Oheň v Hřensku: příroda bere vše

Oheň v Hřensku: příroda bere vše
Hasiči bojují s ohněm v Hřensku.
Autor snímku REPRO Horydoly
SDÍLEJ:

VIDEO Nasázeli jsme do Českého Švýcarska smrky, abychom vydělali rychlé peníze za dřevo. Slabé stromy sežral kůrovec. Kmeny spadly na zem. Zetlely. Vyschly. Uschla i tráva a mech pod nimi. Nakonec všechno shořelo.

Takový přírodní proces se opakuje neustále po každé imisní, kůrovcové nebo větrné kalamitě kdekoliv na světě. Z popela vyroste zdravý les.

Příroda se neohlíží na lidi, ale výhradně na své potřeby. Pokud si někdo myslel, že České Švýcarsko neshoří, byl hlupák. Stačilo se podívat k sousedům na Slovensko do Vysokých Tater, kde po každé velké větrné smršti přijde obrovský požár.

Požár Hřensko.

Podívejte se na velkolepou sílu, kterou nám právě předvádí Matka Země:

 

Horydoly.czČTĚTE K TÉMATU: Národní park jsem zapálil, ale byla to nešťastná náhoda


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

hasení

Be-200 je v tomto případě nepoužitelný, protože nemá kde nabírat vodu. 

Za ideálních podmínek nabere vodu na 2300m. Při tomto čerpání vody platí, že kolik je třeba délky na nabrání vody, tolik je potřeba plochy na přílet a odlet. To znamená, že potřebuje minimálně vodní hladinu o délce 5000m. A taková plocha v ČR není. 

Navíc, Evropskou certifikaci má pouze 6 strojů z nichž 3 havarovaly a už nelétají. Továrna Berjev je navíc v krachu a otázkou zůstává, zda momentálně vůbec létají. 

Při velkém požáru Sibiře v roce 2019, žádný tento letoun nehasil, protože neměl kde nabírat vodu. Hašení obstarávala flotila upravených IL-76. 

Amíci žádné letadlo, jako je Be-200, nemají a nikdy neměli. 

  • Autor Petr
  • Datum a čas 30.7.2022 17:28
Reaguj
hasení

Tyhle zásahy jsou jednak opožděné a jinak jako plivnutí do moře. Všude se používaj velkokapacitní letouny viz Berijev Be 200  Filmů i záběrů je na netu dost. Amíci maj možná něco podobného. Ale ti na čecháčky v podobných případech  kašlou.

  • Autor Honza
  • Datum a čas 30.7.2022 15:39
Reaguj
Zbytečný požár, který vůbec být nemusel.

Dřysty!!! Chytla hrabanka kousek od parkoviště. Normální "uklizený" hospodářský les. 

  • Autor Místní občan
  • Datum a čas 28.7.2022 09:48
Reaguj
Zbytečný požár, který vůbec být nemusel.

Mrkva - Proč by to měl být nesmysl ??? Dělá se to tak všude. Kmeny se pokácí, oloupe se kůra (pokud jde i živý strom) a kmen se nařeže na menší kusy, aby kláda ležela na zemi a měla možnost shnít. Pokud je kláda ve vzduchu, tak nehnije a stává se z ní palivové dřevo. Tento postup je k vidění všude na horách, napříč celou Evropou. 

Minulý týden jsem to viděl třeba v okolí Pradědu a cestou na Švýcárnu. 

To co zvolili za systém v tomto případě je hovadina, která nemá obdoby. A právě ti odborníci z druhého tábora, na to roky upozorňovali, nicméně vedení parku se jim vysmívalo a nebezpečí bagatelizovalo. 

Dnes o tom píšou - Potřebujeme pomoc, žádali hasiči v Českém Švýcarsku. Marně – (neovlivni.cz)

  • Autor Petr
  • Datum a čas 28.7.2022 09:27
Reaguj
Zbytečný požár, který vůbec být nemusel.

Jasne, odbornici se  prou, jake je nejlepsi reseni, a pak projde nejaky jouda a ten by chtel drivi porezat a nechat na miste? Takovou blbost snad nejde ani vymyslet.

  • Autor Mrkva
  • Datum a čas 28.7.2022 08:57
Reaguj
Ale jak dlouho to bude trvat?

Nejde o les, jde o lidi

  • Autor Mrkva
  • Datum a čas 28.7.2022 08:54
Reaguj
Zbytečný požár, který vůbec být nemusel.

To je tak, když si zelení hrají na nejchytřejší tvory na planetě. 

Nápad, nechat ve skalnatém terénu stát miliony suchých stromů a další miliony nechat ležet na suchém kamenitém terénu, je na Nobelovu cenu za hloupost. Pro masivní požár, nikdo nemohl udělat víc. 

Je to nesmysl. Na takovém terénu ty stromy budou ležet desítky let, protože neleží na vlhké zemi, ale na skále a z většiny své délky ve vzduchu. Nemají jak shnít. 

Když už to tam chtěli ekologové nechat pro přírodu, tak se to mělo nařezat na malé kusy a soustředit do hromad. Hlavně to mělo ležet na zemi, nikoli v luftu na skále. Pak by to shnilo a mělo to nějaký efekt. 

