TEST Batoh Boll Ranger

TEST Batoh Boll Ranger
SDÍLEJ:
Boll jako jediný tuzemský výrobce prodává ucelenou řadu batohů pro děti. Můžete jim koupit pětilitrový batůžek hned, jak začnou chodit, a pokračovat přes čtyři další modely až po pětatřicetilitrový Ranger. Ten je určený pro pubertální výrostky mezi třinácti a sedmnácti lety. Zpočátku jim bude sloužit jako univerzální batoh na delší akce, až vyrostou, tak jako ruksak na víkend.

Batoh Boll Ranger jsme nechali nosit patnáctiletého mladíka po celý rok.

Odolný pomocník

Je to člen dětského turistického oddílu, aktivní lyžař, vodák, cyklista a horolezec. Navíc se ke svým věcem nechová příliš šetrně, úměrně ke svému věku. Takže batoh dostával zabrat nejméně každý druhý víkend a celé letní, podzimní i jarní prázdniny k tomu,

Můžeme konstatovat, že Boll Ranger veškeré drsné zacházení přežil se ctí. Téměř na něm není vidět opotřebení. Nikde nepovolily švy, nic se neroztrhlo, netřepilo ani neprořízlo.

Většinu poznatků do tohoto testu jsme získali od majitele Rangeru, ale na závěr jsme si batoh půjčili a vyzkoušeli ho v těžkém terénu třídenní tatranské horolezecké túry, jejímž jádrem bylo přelezení Vidlového hřebenu (tři dny lezení, max. 4 UIAA, dva bivaky, tři slanění).

Z této túry jsou ilustrační fotografie.

Boll myslí na děti

Batoh Boll Ranger má objem 35 litrů, který se dá zvětšit posunutím a zvýšením víka o dalších deset litrů. To plně postačuje na spací pytel, oblečení, jídlo a případné pomůcky na vybrané sporty (lano, neopren, či lyžařské boty).

Výrobce doporučuje použití ruksaku pro postavy 135 cm a vyšší. Při tom respektuje dětskou anatomii. Nejmarkantnější je to na tvarovaných úzkých ramenních popruzích, které odpovídají útlým ramenům dospívajících dívek a chlapců. Také bederní popruh je užší a méně masivní, než bývá u batohů pro dospělé. Jiné je také umístění těžiště.

Klasická konstrukce vyspělého ruksaku

Boll Ranger má klasickou konstrukci vyspělých batohů současnosti. Hlavní prostor se plní shora, uzavítá se víkem a pod ním dvěma stahovacími šňůrami. Dolní prostor, určený především pro spací pytel, se plní zepředu a je uzavřený na zip. Oba prostory lze spojit do jednoho jednoduchým rozepnutím přepážky.

Nosný systém sestává ze zad a popruhů. Záda jsou stavitelná, a tak batoh může růst spolu se svým majitelem. Popruhy jsou jako u všech dobrých batohů pro dospělé - ramenní, bederní, hrudní, dva balanční přítahy mezi víkem a ramenními popruhy a další dva z boku na bederním popruhu. Všechny lze utahovat a povolovat také za chůze.

Po dvou kompresníh popruzích je našito po stranách batohu ke zmenšení objemu, pokud není ruksak plný. Batoh se uzavírá na jednu masivní přezku.

Kapes je dost a jsou na správných místech

Při pohledu ze strany i ze zadu zaujmou oči reflexní odrazové plošky. Pro zvýšení bezpečnosti nejen na horách a v tmavém lese, ale také na silnici či v městském provozu hrají velkou roli. Především barva batohu tmavá khaki splývá se šedou oblohou i přicházejícím soumrakem, a tak je každá odrazka dobrá.

Kapsy nejsou nijak originální, ale přesně plní svoji funkci. Zádová uvnitř hlavního prostoru je připravená na vak s pitím (ale může sloužit tako na ploché předměty, jako mapy nebo časopisy).

Víko má jednu kapsu zeshora (s příchytkou na klíče) a jednu zespoda uvnitř. Popruh pod víkem slouží k uchycení horolezeckého lana.

Dvě síťované kapsy po stranách jsou určené na drobnosti, které jsou potřeba po cestě. Majitel testovaného ruksaku v nich nosí láhev s pitím, kapesníky a pokud potřebuje, tak zápisník. Po návratu z víkendu se v nich ovšem dají najít i použité ponožky, sandále, nebo třeba šišky z lesní přestřelky.

Poslední velká kapsa na ploché předměty je všitá do předního dílu batohu. Je nejméně využívaná. Vejde se do ní třeba mapa.

Ranger pořídíte do dvou tisíc korun

Na batoh lze navěsit mnoho dalšícho materiálu. Jeden cepín nebo pár trekingových hůlek, karimatku, v nouzi i stan, horolezeckou či vodáckou přilbu.

