Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua

Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua
Toblino MTB.
Autor snímku Andreas Herrkern
SDÍLEJ:

Via dell'Acqua se v roce 2021 stala nejlepší zelenou cestou. v Itálii. 140 kilometrů cyklostezky je propojených modrou nití vody, po kterých můžete šlapat na trase vedoucí podél řek až k nejkrásnějším jezerům v Trentinu.

Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua
Via dell'Acqua, cyklostezka u jezera Garda.
Autor snímku Marco Simonini

Čekají vás dlouhé úseky podél vody: řeky Adige a Sarca, jezera Garda a Toblino.

Trasa Via dell'Acqua spojuje v jediném okruhu řadu vynikajících úseků cyklistických a pěších tras vybudovaných za přibližně 30 let proměnou 113 km nábřeží, říčních břehů, železnic a nepoužívaných silnic.

Dlouhá cyklostezka ke Gardě

Stezka Via dell'Acqua začíná na hranici s provincií Bolzano, v obci San Michele all'Adige. Prochází 21 obcemi a končí ve městě Trento. Je zřejmé, že jde o itinerář, který lze absolvovat i v několika etapách svým vlastním tempem a přenocovat uprostřed malebné vesnice, na statku nebo v kempu.

Při jízdě po cyklostezce v letních měsících je nutné pečlivě naplánovat jednotlivé etapy, udělat si potřebné přestávky na odpočinek a regeneraci z příjemného tepla letních měsíců. Co může být kromě nepostradatelného přísunu tekutin lepšího k rychlému občerstvení a uhašení žízně než dobrá domácí zmrzlina? Zmrzlina je typickým občerstvením v letních dnech a dokonce i v Trentinu je téměř náboženstvím, navíc si zde můžete pochutnat na velmi kvalitní zmrzlině z čerstvých surovin a převážně místního původu.

Představte si tedy, že byste se třeba za krásného slunečného červnového dne projeli po naší cyklostezce a naplánovali si zastávky v nejlepších zmrzlinárnách v Trentinu!

 

Gelateria Serafini - chrám obžerství

Vyjíždíme z Cadina na počáteční úsek, který vede podél řeky Adiže, a šlapeme dál na jih. Poté dorazíme do lokality Lavis; zde, přímo v údolí Cembra, se nachází oceňovaná Gelateria Serafini, kterou portál Gambero Rosso jednou označil jako chrám obžerství a Golosaria ji zařadila mezi 5 nejlepších zmrzlináren v Itálii. Nabízí mnoho příchutí domácí zmrzliny, přírodní a často poněkud kuriózní. Můžete ochutnat i zmrzlinu ochucenou Müllerem Thurgau, což svědčí o místní vinařské tradici.

Fior di Gusto - zmrzlina v Trentu

Po příjemném rovinatém šlapání asi 25 km se dostanete k branám města Trento. V hlavním městě je nabídka dobré zmrzliny samozřejmě široká a rozmanitá, ale Fior di Gusto na Via Grazioli, na východním okraji historického centra města, doporučujeme jako ideální zastávku pro ty, kteří v centru města, které je zcela uzavřené pro automobilovou dopravu, plánují jen krátkou zastávku.

Poblíž hlavního nádraží sjedete z cyklostezky, a když projedete přes náměstí Piazza Fiera, můžete se na ni zase napojit cestou přes novou čtvrť Albere, kde sídlí MUSE. Chuť zmrzliny vás určitě nezklame, příchutí je v nabídce celá řada! Všechny se pyšní uznáním přírodní zmrzliny, nejedná se tedy o žádné dovážené polotovary a jsou vhodné i pro ty, kteří trpí alergiemi popř. intolerancí na mléko, lepek či vejce, ale i různými dalšími onemocněními souvisejícími s příjmem cukru.

Gelateria Igloo - skrytá čokoláda

Pro ty, kteří se nechtějí příliš vzdalovat od cyklostezky a řadí se mezi milovníky čokolády, je naopak oblíbeným cílem Gelateria Igloo ve via Scopoli, kde servírují speciální tajný zmrzlinový kornout se skrytou čokoládou.

