Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua

Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua
Toblino MTB.
Autor snímku Andreas Herrkern
SDÍLEJ:

Via dell'Acqua se v roce 2021 stala nejlepší zelenou cestou. v Itálii. 140 kilometrů cyklostezky je propojených modrou nití vody, po kterých můžete šlapat na trase vedoucí podél řek až k nejkrásnějším jezerům v Trentinu.

Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua
Via dell'Acqua, cyklostezka u jezera Garda.
Autor snímku Marco Simonini

Čekají vás dlouhé úseky podél vody: řeky Adige a Sarca, jezera Garda a Toblino.

Trasa Via dell'Acqua spojuje v jediném okruhu řadu vynikajících úseků cyklistických a pěších tras vybudovaných za přibližně 30 let proměnou 113 km nábřeží, říčních břehů, železnic a nepoužívaných silnic.

Dlouhá cyklostezka ke Gardě

Stezka Via dell'Acqua začíná na hranici s provincií Bolzano, v obci San Michele all'Adige. Prochází 21 obcemi a končí ve městě Trento. Je zřejmé, že jde o itinerář, který lze absolvovat i v několika etapách svým vlastním tempem a přenocovat uprostřed malebné vesnice, na statku nebo v kempu.

Při jízdě po cyklostezce v letních měsících je nutné pečlivě naplánovat jednotlivé etapy, udělat si potřebné přestávky na odpočinek a regeneraci z příjemného tepla letních měsíců. Co může být kromě nepostradatelného přísunu tekutin lepšího k rychlému občerstvení a uhašení žízně než dobrá domácí zmrzlina? Zmrzlina je typickým občerstvením v letních dnech a dokonce i v Trentinu je téměř náboženstvím, navíc si zde můžete pochutnat na velmi kvalitní zmrzlině z čerstvých surovin a převážně místního původu.

Představte si tedy, že byste se třeba za krásného slunečného červnového dne projeli po naší cyklostezce a naplánovali si zastávky v nejlepších zmrzlinárnách v Trentinu!

 

Gelateria Serafini - chrám obžerství

Vyjíždíme z Cadina na počáteční úsek, který vede podél řeky Adiže, a šlapeme dál na jih. Poté dorazíme do lokality Lavis; zde, přímo v údolí Cembra, se nachází oceňovaná Gelateria Serafini, kterou portál Gambero Rosso jednou označil jako chrám obžerství a Golosaria ji zařadila mezi 5 nejlepších zmrzlináren v Itálii. Nabízí mnoho příchutí domácí zmrzliny, přírodní a často poněkud kuriózní. Můžete ochutnat i zmrzlinu ochucenou Müllerem Thurgau, což svědčí o místní vinařské tradici.

Fior di Gusto - zmrzlina v Trentu

Po příjemném rovinatém šlapání asi 25 km se dostanete k branám města Trento. V hlavním městě je nabídka dobré zmrzliny samozřejmě široká a rozmanitá, ale Fior di Gusto na Via Grazioli, na východním okraji historického centra města, doporučujeme jako ideální zastávku pro ty, kteří v centru města, které je zcela uzavřené pro automobilovou dopravu, plánují jen krátkou zastávku.

Poblíž hlavního nádraží sjedete z cyklostezky, a když projedete přes náměstí Piazza Fiera, můžete se na ni zase napojit cestou přes novou čtvrť Albere, kde sídlí MUSE. Chuť zmrzliny vás určitě nezklame, příchutí je v nabídce celá řada! Všechny se pyšní uznáním přírodní zmrzliny, nejedná se tedy o žádné dovážené polotovary a jsou vhodné i pro ty, kteří trpí alergiemi popř. intolerancí na mléko, lepek či vejce, ale i různými dalšími onemocněními souvisejícími s příjmem cukru.

Gelateria Igloo - skrytá čokoláda

Pro ty, kteří se nechtějí příliš vzdalovat od cyklostezky a řadí se mezi milovníky čokolády, je naopak oblíbeným cílem Gelateria Igloo ve via Scopoli, kde servírují speciální tajný zmrzlinový kornout se skrytou čokoládou.

