Mladí Češi jsou nejlepší sjezdaři

Mladí Češi jsou nejlepší sjezdaři
SDÍLEJ:
V italské Valtellině se jelo Mistrovství Evropy junorů ve sjezdu na divoké vodě.
Jak na to

Vodácké závody 2008 na Horydoly

Přinášíme komentované výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s David Knebel Inspiration.

Sjezd

Kanoe Mattoni Karlovy Vary

Mistrovství světa Ivrea

Svratka

European Marathon Tour - nový seriál

Slalom

Augsburg

Extrém, turistika

Český pohár vodáků - přehled

Vodácké závody: 2007, 2006, 2005, 2004, 2003

4. července
Český úspěch v hlídkách

Juniorské kajakářky, singlíři i deblíři jsou nejlepší v Evropě na dlouhé trati sjezdu na divoké vodě v kategorii tříčlenných hlídek. V mužském kajaku na český tým zbylo ve velice těsném závodě čtvrté místo.

Včera odpoledne se na řece Adda děly velké věci. Od třetí hodiny odpolední se jel závod tříčlenných hlídek na dlouhé trati a po předvčerejším individuálním závodě se dal čekat boj o každou desetinku, která mohla být na cílové pásce rozhodující.

Největší rozruch přinesla hned první kategorie kajak mužů. Ze začátku závod probíhal zcela standardně, ale brzy bylo na startu jasné, že se neděje vše, tak jak by mělo.

Hladina vody v řece začala po prvních třech týmech rychle opadávat a výškový rozdíl nakonec mezi prvním a posledním týmem na startu činil téměř třicet centimetrů.

Nejrychlejším kajakářským týmem v cíli byli Slovinci, kteří jako jediní zvládli trať pod devět minut. Výsledky závodu okamžitě napadli stříbrní Němci, kteří startovali jako poslední a oprávněně se cítili poškození průběhem závodu.

Jury jejich protest uznala a oznámila opakování závodu, ovšem ihned poté přichází stížnost Slovinska a Francie proti neuznání závodu. V situaci, kdy organizátoři nebyli schopni garantovat stálý průtok, jury stáhla své předchozí rozhodnutí a nechala v platnosti výsledek dosažený na vodě.

Pro českou trojici Martin Kádrle, Richard Hála a Jiří Tykal to znamená čtvrté místo v závěsu za bronzovými Italy.

Že se s vodou včera skutečně nedařilo, se prokázalo i v dalších kategoriích, kdy se hladina téměř neustále pohybovala buď vzhůru, nebo dolů. Podmínky ale do průběhu závodu nezasáhly tolik jako u kajakářů.

Češky Radka Valíková, Ivana Hrabalová a Jitka Polesná vyjely do závodu jako poslední a celou dobu bojovaly na dálku s německými soupeřkami o prvenství. Ještě na posledním neoficiálním mezičase ztrácely naše holky tři vteřiny, ale v závěru se dostaly do čela a vyhrály.

V singlech se od Čechů snad ani nic jiného než zlato nečekalo. Ondřej Rolenc, Michal Kučera a Martin Rubint ovládli závod jednotlivců a dnes je o prvenství mohla připravit jen vlastní chyba. Češi rozjeli svou hlídku výborně a soupeři neměli nárok, když projeli tři kilometry v jasně nejrychlejším čase. Stříbro vybojovali Francouzi a bronz Slovinsko.

V deblech naši dokázali, že jsou nejlepší, ale stejně jako předevčírem jim zlaté medaile předány být nemohou kvůli nízkému počtu startujících.

2. července
Výborní Češi na dlouhých tratích

V první den soutěží na Mistrovství Evropy juniorů v italské Valtellině získala česká výprava čtyři medaile a stala se jasně nejlepším výběrem.

Pro zlato si s přehledem dojel singlkánoista Ondřej Rolenc, který od začátku pouze navyšoval náskok, který v cíli dosáhl téměř dvaceti vteřin. Obrovskou sílu české kanoistické školy podtrhl druhý nejrychlejší singlíř Michal Kučera a bronzem je podpořil ještě i Martin Rubint.

