Padesát odstínů oceli

Padesát odstínů oceli
Nůž, s jehož pomocí vyřizují své osobní záležitosti nejvybranější z dam.
Autor snímku René Kujan
SDÍLEJ:

OBRAZOVÁ REPORTÁŽ: NOŽE 2013 Co je to za touhu, která každého muže žene k přesvědčení, že je potřeba vlastnit a nosit při sobě alespoň jeden nůž? Je to snad strach z nejisté budoucnosti? Nebo nějaký rudimentální přežitek z dávných časů, kdy nemít u sebe kus pořádně ostrého pazourku znamenalo být bez večeře, popřípadě sám se stát něčí večeří? Takových otázek existuje mnoho. A ještě více možných odpovědí.

Padesát odstínů oceli
Švýcarská klasika nezůstává stranou.
Autor snímku René Kujan
Jak na to

INFO: Nože-cz

Portál Horydoly.cz je mediálním partnerem výstavy Nože 2013.

Znám dokonce i několik žen, jež svůj byt neopouštějí bez kvalitní tlačné dýky v kabelce. A zároveň říkají, že by jej v případě nějakého mezilidského konfliktu nikdy nepoužily. Pravděpodobně si tedy kus pořádné chladné oceli pořídily z nějakých blíže nespecifikovaných estetických důvodů. A nebo se s tím dobře holí nohy. Co já vím.

Co vím ale docela určitě, je skutečnost, že podkud jste tento víkend nenavštívili prodejní výstavu v Příbrami Nože 2013, udělali jste velkou chybu. Ať už patříte mezi estéty, kutlily či praktiky se sklony k sebeobraně. 

Horydoly.czPozvánka na výstavu: Nože 2013

Tato výstava nožů, chladných zbraní a zbroje vstoupila do svého již 22. ročníku. Tradičně jí o víkendu patří celý příbramský kulturní dům a přilehlé pozemky se zelení, kde se odehrávají doprovodné programy.

Nožíři a ti ostatní...

Na dvoře potkáte nejen přehršel stánků s občerstvením, ale hlavně řezbáře, kováře, sedláře a spoustu dalších, kteří se s vámi rádi podělí o taje svých řemesel.Spektakulární je i výstava Klubu vojenské historie Příbram. Živou hudbu obstarávají postupně hned čtyři různé kapely. Vystavovat přijelo téměř 130 výrobců ze sedmi různých evropských států. Návštěvníků bývá několik tisíc.

Horydoly.czJaký nůž potřebujete: Kudly, nože, dýkyNože chtivý jedinec si může opravdu vybrat. U stánku firmy Jatagan může zvolit pásovou ocel nebo předpřipravený břit, špalíky exotických dřev, ozdobné nýty i šroubky pro případ, že si plánuje svůj nůž, nebo alespoň pouzdro na něj vyrobit sám. U dalších stánků cizokrajných výrobců zaváhá, zda přeci jen nepořídit mistrovské dílo z vyšperkované damascénské oceli se střenkami zpracovanými bravurně zvládnutou technikou… a u sedláře mu pohled padá na kroucené šnůrky z pravé kůže. Na nich by mu manželka jistě uvázala na stromě mašli, zamiloval-li by se do investiční rybičky s damaškovou čepelí, střenkami z masivního zlata a očičkama z českých granátů, to vše v hodnotě necelých 170 tisíc korun českých.Z vystavovaného sortimentu si vybere každý alternativní rodič mající touhu obdařit svého potomka něčím pořádně ostrým, ale i hospodyně či kuchař, myslivec, rybář, houbař, řemeslník, outdoorman i sběratel vysokých nároků. Ceny nožů se pohybují od několika desítek korun, ale pořídit si můžete i exempláře, jejichž cena přesahuje sto tisíc korun.Inu, jak říká jeden známý nožomil: "Je lepší mít nůž a nepoužít ho, než litovat, že jsem ho neměl."

Horydoly.czROZHOVOR: Spím s nožem pod polštářem

Zobrazit místo Outdoor business na větší mapě

 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Pro anonyma - Sir

Navrhuji, aby ti, kteří poukazují na anonymitu, se někde sešli, ukázali si občanky a z tohoto portálu si udělali místečko pro uzavřenou společnost, bez přístupu cizích lidí zvenčí. A budete mít klid. :-) Žádný anonym, žádný Sandokan, žádný Sir apod.

Reaguj
Pro anonyma - Sir

Právě takovýto postoj umožní tyto nešvary a najednou se objeví v diskuzích pseudojména, kterým vůbec nejde o  udané théma nýbrž dští zlobu do etéru bez ohledu na základní regule slušnosti. A bohužel to není jenom problém těchto osob. Potrefení jsou také ti, kteří by chtěli debatovat otevřeně a slušně o něčem a kterým někdo neslušně a agresivně nadává. Dnešní společnost si navykla schovávat se za imaginárním závojem a ne stát si otevřeně za svým míněním. Škoda. Stali se z nás změkčilci, že nedokážeme otevřeně se podívat do očí tomu, který je třeba jiného názoru než my? Že nejsme schopni slušně diskutovat  a i naslouchat jinému názoru? Anonymita, ať už je jakákoliv a kdekoliv,  je podle mého prostě svinstvo.

