Na Vydru s raftem

Na Vydru s raftem
SDÍLEJ:

Nejen Horydoly informují o aktivitách v přírodě, které jsou z různých důvodů zakázané. Včera 30. června se k nim přidal deník Metro.

V příloze o adrenalinových sportech doporučuje jako dobré raftingové terény šumavské řeky Vydru a Křemelnou a na Slovensku horní tok Hornádu.

Kajakářská voda

Šumavské řeky kromě časově omezeného povolení pro Teplou Vltavu a Otavu jsou ochránci přírody kompletně zakázané, to samé se týká Prielomu Hornádu. Navíc Vydra má dostatek vody ke splutí na kajaku jen pár dní a někdy i jen pár hodin v roce. O raftovém splutí jedné z nejobtížnějších českých řek není redakci nic známo.

Co je třeba do kaňonu

V adrenalinové příloze Metra se dá přečíst další perlička ve stati o canyoningu. Pokochejte se jazykem autora sami. Píše o vybavení pro tento sport.

"Dále jsou nutné závěsný řemen, tedy jakýsi postroj obemykající stehna a trup, batoh a proděravělá helma umožňující odtok vody.

Zapotřebí jsou rovněž některá horolezecká náčiní od lana s karabinkou po sekáč na zasekávání špalíčků do zdi a kladívko omožňující vytesávat dírky na skále pro případ, kdy se pouze klasicky nespouští po laně.

Po ruce musí být i vodotěsná čutora a pouzdro s první pomocí. Pro canyning je nutné také umět dobře vázat uzly."

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

husty
Tak to je docela hustej clanek...
  • Autor Honza
  • Datum a čas 4.7.2005 09:01
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Výlovy rybníků 2026 říjen - 2. část

Výlovy rybníků 2026 říjen - 2. část

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME Hlavní podzimní sezona výlovů rybníků se odehrává v říjnu a listopadu.... celý článek

Český ráj AKTUÁLNĚ 2026

Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Glamping: luxus v přírodě

Glamping: luxus v přírodě

Stanovali jste v přírodě a po pár dnech zatoužili po sprše a pohodlné posteli? Pak je glamping přesně pro vás! Pojem glamping vznikl spojením slov glamour a camping. Představuje nový trend v cestování, který spojuje
Jak vybrat nejlepší autobus z Prahy do Kyjeva: porovnání cen, času a pohodlí

Jak vybrat nejlepší autobus z Prahy do Kyjeva: porovnání cen, času a pohodlí

Desítky spojů dnes spojují české hlavní město s ukrajinským a každý den přepravují stovky Ukrajinců. Při plánování autobusové cesty na takovou vzdálenost je pro cestujícího důležité zohlednit celou řadu faktorů, včetně ceny
Legie a skutečnost ve Vietnamu: Honneur et Fidélité

Legie a skutečnost ve Vietnamu: Honneur et Fidélité

Nevím, jak se opravdu jmenoval, ale něco jako Karel Král - snad to bylo jeho pravé jméno. Někteří z francouzských legionářů československého původu dodnes nemají jména a byli zavřeni pod smyšlenými jmény v různých
Amtmann neboli Hadovka je osamělý skalní kyj na Dlouhém hřebeni nad Litoměřicemi

Amtmann neboli Hadovka je osamělý skalní kyj na Dlouhém hřebeni nad Litoměřicemi

CLIMBING GUIDE Tefritový a tufový masiv Dlouhý hřeben je horolezcům známý na jihu, kde se lezou masivy zvané Kreutzberk. Na severu stojí dvě podivné věžky Amtmann (úředník) neboli Hadovka a Jehla na
Velikonoční Jizera z Malé Skály skrze Turnov do Svijan

Velikonoční Jizera z Malé Skály skrze Turnov do Svijan

Sotva jsme ukončili vodáckou sezonu před Vánoci na Lužické Nise, už ji zase otevíráme o Velikonocích na Jizeře. V neděli vstal Ježíš z hrobu a my se spustili do studené řeky v Malé Skále.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slavnosti svobody Plzeň 1.-6.5. 1.5.
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 1.-24.5. 1.5.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 4.-7.5. 4.5.
Melloblocco - bouldering Itálie, Val di Mello 6.-9.5. 6.5.
Lodě na Labi Nymburk 6.-10.5. 6.5.
Setkání karavanistů Nymburk 7.-10.5. 7.5.
Sázavské pádlo - vodácké závody Týnec - Pikovice 8.-10.5. 8.5.
Šumaman - policejní survival Přední Výtoň 8.-10.5. 8.5.
Giro d´Italia Itálie 8.-31.5. Silniční cyklistika 8.5.
Blinduro X Lipno nad Vltavou 8.-10.5. Horká kola 8.5.

Diskuse

Gichardpow Stephenjense, 5.5.2026 3:11, 1 příspěvek
Proč? Bambule, 4.5.2026 15:24, 1 příspěvek
Němci Honza, 30.4.2026 13:58, 1 příspěvek
Nezájem Čechů o Slováky Horydoly, 26.4.2026 12:52, 1 příspěvek
APP Honza, 21.4.2026 21:08, 2 příspěvky
Inu Honza, 21.4.2026 20:57, 2 příspěvky
SCIC Martina, 21.4.2026 11:04, 1 příspěvek
Dvojí ceny! Evitík, 21.4.2026 5:44, 1 příspěvek
Obdivuhodné. Ornyl, 20.4.2026 14:08, 6 příspěvků
Inu Ornyl, 20.4.2026 14:06, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

SkialpujFEST kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:48
Re: Skialpy kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:47
Brýle na jaře Alex Brido, 24.4.2026 8:42
Jarní lyžování v Korutane... Horydoly , 23.4.2026 11:03
Re: v Česku Maria Fixir, 22.4.2026 22:18
skiareály v Česku Alex Brido, 22.4.2026 22:17
Re: CzechTourism Horydoly , 20.4.2026 13:42
Intimní wellness a neinva... Horydoly , 16.4.2026 22:41