Na velice krátké trati klasického sjezdu si v obrovsky vyrovnaném závodě kajakářů výborným výkonem stříbro zajistil Martin Kádrle. Martin zaostal za vítězným Němcem Beerschwengerem o pouhých osm desetin sekundy a naopak před dotírajícím Lucemburčanem Meyersem uhájil druhou pozici o nicotný rozdíl jedné setinky. Nejlepší kajakářkou pětici ve výsledcích dělila pouhá vteřina a jedna desetina, což je nebývale malý rozdíl, který snad historie ještě nepamatuje.

Smolně skončil závod pro Radku Valíkovou, která celý závod bojovala o jednu z medailí, ovšem v cíli na ní zbylo nevděčné čtvrté místo. Jasnou vítězkou a mistryní Evropy je Britka Sandra Hyslop. Stříbro, a to hned dvojnásobně, zůstává v Itálii. Ve shodném čase se o druhé místo dělí Viola Rossi a Cristina Bianchi.

Nejhorší možná varianta potkala české deblíře. Václav Bříza se Zdeňkem Kubátem na řece jeli nejrychleji, a Petr Baroň s Radkem Fuskem skončili za svými kolegy druzí, medaile však bohužel nepřevezmou. Po rozhodnutí jury nemůže být závod deblkánoí uznán za oficiální kvůli nízkému počtu přihlášených federací do této kategorie.

Z dalších českých lodí se do popředí prosadila sedmá Ivana Hrabalová na kajaku a rovněž sedmý singlkánoista Martin Macík. V neoficiálních deblech skončili čtvrtí Lukáš Macíček s Alešem Kristkem a sedmý Daniel Suchánek a Jan Jílek.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Kladská Nisa / Nysa Klodzka

Kladská Nisa / Nysa Klodzka

RIVER GUIDE Za Orlickými horami a Jeseníky teče báječná řeka, která má pro vodáky vždy dost vody. Protéká nádhernou přírodou i historickými městy. Dá se na ní koupat a rybařit. Kladskou Nisu v Polsku... celý článek

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Přírodní koupání v Orlických horách

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč se nachází na 116. říčním kilometru řeky Labe v obci Přelouč u Pardubic. S výstavbou vodní elektrárny bylo započato v roce 1924. Současně byla zahájena i stavba mostu přes řeku Labe, jehož
Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech, anebo
Řeky AKTUÁLNĚ 2019

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

VLTAVA  Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

ELBA Zprávy od modrého moře, bílých pláží a žhavého slunce. Z Chorvatska, Řecka, Itálie a Francie. Z Egypta, Turecka a Izraele.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 26.-28.7. 26.7.
Dračí lodě Telč 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Budějovice - Praha Slapy 2.-4.8. Vodácký maraton 2.8.
Dračí lodě Vrané nad Vltavou   3.8.
Dračí lodě Ostrožská Nová Ves, Kunovická Tabule 9.-11.8. 9.8.
Prague - Dresden
Praha 15.-18.8. Vodácký maraton 15.8.
Dračí lodě Bezdrev   17.8.
Dračí lodě
Pastviny 17.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 22.-25.8. 22.8.

Diskuse

Bolesti kloubů Michala, 21.7.2019 21:19, 14 příspěvků
škola lezení pro děti Horydoly , 21.7.2019 19:30, 11 příspěvků
Bolesti kloubů Smrk, 21.7.2019 19:17, 14 příspěvků
Pojištění domácnosi Daniel, 21.7.2019 9:38, 3 příspěvky
kroužky bezpečného lezení... pavel, 21.7.2019 1:31, 6 příspěvků
škola lezení pro děti pavel, 21.7.2019 1:17, 11 příspěvků
Nová venkovní lezecká stěna pavel, 21.7.2019 0:53, 115 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 20.7.2019 19:16, 14 příspěvků
Pojištění domácnosi Karel, 20.7.2019 16:58, 3 příspěvky
TDF Petr Š., 19.7.2019 20:32, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48