Reaguj
Anonymita v internetu

Peloton je na prodej, jinak zkrachuje. Outdoor magazín je zadlužený po uši a od příštího roku si asi nekoupí licenci od V-Press, Vávra plynule přechází ze Sanomy přes Boremi do politiky, ale naštěstí se pražským primátorem stal Olomoučák. Velo se drží nad vodou jenom zuby nehty. Lidé a hory živí cestovka Alpy a nadstandardní rakouská reklamní podpora. Svět outdooru na papíře finančně krvácí. Paseo (Výletník, Camp atd.) dělá čachry před finančním úřadem a bere si fiktivní úvěry z Ameriky. Kdo je další na řadě?

  • Autor Sir2
  • Datum a čas 18.9.2013 00:27
Reaguj
Anonymita v internetu

Jestli anonymitu někdo zneužívá k urážkám, je to jeho problém a je to škoda. Ale pokud by neexistovala na netu nějaká imaginární anonymita, byly by např. odborná fóra na netu ochuzena o informace od insiderů, které jsou často zajímavé. Samozřejmě, nemohou být podepsané, konkrétní a ozdrojované. Záleží na zdravém rozumu čtenáře, jestli jim věří, nebo ne. Já říkám, že prodaný počet výtisků Outdooru by v hodně optimistickém případě mohl být v nižších jednotkách tisíc, ale takových čísel nedosahují ani zavedené časopisy. Ty největší a zavedené placené v outdoorovém oboru jsou schopné prodat právě několik tisíc výtisků, z čehož ale podstatnou část tvoří předplatitelé, kterých nový časopis má nejspíše minimum.

  • Autor Sir
  • Datum a čas 17.9.2013 22:06
Reaguj
Anonymita v internetu

Nejvyšší čas aby se, třeba jmenovitým přihlášením do diskuze, zabránilo nelogickému špičkovaní, rejpání a neodpovídající kritice či napadení ne obsahu textu nýbrž osoby pisatele. Internetová anonymita, bohužel, umožní mnoha diskuzním účastníkům prezentovat i názory, které neodpovídají platným uzancím dnešní právní společnosti, všeobecné slušnosti a běžného vychování. Jiné uspokojí možností použití nechutných vulgarit. To, co si dnes někteří dovolí na nějakém internetovém fóru, skryti za závojem anonymity, by si nikdy nedovolili otevřeně říci při nějaké diskuzi když by přítomni seděli na podiu. Rádoby vtipné vložky, netýkající se daného tématu by měly být také vyfiltrovány – to se jedná o pseudopisatele a grafomany, kteří mají uspokojení z toho, když si představí jak pseudovtipně zasáhli do diskuze. To je ovšem  pro administrátory obrovská práce vyžadující spousty času - a kdo ten čas v dnešním "rychlém" světě má.

Reaguj
Moc náhod najednou

Stačí si přečíst celou diskusi a je jasné, že KT a AČ "jenom" uvádějí podivné výkřiky na pravou míru.

U článku o nožích od Reného Kujána začal vyšilovat jakýsi Jim, že Turek krade. Lež jako věž - stačí se poodívat, kdo je vydavatelem časopisu Outdoor a kdo je jeho vlastníkem.

Potom jakýsi Jan Král začal řešit pokles návštěvnosti Horydoly/Analytics/NetMonitor.

Jakýsi Sir zpochybil bez důkazů prodaný náklad časopisu Outdoor.

Jakýsi Radimil o sobě tvrdí že ví, jak to v tiskařský branži chodí, a že KT kecá. Zase bez důkazů. Když už neví, co by na to AČ řekl, tak začne nadávat do soudruhů a do blbů.

A nakonec další neznámý Venda S. si nepřečet diskusi a jako správný internetový diskutér kritizuje nepravého.

To jsou náhodičky, že všichni píšou stejně, mají stejnou gramatiku i gramatické chyby, nikdo z nich neuvádí pravdivý e-mail a někteří se ani neobtěžují psát pořád stejný e-mail, aby nebyli pruhledný na první pohled. Díky Střelče, za jedný konkrétní upřesnění o nožích. 

