
Sjezdovky, běžky a lázně v Mariánských Lázních

Jedno z nejkrásnějších lázeňských měst Evropy nabízí jedinečnou kombinaci zimních sportů, léčivých pramenů a lázeňských procedur. V Mariánských Lázních se návštěvníci léčí, rekreují, lyžují a běžkují.
Od nadcházejícího pondělí se na mariánskolázeňských sjezdovkách lyžuje levněji, protože skiareál zavádí mimosezonní ceny. Denní lyžařská permanentka přijde na 320 Kč (dospělí), 260 Kč (junioři) a 210 Kč (děti). Večerní lyžování stojí 220 Kč, 170 Kč a 130 Kč. Dají se samozřejmě koupit skipasy na více dní i na kratší dobu než jeden den.
Dost sněhu pro sjezdaře i běžkaře
Přestože skiareál Mariánky se rozkládá jen v nadmořské výšce 652 - 759 metrů, na severních svazích i vysoko umístěných pláních je dostatek sněhu pro sjezdaře i běžkaře.
Na sjezdovkách leží 20 až 50 centimetrů technického sněhu. V provozu je kabinková lanová dráha, lyžařský vlek číslo II, dětský park s posuvným kobercem a lanovým vlekem. Obsluhují sjezdovku Krakonoška a levou polovinu Slalomáku. Lyžuje se denně od 9 do 16 hodin. Večerní lyžování se koná ve středu, pátek a sobotu od 18 do 21 hodin.
Stopy pro běžecké lyžování jsou upravené na Kladské. Desetikilometrový okruh je pokrytý 15 až 20 centimetry sněhu a stopy jsou upravené pro klasiku. Lyžovat se dá také na golfovém hřišti.
VÁNOCE: Německé Mariánské Lázně
Když se nechce lyžovat
Kdo nefandí lyžím, může potrápit své tělo třeba na bruslích na zimním stadionu, v moderním plaveckém bazénu s malým tobogánem, nebo v hotelových fitness centrech.
Dopřejte svému tělu přes den aktivní pohyb na čerstvém vzduchu a odpoledne pak blahodárnou regeneraci při lázeňských a wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech, v privátní sauně, nebo večer ve vířivce s lahví sektu. Řada mariánskolázeňských hotelů nabízí právě teď atraktivní zimní lázeňské relaxační balíčky, včetně možnosti zakoupení těchto balíčků formou dárkových poukazů.
LÁZEŇSKÉ HOTELY: Z lyží do lázní v Mariánských Lázních
Mariánské Lázně jsou světoznámými lázněmi s jedinečnou atmosférou nabízející tradiční léčebné procedury založené na přírodních léčivých zdrojích v podobě minerálních pramenů, Mariina pramene, bahna a rašeliny podávaných po ohřátí ve formě zábalů a mimořádně čistého ovzduší, díky kterému mají i statut klimatických lázní.
Rezervujete ubytování v Mariánských Lázních:
Nádherné lázeňské město
Přímo ve městě jsou nádherné lázeňské parky, romantické kolonády a půvabné pavilony, příjemné kavárny a útulné hotely. Mariánské Lázně leží uprostřed překrásné a neporušené přírody chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.
TURISTICKÝ REGION: Český a Slavkovský les
Město obdařené léčivými minerálními prameny a jedinečnou atmosférou si každý rok přijíždějí vychutnat tisíce návštěvníků. Potkává si tu historie s moderními způsoby, jak příjemně strávit dovolenou – lázeňským odpočinkem, ale také aktivně sportem, vycházkami a kulturním programem.
Dominantou města je vedle lázeňských parků kolonáda se vznosnou litinovou konstrukcí a dřevěným kazetovým stropem. Nepřehlédnutelnou součástí lázeňské promenády je slavná Zpívající fontána, která každou lichou hodinu hraje jednu z mnoha slavných skladeb ze svého repertoáru. Ve večerních hodinách zážitek umocňuje efektní barevné nasvícení.
HISTORIE: Nádherné Mariánské Lázně
Šest léčivých pramenů
Ve městě a jeho okolí vyvěrá stovka minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí. Jedná se o studené železité kyselky. K pitným kúrám se využívá zejména šest hlavních pramenů:
* Křížový pramen
* Rudolfův pramen
* Karolinin pramen
* Lesní pramen
* Ambrožův pramen
* Ferdinandův pramen
Díky své chemické rozmanitosti jsou mariánskolázeňské prameny vhodné k léčbě velkého spektra nemocí a nabízejí velice pestrou indikaci - léčbu onemocnění ledvin a močových cest, přes potíže dýchací, pohybového aparátu, zažívacího traktu, poruch metabolismu, gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti, onkologická onemocnění, po léčbu kožních či nervových onemocnění. Základní léčebné postupy se skládají z pitné léčby a minerálních koupelí, suchých plynových koupelí a injekcí. Dále se využívají tzv. peloidy, neboli bahna a rašeliny podávané po ohřátí ve formě zábalů a obkladů.
DIVOKÉ PRAMENY: Koňská kyselka nadvakrát
Doprava
Do Mariánských Lázní se dostanete velmi snadno. Z Prahy jedete 2 hodiny autem po dálnici D5. Mariánské Lázně jsou vzdálené 28 km od exit 128.
Městem prochází železniční koridor Norimberk - Cheb - Plzeň - Praha - Ostrava. Z Prahy jezdí do Mariánských Lázní vlaky přibližně každé dvě hodiny a cesta Pendolinem, které jezdí dvakrát denně, trvá jen něco přes dvě hodiny.
Nejlevnější doprava je přímými autobusy z mnoha velkých měst.
INFO: Mariánské Lázně a Skiareál Mariánky a Běžky Mariánské Lázně a Úprava běžeckých tratí v Karlovarském kraji
Zobrazit místo Turistika na větší mapě
Diskuse
Diskuze k článku