Gelateria Zenzero - kuriozní chutě

Opustíte hlavní město podél břehu řeky Adiže, která lemuje cestu, přes jablečné sady v údolí a vinice Vallagarina k branám Rovereta, města míru a sídla MART. Zmrzlinovou zastávku si určitě musíte udělat v Gelateria Zenzero ve vesničce Borgo Sacco. Nacházíme se nyní přímo u řeky a vedle restaurace prochází cyklostezka údolím řeky Adiže. Zde najdete ty nejlepší domácí zmrzliny s nejkurióznějšími příchutěmi. K uhašení žízně cyklistů doporučujeme příchuti, jako je bazalka, citron nebo zázvor.

Booking.com

Gelateria Bologna - senzační ovocné mísy

Dále pokračujte na jih směrem k Mori. Na okraji vesnice Lagarino pokračuje cyklostezka údolím řeky Adiže směrem k Veroně, zatímco Via dell'Acqua se odklání na západ, k jezeru Garda . Před vstupem do chladného údolí biotopu jezera Loppio vás však čeká zastávka v Gelateria Bologna v Mori. Je to jedna z nejznámějších a nejstarších zmrzlináren v Trentinu, kde se podávají nádherné, vytříbeně zpracované poháry, ale také senzační ovocné mísy, millefeuille a krém chantilly.

Gelateria Flora - zmrzlina s výhledem na jezero

Využijte trasy podél staré habsburské železnice z Mori do Nago a poté, co projdete úsekem Passo San Giovanni, překonáte kopec směrem ke Gardské kotlině a dostanete se do Nago a Torbole sul Garda, kde vás čeká jízda mezi staletými olivovníky. Když se budete blížit k Benacu, možností pochutnat si na dobré zmrzlině bude celá řada, ale pro ty, kteří si nechtějí nechat ujít návštěvu centra Riva del Garda, největšího a nejelegantnějšího jezerního letoviska v Trentinu s výbornou možností občerstvení. Na zmrzlinu si zajděte do Gelateria Flora, přímo s výhledem na pobřeží jezera. V nabídce jsou bezlepkové a bezlaktózové příchutě, různé speciality a všechny druhy dezertů ze zmrzliny. Ať už si vyberete cokoliv, vždy se můžete těšit na rafinované podání a vysoce kvalitní suroviny.

Horydoly.czCYKLISTÉ: Obtížnost MTB tras u jezera Garda

Lago di Garda.

Gelateria Naturale Indimenticabile - zmrzlina u horolezců

Vrátíte-li se na cyklostezku v Linfanu a vydáte se na sever, budete se blížit směrem na horolezecké centrum Arco. I na této variantě trasy nemusíte za zmrzlinovou přestávkou daleko. Gelateria Naturale Indimenticabile v centru městečka Arco vyniká řadou originálních příchutí, jako je kurkuma nebo smetana marsala, ale také bezlepkovými příchutěmi a udržitelnými možnostmi, které se nabízejí zcela bez plastů.

Horydoly.czHOROLEZCI: Až Arco uvidíš, tak se pobliješ

Lago di Garda.

Gelateria Maui - domácí jogurty nebo sherry

Odsud pokračujte podél řeky Sarca a poté dorazíte do Valle dei Laghi. Cyklostezka se zde vine mimořádně krásným prostředím, kde krajině stále dominuje voda. Ale než se vydáte na zpáteční cestu do Trenta, i zde je možná zastávka na zmrzlině. Doporučujeme městečko Drò: kde je Gelateria Maui. Paleta příchutí je opravdu široká a sahá od tradiční zmrzliny až po řemeslné jogurty, ale popíjet můžete i lahodné domácí suché sherry.

