Hotovky? Rychle, chutně a hned

Hotovky? Rychle, chutně a hned
Svíčková s knedlíkem.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

S hotovými jídly a dodávkovými službami zaměřenými na gastronomii je během kovidu roztrhl pytel. Zákazníci kupují všemožnou stravu od sušených potravin, přes asijské nudle, připravená jídla v pytlících nebo vaničkách, až po čerstvé menu dovezené z restaurací. Vyzkoušeli jsme zlatý střed - Hotovky v sáčku ze standardních surovin.   

Jestli mohu radit ženám, jejichž muži vyžadují denně teplou večeři, kupte hotovky do zásoby. Když nebudete mít čas na opravdové vaření, sáhněte po pytlíku s hotovým jídlem. Stačí pár minut na ohřátí v mikrovlnce a jídlo je na stole. Manžel vás zaručeně pochválí.

Objednali jsme si několik jídel a o žádném nemůžeme říci nic špatného! Všechny mají kvalitu jako v dobré hospodě, dostanete slušnou porci a cena je přibližně stejná jako v obyčejné restauraci. Doma byste těžko uvařili výrazně levněji.

Hotovky.

Slepičí vývar

106 Kč / 2 porce

Dvě porce polévky obsahují kousky masa, zeleniny a samotný vývar. Výrazná chuť odpovídá slepičí polévce. Dvě porce jsou opravdu na dva talíře.

Hotovky.

Guláš s těstovinami

95 Kč / 1 porce + 20 Kč / 1 porce

Hovězí guláš nás velmi příjemně překvapil. Velké množství masa a chutná omáčka doplněné o samostatnou porci těstovin stačí buď na jedno velké jídlo pro hladového chlapa, nebo na dvě jídla pro muže a ženu, pokud si předem dají polévku. Guláš jsme museli poněkud přisolit, opepřit a ochutit paprikou. Ne že by to bez těchto přísad nešlo jíst, ale  guláš má být ostrý. Sáček těstovin i druhý sáček s gulášem se prodávají jako jedna porce.

Hotovky.

Svíčková

102 Kč / 1 porce + vlastní knedlíky

Jednu porci svíčkové na smetaně jsme doplnili domácími knedlíky. Byla z toho přiměřená večeře pro dva dospělé, kteří přes den pracují v kancelářích. Určitě by z toho dobře najedl také jeden těžce pracující muž. Ze všech hotovek, které jsme snědli, nám svíčková chutnala nejlépe. Nebyla třeba ani špetku soli nebo koření, a přesto byla omáčka i hromada masa chuťově delikátní. Jako od zkušených kuchařů v hospodách, kam se chodíme najíst v našem okolí.

Hotovky.

Boršč

60 Kč / 1 porce

Jedna porce stačí opravdu jen pro jednoho strávníka. Jestli ho rozdělíte do dvou talířů, budete muset přidat dostatek přílohy. My jsme si pochutnali s vekou. Boršč opravdu měl chuť jako ruské národní jídlo se zeleninou a dostatkem masa.

Hotovky.

Rýže

30 Kč / 2 porce

Instantní rýže nám posloužila jako základ pro bezmasou melanž s olivami a žampiony. Rýže samotná je skoro bez chuti a vůně. Bylo potřeba ji poněkud osolit. Dvě porce opravdu odpovídají dvěma velkým jídlům. Pro školní děti se jedná spíše o tři až čtyři porce.

Hotovky.

Jak se jídlo připravuje?

Frýdecko-místecká firma Hotovky uvádí, že její potraviny jsou vyrobeny pouze z přírodních surovin a konzervovány bez chemických přísad. Měly by vydržet v chladném prostředí dva roky. Tak dlouhou dobu trvanlivosti jsme nezkoušeli, ale téměř dva měsíce jsme je měli uložené na polici ve špajzu, než jsme je otevřeli, připravili a snědli.

Samotná příprava je velmi jednoduchá. Sáček s hlavním jídlem se otevře, vylije rovnou na talíř a ohřeje v mikrovlnné troubě. Tradičněji zaměřené kuchařky mohou obsah sáčku nalít do hrnce a v něm jídlo ohřát před podáváním na stůl.

Hrnec.

Přílohy se zalijí stanoveným množstvím horké vody v jakékoliv nádobě, počká se 3 až 5 minut a podává se na talíři nebo přímo v této nádobě.

Pokud máte speciální chuťové buňky, případně máte rádi ostré či velmi slané jídlo, zřejmě si hotovky dosolíte či okořeníte. Pro většinu lidí je to ovšem akorát už z výroby.

