Hradilek a Volfíci mají místo jisté

Hradilek a Volfíci mají místo jisté
Želivka, Tuklecký jez po dešti.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Na Trnávce začne boj o účast na Mistrovství světa vodních slalomářů. Jako obvykle ve dvou po sobě jdoucích víkendech se rozhodne o složení českého reprezentačního družstva vodních slalomářů.

Letošní sezona vodního slalomu je výjimečná. Po sedmi letech se vrátí Mistrovství světa do České republiky na kanál v Praze - Troji.

Počítají se tři výsledky

Už v sobotu se rozběhne první kolo české kvalifikace na zářijový vrchol sezony.

"Kvalifikace na mistrovství Evropy, světové poháry a mistrovství světa má podobný model jako v předchozích letech. Ve čtyřech kvalifikačních závodech se pojede o tři místa zaručující start, přičemž se počítají nejlepší tři výsledky," popisuje kvalifikační matematiku šéftrenér české reperezentace Jiří Pultera.

"Ačkoliv se pojede mistrovství světa na domácí trati, rozhodli jsme se, že první dva kvalifikační závody odjedeme na Trnávce a v Praze pak za týden nominaci uzavřeme. Nechtěli jsme dál všechny závody na jednu trať i proto, že v srpnu se na pražském kanálu pojede donominace pro Mistrovství světa, a tak by toho bylo na jednu trať bylo až moc.

Umělý vodácký kanál Trnávka je nejtěžší trať svého druhu v Česku. Je vybudován na řece Trnávce kousek nad soutokem s Želivkou

Volf-Štěpánek jsou trochu v rozpacích

S místem nominace nemá problém ani mistr světa z Prahy v roce 2006, deblkanoista Jaroslav Volf. "Je to rozhodnutí trenéra. Samozřejmě si dovedu představit, že by se o týmu rozhodlo jen v Praze, na druhou stranu s takovým složením nominačních závodů problém rozhodně nemám." Volf spolu se svým parťákem Ondrou Štěpánkem a kajakářem Vavřincem Hradilkem je však letos v úplně jiné pozici než v letech předchozích. Na doporučení šéftrénera totiž trenérská rada vodního slalomu poprvé v historii schválila divoké karty pro úspěšné reprezentanty z uplynulé sezony.

Hradilek, majitel stříbra z Londýna, a Volfíci jakožto úřadující mistři Evropy z Augsburgu, dostali dárek v podobě volné vstupenky do národního týmu na celou sezonu. "Samozřejmě jsme o tom rozhodnutí diskutovali a nakonec bylo schváleno zcela hladce. Slalom se změnil, vyrovnal, a když někdo dnes dosáhne na medaili, tak je to mimořádný výkon, který zaslouží tuto výhodu," okomentoval průlomovou změnu Jiří Pultera.

Hradilek i Volf se Štěánkem navíc nebudou počítáni do výsledků nominace a nebudou tak svými výkony brát body soupeřům."Rozhodně si myslím, že je to krok správným směrem. Myslím, že už to mělo být dávno a že minimálně Štěpánka Hilgertová na přelomu tisíciletí měla mít taky tuto možnost. Nedokážu si třeba představit, že by Vávra vinou nějakého zranění, nebo chyby nestartoval rok po olympiádě na domácím mistrovství světa, to by pro náš sport bylo hodně špatné," okomentoval novinku Jaroslav Volf a dodal: "Když jsme se po olympiádě s Ondřejem bavili, že letošní sezona pro nás bude poslední, ještě jsme nevěděli, že výjimku dostaneme. Když jsme se to pak dozvěděli, měl jsem takový divný pocit. Jsme na sklonku kariéry a přeci jen už jsme měli hodně problémy si repre vyjet. Na druhou stranu bychom chtěli nominaci objet a dokázat, že si to ještě zasloužíme."

Hradilek nemá problém

Divoká karta přišla vhod i Vávrovi Hradilkovi. "Je to dobrý nápad, který už měl být realizován dřív a snad to u nás vydrží. Nemyslím, že by to mělo být tak extrémní jako třeba na Slovensku, ale do systému nominace to patří. Ani jsem neslyšel od nikoho z kajakářů, že by s tím měli problém. Díky tomu, že se nemusím soustředit na domácí kvalifikaci,, jsem si mohl poléčit zraněné rameno a nemusel ho tolik namáhat."

Tento víkend na Trnávce a za týden v Praze tak půjde v deblu a kajaku pouze o dvě místa v českém týmu a právě v těchto dvou kategoriích se dají čekat nejvyrovnanější boje. "Samozřejmě to asi jak na Trnávce, tak v Praze bude nervózní, ale to tak bývá. Ve všech kategoriích je adeptů na postup víc, ale tradičně největší vyrovnanost bych předpokládal v kajaku," prohlásil před osudovým dvojvíkendem trenér Putera.