Když budete pokračovat směrem na Trento a na konec celé trasy, můžete ocenit krásu stále ještě středomořské přírody procházkou mezi duby a nejseverněji položenými olivovníky v Evropě v obležení hor. To vše na pobřeží před posledním výšlapem do kopce, u jezera Toblino s ikonickým hradem Santa Massenza a Terlago.

Horydoly.czOUTDOOR: Lezecko-bikerské Arco


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Reflexní trička - bezpečné oblečení pro cyklistiku a běhání

Reflexní trička - bezpečné oblečení pro cyklistiku a běhání

Chcete-li si běhání a cyklistiku užívat plnými doušky, bude dobré, když se na tyto sporty i vhodně oblečete. Na následujících řádcích pro vás máme zajímavé tipy na to, jak by takové oblečení... celý článek

Cyklonovinky 2024

Elektrokoloběžky a elektrokola 2024

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Elektrokoloběžky a elektrokola 2024

Elektrokoloběžky a elektrokola 2024

NIZOZEMSKO Krátké ale důležité zprávy o elektrokolech a elektrokoloběžkách.
Vasův běh na lyžích, kole i pěšky

Vasův běh na lyžích, kole i pěšky

AKTUALIZACE Nejslavnější běžkařský závod světa Vasův běh má letní varianty na horském kole a běžecky po vlastních. Délka všech tras je 90 kilometrů. Zájem je obrovský. Přečtěte si, kdy se na
BikeXzone Sušice - traily pro horská kola

BikeXzone Sušice - traily pro horská kola

Tři flow traily s přídavkem kamenných sekcí vedou z kopců nad Sušicí. Vyšlápnout si nahoru musíte sami, abyste se dolů spustili s větrem o závod. 
Cyklonovinky 2024

Cyklonovinky 2024

PRAHA Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
TEST Zimní cyklistické rukavice Van Rysel Triban

TEST Zimní cyklistické rukavice Van Rysel Triban

Zimní ježdění na kole a koloběžce vyžaduje přiměřené oblečení. "Jestli se zpotíš, zemřeš," držíme se eskymáckého pravidla. Zároveň se musíme udržet v teple. Do konceptu naší cykloturistiky zapadají rukavice Van Rysel Triban. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 22.-25.2. Rybářství a myslivost 22.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 22.-25.2. Lov a rybářství 22.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 23.-25.2. Cestovní ruch 23.2.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 28.2.-3.3. 28.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 28.2.-3.3. 28.2.
Dovolená - veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Knižní veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Cestobraní - festival Uherské Hradiště, Hvězda 2.3.
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 2.-3.3. 2.3.
ITB - veletrh Německo, Berlín 5.-7.3. 5.3.

Diskuse

gshkf vuqyn nbqqf new ed drugs, 22.2.2024 2:16, 117 příspěvků
find more info Normanvoido, 22.2.2024 2:09, 8 příspěvků
ZAHRÁDKY 1000 Skiák, 21.2.2024 14:07, 4 příspěvky
Kde je Happy Bus Libu, 20.2.2024 20:27, 35 příspěvků
Správci skal Lukas B., 19.2.2024 15:14, 3 příspěvky
INU Honza, 19.2.2024 14:15, 3 příspěvky
INU Honza, 19.2.2024 14:11, 1 příspěvek
Správci skal Štand, 19.2.2024 11:32, 3 příspěvky
Кому, для кого? Horydoly, 17.2.2024 22:27, 2 příspěvky
Hluboce dojat. Roman, 17.2.2024 7:55, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Dolní Morava foto Horydoly , 21.2.2024 23:49
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 21.2.2024 18:46
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 20.2.2024 15:53
Dolní Morava Horydoly , 20.2.2024 14:15
Barefoot fitness Xero Horydoly Open, 15.2.2024 8:57
Užijte si jarní prázdniny... Horydoly Open, 15.2.2024 8:53
Cestovní ruch v Česku nab... Horydoly Open, 15.2.2024 8:50
Prohlídka Masarykova okruhu Horydoly Open, 15.2.2024 8:44