Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua

Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua
Toblino MTB.
Autor snímku Andreas Herrkern
SDÍLEJ:

Via dell'Acqua se v roce 2021 stala nejlepší zelenou cestou. v Itálii. 140 kilometrů cyklostezky je propojených modrou nití vody, po kterých můžete šlapat na trase vedoucí podél řek až k nejkrásnějším jezerům v Trentinu.

Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua
Via dell'Acqua, cyklostezka u jezera Garda.
Autor snímku Marco Simonini

Čekají vás dlouhé úseky podél vody: řeky Adige a Sarca, jezera Garda a Toblino.

Trasa Via dell'Acqua spojuje v jediném okruhu řadu vynikajících úseků cyklistických a pěších tras vybudovaných za přibližně 30 let proměnou 113 km nábřeží, říčních břehů, železnic a nepoužívaných silnic.

Dlouhá cyklostezka ke Gardě

Stezka Via dell'Acqua začíná na hranici s provincií Bolzano, v obci San Michele all'Adige. Prochází 21 obcemi a končí ve městě Trento. Je zřejmé, že jde o itinerář, který lze absolvovat i v několika etapách svým vlastním tempem a přenocovat uprostřed malebné vesnice, na statku nebo v kempu.

Při jízdě po cyklostezce v letních měsících je nutné pečlivě naplánovat jednotlivé etapy, udělat si potřebné přestávky na odpočinek a regeneraci z příjemného tepla letních měsíců. Co může být kromě nepostradatelného přísunu tekutin lepšího k rychlému občerstvení a uhašení žízně než dobrá domácí zmrzlina? Zmrzlina je typickým občerstvením v letních dnech a dokonce i v Trentinu je téměř náboženstvím, navíc si zde můžete pochutnat na velmi kvalitní zmrzlině z čerstvých surovin a převážně místního původu.

Představte si tedy, že byste se třeba za krásného slunečného červnového dne projeli po naší cyklostezce a naplánovali si zastávky v nejlepších zmrzlinárnách v Trentinu!

 

Gelateria Serafini - chrám obžerství

Vyjíždíme z Cadina na počáteční úsek, který vede podél řeky Adiže, a šlapeme dál na jih. Poté dorazíme do lokality Lavis; zde, přímo v údolí Cembra, se nachází oceňovaná Gelateria Serafini, kterou portál Gambero Rosso jednou označil jako chrám obžerství a Golosaria ji zařadila mezi 5 nejlepších zmrzlináren v Itálii. Nabízí mnoho příchutí domácí zmrzliny, přírodní a často poněkud kuriózní. Můžete ochutnat i zmrzlinu ochucenou Müllerem Thurgau, což svědčí o místní vinařské tradici.

Fior di Gusto - zmrzlina v Trentu

Po příjemném rovinatém šlapání asi 25 km se dostanete k branám města Trento. V hlavním městě je nabídka dobré zmrzliny samozřejmě široká a rozmanitá, ale Fior di Gusto na Via Grazioli, na východním okraji historického centra města, doporučujeme jako ideální zastávku pro ty, kteří v centru města, které je zcela uzavřené pro automobilovou dopravu, plánují jen krátkou zastávku.

Poblíž hlavního nádraží sjedete z cyklostezky, a když projedete přes náměstí Piazza Fiera, můžete se na ni zase napojit cestou přes novou čtvrť Albere, kde sídlí MUSE. Chuť zmrzliny vás určitě nezklame, příchutí je v nabídce celá řada! Všechny se pyšní uznáním přírodní zmrzliny, nejedná se tedy o žádné dovážené polotovary a jsou vhodné i pro ty, kteří trpí alergiemi popř. intolerancí na mléko, lepek či vejce, ale i různými dalšími onemocněními souvisejícími s příjmem cukru.

Gelateria Igloo - skrytá čokoláda

Pro ty, kteří se nechtějí příliš vzdalovat od cyklostezky a řadí se mezi milovníky čokolády, je naopak oblíbeným cílem Gelateria Igloo ve via Scopoli, kde servírují speciální tajný zmrzlinový kornout se skrytou čokoládou.

