Pouť do Santiaga: Podrobný návod, jak se připravit

Pouť do Santiaga: Podrobný návod, jak se připravit
Ada Mikulová: Pouť do Santiaga.
Autor snímku REPRO Horydoly.cz
SDÍLEJ:

RECENZE No, musím říct, že to bylo dost strašné! Ještě jsem chtěla zkritizovat grafický design celé knihy (kurzíva, tučné a podtržené dohromady a náhodně zvýrazněná slova v celé knize jsem vůbec nepochopila), ale už by to bylo asi moc dlouhé...

Jak na to

Verdikt Horydoly *

* zhola zbytečná publikace 
** je dobře, že to vyšlo 
*** za ty peníze to stojí 
**** výborná a poučná publikace 
***** to musíte mít

Ebook stáhnete z webu Adamikulova.cz 

Nikdy jste nešli s plným batohem dva dny v kuse a nebyli dál než ve vaší Horní Dolní, a přesto máte sen vyrazit na Camino do Santiaga? Zároveň jste nikdy nic sami neplánovali? Pak je tato kniha pro vás ta pravá. Pokud si na některou z předchozích otázek neodpovíte kladně, neosloví vás.

Ada Mikulová je ve své knize Pouť do Santiaga: Podrobný návod, jak se připravit, odhodlána podrobně poradit snad téměř se vším.

Moc nechodíte a nevíte, jaké vybavení budete na cestě potřebovat? Žádný problém, v knize se dozvíte, co si zabalit, a dokonce vám autorka poradí, kde si co můžete koupit. Chvílemi to vypadá spíš jako reklama na Decathlon.

Nevíte, jak se na Camino z Česka vydáte a jakou trasu si vyberete? Opět žádný problém, autorka s vámi rozebere všechny dopravní prostředky, kterými se můžete z Česka na začátek Camina dostat. Pokud jste doposud cestovali pouze s cestovní kanceláří a nikdy jste si nekupovali sami letenky, nebo máte obavy z dorozumění v cizí zemi, dostanete v této knize velmi podrobný návod, jak letenky koupit a naučíte se i několik španělských slovíček a frází, se kterými byste si měli na cestě vystačit.

Co na tom, že vyjmenovaný seznam letů a dopravců létajících z Prahy do Španělska je platný k roku 2023, stejně tak čísla místních autobusových linek. A kdyby vám něco z toho náhodou bylo nejasné, na příkladech třech smyšlených postav – Uršuly, Drahušky a Lojzy – s vámi Ada Mikulová vždy zrekapituluje, jaké máte možnosti a pokusí se předestřít, co by pro vás mohla být nejlepší volba. Až to chvílemi působí, jako by si autorka myslela, že je čtenáři 5 let.

To vše se vešlo do jedné publikace, který má celkem 110 stránek a dalších 20 stran tvoří pracovní listy (člověka to trochu vrací do školních let), kde čtenář může plnit jednotlivé úkoly, které by ho měly dostatečně připravit na Camino. Kvalitu pracovních listů může posoudit ten, který nikdy moc nechodil s batohem, moc výletů nenaplánoval a španělsky neumí ani slovo. Ostatním lze doporučit pouze v případě, že mají nadměrnou zálibu ve vyplňování pracovních listů všeho druhu, případně se chtějí podívat na poslední 2 stránky, které obsahují seznam věcí, které s sebou zabalit.

Samotný text se dělí po krátkém úvodu na dvě hlavní části. První část obsahuje autorčiny rady ohledně trasy, dopravy, výbavy, stravování, ubytování, komunikace ve španělštině a motivace vyrazit na Cestu. Druhá část je zaměřená na dle autorky zajímavé lidi z Camina, které na svých cestách potkala, a na vylíčení jejího prvního Camina. Osobně mě tato část bavila ještě méně než ta první, která alespoň obsahovala pár užitečných informací týkajících se dostupného ubytování a stravování a porovnání jednotlivých cest, kterými je možné se do Santiaga vydat.

Očekávala jsem, že s pomocí této knihy rozhodnu, kterou cestu si vyberu, ale pro mě to zásadní – fotografie z jednotlivých cest s popisky, která část je více kopcovitá, vede více přes města / krajinu / podél pobřeží, jsem bohužel nedostala.

