
Gumou a olovem na medvědy v Tatrách
Zatímco veřejnoprávní prostor Slovenské republiky začal asi opisovat z autobiografického románu Diany Fossey Gorily v mlze a velký korupční případ pojmenovaný dle tohoto milého lidoopa se začíná úspěšně zamlžovat, ve Vysokých Tatrách se dějou věci.
Gumou a olovem se zatím rozhodli řešit problém výskytu medvědů ve Vysokých Tatrách.
Je vidět, že my Češi stále máme se Slováky mnoho společného. U nás je ochrana přírody také až podezřele často spojena s motorovou pilou nebo kulovnicí.
Střílet se bude ostrými i gumovými projektily.
Hysterické matky a neschopní politici
Zatímco před dvěma lety byly hlášeny čtyři případy pozorování medvěda na území Tatranské Lomnice, letos jich jsou už čtyři desítky.
Matky od dětí propadají hysterii. Politici tahají z rukávů "komplexné a kompletné riešenie." Zabezpečení kontejnerů se neplánuje, je příliš nákladné. Odpovědní orgánové povolují odstřel jednoho medvěda a odchyt dalšího.
Nejde o divoké šelmy, ale lidské odpadky
Některé horské chaty jsou omotány elektrickými ohradníky. Jako například Skalnatá chata. Jinde si z medvědů nic nedělají. Jako například na Rainerově chatě.
"K nám medvěd chodí taky, ale žádné škody nepáchá. My jídlo neprodáváme, takže u nás by nic nenašel," říká správce Rainerovy chaty Peter Petras. "Když zlikvidují jednoho medvěda, na jeho místo přijde jiný. Je potřeba vyřešit nakládání s odpady. Do amerických národních parků se lidi na medvědy jezdí dívat, my je tady budeme střílet!" dodává rozzlobeně.
"Několikrát jsem se s medvědy potkal tváří v tvář, jednou dokonce na dva metry. Nikdy nezaútočili. Oni lidi nežerou. Když necháte v klidu vy jeho, nechá i on vás," dělí se o své zkušenosti jeden z nejznámějších nosičů a chatařů v Tatrách.
Kupte si rolničky. Nebo raději lahváče!
Humbuk kolem medvědů si uvědomíte už při příjezdu do Popradu. Během pokukování po výlohách chvíli přemýšlíte, co se tady od minulé návštěvy změnilo. Není to patrné na první pohled, je to však všudypřítomné. Aha! Všude prodávají po osmi eurech rolničky, o nichž se tvrdí, že dokáží odradit medvěda od vaší konzumace.
Osobně jsem vyzkoušel daleko jednodušší a účinnější recept. Vezměte desetieurovou bankovku. Vstupte do nejbližší samoobsluhy a zakupte dvě slovenská piva v lahvi. Po jejich konzumaci umístěte zbylých osm eur (to je přesně tolik, kolik jste ušetřili za rolničku) do volné kapsy u vesty. Pro zvýšení efektu přiložte zbylé dva uzávěry z lahváčů. Kudy chodíte, tudy chrastíte. A medvědi se vám zdaleka vyhnou.
Opravdu to funguje! Za celý týden jsem neviděl ani jednoho, a to jsem se schválně poflakoval i v nechvalně proslulém podrostu kolem Lomnice.
Medvědi na HORYDOLY
Čo robiť pri stretnutí s medveďom
Diskuse
Diskuze k článku
medvědi v Tatrach
MY BYLI V TATRACH V LISTOPADU 2015 A NAŠI ZNAMI POTKALI VEČER MEBVĚDICI Z MEDVIDĚTEM VE SMOKOVCI 100 METRU OD APARTMANU, ŠLI DO POPENICE, A ULIZEČKA MI ŘEKLA VY TU JSTE NA DOVOLENE, ALE MY TU S NIMI MUSIME ŽIT A ŽE SE BOJI I V PODVEČER JIT Z PRACE DOMU PŘES CELY SMOKOVEC. NENI TO TAM LEGRACE,Z NAŠICH UŽ NIKDO VEČER PO CELOU DOBU POBYTU NEVYSTRČIL NOS S POZDRAVEM ŠARKA
re:
Hm, hm, to jsou opravdu špatná, hm, zlá a nepěkná slovíčka! První pivní extraliga hovoří jasně: Na prvních třech místech jsou dvě SLOVENSKÁ piva, jedno české. Slovenský Sitňan první, Zlatý bažant třetí. Zdá se, že když čeští pijáci nevědí, co přesně pijí (degustace je anonymní), chutnají jim slovenská piva více.
Krom toho, jsem-li někde mimo Čechy, piju místní zdroje. Nepatřím k těm, co si potřebují zaletět na druhý konec světa, aby si vychutnali český mok.
S upřímným: Shame on you!
RK :)))
- Autor René Kujan
- Datum a čas 14.6.2012 13:47
re:
Od kdy se slovenská piva konzumují.... ?
vše v dobrém, nemyslím to vážně, ale nemohl jsem si pomoct.. :-)
- Autor dalimil
- Datum a čas 13.6.2012 08:44
Zvířata za to nemůžou
Souhlas s Reném. Zvířata opravdu za nic nemůžou, protože se chovají, jak to mají zakódované od přírody. To my lidé jsme zlo v Tatrách.
- Autor Jana Bokšová
- Datum a čas 12.6.2012 15:04

