Cyklonovinky 2021

Cyklonovinky 2021
Chyba číslo 3 na skládačce: Triky nemá ráda!
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

KOKOŘÍNSKO Malé zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.

18. září

Odstup motoristů od cyklistů 1,5 metru

Motoristé musejí objíždět cyklisty ve vzdálenosti 1,5 metru. Za porušení tohoto předpisu mohou platit pokutu až 2000 Kč. Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích začne platit od Nového roku 2022. Schválili ji poslanci i senátoři a teď ji má k podpisu prezident.

11. září

KOKOŘÍNSKO: Kružský důl

Cyklostezka skrz Kružský důl je zničená těžkou lesní technikou po odvozu dřeva. Celá cesta vede hlubokým blátem.

Kružský důl.

Také vedlejší Český příkop je částečně poškozený kvůli odvozu dřeva.

Kokořínsko na koloběžce.   

10. září

PÍSEK: Nový obchod CykloŠvec

V obchodním centru U Hřebčince v Písku byla otevřena nová cyklistická prodejna CykloŠvec.

2. září

TLUČNÁ: Veřejný servisní bod

Obec Tlučná u Plzně zřídila veřejnou nabíječku elektrokol se zásuvkou zdarma a veřejný servisní bod se základním nářadím na opravu kol. K tomu je umístěný stojan na kola a tabule s mapou okolních cyklotras. Nároží ulic Školní a Hlavní na návsi je pod dohledem kamer.

26. srpna

VÍDEŇ: IKEA jen na kole nebo pěšky

Nový obchodní dům IKEA se dnes otevírá v centru Vídně v lokalitě Westbahnhof. Nemá parkování pro auta. Je napojen na městskou hromadnou dopravu a nabízí parkování pro kola. Místo garáží je hostel vybavený nábytkem IKEA. Na střeše je park. IKEA představuje obchodní koncept blízké budoucnosti, neboť 2/3 Vídeňanů žijících ve vnitřních městských částech nemají vlastní auto. Používají veřejnou dopravou, chodí pěšky, jezdí na kolech nebo skútrech. V případě nuitnosti využívajíé carsharing.

Horydoly.czJIŽ ROKU 2012: Nový koncept bydlení s kolem ve Vídni

Wien / Vídeň.

6. srpna

PARDUBICE: Cyklostezka do Foxconn

Vyhrazený pruh pro cyklisty a chodník pro pěší se začaly budovat v Pardubicích k továrně Foxconn. Ještě letos povedou Průmyslovou ulicí od Kyjevské ke kruhovému objezdu.

27. července

Bezpečná jízda v městské dopravě

Jak jezdit na kole po jedné komunikaci společně s autobusy doporučuje specializovaný web Městem na kole. Přečtěte podrobný návod.

16. července

PRŮHONICE a ÚJEZD: Uzavřené podjezdy pod dálnicí

Pod brněnskou dálnicí D1 na výpadovce z Prahy jsou uzavřené dva průchody pro pěší a zároveň podjezdy pro cyklisty na důležitých cyklotrasách. Jeden podél Botiče v Průhonicích a druhý mezi Šeberovem a Kateřinkami.

16. července

Přejezd republiky na koloběžkách

Odstartoval další ročník koloběžkářského závodu Přejezd republiky. Sledujte průběžné umístění závodníků na trati Novohradské hory - Osoblaha (361 km s převýšením 4100 m).

4. července

ANGLIE: 10 nejlepší MTB tras

Respektovaný web Mountainbike Rider uveřejnil 10 nejlepších tras pro horská kola v Anglii. Nechejte se inspirovat!

1. července

RAKOVNÍK: Historie cyklistiky

Začátky organizované cyklistiky v Rakovníku a Novém Strašecí důkladně popisuje Karel Drvola v Rakovnickém historickém sborníku 2020/1, který vydává Státní okresní archiv Rakovník. Článek se zabývá roky 1890-1950, doplňují ho historické fotografie. 

18. června

JIHLAVA: Nový pumptrack

Pumptrack se dvěma stejnými dráhami a asfaltovým povrchem byl otevřen v areálu Český mlýn v Jihlavě.

3. června

PRAHA: Rokytka

Cyklostezka podél Rokytky v Hrdlořezech po modré turistické značce zůstane nadále nesjízdná pro cyklistickou dopravu. Je vhodná pouze pro rekreační ježdění na horských kolech. Po pravém břehu říčky končí asfalt u zahrádkářské osady na severním svahu Smetanky, dále vede jen prašná nebo podle okolností bahnitá cesta ničená automobilovým provozem a asfalt je položen zase až od železničních viaduktů u Hořejšího rybníka.

Rokytka.

28. května

PRAHA: Revolt skončil

Společnost Revolt, která provozovala sdílené elektrické koloběžky Re.volt, ukončuje činnost. Došly jí peníze, když chtěla konkurovat celosvětové značce Lime. Zároveň se ukazuje, že o peníze přijde mnoho drobných investorů.

