Plzeňský kraj zve na veletrh cestovního ruchu ITEP

Plzeňský kraj zve na veletrh cestovního ruchu ITEP
Plzeň hlavní nádraží.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Tradiční veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2012 se koná ve dnech 20. - 22. září 2012 v Plzni na Slovanech.

Poprvé  už v září,  podruhé v prostorech nové haly TJ Lokomotiva v Úslavské ulici v Plzni na Slovanech a poosmé  více než stovka českých  i zahraničních vystavovatelů se představí první dva dny veletrhu od 10 hodin osm hodin v kuse a třetí den jen sedm hodin všem těm, kteří se přijdou podívat.  V Plzni pořádají třetí  největší veletrh  cestovního ruchu v České republice a to už stojí za úvahu nastartovat auto, naskočit na kolo, nebo jen vykročit směr Plzeň Slovany.

 

"Hned u vchodu dostanete tašku, do které si budete moci vkládat mapy, cyklomapy, nabídky pobytů, hotelů, ubytování, cestovní brožury a další materiály cestovního ruchu. Na ITEPu mohou návštěvníci poznat různá místa v Plzeňském kraji, ale i České republice a zahraničí a získat o nich kompletní informace.  Prezentace veletrhu ITEP již v září navíc umožní v mnohem širším měřítku využít přilehlé venkovní prostory haly, které mimo jiné zaručují bezbariérový přístup, dobrou dostupnost městské dopravy  i autem a parkovací možnosti. Pro širokou veřejnost je připraven ještě pestrý doprovodný program v podobě soutěží, interaktivní zábavy pro děti i dospělé, bude zde probíhat nácvik outdoorových aktivit od  via ferrata, slackline-chůze po laně až po horolezeckou stěnu, uvídíte zde hrané pověsti a báje z Plzeňského kraje, ukázky tradičních řemesel českých i slovenských, kouzla, čáry a magie i tetování,“ vyjmenovala lákadla veletrhu na besedě s novináři v Praze v sídle  agentury CzechToursim vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu na Krajského úřadu Plzeňského kraje Alena Svobodová.  

 

Ať hudba v sále zní ...

A to není všechno. Během celého veletrhu zahrají dudáci, jazzmani, vystoupí mažoretky a další taneční skupiny. Výrazná expozice v rámci venkovních prostranství bude věnována kulturnímu potenciálu venkova Plzeňského kraje pod názvem Venkovské Expo.  Jednotlivé Místní akční skupiny pomocí „puzzle“ složených z různých objektů, exponátů i produkci vytvoří pestrou mapu kraje. Součástí budou i tvůrčí dílny pro dětské návštěvníky.

Žurnalisté se v Praze ještě dozvěděli, že na veletrhu  také uskuteční křest kuchařské knihy S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána, kterou napsala  Mirka Kuntzmannová.  Filmové příznivce pak potěší  premiérová vlaštovka  nového filmu Cesta do lesa režiséra  Tomáše Vorla, který ten film  natáčel  v Plzeňském  kraji.

 

Sobota s cizinci a s pivem a s pochutinami

 

Hlavním lákadlem pro širokou veřejnost se jistě stane bavorská sobota. Dopoledne nabídne prezentaci lidových řemesel a typického kulturního umění německých hostů. Odpoledne bude patřit bavorským tradicím, představení regionu a také místním kulinářským specialitám. Po celou dobu veletrhu budou probíhat degustace produktů Plzeňského Prazdroje a.s., ochutnávky regionálních potravin a kulinářských specialit z ostatních koutů Čech i zahraničí.  

 

Součástí veletrhu ITEP budou ještě semináře na témata související s cestovním ruchem. Mezi přednášejícími se objeví například zástupci agentury CzechTourism.   Možná můžete ještě vědět, že záštitu nad   veletrhem převzal ministr pro místní rozvoj České republiky Kamil Jankovský a generální ředitel agentury CzechToursim Rostislav Vondruška.  

 

CzechTourism  se na ITEPu bude prezentovat na dvou výstavních stáncích, kde mimo jiné představí webový portál „Kudy z nudy“- katalog tipů nejen na výlety. Portál www.kudyznudy.cz přináší milovníkům výletů za poznáním i netradičními zážitky přehled zajímavých aktivit a připravovaných akcí z celé České republiky. Zároveň seznámí návštěvníky s úspěšným projektem Czech Specials aneb Ochutnejte Českou republiku, který se snaží prostřednictvím kulinářských specialit představit a zatraktivnit turistické regiony. Dalším tématem pro prezentaci na letošním ITEPu bude lázeňství.  