Morava teče lužními lesy
TOP 5 vodních cest pro letní kajakování v České republice
Může se hodit
Nejčtenější články

Plinko.cz: Zábava, kterou musí vyzkoušet každý fanoušek online her

Chytré aplikace pro dobrodruhy a digitální pomocníci na cestách
Ohníčkové desatero

Rady na cestu autem: 5 tipů pro pohodlnou jízdu
Lezecká zahrádka Nas´n u Schmidt-Zabierow Hütte
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Tatranský horolezecký týždeň | Vysoké Tatry, Popradské pleso | 11.-17.8. | 11.8. | |
Letní Letná - cirkus | Praha, Letná | 13.-31.8. | 13.8. | |
Exotické ptactvo - výstava | Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy | 15.-31.8. | 15.8. | |
Železné hory - cyklomaraton | Chrudim | Horská kola | 16.8. | |
Vltava - noční splutí | Český Krumlov | 16.8. | ||
Šumava Trail Run | Železná Ruda | 16.8. | ||
Vasaloppet - běh | Švédsko, Mora | 16.8. | ||
Přísečnická dráha - 25 let | Německo, Steinbach | 16.-17.8. Nostalgická železnice | 16.8. | |
Velká a Malá Amerika autobusem | Praha, Smíchovské nádraží | 17.8. | 10:00 | |
IBTM - veletrh | Mexico, Mexico City | 20.-21.8. | 20.8. |
Diskuse
Hádky na dovolené | Andreasina, 16.8.2025 8:18, 1 příspěvek |
Inu | Honza, 15.8.2025 10:42, 1 příspěvek |
Centrální žlab Sněžky | Kuba Turek, 14.8.2025 20:58, 20 příspěvků |
Centrální žlab Sněžky | Lyžař, 14.8.2025 19:48, 20 příspěvků |
Centrální žlab Sněžky | Kuba Turek, 14.8.2025 16:26, 20 příspěvků |
Celá Praha | Vodák, 14.8.2025 15:33, 3 příspěvky |
Centrální žlab Sněžky | Lyžař, 14.8.2025 15:27, 20 příspěvků |
Centrální žlab Sněžky | Kuba Turek, 14.8.2025 13:55, 20 příspěvků |
centrum | Kuba Turek, 14.8.2025 13:52, 3 příspěvky |
Centrální žlab Sněžky | Lyžař, 14.8.2025 12:04, 20 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Pozor! Dojde k otevření b... | milan šupa, 14.8.2025 19:46 |
Chrudim hostí kultovní zá... | Horydoly , 13.8.2025 12:19 |
Zdeněk Štybar vstupuje do... | Horydoly , 12.8.2025 0:41 |
Bublinky ovládnou Brno | Horydoly , 9.8.2025 2:46 |
Polička | Horydoly , 9.8.2025 2:44 |
Do Prachatic míří 1000 sp... | Horydoly , 8.8.2025 1:36 |
Emirates mapují top letní... | Horydoly , 29.7.2025 23:31 |
Emirates opět vítězí | Horydoly , 29.7.2025 23:21 |