Mikrovlnná trouba.

Outdoor? Proč ne?

V souladu se zaměřením tohoto webu jsme hotovky vzali s sebou ven do přírody. Pokud s sebou nesete klasický ešus na ohníček nebo outdoorové nádobí s turistickým vařičem, můžete jídlo připravit úplně stejně jako doma.

Má to smysl třeba na výletě, když si chcete udělat rychlý oběd, nebo když chcete bez velké přípravy nakrmit děti, které jste vzali s sebou. Také při autoturistice jsme jídlo ocenili, když jsme večer zaparkovali, postavili stan u auta a za pár minut jsme už večeřeli.

Hotovky.

Pro náročnější akce jsou ale určené jiné značky připravených jídel. Jde o co nejnižší hmotnost a co nejvyšší energetickou hodnotu. Většinou se proto do jídla přidává horká voda - a to rovnou do sáčku. Není tedy potřeba skoro žádné nádobí, nic se nemusí mýt a voda se nenosí s sebou v batohu, ale nabírá se až na místě. Doslova gramy řeší na svých túrách třeba cykloturisté, horolezci, ale také turisté na vícedenních horských přechodech nebo vodáci na mořských kajacích, kteří vyrážejí do odlehlých míst.

Mimo domov mají obyčejní turisté samozřejmě k hotovkám klasické alternativy. Od buřtů opečených na ohníčku až k návštěvě restaurace.

INFO: Testované jídlo lze koupit na webu Hotovky.cz nebo v podnikové prodejně Slezská 3231, Frýdek-Místek.


Zobrazit místo Outdoor business na větší mapě 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Člověk nesmí být zhýčkaný.......

Jo. Jenže ono je třeba taky znát co staršího smíchám a zda v změ nebo v létě. Pár lidí už se taky z tohohle vyškolilo.....Jinak je dobré mít ssebou projímadlo a carbosorb.....

 • Autor Honza
 • Datum a čas 29.1.2023 15:11
Reaguj
Člověk nesmí být zhýčkaný.......

no, já jsem v kategorii těsně pod padesát. takže když to někdo odpracuje, tak nedržkuji, a když mám dost a navíc je to třeba venku před stanem, tak vděčně sním téměř cokoli (na špicberkách v zimních podmínkách jsme měli jako standard pytlíkovou polívku, do ní špek nebo buřta a pak do toho vrazit hrst minutových těstovin nebo instantní brkaši, a navzájem jsme se hlídali, aby náhodou někdo nejedl moc rychle. ale tam, kde nejde o život a kde je aspoň trochu možnost vařit, tam preferuji děsuplné šmakulády nepáchat.

 • Autor Lukas B.
 • Datum a čas 24.1.2023 18:48
Reaguj
Člověk nesmí být zhýčkaný.......

Lucasi, 

dobra, vtipna a pro mne usmevava poznamka.

Podle mne je to tak.

Ty generace po te generaci nejstarsi jsou zhyckane, zmanipulovane zdravotnictvim, skolou a dalsimi urady.

Reaguj
Člověk nesmí být zhýčkaný.......

vícegenerační společné nerodinné vařaní (třeba na primitivní krkonošké chatě s kuchyní) je vůbec velmi zajímavou socioekonomickou sondou. šedesátník je ochoten smíchat zbytky z hrnců od hrachové polévky z pytlíku přes guláš po vepřové nudličky s pórkem, a smíchat to s kotlem nejlevnějších kolínek. čtyřicátníci-padesátníci to nějak schroustají, ale matky prohlásí "tohle naše děti jíst nebudou" a dětem v časovém presu uvaří (slušné) těstoviny ochucené (drahým) kečupem z rajčat. třicátníci a mladší pošlou kuchaře tam, kam nechodí slunce, a odejdou kilometr vánicí do hospody.

 • Autor Lukas B.
 • Datum a čas 23.1.2023 18:56
Reaguj
Člověk nesmí být zhýčkaný.......

Nojo. Souhlas. Ale jak poznamenáno dnes většina dětí a nejen ony už o tomhle nemaj ani páru natož zážitky. Před 20 roky jsme na soustředění dali holce zbytky a řekli uvař něco - a uvařila. Když jsme totéž řekli holkám před 5 roky tak jen udivené pohledy a ono - já se vám na to můžu... .. Ale když pak navařil jeden tatík, tak se hrnuly první...I to je jakýs takýs obrázek o dnešku.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 23.1.2023 18:22
Reaguj
Člověk nesmí být zhýčkaný.......

