Dostaňme společně filmy 19. ročníku MFOF do kin!

Dostaňme společně filmy 19. ročníku MFOF do kin!
Nubivagant, režie Jacob Kupferman.
Autor snímku ARCHIV Outdoorfilms
SDÍLEJ:

Mezinárodní festival outdoorových filmů existuje i díky našim milým příznivcům a návštěvníkům, již 19 let. V každém ročníku zprostředkováváme prostřednictvím dobrodružných, adrenalinových i cestopisných filmů mnoho silných filmových zážitků z horolezeckého, horského, vodáckého prostředí z celého světa.

Dostaňme společně filmy 19. ročníku MFOF do kin!
Mezinárodní festival outdoorových filmů 2021.
Autor snímku Outdoorfilms

V minulosti festival podporovala řada firem a státních institucí. Ty ale v současné době bojují o vlastní přežití, finanční prostředky využívají pro udržení sebe sama a na podporu kultury už jim v mnoha případech nezbývá. 

Mezinárodní festival outdoorových filmů 2021.

Budoucnost festivalu je tak ohrožena. My to ale nevzdáváme a věříme, že se podaří letošní festivalový ročník dotáhnout do úspěšného konce!

 

Budeme moc rádi, pokud se nám s tím rozhodnete pomoci – právě jsme totiž spustili projekt na HITHITu! A tak Vás chceme požádat – staňte se součástí festivalu, pomozte nám dostat dobrodružné filmy do kin a získejte jedinečné festivalové ceny!

Festival se koná každoročně na podzim na různých místech v České republice a na Slovensku. Začínali jsme v roce 2003 ve třech městech (Ostrava, Olomouc a Plzeň) a postupně festival rozšířili do přibližně 50 míst. To ale bylo ještě v době před koronavirem, v době, kdy byl svět ještě normální...

V této chvíli je příprava festivalu v plném proudu – filmaři z různých zemí přihlašují své filmy a již nyní evidujeme více než 800 přihlášek. A další určitě ještě dorazí, čas na přihlášení mají do konce května. Z přihlášených filmů vybere odborná festivalová porota ty filmy, které se pak zúčastní festivalové soutěže.

Pro zajímavost - víte, ze kterých koutů světa filmy na festival dorazí? Letos budou soutěžit například filmy z Mexika, Dánska, Polska, Bosny a Hercegoviny, Španělsko, Argentiny, Íránu, Izraele, USA ... Ale dorazily i filmy z Indie, Tuniska, Zimbabwe, Alžíru, Konga, Panamy nebo Kapverdských ostrovů či Kuvajtu... Část filmů je samozřejmě českých a slovenských, a ty dělají každoročně velkou radost jak nám, tak i divákům. Jste zvědaví, ze kterých zemí filmy u odborné poroty uspějí?

Jaké jsou festivalové soutěžní kategorie? Dobrodružný a extrémní sportovní film, horský a horolezecký film, dobrodružný vodní sportovní film a cestopisný film.

Ukázky některých  festivalových filmů můžete vidět ve spotu 19. MFOF:

Nebo se naladit v traileru k fimu The Tears of Shiva:

Případně se těšit na film Pathfinder:

Slavnostní zahájení s festivalovými hosty, kulturním programem a vybranými filmy se koná tradičně v Ostravě 22. října. Festivalové filmy pak putují do všech festivalových míst a vítězové budou vyhlášeni 11. prosince v živém vysílání TV Noe, kde také předáme ceny vítězným filmařům.

V rámci projektu na HITHITu, který bude spuštěn na 45 dnů, jsme pro vás připravili celou řadu festivalových cen - vybere si jak sportovní nadšenec, tak fanoušek filmových cestopisných dokumentů, knížek, společenských setkání,…

Věříme však, že Vás především bude těšit pocit, že MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ existuje dál i díky vám.

Děkujeme za vaši přízeň a podporu!

