TEST Batoh Boll Ranger

TEST Batoh Boll Ranger
Batoh Boll Ranger.
Autor snímku Boll
SDÍLEJ:

Boll jako jediný tuzemský výrobce prodává ucelenou řadu batohů pro děti. Můžete jim koupit pětilitrový batůžek hned, jak začnou chodit, a pokračovat přes čtyři další modely až po pětatřicetilitrový Ranger. Ten je určený pro pubertální výrostky mezi třinácti a sedmnácti lety. Zpočátku jim bude sloužit jako univerzální batoh na delší akce, až vyrostou, tak jako ruksak na víkend.

Batoh Boll Ranger jsme nechali nosit patnáctiletého mladíka po celý rok.

Odolný pomocník

Je to člen dětského turistického oddílu, aktivní lyžař, vodák, cyklista a horolezec. Navíc se ke svým věcem nechová příliš šetrně, úměrně ke svému věku. Takže batoh dostával zabrat nejméně každý druhý víkend a celé letní, podzimní i jarní prázdniny k tomu,

Můžeme konstatovat, že Boll Ranger veškeré drsné zacházení přežil se ctí. Téměř na něm není vidět opotřebení. Nikde nepovolily švy, nic se neroztrhlo, netřepilo ani neprořízlo.

Většinu poznatků do tohoto testu jsme získali od majitele Rangeru, ale na závěr jsme si batoh půjčili a vyzkoušeli ho v těžkém terénu třídenní tatranské horolezecké túry, jejímž jádrem bylo přelezení Vidlového hřebenu (tři dny lezení, max. 4 UIAA, dva bivaky, tři slanění).

Hanka leze na Velkou Vidlovou věž.

Později batoh prošel třídenní skialpinistickou túrou ve Vysokých Tatrách přes Polský hřeben a s přespáním v přírodě pod širákem v Bielovodské dolině.

Boll myslí na děti

Batoh Boll Ranger má objem 35 litrů, který se dá zvětšit posunutím a zvýšením víka o dalších deset litrů. To plně postačuje na spací pytel, oblečení, jídlo a případné pomůcky na vybrané sporty (lano, neopren, či lyžařské boty).

Batoh Boll.

Výrobce doporučuje použití ruksaku pro postavy 135 cm a vyšší. Při tom respektuje dětskou anatomii. Nejmarkantnější je to na tvarovaných úzkých ramenních popruzích, které odpovídají útlým ramenům dospívajících dívek a chlapců. Také bederní popruh je užší a méně masivní, než bývá u batohů pro dospělé. Jiné je také umístění těžiště.

Hanka leze na Velkou Vidlovou věž.

Klasická konstrukce vyspělého ruksaku

Boll Ranger má klasickou konstrukci vyspělých batohů současnosti. Hlavní prostor se plní shora, uzavítá se víkem a pod ním dvěma stahovacími šňůrami. Dolní prostor, určený především pro spací pytel, se plní zepředu a je uzavřený na zip. Oba prostory lze spojit do jednoho jednoduchým rozepnutím přepážky.

Nosný systém sestává ze zad a popruhů. Záda jsou stavitelná, a tak batoh může růst spolu se svým majitelem. Popruhy jsou jako u všech dobrých batohů pro dospělé - ramenní, bederní, hrudní, dva balanční přítahy mezi víkem a ramenními popruhy a další dva z boku na bederním popruhu. Všechny lze utahovat a povolovat také za chůze.

Po dvou kompresníh popruzích je našito po stranách batohu ke zmenšení objemu, pokud není ruksak plný. Batoh se uzavírá na jednu masivní přezku.

Batoh Boll.

Kapes je dost a jsou na správných místech

Při pohledu ze strany i zezadu zaujmou oči reflexní odrazové plošky. Pro zvýšení bezpečnosti nejen na horách a v tmavém lese, ale také na silnici či v městském provozu hrají velkou roli. Především barva batohu tmavá khaki splývá se šedou oblohou i přicházejícím soumrakem, a tak je každá odrazka dobrá.

Kapsy nejsou nijak originální, ale přesně plní svoji funkci. Zádová uvnitř hlavního prostoru je připravená na vak s pitím (ale může sloužit tako na ploché předměty, jako mapy nebo časopisy).

Víko má jednu kapsu seshora (s příchytkou na klíče) a jednu zespoda uvnitř. Popruh pod víkem slouží k uchycení horolezeckého lana.

Dvě síťované kapsy po stranách jsou určené na drobnosti, které jsou potřeba po cestě. Majitel testovaného ruksaku v nich nosí láhev s pitím, kapesníky a pokud potřebuje, tak zápisník. Po návratu z víkendu se v nich ovšem dají najít i použité ponožky, sandále, nebo třeba šišky z lesní přestřelky.

Poslední velká kapsa na ploché předměty je všitá do předního dílu batohu. Je nejméně využívaná. Vejde se do ní třeba mapa.

