Lyžařka Martina Chrástková studující, trénující

Lyžařka Martina Chrástková studující, trénující
Martina Chrástková.
Autor snímku Petr Skála
SDÍLEJ:

Doktorandské studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze a psaní odborných článků, projekty pro sportující veřejnost, tím žije Martina Chrástková. Trutnovská lyžařka působící v klubu SK Nové Město na Moravě nedá dopustit na Trutnovsko propletené rodnými kořeny. 

"Mnoho soustředění, hodně cestování, více kraťoučkých rychlostních tréninků a méně objemových," hodnotí uplynulou lyžařskou sezonu šestadvacetilá běžkařka Martina Chrástková. "Samozřejmě, že se během sezony něco nepovedlo, ale určitě jsem spokojená."

Znám své tělo

"Utvrdila jsem se, že své tělo znám již poměrně dobře, a vím, jaký trénink potřebuji. Sama rozhodně trénovat nechci, to ne. Už jednou jsem to zkoušela a je to strašně náročné. Také jsem si ověřila, že jsem schopná měřit se s nejlepšími českými běžkyněmi nebo s lyžařkami s Polska, vyjma Justyny Kowalczyk," svěřuje se Martina Chrástková.

"Za  nejvýraznější výsledek považuji  obhájení mistrovského titulu ve sprintu volně a druhé místo na mistrovství České republiky na 10 km klasicky, kdy mi  ke druhému titulu chybělo jen 1,3 vteřiny. Ale za velmi dobré hodnotím i výsledky z týmových soutěží z republikového mistrovství  v Harrachově.  Také mám velkou radost, že se mi podařilo obhájit loňské vítězství na Biegu Piastow v Polsku na 50 km klasicky. Předtím jsem ještě vyhrála Šumavský maraton, což je 42 km dlouhá klasika.

Potěšilo mě ocenění na Žďársku

Také jsem byla vyhlášená jako Nejúspěšnější sportovec roku 2011 ve žďárském okrese, což jsem vůbec nečekala a měla jsem z toho ohromnou radost. Vzpomínám i na vřelé přijetí  diváky na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě i přesto, že to byl můj nepovedený závod. Jela jsem do Nového Města na Moravě hned  po  úspěšném mistrovství republiky, které byl přislibem, že bych mohla jet dobře, ale bohužel se tak nestalo," litovala Martina Chrástková.

Co dělá lyžařka - běžkyně v létě?

"Lyžují  na kolečkových lyžích a vedle toho  běhám, plavu a posiluji. Navíc stále studuji  doktorandské studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, a tak musím trochu dohnat, co jsem v zimě nezvládala.  Podílím se na vědě, píšu  odborné články a chystám své výsledky prezentovat i na odborných konferencích. S kamarády a spolupracovníky připravujeme i různé projekty pro sportující veřejnost," prozradila pro Horydoly.cz  v Trutnově Martina Chrástková. 

INFO: Martina Chrástková na Facebooku

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Alpy AKTUÁLNĚ 2025

Alpy AKTUÁLNĚ 2025

WATZMANN Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.... celý článek

Letní lyžování v Alpách

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

AUTOVLAK Zajímá vás, kde se dá projet na lyžích, kde se leze po skalách, jaké podmínky vládnou na hřebenech, jak jsou nateklé ledopády, nebo jaká chata je otevřená? Přinášíme aktuální zprávy
Himálaje AKTUÁLNĚ 2025

Himálaje AKTUÁLNĚ 2025

EVEREST Malé zprávy z nejvyšších hor naší planety.
Letní lyžování v Alpách

Letní lyžování v Alpách

Nemůžete přežít léto bez sněhu, lyží nebo snowboardu? Tady je inspirace, kde si v Evropě zalyžujete: podívejte se na některé ledovce s nepřetržitým provozem vleků.
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

NOVÍ CHATAŘI Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Merino termoprádlo – základní vrstva pro každého lyžaře

Merino termoprádlo – základní vrstva pro každého lyžaře

Pokud existuje jeden kus oblečení, bez kterého se lyžař na svahu neobejde, je to kvalitní termoprádlo.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 29.8.-7.9. 29.8.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 5.-7.9. Lodě a čluny 5.9.
Člověk v přírodě - veletrh Louny 5.-7.9. 5.9.
IBF - veletrh Itálie, Misano 5.-7.9. 5.9.
Cesta je cíl Kuřim, zámek Cestovatelský festival 6.9. 13:00
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 12.-17.9. 12.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 19.-21.9. 19.9.
Moc gor Polsko, Zakopané 20.-28.9. Festival horských filmů 20.9.
Monaco Yacht Show - veletrh Monte Carlo 24.-27.9. 24.9.
Tourism Expo - veletrh Japonsko, Tokio 25.-28.9. 25.9.

Diskuse

Sedtvehflbxai Ntctjaimi, 5.9.2025 4:02, 120 příspěvků
u moravy? Lukas B., 4.9.2025 10:49, 2 příspěvky
smutné ale očekávatelné Prkoš, 3.9.2025 21:33, 4 příspěvky
u moravy? Pišišvor, 3.9.2025 16:42, 2 příspěvky
smutné ale očekávatelné Lukas B., 3.9.2025 14:54, 4 příspěvky
smutné ale očekávatelné Brigo, 3.9.2025 13:34, 4 příspěvky
smutné ale očekávatelné Lukas B., 3.9.2025 12:40, 4 příspěvky
Uzel climber, 1.9.2025 11:24, 6 příspěvků
Uzel X, 1.9.2025 8:57, 6 příspěvků
Beránek a Rysy Horydoly, 30.8.2025 14:25, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

NN NIGHT RUN Horydoly , 5.9.2025 1:24
Direct Alpine na MHFF v T... Horydoly , 29.8.2025 13:03
Mezinárodní horolezecký f... Horydoly , 27.8.2025 12:28
Beskydská sedmička 2025 s... Horydoly , 26.8.2025 1:04
Brdský půlmaraton Horydoly , 19.8.2025 0:39
Re: Pozor! Dojde k otevře... Horydoly , 16.8.2025 17:22
Střední Čechy turistické ... Horydoly , 16.8.2025 14:42
Pozor! Dojde k otevření b... milan šupa, 14.8.2025 19:46