Horydoly.czČTĚTE O LOŇSKÉ SITUACI: V Praze jezdí zelené a žluté koloběžky

Elektrokoloběžka re.volt.

9. května

PRAHA: Rohanský ostrov

Cyklostezka přes Rohanský ostrov v Karlíně byla konečně vyasfaltovaná. Frekventovaná komunikace měla až dosud prašný povrch.

22. dubna

STŘEDNÍ ČECHY: Dolní Břežany

Mezi Lhotou a Zálepy u Dolních Břežan se staví cyklostezka. Dosavadní hlinito-šterkovou lesní cestu nahradí asfalt. Cyklisté tam teď mohou potkat bagr, který upravuje podloží, ale brzy se zřejmě budou muset vyhýbat bruslařům na inlinech.

Dolní Břežany.

8. dubna

PRAHA: Kde se nedá bezpečně jezdit v Praze 10?

Radnice Prahy 10 pořádá průzkum me svými občany, kde se nedá bezpečně jezdit na kole nebo koloběžce a kde by se jim hodila lepší cyklistická infrastruktura. Přečtěte si připomínky naší sesterské redakce DESÍTKA.cz.

26. března

PRAHA: Policejní kontrola na cyklostezce

Na Vltavské cyklostezce směrem z Prahy do Mělníka, stojí nekompromisní policejní hlídka. Průjezd z Prahy do středních Čech a obráceně není možný z důvodu epidemiologických opatření.

19. března

FRÝDEK-MÍSTEK: Začala sezona sdílených kol

Frýdek-Místek začal novou sezonu sdílených kol s nový provozovatelem. Nextbike Czech Republic bude provozovat kola i systém na jejich půjčování. Až do loňska byl na jeho místě český průkopník sdílené dopravy Rekola, ale už byl příliš drahý. Ve městě teď bude fungovat více kol, celkem 160. Prvních 15 minut je půjčení zdarma, za dalších 45 minut se platí 20 korun. 

18. března

KUTNÁ HORA: Proč nefunguje cykloturistika?

Výčet základních problémů na Kutnohorsku, které brání rozvoji cykloturistiky, popsal Igor Pechanec na webu Kutnohorské cyklotrasy.

Na kole v Polabí.

17. března

Soutěž o půjčení koloběžky Yedoo

Značka koloběžek Yedoo vypsala čtenářskou soutěž o půjčení koloběžky pro dospělé zdarma na měsíc.

16. března

PRAHA: Pěšina u Stromovky je uzavřena

Pěšina po levém břehu Vltavy na cyklotrase A1 spojující Stromovku a Podbabu směrem k čističce mezi Papírenskou ulicí a Za Císařským mlýnem je do 30. dubna uzavřena.

11. března

Praha na kole se mění na Městem na kole

Informační web o městské cyklistice Prahou na kole, který se dosud zabýval pouze hlavním městem, rozšířil svoji působnost a přejmenoval se na Městem na kole

27. února

PRAHA: Smrtelné nehody

V roce 2020 se stala v Praze pouze jedna smrtelná nehoda na kole (senior zemřel na turistické cestě k památníku bitvy na Bílé hoře). V nejbližším okolí metropole zahynuli na silnicích dva cyklisté.

Bílá hora. Mohyla připomíná bitvu na Bílé hoře 8. listopadu 1620.

18. února

Cyklistický průmysl se zadrhl na celém světě

Problémy s výrobou a prodejem jízdních kol na celém světě popisuje Trailhunter.

12. února

PRAHA: Cyklostezky se uklízejí jen někde

V Praze 10 nejsou cyklostezky a cyklopruhy uklizené od sněhu téměř vůbec. V Praze 4 jsou hlavní cyklistické tahy protažené. 

Koloběžka Kostka.

8. února

Babiš kašle na cyklostezky, Evropa je staví jako o život

Česko původně plánovalo 2 miliardy z fondu React-EU alokovat na cyklostezky. Výsledek? Čistá nula. Zatímco ostatní evropské státy z postkoronavirových fondů věnovaly dopravě na kole již přes miliardu eur, Andrej Babiš udržitelnou dopravu "na poslední míli" a koncept "měst krátkých vzdáleností" nezohledňuje ve svém novém Národním fondu obnovy. Podrobnosti uveřejnil specializovaný web Prahou na kole.

 

3. února

PRAHA: Severovýchodní cyklomagistrála

Další část zamýšlené Severovýchodní cyklomagistrály byla otevřena v úseku od Budovatelské přes Novopackou ulici do Kbel. Povrch je asfaltový. Provoz smíšený pro cyklisty, pěší a inline bruslaře.

31. ledna

BRDY: Elektrokola

V Brdech pozor na elektrobiky! Jezdci na přečipovaných elektrokolech se prohánějí po běžkařských i pěších trasách na brdských hřebenech nečekaně velkou rychlostí.

