Kanoistou roku je Hradílek

Kanoistou roku je Hradílek
Vavřinec Hradilek.
Autor snímku Kanoe.cz
SDÍLEJ:

V olomouckém sále SIDIA se v sobotu večer předávaly ceny nejlepším kanoistům na divoké vodě za uplynulou sezonu 2009.

Jak na to

Redakce Horydoly hlasuje v odborné anketě Kanoista roku.

Vodácké závody 2009 na Horydoly

Přinášíme komentované výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s Českým svazem kanoistů a pořadateli jednotlivých soutěží.

Sjezd
Krumlovský vodácký maraton

Lipno
Valtellina
Vetrusy a Trója
Špindlerův Mlýn
Otava
Kamenice

Slalom
La Seu - výsledky

La Seu - první den
La Seu - tréning
Lipno
Trója
Nottingham
Špindlerův Mlýn
Trnávka

Extrém, turistika
Napříč Prahou přes tři jezy

Welká Wodácká Pouť
Youngsters Camp - freestyle
Navigamus - vodní skauti
Špindlerův Mlýn - kayak cross
Kamenice - kayak cross

Raft
Bosna - mistrovství světa

Vodácké závody:
2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003

V devítileté historii ankety si vavříny vítězství odnesla největší jména divoké vody - Štěpánka Hilgertová, Michala Mrůzková a dvojice Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek.

Volfíci - loňská stříbrná deblovka z Pekingu, letos dojela čtvrtá na Mistrovstvé světa a získala zlato v hlídkách na Mistrovství Evropy, na vítězství v Kanoistovi roku 2009 to však tentokrát nestačilo.

Zlato do 23 let

Cenné prvenství v anketě českého svazu kanoistů získal poprvé v kariéře kajakář USK Praha Vavřinec Hradílek. Hlasující přesvědčil Hradílek zejména ziskem individuálního zlata na Mistrovství Evropy do 23 let v Liptovském Mikuláši a titulem mistra světa v závodě hlídek, který vybojoval spolu s Ivanem Pišvejcem a Michalem Buchtelem v září na kanále ve španělském Seu.

Vávra Hradílek letos udělal velký výkonnostní skok a pevně se usadil ve světové špičce, což prokazoval svými výsledky během celé sezóny.

Zlato v hlídkách

Na druhém místě v celkovém pořadí skončila sjezdová deblovka Lukáš Uncajtik – Marek Rygel, které se letos dařilo na Mistrovství Evropy, kde dvakrát brala zlato v hlídce a přidala bronz v individuálním sprintu.

Stříbro ve sjezdu

Na společném třetím místě se umístil Volf se Štěpánkem a olomoucká kajakářka Kateřina Vacíková, která vybojovala stříbro v individuálním dlouhém sjezdu na Mistrovství Evropy.

Síň slávy

Do síně slávy byly uvedeny dvě výrazné postavy kanoistiky a celého československého sportu. Mezi legendy se zařadilo duo singlířů Vladimír Jirásek a Petr Sodomka.

Vladimír Jirásek soutěžil v padesátých letech a získal šest titulů mistra světa. Jako první československý sportovec také vyhrál prestižní anketu Sportovec roku.

Petr Kula Sodomka válčil ve slalomu a sjezdu v průběhu šedesátých a sedmdesátých let. Veleúspěšný borec za svou bohatou kariéru získal celkem osm titulů mistra světa a dalších pět stříbrných a tři bronzově na Mistrovství světa.

Slalomáři a sjezdaři zvlášť

Kromě celkového vítěze a síně slávy se v Olomouci vyhlašovaly také výsledky v jednotlivých dílčích kategoriích.

Mezi slalomáři převzal prvenství Vavřinec Hradílek, který předstihl Volfa se Štěpánkem a překvapení ankety kajakářku Kateřinou Kudějovou – mistryní Evropy do 23 let.

Ve sjezdu se prosadil Uncajtik s Ryglem. Složená posádka závodníků z Pardubic a Dolních Kounic odsunula na stříbrnou příčku domácí Kateřinu Vacíkovou. Na bronzovou pozici v Kanoistovi roku se bronzovým úspěchem na ME ve sprintu vyhoupl kajakář Aleš Marek.

V juniorských kategoriích bylo o vítězích jasno už před hlasováním. Naprosto jistě si mezi sjezdaři vítězství pojistil dvojnásobný mistr světa na singlovce Ondřej Rolenc.

Mladým slalomářům kralovali odchovanci opavské kanoistiky hájící nyní dres Dukly, mistři Evropy, deblkanoisté Jonáš Kašpar. Na druhou příčku se díky bramborové medaili na Evropě posunul Olomoucký kajakář Jiří Dupal. Třetí slalomářkou je písecká Pavlína Zástěrová.

