Praha AKTUÁLNĚ 2013

Praha AKTUÁLNĚ 2013
Karlovy lázně, dříve Staroměstské mlýny si můžeme prohlédnout ze Staroměstské mostecké věže.
Autor snímku Mates
SDÍLEJ:

Malé, ale důležité zprávičky z velkého města.

15. prosince

Vstupte do krytu pod hotelem Jalta

Muzeum studené války vzniklo pod hotelem Jalta na Václavském náměstí. Bývalý protiatomový kryt a podzemní vojenská nemocnice měly sloužit k ochraně komunistických potentátů během případného útoku na Československo a zároveň byly určeny k odposlouchávání hostů ze svobodného Západu. Muzeum je otevřené každý sudý týden v úterý a ve čtvrtek a každý lichý týden v pondělí a ve středu vždy od 17 do 20 hodin. Vstupné je 75 Kč.

24. listopadu

Pump track Praha 4

V Praze - Libuši byla oficiálně otevřena nová veřejná trať pro horská kola Pump Track Praha 4.


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

25. října

World Tourism Cities Federation

Hlavní město Praha vstupuje do World Tourism Cities Federation. Organizace sdružuje 67 velkých měst orientovaných na turistiku. Sídlí v čínském Pekingu. Zároveň vstoupí do World Federation of Tourist Guide Association, organizase spojujících národní spolky městských průvodců. 

24. října

Pražské lanovky v zimě

Ani v zimě se nezastaví dvě lanovky v Praze. V Zoologické zahradě bude jezdí sedačková dráha od října do prosince od 9:30 do 16:00 hodin. Kolejová lanovka na Petřín bude v provozu od 26. října v době od 9:00 do 23:20 hodin.

26. září

Infocentrum v Holešovicích je zrušené

Informační centrum Dopravních podniků na nádraží v Praze - Holešovicích bylo bez náhrady zrušeno. Během října bude naopak předáno do provozu nové infocentrum na Hlavním nádraží. Bez přerušení funguje infocentrum na Andělu.

14. září

Pražské parníky se stanou památkami

Historické parníky Vyšehrad a Vltava se v pondělí stanou kulturními památkami. Provozuje je Pražská paroplavební společnost. Oba stále plují po Vltavě z Prahy do Mělníka a na Slapy. Vyšehrad je v provozu od roku 1938 a Vltava od roku 1940.
O plavbě čtěte více: Parníkem z Prahy na Slapy

Parník pluje mezi Bílou skálou a Mařenkou.

29. srpna

Střelecký ostrov

Rekonstrukce Střeleckého ostrova skončí 26. září a veřejnost znovu bude moci využívat tuto zelenou oázu uprostřed Vltavy. Pražský Magistrát vyhlásil přísná pravidla na ostrově: psi pouze na vodítku, zákaz alkoholu, zákaz táboření, zákaz jízdy na kole, skateboardu a kolečkových bruslích.

Praha, Vltava, Staroměstský jez a Karlovy lázně.

20. srpna

Nový hotel The Emblem

Pětihvězdičkový hotel The Emblem v Platnéřské 19 u Staroměstského náměstí v Praze otevřou v říjnu Olga Valtrová a Ivan Propper, kterým patří společnost UHI Bohemia. Pět hvězdiček má v hlavním městě dosud 42 hotelů. Většina hoteliérů si při tom stěžuje na nedostatek klientů a hotelnická branže je v krizi kvůli velkému množství kapacit a tím pádem nižším cenám. Noc v The Emblem vyjde na čtyři až jedenáct tisíc korun. Hotel zvenku designovala architektka Eva Jiřičná a uvnitř designérka Alison Mc Neil.

15. července

Karlův most

Malostranská mostecká věž na Karlově mostě je znovu přístupná pro návštěvníky. Proběhly rekonstrukce vstupních prostor a byly ošetřeny trámy proti houbám a hmyzu. Vstupné je 75 Kč (dospělý), 55 Kč (děti) a 210 Kč (rodina). Vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 26 metrů.