 

Proč tahat sebou jídelní zásoby, kastrolky a vařič?

 

Při denním výšlapu někam do přírody se obsah mého ruksaku smrskne / na osobu / na dva obložené chleby (mazací sýr a na to suchý salám, nebo chleba se sádlem) a k tomu třeba jedno, dvě jablka nebo hrušky anebo pár možná pár červivých švestek. Člověk by nesmí být zhýčkaný.

K pití většinou netahám nic, často se najde nějaký pramínek tekuté vody. K tomu je potřeba mít aspoň půlmetrovou plastikovou ohebnou trubičku – aby se nasání vody z malého vodního čůrku, tekoucím dolů po skále, lehce dalo uskutečnit.

Člověk se může bez problému vždy omezit a nakonec malé hladovění či trochu žízeň není na škodu.

Moje tři děti dostaly dost tvrdou školu, vůbec by je tenkrát nenapadlo fňukat a něco požadovat. Co dostaly to se dalo « spapat » a jinak nedostaly nic. Dnes jsou rozeseté po celé zeměkouli a dodnes prohlašujíi : » Tati, něco jsme se, díky Tobě, naučili - a tady ve velké dálce se to velice dobře dá realisovat ».

Reaguj
cena jako v restauraci?

anebo "asijský" přístup k věci, kdy se doma nevaří a konzumuje se téměř výhradně jen "strýtfůd", a tím pádem doma nemusí být kuchyně (zabírala by zbytečně místo), ale jen koutek s (minimalistickou) ledničkou, mikrovlnkou, varnou konvicí a výlevkou. kdo ví.

můj názor je, že vaření není ekonomická nutnost, ale může být fajn tvůrčí koníček a relace (po úmorné úřednické práci konečně něco konkrétního s hmatatelným výsledkem), která nestojí moc peněz. prostě taková zimní varianta k zeleninové zahrádce (která také postrádá ekonomického smyslu, začneme-li kalkulovat cenu práce)

 • Autor Lukas B.
 • Datum a čas 23.1.2023 14:53
Reaguj
cena jako v restauraci?

Jo hochu, nějak se to ve společnosti vyvrbit musí, tak jako to bylo za soudruhů či 1. republiky či starého Rakouska. Tehdy lidé museli makat tvrděj než dnes a vařit  pro rodinu musely  i mladé holky. Soudruzi to zase řešili oněmi obr - vývařovnami a podnikovými jídelnami které i dotovali. A búhsuď jak se to vyvrbí nyní, kdy spousta moderních žen nejen vařit nechce, ale ani neumí. A otázkou možná bude z čeho vařit......

 • Autor Honza
 • Datum a čas 23.1.2023 14:46
Reaguj
cena jako v restauraci?

samozřejmě jak začneme do ceny jídla počítat vlastní práci, tak se dostaneme s vlastním vařením na cenu zcela neschopnou konkurence. vaření nás musí do jisté míry bavit a musíme jej považovat za do jisté míry relax, jinak je lepší si jídlo objednat a v ušetřeném čase dělat to, co umíme (třeba napsat smlouvu nebo obložit koupelnu), anebo jít si zaběhat nebo jen tak ležet na kanapi a čumět na bednu.

 • Autor Lukas B.
 • Datum a čas 23.1.2023 14:35
Reaguj
cena jako v restauraci?

Inu nevím. Vařím si sám a troufám si říct, že méně jak za poloviku z restaurace či vývařovny. Ovšem také všechny práce kolem dělám taky sám. Výhodou ovšem je, že si volím jídlo dle svého momentálního zdravotního stavu -  ergo daleko širší výběr. Polotovary až na nějaká koření či bujony nepoužívám. A nějaké instant polévky neuznávám (Jsou snad jen pro ony krizové situace v horách). A mohu říci, že vařit se naučí každý. Jako ono přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. A ony restaurace  - kdysi před energetickou krizí to ještě občas šlo. Nyní možní tak jednou v roce při velkém svátku. Bohužel pro ně.Bude jich jen pár jako v minulosti a pro zazobané.  Na situací jako  ke konci minulýho režimu či oněch 10 či 15 let po onom sametu zapomeňte.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 23.1.2023 14:25
Reaguj
Celkem 13 příspěvků v diskuzi


Zprávy od horolezců 2024

Zprávy od horolezců 2024

PALESTINA Co důležitého se děje v Českém horolezeckém svazu a dalších horolezeckých spolcích?... celý článek