Horydoly.cz Cyklonovinky
2020-2019-2018-2017-2016-2015-2014-2013 2012-2011-2010-klistické novinky a zprávy" href="/cykliste/cyklonovinky.html">2009

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

četník

Buzerace četnická.

  • Autor Skiák
  • Datum a čas 26.3.2021 20:36
Reaguj
Kolo v zimě ne

Celý stát má potíže s mrazem a sněhem a vy řešíte cyklostezky!!! Nejste padlý na hlavičku?????

Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Jeseníky AKTUÁLNĚ 2021

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2021

BÍLÝ SLOUP Nejvyšší bod Česka je kde? Na vrcholu vysílače Praděd! Kam se hrabe Sněžka... Čtěte aktuální zprávy z Jeseníků, Hrubého a Nízkého Jeseníku a Jesenicka.... celý článek

Cyklonovinky 2021

Silniční elektrokolo Argon Subito E-Road

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Mladý cyklista spadl pod sekačku na silnici

Mladý cyklista spadl pod sekačku na silnici

Pod zemědělskou sekačku spadl 18letý cyklista v Mezilesí nedaleko Náchoda. Při tragické dopravní nehodě zahynul. Když míjel protijedoucí žací stroj, nezvládl řízení a upadl pod něj. 
Chtěl zavraždit cyklistu a vyvázl jen s podmínkou

Chtěl zavraždit cyklistu a vyvázl jen s podmínkou

Podmínečný trest za úmylsné najetí do cyklisty dostal řidič Martin Komorník. Před třemi lety srazil cyklistu z kola. Následně byla jeho oběť dvakrát operována v celkové narkóze. 
Bike Maraton Vysočina odstartuje pod záštitou šéfa senátu

Bike Maraton Vysočina odstartuje pod záštitou šéfa senátu

Už za dva týdny se v Kněžicích uskuteční tradiční cyklistické závody Předvýběr.CZ Bike Maraton Vysočina 2021. Letošní šestnáctý ročník se koná pod záštitou Miloše Vystrčila, předsedy Senátu Parlamentu České republiky.
Senior na elektrokole zavinil havárii a zahynul

Senior na elektrokole zavinil havárii a zahynul

ČERNÁ VDOVA Senior na elektrokole vjel do protisměru, zavinil havárii s jiným cyklistou, a sám při tom zemřel. Policie uvádí, že se nevěnoval řízení.
Chodkyně shodila cyklistku pod autobus v Havířově

Chodkyně shodila cyklistku pod autobus v Havířově

Neuvěřitelně brutální trestný čin se stal v Havířově. Nezletilou cyklistku, která jela po chodníku, schválně srazila pod autobus starší chodkyně. Jen shodou šťastných náhod autobus dívku nepřejel. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Den hrdinů - ukázky záchranných složek Praha, Holešovice 25.9. 13:00
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Galasova cyklojízda Praha, Folimanka   7.10. 18:00
ČT Author cup - cyklomaraton Bedřichov Horská kola 9.10.
Plzeňská amatérská liga horských kol Ejpovice Horská kola 9.10.
Deň Horskej záchrannej služby Oravská Polhora, Slaná voda 9.10. 11:00
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 17.-19.10. 17.10.
IDET - veletrh Brno, Výstaviště 20.-22.10. 20.10.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 26.-27.10. Cestovní ruch 26.10.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 4.-7.11. 4.11.

Diskuse

Best Shayari Website in H... neil patel, 24.9.2021 6:50, 118 příspěvků
Best Shayari Website in H... neil patel, 24.9.2021 6:47, 118 příspěvků
Longboard značka, 21.9.2021 8:45, 8 příspěvků
Longboard Gamster, 20.9.2021 18:15, 8 příspěvků
Re: Re: Dülfer pálí Lukas B., 20.9.2021 8:11, 12 příspěvků
Nadoblačná hřebenovka Sosice, 20.9.2021 0:04, 3 příspěvky
Praha JanaTeron123, 19.9.2021 15:59, 4 příspěvky
Re: Re: Dülfer pálí Honza, 19.9.2021 11:18, 12 příspěvků
Bezpečnější varianta Honza, 19.9.2021 10:50, 12 příspěvků
není to jen feráta Lukas B., 19.9.2021 8:32, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Střední Čechy turistické Horydoly , 23.9.2021 14:04
Festival růžových vín Horydoly , 22.9.2021 10:22
Fiasko v Afghánistánu! Po... milan šupa, 13.9.2021 19:33
Plzeň Horydoly , 28.8.2021 14:39
Vodní slalomáři míří na L... Horydoly , 27.8.2021 14:06
Vodáci v Boršově vytvořil... Horydoly , 27.8.2021 14:01
Sdílená auta / motorky Horydoly , 24.8.2021 18:11
Skautský institut Praha Horydoly , 19.8.2021 11:55