Čtěte více o okolních zajímavostech:
Staroměstská věž na Karlově mostě
Parníkem po Vltavě v Praze
Karlův most je postavený z vajec
Kde čůrají velikáni české historie
Kampa, jediný umělý ostrov v Praze

Karlův most.

14. července

Z Černého Mostu do Satalic už na kole neprojedete

Důležitá propojka mezi Černým Mostem a Satalicemi je neprůchodá a neprůjezdná pro kola. Cesta lesem zpoza Electroworldu nízkým tunelem pro pěší pod železnicí, přes další železniční trať a dál skrze bývalý ovocný sad na cyklostezku pod dálniční Vysočanskou spojku letos zarostla křovím tak, že se už nedá projít. Cesta je tedy pro turisty definitivně ztracená, ačkoliv ještě loni byla normálně průjezdná pro horská kola.

24. června

Pražské fotografické panorama

Nejpodrobnější panorama Prahy nafotografoval  Jeffrey Martin z Petřínské rozhledny. Podívejte se na kruhový rozhled. Je složený z 2600 dokonalých fotografií.

18. června

Kulturní kuponová knížka

Třináct pražských kulturních institucí poskytuje slevy na vstupném prostřednictvím webu Kulturissimo. Funguje tak, že knížka stojí 499 Kč a umožňuje koupit dvě vstupenky za cenu jedné. Slevové kupony do Kulturní kuponové knížky poskytli Divadlo v Dlouhé, Galerie hlavního města Prahy, MeetFactory, Divadla Rokoko a ABC, Museum Kampa, Orchestr BERG, Divadlo Ponec Studio Béla, Švandovo divadlo a Uměleckoprůmyslové museum v Praze.

16. června

Staré tramvaje v Praze

Nostalgická linka historických tramvají jezdí o víkendech od 12 do 17:30 hodin. Trasa vede z vozovny Střešovice, přes Pražský hrad, Malostranskou, Újezd, Národní divadlo, Václavské náměstí, Náměstí Republiky, Strossmayerovo náměstí na Výstaviště Holešovice. Jízdné stojí 35 korun pro dospělé a 20 korun pro děti.

29. května

Pražské triatlony

Série pražských triatlonů pokračuje 30. června v Praze 15, 21. července v Dolních Počernicích a 3. srpna v Jiříkově.

Série pražských triatlonů 2013.

4. dubna

Dostihová sezona začne později

Start dostihové sezony byl odložen. O nadacházejícím víkendu se nepojede sobotní závodní míting ve Slušovicích ani nedělní v Praze-Chuchli. Příčinou je sníh na dráze a chladné počasí.

26. března
Olejomalby v Dototheu
Dvě krajiny Bedřicha Havránka a Jana Kautského vystavuje do zítřka 27. března pražská pobočka vídeňské aukční síně Dorotheum na Ovocném trhu 2. Potom budou vydraženy.

18. března
Největší army obchod
Iternetový obchod Armed provozuje největší kamenný army obchod v Praze na adrese Sokolovská 96. Nabízí tři tisíce položek zboží z oblasti armádního vybavení a outdoorových potřeb. Prodejna slouží také výdejní místo pro osobní odběr.

Praha, Dalejské údolí. Airsoftová bitva probíhá u bývalé vápenky.

17. března
Žižkovské nádraží je kulturní památkou
Nepoužívané Žižkovské nádraží bylo vyhlášeno kulturní památkou. Developeři ho tedy nemohou zbourat. Žižkovské nákladové nádraží je zachovalá industriální stavba s historií od roku 1931. Před 2. světovou válkou šlo o jedno z nejmodernějších překladových nádraží v Evropě s chladírnami a sklady.  Jeho význam klesl až koncem 60. let minulého století, kdy byl vybudovaný velký terminál pro potravinářské zboží ve Strašnicích.  Železniční provoz byl zastaven roku 2002.

Praha, železniční trať pod Vítkovem.

15. března
Vstup za korunu do ZOO
Každé březnové pondělí mají vstup do pražské Zoologické zahrady za korunu všechny těhotné matky.