To co správa parku předvedla v tomto případě, byla dokonalán příprava největšího ohniště v ČR v historii. Byla to jen otázka času, kdy to chytne.  

  • Autor Petr
  • Datum a čas 27.7.2022 07:22
Reaguj
Ale jak dlouho to bude trvat?

Na Šumavě to trvalo jen pár let a tady to bud kvůli horším klimatickým podmínkám (sucho a horko) trvat o něco déle.

  • Autor Piký
  • Datum a čas 26.7.2022 19:58
Reaguj
Ale jak dlouho to bude trvat?

nový les

Reaguj
Celkem 9 příspěvků v diskuzi


Železniční slevy VIII: Labe-Elbe

Železniční slevy VIII: Labe-Elbe

AKTUALIZACE Výhodná jízdenka na železnici v Českosaském Švýcarsku a dalekém okolí se jmenuje Labe-Elbe a platí od německých měst Riesa a Hoyerswerda, přes Drážďany, Děčín, Ústí nad Labem do Vejprst, Kadaně, Loun a nejdále do... celý článek

Velikonoce v jižních Čechách

Den otevřených dveří Povodí Odry se koná 21. března

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Slovensko AKTUÁLNĚ 2026

Slovensko AKTUÁLNĚ 2026

Zajímá vás, kde se dá projet na lyžích, kde se leze po skalách, jaké podmínky vládnou na hřebenech, jak jsou nateklé ledopády, nebo jaká chata je otevřená? Přinášíme aktuální zprávy
Vysočina AKTUÁLNĚ 2026

Vysočina AKTUÁLNĚ 2026

MIKULEČSKÝ POTOK Přinášíme outdoorové novinky z Českomoravské vrchoviny.
Krkonoše AKTUÁLNĚ 2026

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2026

Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Sardinie: jaro a podzim na výlety, léto na koupání

Sardinie: jaro a podzim na výlety, léto na koupání

Sardinie / Sardegna je velký italský ostrov ve Středozemním moři. Od Itálie ho odděluje Tyrhénské moře a francouzská Korsika je jen 12 kilometrů daleko za Bonifáckým průlivem.
Eventové stany. Jaké jsou dostupné typy?

Eventové stany. Jaké jsou dostupné typy?

RADY DO OBCHODU Výběr správného eventového stanu má zásadní vliv na komfort účastníků, estetiku celé akce i efektivitu práce organizačního týmu. Na trhu je k dispozici mnoho konstrukcí, které se liší nejen vzhledem,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Norsko - diashow Přerov, Hvězda Přednáší Martin Loew 23.3. 18:00
50 let na vrcholu - diashow Praha, Bio Oko Přednáší Jan Tráva Trávníček 23.3. 18:00
Velikonoce v hornickém domku Příbram, muzeum 23.3.-5.4. 23.3.
Norsko - diashow Olomouc, Metropol Přednáší Martin Loew 24.3. 18:00
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 25.-28.3. 25.3.
Reisemarkt - veletrh Německo, Mannheim 25.-29.3. 25.3.
Hory a mesto - festival Bratislava, Cinema City Eurovea 25.-29.3. 25.3.
Norsko - diashow Pelhřimov, Vesmír Přednáší Martin Loew 25.3. 18:00
Magické praktiky k ochraně domu a hospodářství - přednáška Jilemnice, Krkonošské muzeum Přednáší Michaela Havelková a Václav Holas 25.3. 17:00
Skandinávie, Česko - přednáška Praha, Národní muzeum Přednáší Helena Fibingerová, Miroslav Táborský, Martina Kociánová 25.3. 19:00

Diskuse

Inu Honza, 23.3.2026 10:15, 1 příspěvek
Skitour- Unglück im Walli... dedek Bretislav, 21.3.2026 11:18, 1 příspěvek
Nez zacaly kolobezky, byl... Bretislav, 20.3.2026 23:53, 2 příspěvky
Mushings kolobezkou na di... Bretislav, 20.3.2026 22:38, 4 příspěvky
Pístalka do hor se nemá z... Horydoly, 20.3.2026 21:13, 2 příspěvky
Pístalka do hor se nemá z... dedek Bretislav, 20.3.2026 19:42, 2 příspěvky
Mushings kolobezkou na di... Bretislav, 19.3.2026 20:01, 4 příspěvky
Inu máš to špatně PK, 19.3.2026 11:20, 2 příspěvky
Pohrobci Klausovi Honza, 19.3.2026 9:45, 2 příspěvky
Inu Honza, 19.3.2026 9:39, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Herní klub uxeuen@mailto.plus, 23.3.2026 21:01
Herní klub uxeuen@mailto.plus, 23.3.2026 21:01
Re: Lyžování v Itálii Kuba Turek, 22.3.2026 22:32
Prosba o radu Horydoly Open, 22.3.2026 21:14
Leoš Šimánek zemřel Horydoly , 11.3.2026 0:40
Pražský veletržní areál v... Horydoly , 28.2.2026 17:46
Znovínský košt v Louckém ... Horydoly , 28.2.2026 17:44
Re: Textilky Slezan ve Fr... Horydoly , 17.2.2026 11:37