Gelateria Zenzero - kuriozní chutě

Opustíte hlavní město podél břehu řeky Adiže, která lemuje cestu, přes jablečné sady v údolí a vinice Vallagarina k branám Rovereta, města míru a sídla MART. Zmrzlinovou zastávku si určitě musíte udělat v Gelateria Zenzero ve vesničce Borgo Sacco. Nacházíme se nyní přímo u řeky a vedle restaurace prochází cyklostezka údolím řeky Adiže. Zde najdete ty nejlepší domácí zmrzliny s nejkurióznějšími příchutěmi. K uhašení žízně cyklistů doporučujeme příchuti, jako je bazalka, citron nebo zázvor.

Booking.com

Gelateria Bologna - senzační ovocné mísy

Dále pokračujte na jih směrem k Mori. Na okraji vesnice Lagarino pokračuje cyklostezka údolím řeky Adiže směrem k Veroně, zatímco Via dell'Acqua se odklání na západ, k jezeru Garda . Před vstupem do chladného údolí biotopu jezera Loppio vás však čeká zastávka v Gelateria Bologna v Mori. Je to jedna z nejznámějších a nejstarších zmrzlináren v Trentinu, kde se podávají nádherné, vytříbeně zpracované poháry, ale také senzační ovocné mísy, millefeuille a krém chantilly.

Gelateria Flora - zmrzlina s výhledem na jezero

Využijte trasy podél staré habsburské železnice z Mori do Nago a poté, co projdete úsekem Passo San Giovanni, překonáte kopec směrem ke Gardské kotlině a dostanete se do Nago a Torbole sul Garda, kde vás čeká jízda mezi staletými olivovníky. Když se budete blížit k Benacu, možností pochutnat si na dobré zmrzlině bude celá řada, ale pro ty, kteří si nechtějí nechat ujít návštěvu centra Riva del Garda, největšího a nejelegantnějšího jezerního letoviska v Trentinu s výbornou možností občerstvení. Na zmrzlinu si zajděte do Gelateria Flora, přímo s výhledem na pobřeží jezera. V nabídce jsou bezlepkové a bezlaktózové příchutě, různé speciality a všechny druhy dezertů ze zmrzliny. Ať už si vyberete cokoliv, vždy se můžete těšit na rafinované podání a vysoce kvalitní suroviny.

Horydoly.czCYKLISTÉ: Obtížnost MTB tras u jezera Garda

Lago di Garda.

Gelateria Naturale Indimenticabile - zmrzlina u horolezců

Vrátíte-li se na cyklostezku v Linfanu a vydáte se na sever, budete se blížit směrem na horolezecké centrum Arco. I na této variantě trasy nemusíte za zmrzlinovou přestávkou daleko. Gelateria Naturale Indimenticabile v centru městečka Arco vyniká řadou originálních příchutí, jako je kurkuma nebo smetana marsala, ale také bezlepkovými příchutěmi a udržitelnými možnostmi, které se nabízejí zcela bez plastů.

Horydoly.czHOROLEZCI: Až Arco uvidíš, tak se pobliješ

Lago di Garda.

Gelateria Maui - domácí jogurty nebo sherry

Odsud pokračujte podél řeky Sarca a poté dorazíte do Valle dei Laghi. Cyklostezka se zde vine mimořádně krásným prostředím, kde krajině stále dominuje voda. Ale než se vydáte na zpáteční cestu do Trenta, i zde je možná zastávka na zmrzlině. Doporučujeme městečko Drò: kde je Gelateria Maui. Paleta příchutí je opravdu široká a sahá od tradiční zmrzliny až po řemeslné jogurty, ale popíjet můžete i lahodné domácí suché sherry.

Když budete pokračovat směrem na Trento a na konec celé trasy, můžete ocenit krásu stále ještě středomořské přírody procházkou mezi duby a nejseverněji položenými olivovníky v Evropě v obležení hor. To vše na pobřeží před posledním výšlapem do kopce, u jezera Toblino s ikonickým hradem Santa Massenza a Terlago.