Horydoly.czKNIHA NA STEJNÉ TÉMA: Svatojakubská pouť očima dvou žen

Ada Mikulová: Pouť do Santiaga.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Camping 2026. Brožura obsahuje stovku českých kempů

Camping 2026. Brožura obsahuje stovku českých kempů

RECENZE 53 důležitých kempů v Česku obsahuje brožura Camping 2026. Kempařský průvodce doplňuje seznam dalších 53 kempů. Brožuru vydává každoročně Asociace kempů České republiky.... celý článek

Messner naposledy promluvil v Česku

Katalog průvodců České republiky 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Messner naposledy promluvil v Česku

Messner naposledy promluvil v Česku

Horolezecká legenda Reinhold Messner naposledy objíždí svět s přednáškami The Final Expedition. Poslední tři veřejná vystoupení před českým publikem ve Zlíně a Praze měl muž, který posunul alpinismus k vrcholovému sportu.
České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2026

České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2026

JÍZDNÍ ŘÁDY Malé, ale důležité zprávy z české i německé strany hranice, z kraje pískovcových věží a vysokých skalních masivů, z Českého a Saského Švýcarska.
Camping 2026. Brožura obsahuje stovku českých kempů

Camping 2026. Brožura obsahuje stovku českých kempů

RECENZE 53 důležitých kempů v Česku obsahuje brožura Camping 2026. Kempařský průvodce doplňuje seznam dalších 53 kempů. Brožuru vydává každoročně Asociace kempů České republiky.
TheTopo nahrazuje 27Crags

TheTopo nahrazuje 27Crags

Internetová sbírka horolezeckých průvodců zaměřená na skalní lezení 27Crags se přejmenovala na TheTopo.
Katalog průvodců České republiky 2026

Katalog průvodců České republiky 2026

RECENZE 244 turistických průvodců je uvedeno v brožuře, kterou jako každý rok vydala Asociace průvodců České republiky. Výtisk je zdarma a najdete v něm průvodce zaměřené jak na tuzemský cestovní ruch, tak na

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Afrikou z Austrálie do Evropy - diashow Jihlava, Dukla Přednáší Tony Ruzek 13.5. 19:30
Indonéský večer Praha, Městská knihovna 13.5. 19:00
Hobby - veletrh České Budějovice, výstaviště 14.-17.5. 14.5.
The Dirtbag Past - přednáška Praha, Rock Point Havlíčkova Přednáší Alexander Megos (anglicky) 14.5. 18:00
Japonský čajový obřad Praha, Trmalova vila Přednáší Lukáš Adam 14.5. 13:00
Valdštejnské slavnosti Jičín 17.5.
Botanická burza Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 17.5.
Muzejní noc Brno 17.5.
Open House Praha 18.-24.5. 18.5.
Den fascinace rostlinami Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 6.-15.6. 19.5.

Diskuse

Новая мета в гембле PokerPhantom, 13.5.2026 22:50, 13 příspěvků
Inu Honza, 13.5.2026 21:07, 1 příspěvek
Asociace vodní turistiky ... Lukas B., 13.5.2026 12:34, 8 příspěvků
Asociace vodní turistiky ... Franta, 13.5.2026 10:02, 8 příspěvků
Významy slov PK, 12.5.2026 21:53, 6 příspěvků
Jizera není Vaše Kuba Turek, 12.5.2026 21:47, 8 příspěvků
Významy slov Honza, 12.5.2026 20:44, 6 příspěvků
Asociace vodní turistiky ... Michal, 12.5.2026 18:55, 8 příspěvků
Rybáři, vodáci? Úřady! Franta, 12.5.2026 14:26, 8 příspěvků
Rybáři, vodáci? Úřady! Novinář, 12.5.2026 14:05, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Fjällräven Horydoly , 6.5.2026 1:48
Stubai - lyžování do května Horydoly , 6.5.2026 1:43
Zimní outdoor sokarovskiy sokarovskiy, 5.5.2026 11:03
Zimní dovolená se psem nesteroid nesteroid, 5.5.2026 11:03
SkialpujFEST kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:48
Re: Skialpy kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:47
Brýle na jaře Alex Brido, 24.4.2026 8:42
Jarní lyžování v Korutane... Horydoly , 23.4.2026 11:03