 

" Na celý veletrh včetně všech doprovodných akcí je vstup zdarma. Prožijte motto letošního ročníku ITEP 2012: přijďte, poznávejte, ochutnávejte a nechte zrychlit I TEP vašeho srdce," uzavřela tisková mluvčí kraje  Petra Jarošová.  

 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Bruslení na Nikolajce končí. Čeká ji osud Štvanice?

Bruslení na Nikolajce končí. Čeká ji osud Štvanice?

Zimní stadion Nikolajka v Praze přerušuje provoz. Majitelé to zdůvodňují havarijním stavem strojovny a nárůstem cen energií. Ruší se oblíbené veřejné bruslení o víkendech i školní výuka ve všední dny. O led přicházejí hokejisté týmu... celý článek

Hotely jen pro dospělé jsou konečně legální

Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Středočeské lokálky zrušil kraj a vrátili je starostové

Středočeské lokálky zrušil kraj a vrátili je starostové

Několik lokálních železničních spojů zrušil Středočeský kraj a nahradil je autobusy během loňského roku. V Rožmitále a Trhovém Štěpánově se tomu starostové vzepřeli, vzali veřejné peníze a doplatili neefektivní dopravu. Teď tam souběžně jezdí
Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Postavit nový dům je obvykle levnější než rekonstrukce staré budovy. Platí to pro rodinné domy stejně jako kancelářské budovy i průmyslové objekty. Jenže existuje důležitý důvod, proč využít starý dům. Tím
Hotely jen pro dospělé jsou konečně legální

Hotely jen pro dospělé jsou konečně legální

Nejvyšší správní soud potvrdil, že provozovatel hotelu může zakázat vstup dětem do 15 let v případě, že pro to má legitimní důvody. Zamítl kasační stížnost České obchodní inspekce, která tvrdila, že
Co rozhoduje o dobrém zákaznickém servisu?

Co rozhoduje o dobrém zákaznickém servisu?

Zákaznický servis by měl tvořit integrální součást strategie každé značky. Dokonce ani ta nejlepší nabídka není úplná, pokud nezahrnuje model obsluhy. Právě na dobrém pocitu zákazníka do značné míry závisí
Sportovní hodinky: co umí a k čemu je používáme?

Sportovní hodinky: co umí a k čemu je používáme?

Sportovní hodiny má na ruce téměř každý běžec, ať zrovna závodí nebo trénuje. Své výkony eviduje, zpracovává a data využívá sprinter na stadionu, čtvrtkař, půlkař, mílař, ale i maratonec a skyrunner. Samozřejmě také

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Bitva u Hradce Králové Hradec Králové 2.7.
Ferratová testovačka Liptovské Revúce, Dve veže 2.7.
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 5.7.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 13.-17.7. Cyklistika 13.7.
Historický festival Mrač 30.7.
Městské historické slavnosti Tachov 5.-6.8. 5.8.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Mělnické vinobraní Mělník 16.-18.9. 16.9.
Bzenecké vinobraní Bzenec 16.-17.9. 16.9.
Vinobraní Velké Pavlovice 16.-17.9. 16.9.

Diskuse

čeština se mění a posouvá Lukas B., 30.6.2022 15:43, 22 příspěvků
Pro a proti Piký, 30.6.2022 14:23, 22 příspěvků
Pro a proti Adéla, 30.6.2022 13:11, 22 příspěvků
Lidl Honza, 30.6.2022 11:25, 1 příspěvek
Potřebuješ půjčku? Petr Buzek, 28.6.2022 11:50, 1 příspěvek
Obnovené rybníky na koupání Šlojíř, 28.6.2022 11:15, 2 příspěvky
pp široký kámen Lukas B., 28.6.2022 10:33, 2 příspěvky
Botič Novinář, 27.6.2022 11:48, 1 příspěvek
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 23.6.2022 10:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 23.6.2022 0:23, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Svět se klame! Chybí mu p... milan šupa, 9.6.2022 18:49
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:57
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:54
Vesmír na dosah ruky Horydoly , 7.6.2022 11:51
Zveme vás na koloběžkový ... Horydoly , 7.6.2022 11:45
Elektrokoloběžky Horydoly Open, 24.5.2022 9:52
Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48