Gelateria Zenzero - kuriozní chutě

Opustíte hlavní město podél břehu řeky Adiže, která lemuje cestu, přes jablečné sady v údolí a vinice Vallagarina k branám Rovereta, města míru a sídla MART. Zmrzlinovou zastávku si určitě musíte udělat v Gelateria Zenzero ve vesničce Borgo Sacco. Nacházíme se nyní přímo u řeky a vedle restaurace prochází cyklostezka údolím řeky Adiže. Zde najdete ty nejlepší domácí zmrzliny s nejkurióznějšími příchutěmi. K uhašení žízně cyklistů doporučujeme příchuti, jako je bazalka, citron nebo zázvor.

Booking.com

Gelateria Bologna - senzační ovocné mísy

Dále pokračujte na jih směrem k Mori. Na okraji vesnice Lagarino pokračuje cyklostezka údolím řeky Adiže směrem k Veroně, zatímco Via dell'Acqua se odklání na západ, k jezeru Garda . Před vstupem do chladného údolí biotopu jezera Loppio vás však čeká zastávka v Gelateria Bologna v Mori. Je to jedna z nejznámějších a nejstarších zmrzlináren v Trentinu, kde se podávají nádherné, vytříbeně zpracované poháry, ale také senzační ovocné mísy, millefeuille a krém chantilly.

Gelateria Flora - zmrzlina s výhledem na jezero

Využijte trasy podél staré habsburské železnice z Mori do Nago a poté, co projdete úsekem Passo San Giovanni, překonáte kopec směrem ke Gardské kotlině a dostanete se do Nago a Torbole sul Garda, kde vás čeká jízda mezi staletými olivovníky. Když se budete blížit k Benacu, možností pochutnat si na dobré zmrzlině bude celá řada, ale pro ty, kteří si nechtějí nechat ujít návštěvu centra Riva del Garda, největšího a nejelegantnějšího jezerního letoviska v Trentinu s výbornou možností občerstvení. Na zmrzlinu si zajděte do Gelateria Flora, přímo s výhledem na pobřeží jezera. V nabídce jsou bezlepkové a bezlaktózové příchutě, různé speciality a všechny druhy dezertů ze zmrzliny. Ať už si vyberete cokoliv, vždy se můžete těšit na rafinované podání a vysoce kvalitní suroviny.

Horydoly.czCYKLISTÉ: Obtížnost MTB tras u jezera Garda

Lago di Garda.

Gelateria Naturale Indimenticabile - zmrzlina u horolezců

Vrátíte-li se na cyklostezku v Linfanu a vydáte se na sever, budete se blížit směrem na horolezecké centrum Arco. I na této variantě trasy nemusíte za zmrzlinovou přestávkou daleko. Gelateria Naturale Indimenticabile v centru městečka Arco vyniká řadou originálních příchutí, jako je kurkuma nebo smetana marsala, ale také bezlepkovými příchutěmi a udržitelnými možnostmi, které se nabízejí zcela bez plastů.

Horydoly.czHOROLEZCI: Až Arco uvidíš, tak se pobliješ

Lago di Garda.

Gelateria Maui - domácí jogurty nebo sherry

Odsud pokračujte podél řeky Sarca a poté dorazíte do Valle dei Laghi. Cyklostezka se zde vine mimořádně krásným prostředím, kde krajině stále dominuje voda. Ale než se vydáte na zpáteční cestu do Trenta, i zde je možná zastávka na zmrzlině. Doporučujeme městečko Drò: kde je Gelateria Maui. Paleta příchutí je opravdu široká a sahá od tradiční zmrzliny až po řemeslné jogurty, ale popíjet můžete i lahodné domácí suché sherry.

Když budete pokračovat směrem na Trento a na konec celé trasy, můžete ocenit krásu stále ještě středomořské přírody procházkou mezi duby a nejseverněji položenými olivovníky v Evropě v obležení hor. To vše na pobřeží před posledním výšlapem do kopce, u jezera Toblino s ikonickým hradem Santa Massenza a Terlago.

Horydoly.czOUTDOOR: Lezecko-bikerské Arco


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Jaké oblečení zvolit pro jarní turistiku, běh a jízdu na kole?

Jaké oblečení zvolit pro jarní turistiku, běh a jízdu na kole?

