Praha AKTUÁLNĚ 2013

Praha AKTUÁLNĚ 2013
Karlovy lázně, dříve Staroměstské mlýny si můžeme prohlédnout ze Staroměstské mostecké věže.
Autor snímku Mates
SDÍLEJ:

Malé, ale důležité zprávičky z velkého města.

15. prosince

Vstupte do krytu pod hotelem Jalta

Muzeum studené války vzniklo pod hotelem Jalta na Václavském náměstí. Bývalý protiatomový kryt a podzemní vojenská nemocnice měly sloužit k ochraně komunistických potentátů během případného útoku na Československo a zároveň byly určeny k odposlouchávání hostů ze svobodného Západu. Muzeum je otevřené každý sudý týden v úterý a ve čtvrtek a každý lichý týden v pondělí a ve středu vždy od 17 do 20 hodin. Vstupné je 75 Kč.

24. listopadu

Pump track Praha 4

V Praze - Libuši byla oficiálně otevřena nová veřejná trať pro horská kola Pump Track Praha 4.


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

25. října

World Tourism Cities Federation

Hlavní město Praha vstupuje do World Tourism Cities Federation. Organizace sdružuje 67 velkých měst orientovaných na turistiku. Sídlí v čínském Pekingu. Zároveň vstoupí do World Federation of Tourist Guide Association, organizase spojujících národní spolky městských průvodců. 

24. října

Pražské lanovky v zimě

Ani v zimě se nezastaví dvě lanovky v Praze. V Zoologické zahradě bude jezdí sedačková dráha od října do prosince od 9:30 do 16:00 hodin. Kolejová lanovka na Petřín bude v provozu od 26. října v době od 9:00 do 23:20 hodin.

26. září

Infocentrum v Holešovicích je zrušené

Informační centrum Dopravních podniků na nádraží v Praze - Holešovicích bylo bez náhrady zrušeno. Během října bude naopak předáno do provozu nové infocentrum na Hlavním nádraží. Bez přerušení funguje infocentrum na Andělu.

14. září

Pražské parníky se stanou památkami

Historické parníky Vyšehrad a Vltava se v pondělí stanou kulturními památkami. Provozuje je Pražská paroplavební společnost. Oba stále plují po Vltavě z Prahy do Mělníka a na Slapy. Vyšehrad je v provozu od roku 1938 a Vltava od roku 1940.
O plavbě čtěte více: Parníkem z Prahy na Slapy

Parník pluje mezi Bílou skálou a Mařenkou.

29. srpna

Střelecký ostrov

Rekonstrukce Střeleckého ostrova skončí 26. září a veřejnost znovu bude moci využívat tuto zelenou oázu uprostřed Vltavy. Pražský Magistrát vyhlásil přísná pravidla na ostrově: psi pouze na vodítku, zákaz alkoholu, zákaz táboření, zákaz jízdy na kole, skateboardu a kolečkových bruslích.

Praha, Vltava, Staroměstský jez a Karlovy lázně.

20. srpna

Nový hotel The Emblem

Pětihvězdičkový hotel The Emblem v Platnéřské 19 u Staroměstského náměstí v Praze otevřou v říjnu Olga Valtrová a Ivan Propper, kterým patří společnost UHI Bohemia. Pět hvězdiček má v hlavním městě dosud 42 hotelů. Většina hoteliérů si při tom stěžuje na nedostatek klientů a hotelnická branže je v krizi kvůli velkému množství kapacit a tím pádem nižším cenám. Noc v The Emblem vyjde na čtyři až jedenáct tisíc korun. Hotel zvenku designovala architektka Eva Jiřičná a uvnitř designérka Alison Mc Neil.

15. července

Karlův most

Malostranská mostecká věž na Karlově mostě je znovu přístupná pro návštěvníky. Proběhly rekonstrukce vstupních prostor a byly ošetřeny trámy proti houbám a hmyzu. Vstupné je 75 Kč (dospělý), 55 Kč (děti) a 210 Kč (rodina). Vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 26 metrů.

