Blues na cestu poslední jsme zazpívali mnohému vodáckému vybavení. Po dobu jeho životnosti jsme si dělali poznámky, a teď tedy můžeme popsat, co vydrželo. Jistě to pomůže ostatním vodákům v rozhodování v nákupech před Vánoci.
Renomovaná vodácká značka Prijon vyrobila na tehdejší dobu lehký lodní vak. A to byl zřejmě kámen úrazu. Po pěti letech do něj začalo téct. Voda pronikala materiálem ve dno a také okolo švů.
Nebylo to mnoho vody, spíš jenom vlhkost, ale po celodenní vodácké túře byl obsah uvnitř vaku provlhlý. Vak jsme používali především do kajaku na divokou vodu do obtížnosti WW3, občas jsme ho vezli v kanoi a na mořském kajaku na řekách i mořích.
Pětilitrový vak jsme plnili k prasknutí. Sloužil nám ponejvíce jako zavazadlo na suché oblečení. Nijak jsme ho nešetřili, když bylo potřeba ho nacpat do malého prostoru v kajaku, když se válel v písku na břehu, nebo na dně kanoe.
Přesun z kajaku do batohu
Kvůli netěsnosti jsme ho z vodáckého vybavení vyřadili, ale dalších jedenáct let nám sloužil při horské turistice a skitouringu. Balili jsme do něj nejdůležutější věci, které nemají zmoknout - doklady, peníze, mobil, klíče, fotoaparát a další elektroniku. Uvnitř batohu pak vodácký vak sloužil jako dostatečná ochrana citlivého vybavení i proti největšímu lijáku. Teprve poté jsme vak vyhodili, neboť se prodřela látka, ze které byl ušitý.
Vodácký vak Prijon 5 l je ušitý z nepromokavého textilního materiálu, dno je z plastu a přišité k bokům samotného vaku. Uzavírá se rolováním a plastovou přezkou. Dvě plastová očka na úzávěru slouží k zabezpečení přezky a zároveň se jejich pomocí upíná vak do lodi.
Má smysl kupovat levné outdoorové hodinky za pár stovek, když se prodávají komplikované sporttestery za několik desítek tisíc korun? K čemu se hodí nejlevnější digitálky z Decathlonu?... celý článek