Intelektuálové prý poslali Rokytnici pod vodu

Intelektuálové prý poslali Rokytnici pod vodu
Rokytnice nad Jizerou.
Autor snímku Skiroky
SDÍLEJ:

Srdečně zdravím ze zaostalé Rokytnice, docela by mě zajímalo, kdypak jste tady byl naposledy... neuvěřitelně mě Váš článek pobouřil nejen obsahem, který nám stejně jako KRNAP a veřejné sdělovací prostředky hází pořádné klacky pod nohy, ale i gramatikou...

Do redakce jsme dostali rozezlený e-mail, který reagoval na čtyři roky starý článek o lyžování v Rokytnici nad Jizerou. Jeho odesílatelka Anna Poupová se v něm označuje za hrdou obyvatelku Rokytnice a vysvětluje v něm svůj pohled na tamní služby pro lyžaře.

Přečtěte si následnou korespondenci. Ponechali jsme všechny čtyři maily v původní podobě, ač jsou psány poněkud obhroublou formou. Myslíme si, že autenticita není v tomto případě na škodu.

Je nepochopitelné, že Vám to, když vše přirovnáváte k PC, Váš milý "computer" neopravil. Zamyslete se nad sebou a svým dalším počínáním v údajném "informování" občanů :-(

A nyní názor mého manžela: Takoví intelektuálové jako Vy poslali Rokytnici před lety pod vodu a teď si na tom přihřívají polívčičku!!!!! Je hrůza, že dokážete napsat takový nepodložený voloviny!!!

S pozdravem Anna Poupová - hrdá obyvatelka Rokytnice

Vážená paní,

děkuji za reakci na některý z mých článků. Bohužel nevím, o který se jedná, neboť jsem v současné době šéfredaktorem portálu Horydoly.cz (www.horydoly.cz) a zároveň píši pro mnoho ostatních médií jako externí autor. Pokud tedy upřesníte, o jaký text se jedná a jaké k němu máte výhrady, rád se k tomu vyjádřím.

K poznámce Vašeho manžela mohu dodat podle informací, které mám k dispozici, že rokytnická radnice ve spolupráci se Spartakem zadlužila obec. Dluhy se prostě splácet musejí (i když si to minulý předseda vlády nemyslí). V tom nemají prsty žádní intelektuálové, ale pouze orgány, které si rokytničtí občané sami zvolili.

S pozdravem Jakub Turek, šéfredaktor www.horydoly.cz

Zdravím z Rokytnice,

překvapil jste mě, že jste odepsal... já už to nečekala. Přesně, a to naprosto přesně, jde o prezentaci Rokytnice na webové stránce... myslím, že zrovna té "horydoly".... po Vašem popisu našeho báječného horského městečka... které celý minulý režim bylo zemědělsko-průmyslové na rozdíl od jiných turistických... bych sem snad ani nejela. Všechno zastaralé, špatné... pokud chcete takhle ukazovat Rokytnici, alespoň si zjistěte, co je zde nového, ať jsou ty špatné věci aktuální. Třeba místo starého přibližováku je čtyřsedačková lanovka apod. Není jen "udělat" web, ale je potřeba se o něj starat a renovovat.

Samozřejmě jsem zastáncem toho, že dluhy se mají splácet... myslím, že právě tenhle problém nás pokládá trochu na záda, protože se musel prodat obecní majetek a ze všech bytů a domů jsou apartmánové, které si "kdosi" koupí a vesele pronajímá, aniž by odvedl jedinou korunu do obecní kasy, státní už vůbec ne...

S pozdravem Anna Poupová

Vážená paní,

proč bych neodpověděl? Pokládám to minimálně za slušnost, ačkoliv urážlivý tón Vašeho mailu mne k tomu nijak nezavazoval. Třídenní zpoždění odpovědi zavinil můj pobyt jako horolezeckého instruktora na kurzu ve Vysokých Tatrách.

Teď k věci: Internetový server Horydoly.cz je zpravodajský. Píše a fotí aktuální materiály. Ke všem samozřejmě uvádí data, kdy byly vydány. Jak máme vést zpravodajské médium nechte prosím, při vší úctě, na nás.

Článek, o který se otíráte, vyšel v roce 2003 a odpovídal tehdy přesně reáliím Rokytnice. Pokud byste to chtěla popírat, neměla byste pravdu. Článek je zde: Rokytnice, lyžařský ráj začátečníků.

Nebudeme ho mazat ani upravovat stejně jako to nikdy neděláme s jakýmikoliv jinými články. Zároveň bych Vás rád ubezpečil, že se průběžně věnujeme referování o Rokytnici, protože se jedná o jedno z nejvýznamnějších lyžařských i turistických středisek v Česku. Z nejzásadnějších článků uvádím:

V roce 2005 jsme reflektovali otevření Lysé hory pro snowboardisty: Snowboarďáci do Rokytnice

V roce 2006 vyšel článek o sjezdování na Lysé hoře: Nejdelší svezení v Rokytnici

Letos jsme uváděli rokytnické novinky: Novinky v Rokytnici

Kromě toho je Rokytnice hojně zastoupená v příloze Krkonoše mnoha menšími články nebo zmínkami ve společných materiálech: Region Krkonoše

Z Vašich poznámek o intelektuálech a dluzích nejsem moudrý, pouze mi připadají navzájem protichůdné, a tak se k nim nebudu dále vyjadřovat.

Tuto korespondenci rádi během dnešního dne uveřejníme na Horydoly. Čtenáři si jistě rádi přečtou Váš názor na kvalitní rokytnické lyžařské služby.

