Před Vánoci vlakem do Drážďan

Před Vánoci vlakem do Drážďan
Drážďany.
Autor snímku Opicakuz
SDÍLEJ:

Objevila jsem krásné spojení do Drážďan. Z Prahy jsem jela vlakem v 7:18 a vrátila jsem v 18:05 hodin. Nešlo o předvánoční nákupy, ale chtěla jsem nasát německou atmosféru.

Cesta vlakem z Prahy do Drážďan trvá 2 hodiny a 29 minut. Hlavní nádraží je přímo na Pragerstrasse. Cestou po této ulici k Frauenkirche jsem potkala dva vánoční trhy a ke třetímu jsem dorazila. Výlet jsem zakončila u Labe ve Zwingru.

Striezelmarkt Dresden.

Vánoční atmosféra na trhu

Trhy nabízejí vánoční pohodu, voní svařené víno (glühwein), prodavači nabízejí keramiku, makovou i mandlovou dráždanskou štolu a další sladkosti.

Drážďanské vánoční trhy jsou údajně nejstarší v Německu. Fungují od roku 1434 a tak si nezadají třeba se známější Vídní. Drážďanský Striezelmarkt se letos koná již 579 ročník. Otevřeno je 233 speciálních stánků, do kace je zapojeno nespočetně obchodů a obchodních domů, restaurací i všech možných pohostinství od buřtostánků po hotelové bary. Štrýclmarkt je otevřený až do 24. prosince v době od 10 do 21 hodin.

Předvánoční Drážďany.

Obnovený skvost Frauenkirche

V kostele Frauenkirche můžete navštívit výstavu, kde je všechno o tomto nově vybudovaném historickém chrámu. Po bombardování za druhé světové války se s opravou začalo až v devadesátých letech minulého století a zpřístupněn byl teprve nedávno. Proto tu zatím musíte očekávat dlouhé fronty na prohlídku.

Drážďany, Frauenkirche.

Autem autobusem i vlakem

V centru města se dá nasednout do autobusu a nechat se svézt turistickou okružní jízdou po městě.

Do Drážďan je možné jet také autem. Zkusila jsem to tedy o týden později. Tam jsem jela přes Cínovec, zpátky přes Schmilku. Pro lenochy je ale určitě příjemnější vlak.

Horydoly.czDOPORUČENÍ: Na cestu do Drážďan využijte levnou jízdenku Labe-Elbe. Adventní koncerty v kostele Kreuzkirche jsou zdarma. Nezapomeňte si koupit sladkou štolu, největší drážďanskou specialitu.

Drážďany.

Horydoly.czVánoční trhy na Horydoly

Vánoční trhy v Českém středohoří

Vídeňské vánoční trhy

Vánoční trhy v Drážďanech (Dresden)

Proslulé vánoční trhy v Dolomitech

Vánoční trh v Bolzano (Bozen)

Vánoční trh v Brixen (Bressanone)

Vanoční trh v Regensburg (Řezno)

Vánoční trhy v Německu

Linecké Vánoce (Linz)


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

Horydoly.czČtěte o Drážďanském maratonu: Dráždím, dráždíš, Drážďany

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Z toho článku šílím ....
Nazdárek lidi,je jen málo věcí, které mi poněkud dokázali hnout žlučí. Díky poslední větě je to i tento článek. Nejsem sice žádný eko-terorista, ale napsat "Pro lenochy je ale určitě příjemnější vlak." bych si za to určitě nafackoval. Už jenom proto, že během loňských podzimních prázdnin jsme absolvovali vandr po Tisských stěnách, poslední noc jsme spali nad Děčínem na Mariánské skále a ráno díky jízdenkám SONE+ Českých drah jsme si udělali výlet do Drážďan včetně všech zmiňovaných památek a pak pokračovali vlakem přes Zittau do Liberce a do Prahy či jinam. A protože jsme měli jízdenku obyčejnou, tak jsme tento výlet do Německa absolvovali v přepočtu za cca 75 Kč/osobu. A bylo to rozhodně pohodlnější a levnější, než tam jet autem. Nejsem žádným rekladním agentem ČD, ale také nejsem příznivcem automobilové dopravy, především té individuální. A to i přesto, že jsem jezdil s kamionem (PS-právě ty sváteční/vánoční/velikonoční/dušičkové řidiče v kloboukách a v nablýskaným autě bych nejraději střílel v zájmu bezpečnosti provozu na silnicích).HOWGH - už se mi nechce psát .....
  • Autor PetrZ.
  • Datum a čas 22.12.2005 01:12
Reaguj
Zajímavé
Díky za nápad! Už jsem o Frauenkirche hodně slyšel! Takže když to vyjde jedu tam!
  • Autor Zvěd
  • Datum a čas 21.12.2005 17:46
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2025

České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2025

LABE Malé, ale důležité zprávy z české i německé strany hranice, z kraje pískovcových věží a vysokých skalních masivů, z Českého a Saského Švýcarska.... celý článek

Prázdninové pobyty u moře: kde jsou jaké problémy u lékařů?

