské vody a skladuje přímo na místě s využitím studní. Zajišťuje se tak pitná voda i voda k zavlažování pro celé letovisko.

Zanzibar.

Udržitelné materiály a šetrné zacházení se zdroji - projekt využil převážně místní materiály z okruhu 500 km od místa, např. písek, cement, ocel, cihly, dřevo.

Zuri Zanzibar.

Sociální, kulturní a ekonomický blahobyt - Zuri Zanzibar se zaměřuje na komunitní iniciativy, které zlepšují životní podmínky ve vesnici Kendwa prostřednictvím vzdělání, školení a rozvoje. Komunitní programy zahrnují například iniciativu Pack to Give, která umožňuje hostům přivézt věci jako knihy, brýle či ručníky, aby je mohli přímo darovat místní komunitě. Zuri Zanzibar také ve spolupráci s firmou Zanrec, jež se věnuje zpracování odpadu, spustil iniciativu Keep Kendwa Clean. Další projekty zahrnují zajištění studní v oblasti obce Kendwa, výstavbu místních škol a vedení školení v oblasti turistiky, která mají místním nabídnout příležitost získat nové dovednosti a najít si práci.

Zanzibar.

Komplex 55 bungalovů a vil

Hotelový rezort Zuri Zanzibar z portfolia finanční skupiny RSJ byl otevřen v roce 2018. Komplex 55 bungalovů, apartmánů a vil, který v sobě spojuje současný design s místní tradicí, je orientovaný na západ a nabízí překrásné výhledy na Indický oceán.

Zuri Zanzibar.

Naleznete zde 32metrový infinity pool, pět stylových barů a restaurací, které nabízí fúzi evropské, africké, arabské a indické kuchyně, a rovněž klidnou zahradu, kde rostou rozmanité druhy koření a která je ideálním místem k meditaci či soukromým lekcím vaření s šéfkuchařem hotelu.

Zanzibar.

Velkou pozornost věnuje Zuri Zanzibar wellness aktivitám. Maua Spa přímo u pláže nabízí tři místnosti k léčebným procedurám určených pro tělo i mysl, které využívají místních koření, rostlin, bylin a olejů.

INFO: Zuri Zanzibar

Horydoly.cz Podívejte se na další zajímavé hotely:

Frýdlant Antonie, Chopok Tri Studničky, Janské Lázně Omnia, Janské Lázně Horský hotel a Sokolská bouda, Karlovy Vary Thermal, Lermoos Cube, Mariánské Lázně 9 hotelů, Mariánské Lázně Rozkvět, Mladé Buky Grund, Nassfeld Carinzia, Olomouc NH, Pec pod Sněžkou Mír, Plzeň Angelo, Praha Ambassador Zlatá Husa, Praha Kempinski, Praha Savoy, Praha Praha, Stebnícka Huta Slnečný Majer, Špindlerův Mlýn Savoy, Štrbské Pleso Kempinski, Tatranská Lomnica Praha, Zanzibar Zuri.


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Pojďte si hrát ven! Nadace Via nabízí dětem mikrogranty

Pojďte si hrát ven! Nadace Via nabízí dětem mikrogranty

Už vás nebaví sedět pořád u počítače? Chybí vám kamarádi? Láká vás udělat něco hezkého pro sebe i pro druhé? Přihlaste se do výzvy na Dobro-družné mikrogranty.... celý článek

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

MTBS.cz je na prodej

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Jaro začalo dnes ráno

Jaro začalo dnes ráno

Jarní rovnodennost nastává v okamžiku, kdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé (12 hodin). Od této chvíle se Slunce vrací
Pojďte si hrát ven! Nadace Via nabízí dětem mikrogranty

Pojďte si hrát ven! Nadace Via nabízí dětem mikrogranty

Už vás nebaví sedět pořád u počítače? Chybí vám kamarádi? Láká vás udělat něco hezkého pro sebe i pro druhé? Přihlaste se do výzvy na Dobro-družné mikrogranty.
MTBS.cz je na prodej

MTBS.cz je na prodej

Důležitý český cyklistický web MTBS.cz je od loňska na prodej. Pro případné kupce je ovšem požadovaných 7 milionů korun příliš.
Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

5-ti hvězdičkový hotelový rezort Zuri vybudovaný českou finanční skupinou RSJ se rozkládá na 11hektarovém pozemku. Leží přímo u bílé písečné bílé pláže omývané Indickým oceánem v oblasti Kendwa na severozápadním pobřeží zanzibarského
Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Letecká společnost Emirates oznámila, že před začátkem velikonočních svátků posílí letecká spojení do populárních prázdninových destinací, konkrétně na Maledivy a Seychely. Aerolinky nabízejí 28 letů týdně do Malé a 7 letů do

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Síla komunit - přednáška Impact Hub - online 26.4. 19:30
Slavnosti svobody Plzeň 6.-9.5. 6.5.
KhaaKhaaPride Česká Lípa, Perla 7.-9.5. 7.5.
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 29.5.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 16.-19.5. 16.6.
ITE - veletrh Hong Kong 17.-20.6. Cestovní ruch 17.6.

Diskuse

Nový zákon- Nutný 1,5m od... Horydoly , 20.4.2021 21:28, 5 příspěvků
Nový zákon- Nutný 1,5m od... Bretislav, 20.4.2021 19:19, 5 příspěvků
Grafy Michael Beranek, 20.4.2021 19:04, 2 příspěvky
Nový zákon- Nutný 1,5m od... Horydoly , 20.4.2021 15:08, 5 příspěvků
Nový zákon- Nutný 1,5m od... Bretislav, 20.4.2021 11:02, 5 příspěvků
Grafy Erik, 19.4.2021 23:34, 2 příspěvky
Tvrdý povrch Geograf, 19.4.2021 11:19, 2 příspěvky
To těžko Horydoly , 16.4.2021 21:12, 2 příspěvky
To těžko ONDTOM36, 16.4.2021 20:49, 2 příspěvky
Zpěvník do tabletu Adam, 16.4.2021 15:56, 11 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Co Čech, to cyklista Horydoly , 15.4.2021 20:15
Re: Spolulezec v Litoměři... Kuba Turek, 12.4.2021 1:36
Spolulezec v Litoměřicích... Horydoly Open, 12.4.2021 1:31
Inhalovanie minerálok Her... Horydoly , 11.4.2021 14:15
Cestovatelé během svátků ... Horydoly , 10.4.2021 0:04
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 7.4.2021 17:43
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 6.4.2021 0:33
Historická ťažba a spraco... Horydoly , 6.4.2021 0:27