Letos se nejede jenom o start na domácím mistrovství Evropy ale i o účast na červnovém mistrovství Evropy v Krakově a první tři závody série světových pohárů. Těm, kterým se uspět na mezinárodní scéně nepovede, pak budou muset své pozice obhajovat v srpnu na donominaci v Praze.

INFO: Rozpis závodů na Trnávce a Nominační kritéria

Horydoly.cz Vavřinec Hradilek na HORYDOLY

Vavřinec Hradilek potřetí vyhrál Kanoistu roku (2012)

Hradilek vyválčil první českou medaili! (2012)

Hradilek, Ježek, Hilgertová a Volf se Štěpánkem pojedou do Londýna (2012)

Čeští slalomáři vybojovali v Augsburgu zlato (2012)

Vavřinec Hradilek je zase nejlepší (2010)

Kanoistou roku je Hradilek (2009)

Hradilek, Pišvejc, Buchtel jsou nejlepší na světě (2009)


Zobrazit místo World of rivers. Světové řeky. na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Dolní Pojizeří a Polabí: kouzlo krajiny na kole nebo v kanoi

Dolní Pojizeří a Polabí: kouzlo krajiny na kole nebo v kanoi

Pojizeří a Polabí nabízí nespočet zajímavých a snadno dostupných výletů pro pěší výletníky, cyklisty i vodáky. Střídají se tu romantické scenérie, břehy velkých a historické památky.... celý článek

Řeky AKTUÁLNĚ 2026

A znovu Rio Botičo

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

A znovu Rio Botičo

A znovu Rio Botičo

BOTIČ AKTUÁLNĚ! Zpočátku roztomilý potůček s meandry, drobnými peřejkami a občasným roštím. Pod Záběhlickým jezem začíná regulovaný tok. Množství lávek různé výšky, kabely, roury. Humus, bordel a fekálie jsou po letech čištění a stavebních
Řeky AKTUÁLNĚ 2026

Řeky AKTUÁLNĚ 2026

LABE Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Peklo na Robečském potoce

Peklo na Robečském potoce

RIVER GUIDE Chcete zažít zelené vodácké peklo? Máme pro vás tip: Robečský potok u České Lípy. Není delší, než sedm kilometrů, ale na jeho splutí je potřeba počítat se šesti hodinami.
Jak se správně starat o kola, elektrokola, paddleboardy či sportovní kočárky?

Jak se správně starat o kola, elektrokola, paddleboardy či sportovní kočárky?

Letní sporty ničí vybavení více než zima. Nepřítelem bývá nejen slunce a teplo, ale i prach, pot i špatné čištění.
Dolní Pojizeří a Polabí: kouzlo krajiny na kole nebo v kanoi

Dolní Pojizeří a Polabí: kouzlo krajiny na kole nebo v kanoi

Pojizeří a Polabí nabízí nespočet zajímavých a snadno dostupných výletů pro pěší výletníky, cyklisty i vodáky. Střídají se tu romantické scenérie, břehy velkých a historické památky.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Rozmarné slavnosti Ostravice Ostrava, Sýkorův most Vodácká akce 13.6.
Letní Blanice - splutí Husinec  ZRUŠENO! 13.6.
Muzejní noc Praha   14.6.
Loire 725 - vodácký maraton Francie, Roanne 14.-20.6. 14.6.
Yukon River Quest USA, Whitehorse 17.-20.6. Vodácký maraton 17.6.
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 19.-20.6. 19.6.
Jihlava - splutí Mohelno 20.6.
Paddle Cup Trenčín, Váh Vodácké závody pro veřejnost 20.6.
Parník do Mělníka Praha, Rašínovo nábřeží   21.6. 07:00
Svratka - splutí Vír Vír I - Vír II 21.6.

Diskuse

cheap ed drugs Keithtairl, 13.6.2026 22:46, 28 příspěvků
ed pills for sale Russellcrada, 13.6.2026 22:44, 28 příspěvků
buying erectile dysfuncti... Keithtairl, 13.6.2026 22:21, 55 příspěvků
dsafsdfb hoyevew511 hoyevew511, 13.6.2026 21:47, 1 příspěvek
Клиника Частный Медик 24.... Aaronsolla, 13.6.2026 21:47, 15 příspěvků
Kareemyneb hoyevew511 hoyevew511, 13.6.2026 21:47, 15 příspěvků
Inu Honza, 13.6.2026 21:01, 15 příspěvků
i thought about this trea... GordonMef, 13.6.2026 19:08, 9 příspěvků
where can i buy erectile ... Russellcrada, 13.6.2026 18:38, 15 příspěvků
affordable ed medication Keithtairl, 13.6.2026 18:05, 15 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30
Zdravotní pojišťovna mini... Horydoly , 5.6.2026 23:08
HERO SÜDTIROL DOLOMITES Horydoly , 4.6.2026 9:56
Prokletije febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01
Albánie febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:00
Re: SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:47
SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:20
Plány na příští zimu Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55