Padesát odstínů oceli

Padesát odstínů oceli
Nůž, s jehož pomocí vyřizují své osobní záležitosti nejvybranější z dam.
Autor snímku René Kujan
SDÍLEJ:

OBRAZOVÁ REPORTÁŽ: NOŽE 2013 Co je to za touhu, která každého muže žene k přesvědčení, že je potřeba vlastnit a nosit při sobě alespoň jeden nůž? Je to snad strach z nejisté budoucnosti? Nebo nějaký rudimentální přežitek z dávných časů, kdy nemít u sebe kus pořádně ostrého pazourku znamenalo být bez večeře, popřípadě sám se stát něčí večeří? Takových otázek existuje mnoho. A ještě více možných odpovědí.

Padesát odstínů oceli
Švýcarská klasika nezůstává stranou.
Autor snímku René Kujan
Jak na to

INFO: Nože-cz

Portál Horydoly.cz je mediálním partnerem výstavy Nože 2013.

Znám dokonce i několik žen, jež svůj byt neopouštějí bez kvalitní tlačné dýky v kabelce. A zároveň říkají, že by jej v případě nějakého mezilidského konfliktu nikdy nepoužily. Pravděpodobně si tedy kus pořádné chladné oceli pořídily z nějakých blíže nespecifikovaných estetických důvodů. A nebo se s tím dobře holí nohy. Co já vím.

Co vím ale docela určitě, je skutečnost, že podkud jste tento víkend nenavštívili prodejní výstavu v Příbrami Nože 2013, udělali jste velkou chybu. Ať už patříte mezi estéty, kutlily či praktiky se sklony k sebeobraně. 

Horydoly.czPozvánka na výstavu: Nože 2013

Tato výstava nožů, chladných zbraní a zbroje vstoupila do svého již 22. ročníku. Tradičně jí o víkendu patří celý příbramský kulturní dům a přilehlé pozemky se zelení, kde se odehrávají doprovodné programy.

Nožíři a ti ostatní...

Na dvoře potkáte nejen přehršel stánků s občerstvením, ale hlavně řezbáře, kováře, sedláře a spoustu dalších, kteří se s vámi rádi podělí o taje svých řemesel.Spektakulární je i výstava Klubu vojenské historie Příbram. Živou hudbu obstarávají postupně hned čtyři různé kapely. Vystavovat přijelo téměř 130 výrobců ze sedmi různých evropských států. Návštěvníků bývá několik tisíc.

Horydoly.czJaký nůž potřebujete: Kudly, nože, dýkyNože chtivý jedinec si může opravdu vybrat. U stánku firmy Jatagan může zvolit pásovou ocel nebo předpřipravený břit, špalíky exotických dřev, ozdobné nýty i šroubky pro případ, že si plánuje svůj nůž, nebo alespoň pouzdro na něj vyrobit sám. U dalších stánků cizokrajných výrobců zaváhá, zda přeci jen nepořídit mistrovské dílo z vyšperkované damascénské oceli se střenkami zpracovanými bravurně zvládnutou technikou… a u sedláře mu pohled padá na kroucené šnůrky z pravé kůže. Na nich by mu manželka jistě uvázala na stromě mašli, zamiloval-li by se do investiční rybičky s damaškovou čepelí, střenkami z masivního zlata a očičkama z českých granátů, to vše v hodnotě necelých 170 tisíc korun českých.Z vystavovaného sortimentu si vybere každý alternativní rodič mající touhu obdařit svého potomka něčím pořádně ostrým, ale i hospodyně či kuchař, myslivec, rybář, houbař, řemeslník, outdoorman i sběratel vysokých nároků. Ceny nožů se pohybují od několika desítek korun, ale pořídit si můžete i exempláře, jejichž cena přesahuje sto tisíc korun.Inu, jak říká jeden známý nožomil: "Je lepší mít nůž a nepoužít ho, než litovat, že jsem ho neměl."

Horydoly.czROZHOVOR: Spím s nožem pod polštářem

Zobrazit místo Outdoor business na větší mapě

 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Pro anonyma - Sir

Navrhuji, aby ti, kteří poukazují na anonymitu, se někde sešli, ukázali si občanky a z tohoto portálu si udělali místečko pro uzavřenou společnost, bez přístupu cizích lidí zvenčí. A budete mít klid. :-) Žádný anonym, žádný Sandokan, žádný Sir apod.

Reaguj
Pro anonyma - Sir

Právě takovýto postoj umožní tyto nešvary a najednou se objeví v diskuzích pseudojména, kterým vůbec nejde o  udané théma nýbrž dští zlobu do etéru bez ohledu na základní regule slušnosti. A bohužel to není jenom problém těchto osob. Potrefení jsou také ti, kteří by chtěli debatovat otevřeně a slušně o něčem a kterým někdo neslušně a agresivně nadává. Dnešní společnost si navykla schovávat se za imaginárním závojem a ne stát si otevřeně za svým míněním. Škoda. Stali se z nás změkčilci, že nedokážeme otevřeně se podívat do očí tomu, který je třeba jiného názoru než my? Že nejsme schopni slušně diskutovat  a i naslouchat jinému názoru? Anonymita, ať už je jakákoliv a kdekoliv,  je podle mého prostě svinstvo.