Bielovodská dolina, Vysoké Tatry.

Ranger pořídíte do dvou tisíc korun

Na batoh lze navěsit mnoho dalšícho materiálu. Jeden cepín nebo pár trekingových hůlek, karimatku, v nouzi i stan, horolezeckou či vodáckou přilbu.

Cena batohu Boll Ranger se v obchodech pohybuje od sedmnácti set do dvou tisíc korun. Prodává se v barvách tmavá khaki (algae), oranžovo-červená (grenadine) a modrá (kobalt). Váží jeden a půl kilogramu. Je ušitý z materiálu TechTex/Quasar.

Vidlový hřeben.

Horydoly.cz Boll na HORYDOLY

TEST Batoh Boll Quantum

TEST Batoh Boll Falcon

TEST Batoh Boll Nomad

TEST Batoh Boll Ranger

TEST Batoh Boll Bedouin

TEST Stan Boll Litehouse

TEST Spací pytel Boll Magma

TEST Ledvina Boll Nordic Runner

TEST Sáček na magnezium Boll Powder Bag

Outdoorový ručník Boll Litetrek Towel

Spacáky Boll pro děti i dospělé

2020 8 dětských batohů Boll

2008 Boll vyrábí batohy pro děti

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Parníkem z Prahy na Slapy

Parníkem z Prahy na Slapy

AKTUALIZACE 2024 Parníkem z Prahy na Slapy je možné plout od 4. května do 29. září každou sobotu a neděli. Na lodní lince se střídají historický kolesový parník Vltava a moderní loď Cecílie. Celodenní výlet... celý článek

Lyžování a zimní dovolená na farmách Roter Hahn

Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2024

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Lyžování a zimní dovolená na farmách Roter Hahn

Lyžování a zimní dovolená na farmách Roter Hahn

Ráno se probudíte a už jen letmý pohled z okna vám slibuje báječnou lyžovačku. Kde? No přece v Jižním Tyrolsku! Pokud si pro svoji zimní dovolenou vyberete ubytování na jedné z farem Roter Hahn,
Pohled na Znojmo od Dyje z koloběžky

Pohled na Znojmo od Dyje z koloběžky

FOOTBIKE GUIDE Krátká vyjížďka na koloběžce podél Dyje poskytuje instruktážní pohledy na jedno z nejstarších moravských měst. 
Parníkem z Prahy na Slapy

Parníkem z Prahy na Slapy

AKTUALIZACE 2024 Parníkem z Prahy na Slapy je možné plout od 4. května do 29. září každou sobotu a neděli. Na lodní lince se střídají historický kolesový parník Vltava a moderní loď Cecílie. Celodenní výlet
Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2024

Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2024

Co je nového na Karlštejnsku, Křivoklátsku, Rakovnicku, v Českém krasu a dalších zajímavých místech středních Čech? Přečtěte si krátké zprávy.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 28.2.-3.3. 28.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 28.2.-3.3. 28.2.
Dovolená - veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Knižní veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Cestobraní - festival Uherské Hradiště, Hvězda 2.3.
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 2.-3.3. 2.3.
Kbelská 10 Praha, Kbely Běh 2.3.
Vídeňský ledový sen - bruslení Rakousko, Vídeň 19.1.-3.3. 3.3.
ITB - veletrh Německo, Berlín 5.-7.3. 5.3.
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 6.-9.3. 6.3.

Diskuse

goufvvyf wegovy buy from canada, 29.2.2024 7:07, 119 příspěvků
ucayn mmjot hrfol Bobbygooms, 29.2.2024 1:19, 119 příspěvků
zyzjtxfk semaglutide ozempic, 29.2.2024 0:55, 119 příspěvků
The most apt unadorned pr... Michaelgak, 28.2.2024 22:11, 1 příspěvek
solving captcha WilliamRhisy, 28.2.2024 21:18, 18 příspěvků
solving captcha WilliamRhisy, 28.2.2024 21:18, 18 příspěvků
solving captcha WilliamRhisy, 28.2.2024 21:18, 18 příspěvků
solving captcha WilliamRhisy, 28.2.2024 21:18, 18 příspěvků
Kdo? Pavka, 26.2.2024 23:51, 2 příspěvky
Kdo? Skiák, 26.2.2024 22:59, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Jak na nepravidelnou mens... Horydoly , 26.2.2024 12:31
Nejčastější sexuální strachy Horydoly , 26.2.2024 12:28
Tradiční akce v Kaiserwinklu Horydoly , 25.2.2024 14:00
Re: Dolní Morava foto Horydoly , 21.2.2024 23:49
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 21.2.2024 18:46
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 20.2.2024 15:53
Dolní Morava Horydoly , 20.2.2024 14:15
Barefoot fitness Xero Horydoly Open, 15.2.2024 8:57