Cena batohu Boll Ranger se v obchodech pohybuje od sedmnácti set do dvou tisíc korun. Prodává se v barvách tmavá khaki (algae), oranžovo-červená (grenadine) a modrá (kobalt). Váží jeden a půl kilogramu. Je ušitý z materiálu TechTex/Quasar.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Razula se chystá na příliv návštěvníků

Razula se chystá na příliv návštěvníků

Nasněžilo 40 centimetrů, Ski areál Razula se chystá na příliv sáňkařů i běžkařů. Ačkoli vleky nesmí být v provozu, lidé areál navštěvují kvůli možnosti využívat sjezdovky k sáňkování a bobování. Razula je také výchozím bodem... celý článek

TEST Batůžek Quechua NH 100

Jednodenní lyžování v Rakousku

registrovat

Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

TEST Batůžek Quechua NH 100

TEST Batůžek Quechua NH 100

Desetilitrový batůžek Quechua NH 100 stojí v Decathlonu pouhých 74 korun. Přesto se v redakci Horydoly.cz zařadil mezi oblíbená zavazadla. Jezdíme s ním především na celodenní koloběžkové výlety. 
Razula se chystá na příliv návštěvníků

Razula se chystá na příliv návštěvníků

Nasněžilo 40 centimetrů, Ski areál Razula se chystá na příliv sáňkařů i běžkařů. Ačkoli vleky nesmí být v provozu, lidé areál navštěvují kvůli možnosti využívat sjezdovky k sáňkování a bobování. Razula je také výchozím bodem
Jaroslav Foglar uspořádal letní tábor na Zakarpatské Ukrajině

Jaroslav Foglar uspořádal letní tábor na Zakarpatské Ukrajině

Zakarpatská Ukrajina / Podkarpatská Rus byla v roce 1938 cílem skautského oddílu pražské Foglarovy Dvojky. V té době jet na letní tábor 900 kilometrů od Prahy byla velká odvaha.
Jednodenní lyžování v Rakousku

Jednodenní lyžování v Rakousku

Chcete si báječně zalyžovat, ale nechcete strávit cestou k zasněženým sjezdovkám mnoho hodin? Některé ze špičkových rakouských alpských resortů jsou na jednodenní povyražení příliš daleko. Najdou se i výjimky, které jsou blízko
Tři králové nebo tři mudrci

Tři králové nebo tři mudrci

6. ledna roku 1 našeho letopočtu dorazila do Betlému záhadná parta. Říká se jí Tři králové, spíše to ovšem byli kazatelé, nebo mágové, případně mudrci či dokonce učení muži. Nejspíš to

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Zapalovač Pardubice, Vinice Kurz pro oddílové vedoucí 4.2.
Ples sportovců Teplice, Krušnohorské divadlo 27.2.
EurAsia Rail - veletrh Turecko, Istanbul 3.-5.3. Železnice 3.3.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 3.-7.3. 3.3.
Bike Show - veletrh Velká Británie, Londýn 5.-7.3. 5.3.
UITT - veletrh Ukrajina, Kyjev 24.-26.3. 24.3.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 9.-11.4. 9.4.
Silva Regina - veletrh Brno, Výstaviště 11.-15.4. Myslivost a lesnictví 11.4.
COTTM - veletrh Čína, Peking 12.-14.4. Cestovní ruch 12.4.
IBTM - veletrh Singapur 13.-14.4. 13.4.

Diskuse

To je for? Honza, 28.1.2021 14:51, 4 příspěvky
Podprsenka Jana, 28.1.2021 14:13, 2 příspěvky
terminologie? Jana Bokšová, 27.1.2021 15:20, 2 příspěvky
A čo tak TRIPLE Blend od... Borek, 26.1.2021 11:03, 1 příspěvek
rady nad zlato Jana Bokšová, 26.1.2021 2:23, 1 příspěvek
Závist je sviňa Pavel, 23.1.2021 17:08, 132 příspěvků
Batoh - cena? Novinář, 20.1.2021 22:22, 2 příspěvky
Erekce David, 19.1.2021 21:33, 4 příspěvky
Faberlic zkušenosti faberlic, 18.1.2021 21:42, 1 příspěvek
Erekce Karel, 18.1.2021 11:58, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Pro vstup do Nizozemska j... Horydoly , 28.1.2021 13:18
Garnbret in Škofic spleza... Horydoly Open, 28.1.2021 1:52
Komentář střešních organi... Horydoly , 27.1.2021 18:20
Re: Polské řeky a jezera Kuba Turek, 23.1.2021 21:18
naléhavý dotaz Horydoly , 23.1.2021 19:50
Emirates bude jako jedna ... Horydoly , 20.1.2021 22:59
Lidovci kritizují diskrim... Horydoly , 16.1.2021 15:36
Destinační společnost pro... Horydoly , 12.1.2021 18:21