Reaguj
Anonymita v internetu

Peloton je na prodej, jinak zkrachuje. Outdoor magazín je zadlužený po uši a od příštího roku si asi nekoupí licenci od V-Press, Vávra plynule přechází ze Sanomy přes Boremi do politiky, ale naštěstí se pražským primátorem stal Olomoučák. Velo se drží nad vodou jenom zuby nehty. Lidé a hory živí cestovka Alpy a nadstandardní rakouská reklamní podpora. Svět outdooru na papíře finančně krvácí. Paseo (Výletník, Camp atd.) dělá čachry před finančním úřadem a bere si fiktivní úvěry z Ameriky. Kdo je další na řadě?

  • Autor Sir2
  • Datum a čas 18.9.2013 00:27
Reaguj
Anonymita v internetu

Jestli anonymitu někdo zneužívá k urážkám, je to jeho problém a je to škoda. Ale pokud by neexistovala na netu nějaká imaginární anonymita, byly by např. odborná fóra na netu ochuzena o informace od insiderů, které jsou často zajímavé. Samozřejmě, nemohou být podepsané, konkrétní a ozdrojované. Záleží na zdravém rozumu čtenáře, jestli jim věří, nebo ne. Já říkám, že prodaný počet výtisků Outdooru by v hodně optimistickém případě mohl být v nižších jednotkách tisíc, ale takových čísel nedosahují ani zavedené časopisy. Ty největší a zavedené placené v outdoorovém oboru jsou schopné prodat právě několik tisíc výtisků, z čehož ale podstatnou část tvoří předplatitelé, kterých nový časopis má nejspíše minimum.

  • Autor Sir
  • Datum a čas 17.9.2013 22:06
Reaguj
Anonymita v internetu

Nejvyšší čas aby se, třeba jmenovitým přihlášením do diskuze, zabránilo nelogickému špičkovaní, rejpání a neodpovídající kritice či napadení ne obsahu textu nýbrž osoby pisatele. Internetová anonymita, bohužel, umožní mnoha diskuzním účastníkům prezentovat i názory, které neodpovídají platným uzancím dnešní právní společnosti, všeobecné slušnosti a běžného vychování. Jiné uspokojí možností použití nechutných vulgarit. To, co si dnes někteří dovolí na nějakém internetovém fóru, skryti za závojem anonymity, by si nikdy nedovolili otevřeně říci při nějaké diskuzi když by přítomni seděli na podiu. Rádoby vtipné vložky, netýkající se daného tématu by měly být také vyfiltrovány – to se jedná o pseudopisatele a grafomany, kteří mají uspokojení z toho, když si představí jak pseudovtipně zasáhli do diskuze. To je ovšem  pro administrátory obrovská práce vyžadující spousty času - a kdo ten čas v dnešním "rychlém" světě má.

Reaguj
Moc náhod najednou

Stačí si přečíst celou diskusi a je jasné, že KT a AČ "jenom" uvádějí podivné výkřiky na pravou míru.

U článku o nožích od Reného Kujána začal vyšilovat jakýsi Jim, že Turek krade. Lež jako věž - stačí se poodívat, kdo je vydavatelem časopisu Outdoor a kdo je jeho vlastníkem.

Potom jakýsi Jan Král začal řešit pokles návštěvnosti Horydoly/Analytics/NetMonitor.

Jakýsi Sir zpochybil bez důkazů prodaný náklad časopisu Outdoor.

Jakýsi Radimil o sobě tvrdí že ví, jak to v tiskařský branži chodí, a že KT kecá. Zase bez důkazů. Když už neví, co by na to AČ řekl, tak začne nadávat do soudruhů a do blbů.

A nakonec další neznámý Venda S. si nepřečet diskusi a jako správný internetový diskutér kritizuje nepravého.

To jsou náhodičky, že všichni píšou stejně, mají stejnou gramatiku i gramatické chyby, nikdo z nich neuvádí pravdivý e-mail a někteří se ani neobtěžují psát pořád stejný e-mail, aby nebyli pruhledný na první pohled. Díky Střelče, za jedný konkrétní upřesnění o nožích. 

  • Autor Vokoun
  • Datum a čas 16.9.2013 13:32
Reaguj
Radimile, kupte si

Radimil pouze reagoval na příspěvek Turka na prodej časopisu. Takže zahnojuje to tu někdo jiný, že Turku?! :) mrkni kolik ty tu máš příspěvků mimo téma nože:)

Reaguj
Radimile, kupte si

:-))) Tomu se říká cílená reklama! Nabízíš přesně to, co Radimil potřebuje :-))))

Reaguj
Radimile, kupte si

Milý Radimile, pokud máte pana Turka plné kecky, neřešte své problémy zahnojováním diskuse pod noži, ale tradičně a s noblesou. U Brymové na Smíchově Vám na to prodají odpovídající sadu nástrojů:

http://www.zbranebrymova.com/foto/80983.jpg

  • Autor Střelec
  • Datum a čas 16.9.2013 10:01
Reaguj
Mazač

Vážený pane Radimile (?), nejsem Vaše soudružka. To za prvé. Ani v původním smyslu tohoto slova ani v komunistickém.