Horydoly.cz Mezinárodní festival outdoorových filmů 2021

Ročník 2020 Ročník 2019 Ročník 2018 Ročník 2017 Ročník 2016 
Ročník 2015 Ročník 2014 Ročník 2013 Ročník 2012 Ročník 2011 
Ročník 2010 Ročník 2009 Ročník 2008 Ročník 2007 Ročník 2006 
Ročník 2005 Ročník 2004

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Houby AKTUÁLNĚ 2026

Houby AKTUÁLNĚ 2026

HŘIBY Přinášíme zprávy z lesů a luk. Přejeme dobrou chuť, ať už připravujete smaženici, sušíte nebo nakládáte jakékoliv jedlé houby!... celý článek

Poslední fotka na Bradavici, pak už jen smrt v Květnicovém žlabu

Praha AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Poslední z Méďů. Příběh medvěda, který zůstal sám nad Berounem

Poslední z Méďů. Příběh medvěda, který zůstal sám nad Berounem

Na Městské hoře v Berouně dnes žije už jen Kuba, poslední z legendárních medvědů z večerníčku Méďové. Příběh slavné trojice i tiché atmosféry místního medvědária dodnes přitahuje malé i velké návštěvníky.
Jarní cesta v Řeži, památka na Samův poslední Eiger

Jarní cesta v Řeži, památka na Samův poslední Eiger

CLIMBING GUIDE Těžká čtyřka ze zlaté éry skal u Řeže je odkazem prvovýstupců Jiřího Pechouše a Ivana Rigela. Pražský horolezec Pechouš tady trénoval na extrémní lezení v severní stěně Eigeru a Rigel v tom asistoval,
Nejlepší SPF na obličej: Jak vybrat ten pravý pod make-up i pro citlivou pleť?

Nejlepší SPF na obličej: Jak vybrat ten pravý pod make-up i pro citlivou pleť?

Hledáte nejlepší SPF na obličej, který vaši pokožku spolehlivě ochrání před předčasným stárnutím, pigmentovými skvrnami a vráskami, ale zároveň na pleti nevytvoří mastný film? Časy, kdy byly krémy s ochranným faktorem husté,
Hřebenovka Českým Švýcarskem

Hřebenovka Českým Švýcarskem

Hřebenovka Českým Švýcarskem patří mezi nejzajímavější dálkové trasy, které můžete v Evropě projít. 100 kilometrů a 6 etap se dostalo mezi 24 nejkvalitnějších dálkových pěších tras v Evropě. Hřebenovka získala certifikát Leading Quality Trails.
Od hor až do města. ZAJO slaví 30 let a přináší kolekci, která nemá kompromisy

Od hor až do města. ZAJO slaví 30 let a přináší kolekci, která nemá kompromisy

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Nová kolekce ZAJO přichází přesně v roce, kdy značka slaví 30 let své cesty v horách i ve městě. Tři dekády vývoje, zkušeností a neustálého hledání rovnováhy mezi funkčností, jednoduchostí a stylem se

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Folklorní festival CIOFF Plzeň 10.-14.6. 10.6.
Setkání hornických měst a obcí Příbram 12.-14.6. 12.6.
Noční jízda na koloběžce Plzeň, Západočeské muzeum 12.6. 20:30
Velo Test Fest Bukovka 13.6.
Rozmarné slavnosti Ostravice Ostrava, Sýkorův most Vodácká akce 13.6.
Malevil - cyklomaraton Jablonné v Podještědí Horská kola 13.6.
Olomoucký půlmaraton Olomouc Běh 13.6.
Letní Blanice - splutí Husinec  ZRUŠENO! 13.6.
Pohár Plzeňského kraje XCO Litohlavy Horská kola 13.6.
Jihlavská 24MTB Jihlava, Heulos 13.-14.6. Horská kola 13.6.

Diskuse

online erectile dysfunction Jamesret, 12.6.2026 16:43, 19 příspěvků
where to buy ed pills JamesFebra, 12.6.2026 16:41, 19 příspěvků
Nebezpečné silnice Paulse, 11.6.2026 15:23, 2 příspěvky
Inu Honza, 11.6.2026 10:57, 2 příspěvky
INU Honza, 10.6.2026 12:27, 7 příspěvků
super starý fotky dumulen, 9.6.2026 17:37, 1 příspěvek
Být špičkovým horolezcem ... Michael Beranek, 8.6.2026 9:08, 12 příspěvků
Inu Honza, 8.6.2026 5:16, 12 příspěvků
O latine se bohuzel neda ... Michael Beranek, 6.6.2026 10:00, 7 příspěvků
Rusáci tu nejsou vidět Kuba Turek, 5.6.2026 13:40, 12 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30
Zdravotní pojišťovna mini... Horydoly , 5.6.2026 23:08
HERO SÜDTIROL DOLOMITES Horydoly , 4.6.2026 9:56
Prokletije febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01
Albánie febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:00
Re: SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:47
SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:20
Plány na příští zimu Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55