Dvě smrti na rakouských ferátách řeší český soud

České hory AKTUÁLNĚ 2023/2024

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Tatranská Kupola na lyžích

Tatranská Kupola na lyžích

SKI GUIDE Kupola sedí jako čepice nad Zbojnickou chatou ve Vysokých Tatrách. Štít je to impozantní, vysoký, ale zároveň málokdy navštěvovaný. Turisté o něj nemají zájem a horolezcům připadají její stěny nehezké. Zbývají
V Alpách tají ledovce. Jak to ovlivňuje turistiku na Dachsteinu a Grossglockneru?

V Alpách tají ledovce. Jak to ovlivňuje turistiku na Dachsteinu a Grossglockneru?

ANALÝZA Že se Evropa ohřívá, cítí horolezci na každém kroku. Stálá sněhová pole v Krkonoších roztála již dávno, ve Vysokých Tatrách zbylo pod sutí poslední firnovisko a v Alpách mizí ledovce jako
Sportovní sázení: tipněte, jak skončí biatlon v Novém Městě na Moravě?

Sportovní sázení: tipněte, jak skončí biatlon v Novém Městě na Moravě?

Všem milovníkům běžeckého lyžování a biatlonu se blíží obrovský svátek. Nové Město na Moravě v srdci Vysočiny bude po 11 letech opět hostit IBU BMW Mistrovství světa v biatlonu. Bude to velká událost,
HGH Somatropin - výhody a nevýhody užívání růstového hormonu

HGH Somatropin - výhody a nevýhody užívání růstového hormonu

Ve dnešním fitness světě lidé často hledají metody, jak zvýšit výkonnost a dosáhnout optimálních výsledků. Somatropin, syntetická forma lidského růstového hormonu (hGH), si získal pozornost pro své potenciální výhody ve fitness.
Káva do kapsy - nepostradatelný společník na pořádnou lyžovačku!

Káva do kapsy - nepostradatelný společník na pořádnou lyžovačku!

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Je to opět tady, spolu s chladným obdobím přichází dovolené na horách! Lyžování a horská dobrodružství jsou plná vzrušení, radosti a nezapomenutelných okamžiků. A co by mohlo být lepším společníkem na těchto

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
American Birkebeiner - běžky USA, Hayward 21.-24.2. 21.2.
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 22.-25.2. Rybářství a myslivost 22.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 22.-25.2. Lov a rybářství 22.2.
Výprava děčínských horolezců do USA 1983 - diashow Děčín, knihovna Přednáší Jaroslav Uher 22.2. 18:00
Zapalovač Stěžery 22.-25.2. Kurz pro oddílové vedoucí 22.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 23.-25.2. Cestovní ruch 23.2.
Zimní táboření Stone City Velký Valtinov 23.-25.2. 23.2.
Šumavský Skimaraton Kvilda 24.-25.2. Běžky 24.2.
Vodácký ples Choceň, Panský dům 24.2. 20:00
Jelyman - běžky Staré Město pod Sněžníkem, Paprsek 24.-25.2. Běžky 24.2.

Diskuse

find more info Normanvoido, 22.2.2024 2:09, 8 příspěvků
ZAHRÁDKY 1000 Skiák, 21.2.2024 14:07, 4 příspěvky
Kde je Happy Bus Libu, 20.2.2024 20:27, 35 příspěvků
Správci skal Lukas B., 19.2.2024 15:14, 3 příspěvky
INU Honza, 19.2.2024 14:15, 3 příspěvky
INU Honza, 19.2.2024 14:11, 1 příspěvek
Správci skal Štand, 19.2.2024 11:32, 3 příspěvky
Кому, для кого? Horydoly, 17.2.2024 22:27, 2 příspěvky
Hluboce dojat. Roman, 17.2.2024 7:55, 1 příspěvek
Кому, для кого? Роман, 17.2.2024 7:02, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Dolní Morava foto Horydoly , 21.2.2024 23:49
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 21.2.2024 18:46
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 20.2.2024 15:53
Dolní Morava Horydoly , 20.2.2024 14:15
Barefoot fitness Xero Horydoly Open, 15.2.2024 8:57
Užijte si jarní prázdniny... Horydoly Open, 15.2.2024 8:53
Cestovní ruch v Česku nab... Horydoly Open, 15.2.2024 8:50
Prohlídka Masarykova okruhu Horydoly Open, 15.2.2024 8:44