Čtěte více o okolních zajímavostech:
Staroměstská věž na Karlově mostě
Parníkem po Vltavě v Praze
Karlův most je postavený z vajec
Kde čůrají velikáni české historie
Kampa, jediný umělý ostrov v Praze

Karlův most.

14. července

Z Černého Mostu do Satalic už na kole neprojedete

Důležitá propojka mezi Černým Mostem a Satalicemi je neprůchodá a neprůjezdná pro kola. Cesta lesem zpoza Electroworldu nízkým tunelem pro pěší pod železnicí, přes další železniční trať a dál skrze bývalý ovocný sad na cyklostezku pod dálniční Vysočanskou spojku letos zarostla křovím tak, že se už nedá projít. Cesta je tedy pro turisty definitivně ztracená, ačkoliv ještě loni byla normálně průjezdná pro horská kola.

24. června

Pražské fotografické panorama

Nejpodrobnější panorama Prahy nafotografoval  Jeffrey Martin z Petřínské rozhledny. Podívejte se na kruhový rozhled. Je složený z 2600 dokonalých fotografií.

18. června

Kulturní kuponová knížka

Třináct pražských kulturních institucí poskytuje slevy na vstupném prostřednictvím webu Kulturissimo. Funguje tak, že knížka stojí 499 Kč a umožňuje koupit dvě vstupenky za cenu jedné. Slevové kupony do Kulturní kuponové knížky poskytli Divadlo v Dlouhé, Galerie hlavního města Prahy, MeetFactory, Divadla Rokoko a ABC, Museum Kampa, Orchestr BERG, Divadlo Ponec Studio Béla, Švandovo divadlo a Uměleckoprůmyslové museum v Praze.

16. června

Staré tramvaje v Praze

Nostalgická linka historických tramvají jezdí o víkendech od 12 do 17:30 hodin. Trasa vede z vozovny Střešovice, přes Pražský hrad, Malostranskou, Újezd, Národní divadlo, Václavské náměstí, Náměstí Republiky, Strossmayerovo náměstí na Výstaviště Holešovice. Jízdné stojí 35 korun pro dospělé a 20 korun pro děti.

29. května

Pražské triatlony

Série pražských triatlonů pokračuje 30. června v Praze 15, 21. července v Dolních Počernicích a 3. srpna v Jiříkově.

Série pražských triatlonů 2013.

4. dubna

Dostihová sezona začne později

Start dostihové sezony byl odložen. O nadacházejícím víkendu se nepojede sobotní závodní míting ve Slušovicích ani nedělní v Praze-Chuchli. Příčinou je sníh na dráze a chladné počasí.

26. března
Olejomalby v Dototheu
Dvě krajiny Bedřicha Havránka a Jana Kautského vystavuje do zítřka 27. března pražská pobočka vídeňské aukční síně Dorotheum na Ovocném trhu 2. Potom budou vydraženy.

18. března
Největší army obchod
Iternetový obchod Armed provozuje největší kamenný army obchod v Praze na adrese Sokolovská 96. Nabízí tři tisíce položek zboží z oblasti armádního vybavení a outdoorových potřeb. Prodejna slouží také výdejní místo pro osobní odběr.

Praha, Dalejské údolí. Airsoftová bitva probíhá u bývalé vápenky.

17. března
Žižkovské nádraží je kulturní památkou
Nepoužívané Žižkovské nádraží bylo vyhlášeno kulturní památkou. Developeři ho tedy nemohou zbourat. Žižkovské nákladové nádraží je zachovalá industriální stavba s historií od roku 1931. Před 2. světovou válkou šlo o jedno z nejmodernějších překladových nádraží v Evropě s chladírnami a sklady.  Jeho význam klesl až koncem 60. let minulého století, kdy byl vybudovaný velký terminál pro potravinářské zboží ve Strašnicích.  Železniční provoz byl zastaven roku 2002.

Praha, železniční trať pod Vítkovem.

15. března
Vstup za korunu do ZOO
Každé březnové pondělí mají vstup do pražské Zoologické zahrady za korunu všechny těhotné matky.