Pravidelné zapojování se do jakékoli sportovní činnosti upevňuje zdraví a pozitivně ovlivňuje délku a kvalitu lidského života. Vztah mezi pohybem a zdravím je proto středem pozornosti lidí, kteří preferují zdravý životní styl. Jaké... celý článek

Lepší časy pro labskou vodní turistiku

Elektrické koloběžky a elektrokola 2023

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2023 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Cyklistu, který tlačil kolo, zabil padající strom. V nemocnici pak zemřela jeho žena

Cyklistu, který tlačil kolo, zabil padající strom. V nemocnici pak zemřela jeho žena

ČERNÁ VDOVA Cyklistu a chodkyni zasáhl padající strom u Chrasti mezi Chrudimí a Skutčí. 75letý muž podlehl těžkému zranění na místě. 64letá žena přežila, byla vrtulníkem převezena do nemocnice, ale tam skonala i ona. 
Paganella otevírá novou cyklistickou sezonu

Paganella otevírá novou cyklistickou sezonu

Konečně je to zase tu! Celý cyklistický region se skvělými traily se ponoří do nejlepší hudby, skvělé atmosféry a epických značek! Tohle je recept na Bike and Music Festival, který se
Chcete využít sílu jarní detoxikace? Zkuste si zajezdit na kole!

Chcete využít sílu jarní detoxikace? Zkuste si zajezdit na kole!

K příjemným jarním aktivitám patří pobyt a sportování v přírodě na čerstvém vzduchu. Rozkvetlá zeleň, hřejivé sluneční paprsky, čerstvý vzduch a pohyb vzpruží celý organismus. Příroda a sport, to je ten pravý balzám na tělo
Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua

Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua

Via dell'Acqua se v roce 2021 stala nejlepší zelenou cestou. v Itálii. 140 kilometrů cyklostezky je propojených modrou nití vody, po kterých můžete šlapat na trase vedoucí podél řek až k nejkrásnějším jezerům
Hostivařská přehrada 2023

Hostivařská přehrada 2023

PADDLEBOARD Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9-20 hodin. Vstupné 150 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Bike and Music Festival Itálie, Paganella 27.-29.5. 27.5.
Bikefest Kálnica 2.-3.6. 2.6.
Orlík Tour - cyklomaraton Orlík, Vystrkov Horská kola 3.6.
Světová cyklojízda Praha, Výstaviště Manifestace za práva cyklistů 3.6. 13:00
Úštecký masakr Úštěk u Litoměřic Orientační závod na horském kole 3.6.
Tour de Kozovazy Kozovazy Cyklistická časovka do vrchu 3.6. 14:15
Iprima Cup - cyklomaraton Dolní Morava Horská kola 3.6.
Cyklomaraton Hradec Králové Hradec Králové 4.6.
Sázava - cyklomaraton Sázava Horská kola 10.6.
Fofr Cup Prysk  Horská kola 10.6.

Diskuse

naiva Michael Beranek, 27.5.2023 19:39, 4 příspěvky
WS Skiák, 27.5.2023 14:18, 1 příspěvek
lemacemjjyh defavor7 defavor7, 26.5.2023 21:01, 1 příspěvek
V Kanadě je kolem 22 000 ... Michael Beranek, 26.5.2023 13:01, 4 příspěvky
naiva Horydoly - Andrea Černá, 26.5.2023 11:21, 4 příspěvky
naiva Andy, 26.5.2023 11:09, 4 příspěvky
lemace defavor7 defavor7, 26.5.2023 6:56, 1 příspěvek
kicvmkd defavor7 defavor7, 26.5.2023 6:54, 3 příspěvky
občasná bolest kloubů Maru, 25.5.2023 14:54, 31 příspěvků
Sněhové podmínky Lukas B., 25.5.2023 13:27, 9 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Emirates rekordní zisk Horydoly , 16.5.2023 11:17
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 15.5.2023 18:52
Cyklistické kempy na FTV... Horydoly , 15.5.2023 18:47
Passkey technology Google Horydoly Open, 9.5.2023 23:26
Správci ctností žalují li... milan šupa, 27.4.2023 19:47
Holubi představují riziko... Horydoly Open, 21.4.2023 11:46
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.4.2023 12:10
RunTour Kopřivnice Horydoly , 7.4.2023 12:05