Horydoly.czOUTDOOR: Lezecko-bikerské Arco


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Mariánská cesta z Mnichova Hradiště do Doks

Mariánská cesta z Mnichova Hradiště do Doks

Mariánská cesta, která historicky spojovala Mnichovo Hradiště a Doksy, byla rekonstruována. Slouží jako pohodlná cyklostezka a zároveň jako obslužná komunikace pro lesní a požární techniku. Vede z velké části napříč borovým lesem.... celý článek

Slovníček ze silničního pelotonu. Abychom si rozuměli

Česká a slovenská stopa na Tour de France

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

111 let Tour de France je speciální ročník

111 let Tour de France je speciální ročník

Tour de France nekončí pod Vítězným obloukem! Stará dáma letos poprvé v historii nedojede do Paříže, cyklisté nepodjedou Vítězným oblouk, neprojedou skrze galerii Pompidou a nezasprintují na Elysejských polích.
Cyklojízda z Prahy do Karlových Varů jako pocta tradičnímu závodu

Cyklojízda z Prahy do Karlových Varů jako pocta tradičnímu závodu

Každoroční cyklojízdu z Prahy do Karlových Varů u příležitosti zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary úspořádala česká cyklistická značka Festka. Vzdává hold klasickému cyklistickému závodu s nejdelší tradicí v Česku. Letos účastníci vzpomněli na
Slavná historie Tour de France

Slavná historie Tour de France

Tour de France (Cesta okolo Francie) je nejslavnější cyklistický závod světa. Koná se od roku 1903 a přerušily ho pouze obě světové války.
Nejslavnější závod je tady!

Nejslavnější závod je tady!

Tour de France startuje ročník číslo 111. Pozornost sportovních fanoušků z celého světa se během tohoto léta upře do Francie hned dvakrát. Na přelomu července a srpna se koná největší sportovní událost, olympijské
Cyklistická sezóna jako žádná jiná. Před olympiádou se pojede mužská i ženská Tour de France

Cyklistická sezóna jako žádná jiná. Před olympiádou se pojede mužská i ženská Tour de France

Největší cyklistická Grand Tour startuje již tuto sobotu. Warner Bros. Discovery pro diváky připravila komplexní programové schéma, ve kterém nebude chybět ani minuta z letošní Tour de France, která startuje tradičně

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Sudety MTB - cyklomaraton Polsko, Karpacz 22.-26.7. Horská kola 22.7.
Šumavský cyklomaraton Zadov Horská kola 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Krušnoman Triatlon Most, Matylda   28.7.
Klínovec Boží Dar Silniční kola 3.8.
Hradní slavnost Pirkštejn 3.8.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 6.-8.8. Lodě a čluny 6.8.
Vasaloppet - cyklomaraton Švédsko, Mora Horská kola 10.8.
Polovníctvo a rybárstvo - veletrh Nitra, Agrokomplex 15.-18.8. 15.8.
Gránická 70 Znojmo, Gránice Cyklistická závod do vrchu 18.8.

Diskuse

Klasiky dobře Kladivo, 24.7.2024 11:24, 1 příspěvek
INU Honza, 24.7.2024 8:44, 1 příspěvek
Zapomenutá celebrita Michael Beránek, 22.7.2024 22:06, 1 příspěvek
INU Honza, 19.7.2024 14:00, 8 příspěvků
Zajímavé novinky. Honza, 18.7.2024 10:05, 1 příspěvek
Nehody automobilistů s cy... Horydoly, 18.7.2024 9:37, 7 příspěvků
INU Honza, 17.7.2024 21:06, 1 příspěvek
anet anet, 17.7.2024 8:57, 2 příspěvky
INU Honza, 16.7.2024 19:49, 7 příspěvků
INU Honza, 15.7.2024 20:48, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Dovolená na vodě ve střed... Horydoly Open, 21.7.2024 2:16
Zpravodaj akcí ve střední... Horydoly Open, 21.7.2024 2:07
Opět bude vyprodáno Horydoly , 16.7.2024 12:52
Příroda jako lék Horydoly , 16.7.2024 2:25
Cestování zvyšuje rizikov... Horydoly , 11.7.2024 13:53
Parním vlakem Českým rájem Horydoly , 9.7.2024 23:09
Sex ve třech zažívá boom Horydoly , 27.6.2024 13:58
Barefoot pro volný čas Horydoly , 26.6.2024 12:38