10. března
Americká reklama na Prahu
Randy Blythe z metalové kapely Lamb of God´s byl souzen za zabití na svém pražském koncertě. Nejprve seděl ve vazbě, poté odjel do USA na kauci a k českému soudu se dobrovolně vrátil. Nakonec byl osvobozen. Velmi hezky mluví o svých zážitcích v Česku, fascinaci Prahou a Kutnou Horou a nevynechá také přátelské chování Čechů k němu. To je reklama jako víno a k tomu zadarmo v prestižním časopise Rolling Stone! 

20. února
Ceny stagnují, obsazenost hotelů stoupá
Ceny hotelů v Praze zůstaly v roce 2012 na stejné úrovni jako o rok před tím. Mírně se zvýšila obsazenost z 67 % na 69 %. 

16. února
Projížďka historickým metrem
Projížďka historickou soupravou metra a prohlídka depa Kačerov se koná každou třetí sobotu v měsíci v 10 a 14 hodin. Jízdné stojí 150 korun a děti do 10 let jedou zdarma. Nejbližší jízda jede dnes 16. února, příští 16. března a 20. dubna.

9. února
Masopusty v Praze
Masopustní víkend zachvátil Prahu. Dnes začíná Žižkovský masopust v paláci Akropolis (14:00). Další probíhají na mnoha jiných místech: Kbely (Centrální náěmstí 10:00), Letňany (Stará náves 10:30), Karlín (Dům dětí a mládeže 13:00), Malá Strana (Loretánské náměstí 13:00), Střížkov (Václavka 13:00), Suchdol (Suchdolské náměstí 15:00) a Zadní Třebaň (náves 10:00). V neděli se konají masopusty v Troji (ZOO 13:00) a ve Vršovicích (Kubánské náměstí 15:00).

5. února
Dětské lezecké tábory v Ruzyně
Lezecká stěna Ruzyně zveřejnila termíny letošních táborů pro děti od jara do léta. Konají se v době obou pražských jarních prízdnin, kladenských jarních prázdnin, dva v červenci a jeden v srpnu. 

26. ledna
Sáňkování na Hanspaulce
Bezpečný sáňskařský svah byl vybudovaný u křižovatky ulic Šárecká a Na Hanspaulce. Sáňkuje se od sokolovny úvozem Kotlářka.

19. ledna
Hotel Praha skončil
Komunistická betonová obluda na Hanspaulce byla uzavřena. Hotel Praha byl otevřen v roce 1981 jako vládní podnik pro zahraniční delegace, po sametové revoluci byl zprivatizován, sloužil pro ubytování velkých bohatých skupin včetně českých fotbalistů, ale stále prodělával. Teď byl přeprodán a nový majitel ho ihned zavřel. Většina zaměstnanců dostala okamžitě výpověď. Je to největší hotel v historii, který v Praze ukončil provoz. Současným majitelkem je zřejmě někdo z okolí Petra Kellnera nebo dokonce on sám.

14. ledna
Třešňovka nad Botičem
Trojmezí, neboli přírodní park Hostivař-Záběhlice, jsou teď neprůjezdné pro cyklisty. Na lesní a polní cesty napadlo mnoho nového sněhu. To se týká také oblíbené třešňovky výše ve svahu nad Botičem.

Třešňovka nad Botičem v Praze.

9. ledna
Zoologická zahrada skoro zadarmo
Každé únorové pondělí budou mít vstup do ZOO Praha za korunu tatínkové s kočárky či dětmi v krosnách, šátcích, apod. 