Program nostalgických vlaků v Lužné u Rakovníka
Hudba, tanec a kreativita: V Grébovce se bude konat Spring Music and Arts Festival 2025
Může se hodit
Nejčtenější články

Podyjí AKTUÁLNĚ 2025

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2025

Polsko AKTUÁLNĚ 2025

Macka vede Klub českých turistů
TEST Trekingové kotníkové boty Columbia Escape
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Tramping v okolí Prahy - přednáška | Praha, Městská knihovna | Přednáší Marek Toman | 13.5. | 16:00 |
Czech Travel Press - valná hromada | Praha, CzechTourism | 13.5. | 14:00 | |
Burian 120 - výstava | Dvůr Králové nad Labem, ZOO | 11.2.-15.5. Maloval Zdeněk Burian | 15.5. | |
Svět knihy - veletrh | Praha, Holešovice | 15.-18.5. | 15.5. | |
Hobby - veletrh | České Budějovice, výstaviště | 15.-18.5. | 15.5. | |
Pískoviště | Písek | 16.-18.5. Městská slavnost | 16.5. | |
Pochod Praha - Prčice | Prčice | 17.5. | ||
Třeboňská šlapka | Třeboň | Zahájení cyklistické sezony | 17.5. | |
Open House | Praha | 17.-18.5. | 17.5. | |
Rakovnická 60 | Rakovník | Běh, chůze, horské kolo | 17.5. |
Diskuse
vlaky JHMD? | strašný news, 13.5.2025 17:25, 1 příspěvek |
Všeználek | Honza, 10.5.2025 15:46, 3 příspěvky |
Všeználek | Loukota, 10.5.2025 11:26, 3 příspěvky |
Inu | Honza, 9.5.2025 12:29, 3 příspěvky |
No a kto že sa | Honza, 9.5.2025 12:21, 23 příspěvků |
Kořeny zla | Horydoly - Andrea Černá, 8.5.2025 20:03, 23 příspěvků |
Kořeny zla | Honza, 8.5.2025 19:12, 23 příspěvků |
repre do OH | Horydoly, 7.5.2025 17:15, 2 příspěvky |
Kořeny zla | Pivoň, 7.5.2025 13:28, 23 příspěvků |
No a kto že sa | Horydoly, 7.5.2025 13:15, 23 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Paddle Worldwide | Horydoly , 7.5.2025 19:44 |
Vodácké závody 2025 | Horydoly , 7.5.2025 19:39 |
Lodě na Labi | Horydoly , 7.5.2025 19:29 |
60 let Czech Travel Press... | Horydoly , 4.5.2025 19:06 |
Proběhněte Prahou s Janke... | Horydoly , 2.5.2025 14:29 |
Jižní Čechy startují cykl... | Horydoly , 2.5.2025 10:03 |
Payments To Uzbekistan | Horydoly , 30.4.2025 1:30 |
Trhy na Mariánském náměst... | Horydoly , 19.4.2025 2:52 |