Proč je plnohodnotná náhrada notebooku telefonem zatím vzácná

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Velká pardubická 2025: Legendární dostih, který stále dýchá tradicí a napětím

Velká pardubická 2025: Legendární dostih, který stále dýchá tradicí a napětím

Jen týden po volbách do poslanecké sněmovny se uskuteční tradiční akce a jeden z nejikoničtějších dostihových závodů ve střední Evropě – Velká pardubická.
Ballova lávka na Monte Pelmo

Ballova lávka na Monte Pelmo

AKTUALIZACE Ballova lávka (Cengia di Ball) je mezi ferátisty pojmem. Není třeba dodávat, že je to výstup na Monte Pelmo v Dolomitech. Skalní rampa, která protíná obrovitou východní stěnu, je totiž
Prohlídka Gdaňsku z mořského kajaku

Prohlídka Gdaňsku z mořského kajaku

Polsko má fakticky tři hlavní města. Varšava je administrativní centrum, Krakov odkazuje na sídlo králů a Gdaňsk drží ekonomickou sílu. Všechny leží na Visle. Gdaňsk v ústí polského veletoku do Baltu se
5 věcí, které na dovolené se slunečními brýlemi nikdy nedělejte

5 věcí, které na dovolené se slunečními brýlemi nikdy nedělejte

Sluneční brýle patří mezi nejdůležitější věci, které si s sebou balíme na dovolenou - k moři, na hory, na vodu, na kolo.
Kolouchová zahynula na Nanga Parbat

Kolouchová zahynula na Nanga Parbat

ČERNÁ VDOVA Známá česká horolezkyně Klára Kolouchová (46 let) tragicky přišla o život při pokusu o zdolání vrcholu Nanga Parbat (8125 m).

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Zadiel - začátek lezecké sezony
  Povolené lezení 1.8.-31.1. 1.8.
Morava - povoleno splutí hlavního toku
Litovel Litovel - Hynkovský jez 1.8.
Parním vlakem k Berounce Lužná, Železniční muzeum Nostalgický vlak 2.8.
Welká Wodácká Pouť Brno, Pisárky 2.-3.8. 2.8.
Podkrkonošský cyklomaraton Lázně Bělohrad Horská kola 2.8.
Houmrův triatlon Jiříkov 2.8.
Bezdružické parní léto Bezdružice, nádraží 2.-3.8. Nostalgický vlak 2.8.
Hostýnská 50 - cyklomaraton Bystřice pod Hostýnem Horská kola 2.8.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 3.-7.8. Westernový styl 3.8.
Kolešovka Jindřichův Hradec Nostalgický vlak 3.8.

Diskuse

Godfather OG strain Godfather OG strain, 29.7.2025 22:52, 1 příspěvek
Inu Lukas B., 29.7.2025 10:33, 3 příspěvky
Inu Honza, 29.7.2025 9:03, 3 příspěvky
praskání kamenů z potoka Lukas B., 28.7.2025 18:38, 3 příspěvky
Taky u chaty Šlojíř, 28.7.2025 13:16, 2 příspěvky
Na Balt se Češi vracejí Horydoly, 27.7.2025 22:14, 2 příspěvky
Inu Honza, 27.7.2025 13:11, 2 příspěvky
brdské osmistovky vodák Marek, 26.7.2025 9:26, 2 příspěvky
Inu Honza, 24.7.2025 11:45, 4 příspěvky
Aljaška na SUP od Chobotnice Střelec, 23.7.2025 9:25, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Emirates mapují top letní... Horydoly , 29.7.2025 23:31
Emirates opět vítězí Horydoly , 29.7.2025 23:21
Re: Lyžařské vybavení Naomi Smith, 29.7.2025 12:25
Kozí mejdan Horydoly , 19.7.2025 23:25
Ceny obědů opět rostou Horydoly Open, 18.7.2025 0:01
Výšlap na Prašivou s TOMÁ... Horydoly , 13.7.2025 15:48
Re: Restaurace a hospody Horydoly Open, 9.7.2025 13:51
V pátek začíná 34. Festiv... Horydoly Open, 9.7.2025 13:36