10. března
Americká reklama na Prahu
Randy Blythe z metalové kapely Lamb of God´s byl souzen za zabití na svém pražském koncertě. Nejprve seděl ve vazbě, poté odjel do USA na kauci a k českému soudu se dobrovolně vrátil. Nakonec byl osvobozen. Velmi hezky mluví o svých zážitcích v Česku, fascinaci Prahou a Kutnou Horou a nevynechá také přátelské chování Čechů k němu. To je reklama jako víno a k tomu zadarmo v prestižním časopise Rolling Stone! 

20. února
Ceny stagnují, obsazenost hotelů stoupá
Ceny hotelů v Praze zůstaly v roce 2012 na stejné úrovni jako o rok před tím. Mírně se zvýšila obsazenost z 67 % na 69 %. 

16. února
Projížďka historickým metrem
Projížďka historickou soupravou metra a prohlídka depa Kačerov se koná každou třetí sobotu v měsíci v 10 a 14 hodin. Jízdné stojí 150 korun a děti do 10 let jedou zdarma. Nejbližší jízda jede dnes 16. února, příští 16. března a 20. dubna.

9. února
Masopusty v Praze
Masopustní víkend zachvátil Prahu. Dnes začíná Žižkovský masopust v paláci Akropolis (14:00). Další probíhají na mnoha jiných místech: Kbely (Centrální náěmstí 10:00), Letňany (Stará náves 10:30), Karlín (Dům dětí a mládeže 13:00), Malá Strana (Loretánské náměstí 13:00), Střížkov (Václavka 13:00), Suchdol (Suchdolské náměstí 15:00) a Zadní Třebaň (náves 10:00). V neděli se konají masopusty v Troji (ZOO 13:00) a ve Vršovicích (Kubánské náměstí 15:00).

5. února
Dětské lezecké tábory v Ruzyně
Lezecká stěna Ruzyně zveřejnila termíny letošních táborů pro děti od jara do léta. Konají se v době obou pražských jarních prízdnin, kladenských jarních prázdnin, dva v červenci a jeden v srpnu. 

26. ledna
Sáňkování na Hanspaulce
Bezpečný sáňskařský svah byl vybudovaný u křižovatky ulic Šárecká a Na Hanspaulce. Sáňkuje se od sokolovny úvozem Kotlářka.

19. ledna
Hotel Praha skončil
Komunistická betonová obluda na Hanspaulce byla uzavřena. Hotel Praha byl otevřen v roce 1981 jako vládní podnik pro zahraniční delegace, po sametové revoluci byl zprivatizován, sloužil pro ubytování velkých bohatých skupin včetně českých fotbalistů, ale stále prodělával. Teď byl přeprodán a nový majitel ho ihned zavřel. Většina zaměstnanců dostala okamžitě výpověď. Je to největší hotel v historii, který v Praze ukončil provoz. Současným majitelkem je zřejmě někdo z okolí Petra Kellnera nebo dokonce on sám.

14. ledna
Třešňovka nad Botičem
Trojmezí, neboli přírodní park Hostivař-Záběhlice, jsou teď neprůjezdné pro cyklisty. Na lesní a polní cesty napadlo mnoho nového sněhu. To se týká také oblíbené třešňovky výše ve svahu nad Botičem.

Třešňovka nad Botičem v Praze.

9. ledna
Zoologická zahrada skoro zadarmo
Každé únorové pondělí budou mít vstup do ZOO Praha za korunu tatínkové s kočárky či dětmi v krosnách, šátcích, apod. 

Horydoly.cz Praha na HORYDOLY: 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2006-2007

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

zdrastvujte, hotim p
zdrastvujte, hotim poehahat s sobkoaj na poezde iz Pragi v Moskvu, s bumagami problem net, a kakie pravila peevoza u RZD?? sobaka srednaja 25 kilo, poetomu perenoska, kontejner i prochee ne podhodit. tolo s soboj v kupe. zaranee spasibo.a vot kstati komu tonado byl ruskij veterinar v prage na nuslichpodpramenem.cz
  • Autor Luan
  • Datum a čas 29.9.2013 19:45
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2022

Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2022

GRANDS MULETS Nejvyšší horský masiv Evropy korunovaný sněhovou čepicí Mont Blanc (4810 m) je eldorádem pro horolezce, turisty, lyžaře, skialpinisty, paraglidisty a mnohé další vyznavače horských sportů. Přinášíme průběžné zprávy z Massif... celý článek

Ralsko AKTUÁLNĚ 2022

Přemyslovská víra a krev

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Čarodějnice a 1. máj ve středních Čechách

Čarodějnice a 1. máj ve středních Čechách

Blíží se první máj - lásky čas. Tradiční polibek pod rozkvetlou třešní bude mít kouzlo například v některém z mnoha středočeských parků. V květnu se také pořádají májové slavnosti. Ještě před příchodem května je
Jeseníky AKTUÁLNĚ 2022

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2022

Nejvyšší bod Česka je kde? Na vrcholu vysílače Praděd! Kam se hrabe Sněžka... Čtěte aktuální zprávy z Jeseníků, Hrubého a Nízkého Jeseníku a Jesenicka.
Rozhledna Císařský kámen Rádlo

Rozhledna Císařský kámen Rádlo

Rozhledna Císařský kámen stojí nad obcí Rádlo na zalesněném hřbetu mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Vrch Císařský kámen (637 m) je nejzápadnější částí Maršovické vrchoviny. Název upomíná na návštěvu císaře
Rakousko je rájem pro milovníky hor

Rakousko je rájem pro milovníky hor

Rakousko je rájem pro milovníky hor, neboť rakouské Alpy pokrývají více než 2/3 území země. Samotné Alpy jsou nejvyšším a nejdelším pohořím Evropy (Kavkaz je vyšší a Ural delší, oba však leží
Horská turistika versus trekking: jaký je rozdíl?

Horská turistika versus trekking: jaký je rozdíl?

Pěší turistika versus trekking. Jaký je v tom rozdíl? Je vůbec rozdíl mezi turistikou a trekkingem? Nebo je to totéž?

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 27.-29.5. Lodě a čluny 27.5.
Setkání čtenářů časopisu Turista Kozákov, Riegrova chata 27.5.
130 let důlního neštěstí Příbram, Březové Hory 27.-31.5. 27.5.
EPO Survival Butov 28.5. 03:00
Ratolest Fest
Praha, Rašínovo nábřeží ZRUŠENO! 28.5.
Pražské vinice Praha, Botanická zahrada 28.-29.5. 28.5.
Ukrajina krojů a tradic - výstava Hradec Králové, Muzeum východních Čech 23.4.-29.5. 29.5.
Český kras z ptačí perspektivy - fotovýstava Svatý Jan pod Skálou, infocenrum Českého krasu 9.10.-31.5. Fotografoval Jiří Jiroušek 31.5.
Mionší - otevření naučné stezky Dolní Lomná, Beskydy Vstup povolen 1.6.-15.9. 1.6.
Šlechtické slavnosti a zábavy - výstavy Český Krumlov 1.6.-31.10. 1.6.

Diskuse

foto Kuba Turek, 20.5.2022 21:05, 4 příspěvky
foto Paddelman, 20.5.2022 15:07, 4 příspěvky
foto:-) Kuba Turek, 20.5.2022 10:58, 4 příspěvky
foto:-) Paddelman, 20.5.2022 10:18, 4 příspěvky
Vendulko nemáte zcela pravdu Michael Beránek, 19.5.2022 14:42, 27 příspěvků
Airsoft Petr S., 19.5.2022 12:54, 1 příspěvek
Potrava není vždy jídlo Pic, 17.5.2022 0:42, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Vendulka, 16.5.2022 16:18, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Pic, 16.5.2022 0:05, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Vendulka, 15.5.2022 20:16, 27 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48
Praha odstraňuje bariéry ... Horydoly Open, 1.5.2022 15:26
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 10:02
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 9:59
Praha bude hostit Světový... Horydoly Open, 27.4.2022 11:10
Vodácké závody 2022 Horydoly Open, 27.4.2022 9:05
Češi si již vybírají svou... Horydoly , 26.4.2022 12:40