Horydoly.cz Praha na HORYDOLY: 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2006-2007

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

zdrastvujte, hotim p
zdrastvujte, hotim poehahat s sobkoaj na poezde iz Pragi v Moskvu, s bumagami problem net, a kakie pravila peevoza u RZD?? sobaka srednaja 25 kilo, poetomu perenoska, kontejner i prochee ne podhodit. tolo s soboj v kupe. zaranee spasibo.a vot kstati komu tonado byl ruskij veterinar v prage na nuslichpodpramenem.cz
  • Autor Luan
  • Datum a čas 29.9.2013 19:45
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Ikona amerického outdooru: The North Face

Ikona amerického outdooru: The North Face

Pokud milujete outdoor a pobyt v přírodě, jistě znáte největší značky oblečení a obuvi v tomto segmentu. Jedním z nejvýznamnějších a určitě nejzkušenějších je americký výrobce The North Face. Ikonická společnost, která již desítky let vytváří... celý článek

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2022

Alpy.cz změnily sekci Alpenvereinu: Innsbruck mění za Austria

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Letošní nálezy mrtvol, letadel a zbraní na švýcarských ledovcích

Letošní nálezy mrtvol, letadel a zbraní na švýcarských ledovcích

Švýcarské ledovce v tomto horkém létě hodně utrpěly, jejich plocha se o dost zmenšila. Odtály horní vrstvy sněhu a ledu. Odkryla se místa, která lidské oko nikdy nevidělo.
Lékárnička na prázdniny

Lékárnička na prázdniny

Teplo a spousta informací o nebezpečí cestovních průjmů, zrádných infekcích a prospěšném očkování - to je neklamné znamení, že je doba dovolených. Myslíte při balení na lékárničku?
Plzeň a Plzeňsko AKTUÁLNĚ 2022

Plzeň a Plzeňsko AKTUÁLNĚ 2022

LOMANY Novinky ze západočeské metropole a okolí.
Praha AKTUÁLNĚ 2022

Praha AKTUÁLNĚ 2022

LIBEŇ Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Lanovky v Krkonoších jezdí také v září

Lanovky v Krkonoších jezdí také v září

Provoz sedačkových a kabinkových lanovek v Krkonoších je po prázdninách omezený, ale jsou stále v provozu. Přinášíme přehled jejich provozní doby.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Balonové hemžení Bělá pod Bezdězem 29.9.-2.10. 29.9.
FIT - veletrh Argentina, Buenos Aires 1.-4.10. 1.10.
Siam - diashow Valašské Meziříčí , M-klub Přednáší David Hainall 3.10. 19:00
Intermot - veletrh Španělsko, Madrid 4.-9.10. Cyklo a moto 4.10.
Siam - diashow Heřmanův Městec, kino Přednáší David Hainall 6.10. 16:00
Signal Praha 6.-9.10. Festival světla 6.10.
POVL - horolezecký festival
Kacanovy 7.-9.10. 7.10.
Festival vína Český Krumlov 7.10.-25.11. 7.10.
Velká zámecká - výstava o koních Pardubice, zámek 8.10. 13:00
Velká pardubická Pardubice Steeplechase 9.10.

Diskuse

Barefooty Šlojíř, 30.9.2022 12:56, 4 příspěvky
INU Horydoly, 30.9.2022 12:54, 2 příspěvky
INU Honza, 30.9.2022 12:14, 2 příspěvky
tatry Horydoly, 29.9.2022 9:29, 2 příspěvky
tatry Pišišvor, 28.9.2022 21:08, 2 příspěvky
Casino Bonusy Roman, 25.9.2022 1:38, 1 příspěvek
INU Honza, 24.9.2022 11:54, 1 příspěvek
Vlastní bydlení je k neza... Svatava, 22.9.2022 10:38, 4 příspěvky
Žrádlo na cesty Legimnes, 21.9.2022 17:47, 4 příspěvky
Žrádlo na cesty Lumens, 21.9.2022 16:55, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Bobr Cup Horydoly , 2.10.2022 0:49
Běžecké závody 2022 Horydoly , 29.9.2022 12:48
KLM Premium Comfort Horydoly Open, 23.9.2022 13:41
Portugalský LUGGit vstupu... Horydoly Open, 23.9.2022 13:35
Re: Vysoké Tatry Horydoly , 12.9.2022 11:15
Re: Subscribing to Your S... Kuba Turek, 26.8.2022 0:16
Horydoly.cz Horydoly , 26.8.2022 0:13
Re: Výběr elektrokola linki@krolkaro.pl, 24.8.2022 12:07