  • Autor Vokoun
  • Datum a čas 16.9.2013 13:32
Reaguj
Radimile, kupte si

Radimil pouze reagoval na příspěvek Turka na prodej časopisu. Takže zahnojuje to tu někdo jiný, že Turku?! :) mrkni kolik ty tu máš příspěvků mimo téma nože:)

Reaguj
Radimile, kupte si

:-))) Tomu se říká cílená reklama! Nabízíš přesně to, co Radimil potřebuje :-))))

Reaguj
Radimile, kupte si

Milý Radimile, pokud máte pana Turka plné kecky, neřešte své problémy zahnojováním diskuse pod noži, ale tradičně a s noblesou. U Brymové na Smíchově Vám na to prodají odpovídající sadu nástrojů:

http://www.zbranebrymova.com/foto/80983.jpg

  • Autor Střelec
  • Datum a čas 16.9.2013 10:01
Reaguj
Mazač

Vážený pane Radimile (?), nejsem Vaše soudružka. To za prvé. Ani v původním smyslu tohoto slova ani v komunistickém.

Za druhé: S Jakubem Turkem si o časopisech Outdoor a Bike dopisujte prosím nejlépe soukromě. Zde na Horydoly.cz jsou uvedena všechna spojení na něj. Nejlépe na jakub.turek@horydoly.cz nebo mu zavolejte přímo na telefon 728 892 898. Pokud máte touhu problémy tištěných médií probírat veřejně, použijte Fórum, kde se řeší témata, která nejsou zmíněná v článcích: http://www.horydoly.cz/forum  

Za třetí: Prosím, abyste se nadále zdržel urážlivých, ironizujících a urážlivých tvrzení na adresu jakýchkoliv diskutérů. Zde jsou závazná pravidla, pokud Vám není jasné, kde jsou hranice slušného chování na webu: http://www.horydoly.cz/info-o-serveru.html

Reaguj
Celkem 31 příspěvků v diskuzi


Polabí AKTUÁLNĚ 2022

Polabí AKTUÁLNĚ 2022

LABSKÁ STEZKA Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.... celý článek

Vysočina AKTUÁLNĚ 2022

Zdarma obrázky pro vaše prezentace

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Praha AKTUÁLNĚ 2022

Praha AKTUÁLNĚ 2022

HISTORICKÁ TRAMVAJ Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Poznat kulturu a naučit se jazyk? Au pair je jasná volba

Poznat kulturu a naučit se jazyk? Au pair je jasná volba

Zdokonalit se v cizím jazyce, procestovat kus světa a ještě si při tom vydělat slušné peníze je snem mnoha studentů. I proto se vedle pracovních pobytů v zahraničí drží na předních příčkách v oblíbenosti také
Chorvatská kuna vydržela jen 28 let

Chorvatská kuna vydržela jen 28 let

Kuna je měna platná v Chorvatsku. Její zkratka je HRK. V oběhu je od roku 1994, když nahradila chorvatský dinár, který zase nahradil jugoslávský dinár po rozpadu Jugoslávie. Od 1. ledna  2023
Zdarma obrázky pro vaše prezentace

Zdarma obrázky pro vaše prezentace

Obrázky vylepšují prezentace a videa. Ne text. Ne audio. Je to obraz, který vládne tomuto světu.
Jak doma šetřit energie, když jste na dovolené? Vytáhněte spotřebiče ze zásuvky!

Jak doma šetřit energie, když jste na dovolené? Vytáhněte spotřebiče ze zásuvky!

Šetřit, šetřit a zase šetřit. Takové je heslo většiny Čechů na letní dovolené. V průzkumu ING Bank odpovědělo 86 % českých turistů, že se snaží na letním pobytu co nejvíce snížit náklady. Zhruba

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Chodské slavnosti Domažlice 12.-14.8. 12.8.
Sraz packrafterů
České Budějovice, vodácký areál České Vrbné 19.-21.8. 19.8.
Putování za světlem - fotovýstava Praha, Neobyčejná klubovna 20.-24.8. Fotografoval Vojtěch Suchý 20.8. 17:00
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 25.-28.8. 25.8.
Cestovatelská Střela - festival Dolní Hradiště 26.-28..8. 26.8.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Sraz koloběžkářů Červený Kostelec, Brodský 9.-11.9. 9.9.
Hrnčířské trhy Beroun 10.-11.9. 10.9.
Mělnické vinobraní Mělník 16.-18.9. 16.9.
Bzenecké vinobraní Bzenec 16.-17.9. 16.9.

Diskuse

Polygon Web Wallet v2 | B... anthony121, 9.8.2022 8:48, 117 příspěvků
propast Pišišvor, 8.8.2022 21:52, 4 příspěvky
k čemu? Miloš Blažek, 7.8.2022 11:56, 4 příspěvky
k čemu? Petr, 6.8.2022 22:46, 4 příspěvky
k čemu? Vilda, 6.8.2022 8:58, 4 příspěvky
Milion Vanda, 6.8.2022 8:23, 8 příspěvků
Český turista se zřítil v... Miloš Blažek, 5.8.2022 22:57, 4 příspěvky
propast Milan, 3.8.2022 15:15, 4 příspěvky
někdy okolo 2001? Lukas B., 3.8.2022 12:53, 5 příspěvků
Já se naučil na kurzu :) Vincie, 3.8.2022 11:00, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53
Kozí mejdan v Milkovicích Horydoly Open, 7.7.2022 18:41