S pozdravem Jakub Turek

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Intelektuálové
DOLFI tak tys z MICHELINKY?:-)
  • Autor MAC
  • Datum a čas 13.4.2007 09:23
Reaguj
Intelektuálové
"Já bych vás poslal do Mišelínky tahat gumy, hajzlové intelektuálský." (Černí baroni, tuším, že svobodník Halík) Není to příbuzný té paní?
  • Autor Adolf
  • Datum a čas 9.3.2007 08:55
Reaguj
Veselá obec tyhle Zadluženovice. Viděl jsem o tom před léty v TV pořad a musím uznat, že Spartak Zadluženovice je opravdu organizace velkého formátu. paní Poupová, můžete být na svou obec, kterou mnoho lidí už dávno jako mustr přejmenovalo na Zadluženovice opravdu hurá.
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 8.3.2007 22:35
Reaguj
Celkem 3 příspěvky v diskuzi


Cyklonovinky 2021

Cyklonovinky 2021

BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ Malé zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.... celý článek

Himmelsleiter na Grossofen – žebřík do vícedélkového nebe

Na Iselu se utopil český raftař

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Zasloužené vysokohorské pivo v Tatrách: Brnčála - Weberovka - Vidlák - Lomničák

Zasloužené vysokohorské pivo v Tatrách: Brnčála - Weberovka - Vidlák - Lomničák

Láká tě Weberovka, Vidlový hřeben a máš rád pivo? Pak tě jistě napadlo zaskočit na jedno vysokohorské na Lomnici právě tímto směrem. Poprvé jsme so to to pokusili s Ørjanem z Norska v zimě,
15 věcí, které nesmíte zapomenout s sebou na festival

15 věcí, které nesmíte zapomenout s sebou na festival

AKTUALIZACE Ať už si notujete v rytmu country, nebo se vyžíváte v tónech tvrdší muziky, může vás na festivalu mnoho věcí zaskočit. Strašákem mohou být rozmary počasí, špatné hygienické zázemí, přehřátí, ale i obyčejný
Jak pečovat o zahradní stoly? Zjistěte to již před sezonou

Jak pečovat o zahradní stoly? Zjistěte to již před sezonou

Jen těžko si lze představit zahradu, v níž chybí funkční a pohodlný nábytek. Jedním ze základních kusů jsou samozřejmě zahradní stoly, díky kterým můžeme zvát hosty na společné jídlo nebo prostě s nimi
Brdský výlet na koloběžkách z Kytína do Pičína

Brdský výlet na koloběžkách z Kytína do Pičína

Brdský cyklobus z Dobřichovic do Kytína letos jezdí od dubna do října. To je pořádný důvod, abychom se svezli na koloběžkách po lesních svážnicích a vedlejších silnicích na dobříšské straně Brd.
Vyplatí se koupit pozemek a postavit dům?

Vyplatí se koupit pozemek a postavit dům?

Stavba vlastního domu je závažné rozhodnutí. Budete v něm nejspíš bydlet až do konce života. Zdědí ho vaše děti, po nich vnuci a tak to půjde dál. Není tedy radno spěchat!  

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Sudety MTB - cyklomaraton Polsko, Karpacz 26.-30.7. Horská kola 26.7.
Krajem břidlice - dogtrekking Lomnice 29.7.-1.8. 29.7.
Nekatolické sakrální stavby - exkurze Louny, Oblastní muzeum Přednáší Jaroslav Havrlant 29.7. 17:00
CIBTM - veletrh Čína, Shanghai 30.7.-2.8. 30.7.
Dračí lodě České Budějovice, soutok Malše a Vltavy 31.7.
Historický festival Mrač 31.7.
Hostěnický triatlon Hostěnice 31.7.
Archeologická prohlídka hradu Žerotín 5.8. 14:00
Horská výzva Jeseníky Červenohorské sedlo 6.-7.8. Horský běh a chůze 6.8.
Krkonošská 50 - běh Špindlerův Mlýn 7.8.

Diskuse

Fojtík Kuba Turek, 26.7.2021 10:57, 5 příspěvků
Fojtík Michael Beranek, 26.7.2021 9:03, 5 příspěvků
Fojtík Kuba Turek, 25.7.2021 20:53, 5 příspěvků
INU Horydoly , 25.7.2021 20:49, 3 příspěvky
INU Honza, 24.7.2021 13:47, 3 příspěvky
Catering Petr Šlajer, 22.7.2021 15:29, 1 příspěvek
Trampové - Mea Culpa.... Michael Beránek, 22.7.2021 13:16, 5 příspěvků
Fojtík Fojtík, 22.7.2021 12:39, 5 příspěvků
červená řepa pomůže zvýši... Břetislav, 20.7.2021 18:14, 5 příspěvků
Vepřový guláš VESEKO Whaley Skiák, 20.7.2021 9:34, 9 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Komunikace mezi lezcem a ... Horydoly Open, 26.7.2021 16:40
Brašna na ramenní popruh/... Petr Šlajer, 22.7.2021 15:19
#ObjavUdržateľnéSlovensko Horydoly Open, 17.7.2021 23:20
Zlínský půlmaraton Horydoly , 16.7.2021 23:20
Nova casting na cestovate... Horydoly , 16.7.2021 16:40
KLM - letový řád na zimní... Horydoly , 12.7.2021 20:46
TRC Index Horydoly , 12.7.2021 20:36
Dovolená na českých horác... Horydoly , 8.7.2021 16:46