Stříbro v juniorském sjezdu převzala valašskomeziříčská posádka vicemistrů světa Petr Baroň – Aleš Kristek. Jako třetí skončil singlíř Radek Pavlík.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Vodácký slovníček

Vodácký slovníček

Vodáci používají slang, který jim umožňuje rychle označovat nebezpečná místa a zároveň se domlouvat během plavby, co a jak budou dělat. S lehkým pohrdáním se navzájem dělí na cákaly (kajakáři), splouvače (raftaři) a ty,... celý článek

Chystáte se do Varů? 8 tipů, jak naplno užít filmový festival

Top Online Crypto Casinos Offering Thousands of Slots

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Nejlepší běžecké boty pro silnici, stezky a cvičení v posilovně

Nejlepší běžecké boty pro silnici, stezky a cvičení v posilovně

Vybrat ty nejlepší běžecké boty není jen o značce nebo barvě. Je to větší rozhodnutí, které závisí na tom, kde a jak budete běhat nebo cvičit a co od toho čekáte. Jedna bota,
Jak vybrat softshellovou bundu na výlety do hor?

Jak vybrat softshellovou bundu na výlety do hor?

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Vyrážíte z parkoviště zalitého sluncem, jenže na hřebeni vás zastihne nárazový vítr a o pár set metrů níže zase mrholí. V horách se počasí mění z hodiny na hodinu.
Masarykovo zdymadlo Střekov, poslední jez na Labi

Masarykovo zdymadlo Střekov, poslední jez na Labi

Masarykovo zdymadlo je poslední překážkou na Labi, pod níž už volně teče až do Severního moře. Řeku svazuje jez vysoký 7,8 metru, který má parametry malé přehrady. Patří k němu dvě
Proč jsou strečové beduínské stany oblíbené na svatbách a festivalech

Proč jsou strečové beduínské stany oblíbené na svatbách a festivalech

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Strečové beduínské stany se v posledních letech staly výrazným prvkem moderních venkovních akcí. Objevují se na svatbách, festivalech, firemních večírcích i luxusních garden party a jejich popularita stále roste. Důvod je
Teufelsgrat: na Hohe Wand kozoroh hlídá teritorium

Teufelsgrat: na Hohe Wand kozoroh hlídá teritorium

CLIMBING GUIDE Ďáblův hřeben / Teufelsgrat vylezl Emmerich Papp před 122 lety. Od té doby patří mezi nejpopulárnější horolezecké cesty na známé skalní stěně Hohe Wand poblíž Vídně. Přesto jsme na této

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Olympijský šplh Praha, Tyršův dům 27.6.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Karlovy Vary 3.-11.7. 3.7.
Přejezd republiky Nové Město pod Smrkem 10.-12.7. Koloběžky 10.7.
Nízkotatranská stíhačka - běh Telgárt 11.-12.7. 11.7.
Karpatský pedál - cyklomaraton Javorník Horská kola 11.7.
Pavlův Studenec ožívá Německo, Bärnau, Historický park 11.-12.7. 11.7.
Bystrická dolina - povolené lezení
Harmanec Povolené lezení 15.7.-1.12. 15.7.
Hračkobraní Kamenice nad Lipou 15.-19.7. 15.7.
Slavnosti Jakuba Krčína Třeboň 17.-18.7. 17.7.
Festival Krumlov Český Krumlov 17.7.-8.8. 17.7.

Diskuse

mexi pharmacy Matthewseits, 9.7.2026 7:24, 23 příspěvků
Travailler en France : vo... embauche immediate nice, 9.7.2026 6:12, 7 příspěvků
La France recrute : offre... cdi, 9.7.2026 6:08, 7 příspěvků
mexican pharmacy las vegas Matthewseits, 9.7.2026 6:05, 9 příspěvků
Viagra homme prix en phar... JasonPoisa, 9.7.2026 6:04, 23 příspěvků
mail order pharmacy mexico Matthewseits, 9.7.2026 5:44, 51 příspěvků
Источник vodkabet водкабе... Georgeror, 9.7.2026 5:43, 7 příspěvků
Viagra gГ©nГ©rique sans o... Rickeyeduse, 9.7.2026 5:36, 3 příspěvky
опубликовано здесь зеркал... Georgeror, 9.7.2026 5:32, 7 příspěvků
legitimate mexican pharma... FrankKiz, 9.7.2026 4:28, 64 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Triatlon Holten Horydoly , 5.7.2026 0:23
Re: Důvěra ve odborníka verlot1 verlot1, 3.7.2026 16:01
Slunečný svah ve Špindler... kiheto6821 kiheto6821, 24.6.2026 15:35
V Thermalu bude v rámci K... Horydoly , 23.6.2026 12:35
Karlovarský filmový festi... Horydoly , 23.6.2026 12:29
Re: Combo ski febit61013 febit61013, 19.6.2026 16:49
Skialpy v Krkonoších William Whitfield, 17.6.2026 11:44
Re: Combo ski - hloupost febit61013 febit61013, 17.6.2026 11:25