Za druhé: S Jakubem Turkem si o časopisech Outdoor a Bike dopisujte prosím nejlépe soukromě. Zde na Horydoly.cz jsou uvedena všechna spojení na něj. Nejlépe na jakub.turek@horydoly.cz nebo mu zavolejte přímo na telefon 728 892 898. Pokud máte touhu problémy tištěných médií probírat veřejně, použijte Fórum, kde se řeší témata, která nejsou zmíněná v článcích: http://www.horydoly.cz/forum  

Za třetí: Prosím, abyste se nadále zdržel urážlivých, ironizujících a urážlivých tvrzení na adresu jakýchkoliv diskutérů. Zde jsou závazná pravidla, pokud Vám není jasné, kde jsou hranice slušného chování na webu: http://www.horydoly.cz/info-o-serveru.html

Reaguj
Celkem 31 příspěvků v diskuzi


Outdoorové půjčovny

Outdoorové půjčovny

AKTUALIZACE Vyrazíte v zimě za lezením do Vysokých Tater? Chcete přejít ledovec? Zkoušíte skialpinismus? Potřebujete sněžnice? A co feráty v létě?... celý článek

Keramické trhy v Kostelci nad Černými lesy

Dvě smrti na rakouských ferátách řeší český soud

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

100 let stará licence umožňuje stavět vodní elektrárnu na Vltavě?

100 let stará licence umožňuje stavět vodní elektrárnu na Vltavě?

AKTUALIZACE Povolení od císaře pána najde ve vídeňském archivu jihočeský stavitel. Praví se v něm, že je možné postavit jezy na Vltavě a Křemžském potoce pod Dívčím Kamenem a prorazit štolu ve skále. Řekne
Keramické trhy v Kostelci nad Černými lesy

Keramické trhy v Kostelci nad Černými lesy

FOTOGALERIE Ve středočeském městečku Kostelec nad Černými lesy se každoročně konají vyhlášené Keramické trhy.
Dvě smrti na rakouských ferátách řeší český soud

Dvě smrti na rakouských ferátách řeší český soud

SLEDUJEME SOUDNÍ PROCES Urban a Linhart stojí před okresním soudem v Českých Budějovicích. Viní je ze smrti dvou mladých žen, které se pod jejich vedením zřítily na ferátách v Rakousku.
Jaro začíná dnes nad ránem

Jaro začíná dnes nad ránem

Jarní rovnodennost nastává v okamžiku, kdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé (12 hodin). Od této chvíle se Slunce vrací
Sodexo Benefity jsou nyní Pluxee

Sodexo Benefity jsou nyní Pluxee

Sodexo Benefits and Rewards Services, přední světový hráč v oblasti zaměstnaneckých benefitů a angažovanosti, se ve všech zemích, kde působí, přejmenovává na Pluxee. Ve rekreačním sportu se to týká všech, kteří využívají

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 28.2.-3.3. 28.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 28.2.-3.3. 28.2.
Dovolená - veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Knižní veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Lazy Tele Day Rakousko, Hochkar Telemarking 2.3.
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 2.-3.3. 2.3.
Valašsko, domov můj - fotovýstava Praha, Leica 19.1.-3.3. Fotografoval Josef Vrážel 3.3.
ITB - veletrh Německo, Berlín 5.-7.3. 5.3.
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 6.-9.3. 6.3.
Ski Tour - běžky Harrachov 8.-9.3. 8.3.

Diskuse

jtyfu kqstq cqigk Bobbygooms, 29.2.2024 20:36, 121 příspěvků
The most artistically pla... Michaelgak, 29.2.2024 19:32, 2 příspěvky
The finest introductory p... cbd capsules, 29.2.2024 18:19, 1 příspěvek
hichwvhd rybelsus from canada, 29.2.2024 17:31, 1 příspěvek
lucky jet играть Michaelclese, 29.2.2024 17:24, 9 příspěvků
ifjuq jolga jixlp Bobbygooms, 29.2.2024 10:32, 121 příspěvků
кракен сайт зеркало WilliamMum, 29.2.2024 7:27, 9 příspěvků
goufvvyf wegovy buy from canada, 29.2.2024 7:07, 121 příspěvků
ucayn mmjot hrfol Bobbygooms, 29.2.2024 1:19, 121 příspěvků
zyzjtxfk semaglutide ozempic, 29.2.2024 0:55, 121 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Jak na nepravidelnou mens... Horydoly , 26.2.2024 12:31
Nejčastější sexuální strachy Horydoly , 26.2.2024 12:28
Tradiční akce v Kaiserwinklu Horydoly , 25.2.2024 14:00
Re: Dolní Morava foto Horydoly , 21.2.2024 23:49
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 21.2.2024 18:46
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 20.2.2024 15:53
Dolní Morava Horydoly , 20.2.2024 14:15
Barefoot fitness Xero Horydoly Open, 15.2.2024 8:57