Plzeňský kraj zve na veletrh cestovního ruchu ITEP

Plzeňský kraj zve na veletrh cestovního ruchu ITEP
Plzeň hlavní nádraží.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Tradiční veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2012 se koná ve dnech 20. - 22. září 2012 v Plzni na Slovanech.

Poprvé  už v září,  podruhé v prostorech nové haly TJ Lokomotiva v Úslavské ulici v Plzni na Slovanech a poosmé  více než stovka českých  i zahraničních vystavovatelů se představí první dva dny veletrhu od 10 hodin osm hodin v kuse a třetí den jen sedm hodin všem těm, kteří se přijdou podívat.  V Plzni pořádají třetí  největší veletrh  cestovního ruchu v České republice a to už stojí za úvahu nastartovat auto, naskočit na kolo, nebo jen vykročit směr Plzeň Slovany.

 

"Hned u vchodu dostanete tašku, do které si budete moci vkládat mapy, cyklomapy, nabídky pobytů, hotelů, ubytování, cestovní brožury a další materiály cestovního ruchu. Na ITEPu mohou návštěvníci poznat různá místa v Plzeňském kraji, ale i České republice a zahraničí a získat o nich kompletní informace.  Prezentace veletrhu ITEP již v září navíc umožní v mnohem širším měřítku využít přilehlé venkovní prostory haly, které mimo jiné zaručují bezbariérový přístup, dobrou dostupnost městské dopravy  i autem a parkovací možnosti. Pro širokou veřejnost je připraven ještě pestrý doprovodný program v podobě soutěží, interaktivní zábavy pro děti i dospělé, bude zde probíhat nácvik outdoorových aktivit od  via ferrata, slackline-chůze po laně až po horolezeckou stěnu, uvídíte zde hrané pověsti a báje z Plzeňského kraje, ukázky tradičních řemesel českých i slovenských, kouzla, čáry a magie i tetování,“ vyjmenovala lákadla veletrhu na besedě s novináři v Praze v sídle  agentury CzechToursim vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu na Krajského úřadu Plzeňského kraje Alena Svobodová.  

 

Ať hudba v sále zní ...

A to není všechno. Během celého veletrhu zahrají dudáci, jazzmani, vystoupí mažoretky a další taneční skupiny. Výrazná expozice v rámci venkovních prostranství bude věnována kulturnímu potenciálu venkova Plzeňského kraje pod názvem Venkovské Expo.  Jednotlivé Místní akční skupiny pomocí „puzzle“ složených z různých objektů, exponátů i produkci vytvoří pestrou mapu kraje. Součástí budou i tvůrčí dílny pro dětské návštěvníky.

Žurnalisté se v Praze ještě dozvěděli, že na veletrhu  také uskuteční křest kuchařské knihy S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána, kterou napsala  Mirka Kuntzmannová.  Filmové příznivce pak potěší  premiérová vlaštovka  nového filmu Cesta do lesa režiséra  Tomáše Vorla, který ten film  natáčel  v Plzeňském  kraji.

 

Sobota s cizinci a s pivem a s pochutinami

 

Hlavním lákadlem pro širokou veřejnost se jistě stane bavorská sobota. Dopoledne nabídne prezentaci lidových řemesel a typického kulturního umění německých hostů. Odpoledne bude patřit bavorským tradicím, představení regionu a také místním kulinářským specialitám. Po celou dobu veletrhu budou probíhat degustace produktů Plzeňského Prazdroje a.s., ochutnávky regionálních potravin a kulinářských specialit z ostatních koutů Čech i zahraničí.  

 

Součástí veletrhu ITEP budou ještě semináře na témata související s cestovním ruchem. Mezi přednášejícími se objeví například zástupci agentury CzechTourism.   Možná můžete ještě vědět, že záštitu nad   veletrhem převzal ministr pro místní rozvoj České republiky Kamil Jankovský a generální ředitel agentury CzechToursim Rostislav Vondruška.  

 

CzechTourism  se na ITEPu bude prezentovat na dvou výstavních stáncích, kde mimo jiné představí webový portál „Kudy z nudy“- katalog tipů nejen na výlety. Portál www.kudyznudy.cz přináší milovníkům výletů za poznáním i netradičními zážitky přehled zajímavých aktivit a připravovaných akcí z celé České republiky. Zároveň seznámí návštěvníky s úspěšným projektem Czech Specials aneb Ochutnejte Českou republiku, který se snaží prostřednictvím kulinářských specialit představit a zatraktivnit turistické regiony. Dalším tématem pro prezentaci na letošním ITEPu bude lázeňství.  

 

" Na celý veletrh včetně všech doprovodných akcí je vstup zdarma. Prožijte motto letošního ročníku ITEP 2012: přijďte, poznávejte, ochutnávejte a nechte zrychlit I TEP vašeho srdce," uzavřela tisková mluvčí kraje  Petra Jarošová.  

 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Výhled na moře? Sliby cestovních kanceláří

Výhled na moře? Sliby cestovních kanceláří

Po vyčerpávající cestě se těšíte na zasloužený odpočinek a vytoužený výhled na moře z hotelového pokoje, jehož výběrem jste strávili několik večerů. Místo slibované idyly však zjistíte, že se díváte do oken... celý článek

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

Fizan a AKU už nebude prodávat Alpitrek

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

LUČNÍ BOUDA Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Fizan a AKU už nebude prodávat Alpitrek

Fizan a AKU už nebude prodávat Alpitrek

Výhradní zastoupení značek AKU a Fizan opouští pro Českou republiku Alpitrek. "Je to smutná historie podvodů, falešných spolupracovníků a tunelování," uvádí Alpitrek v e-mailu pro své zákazníky.
Mexico na míru - další podvodná cestovní kancelář

Mexico na míru - další podvodná cestovní kancelář

Desítky podvedených zájemců o cesty do Mexika zůstaly po Lucii Sálové. Provozovala cestovní kancelář Mexico na míru, která slibovala zájezy podle individuálních přání.
Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Luxusní plovoucí hotel a zároveň výletní loď Elbe Princesse byla postavena na pravidelné plavby Praha - Berlín a někdy dopluje až do Hamburku. Je to největší loď, která pluje na českých vodách.
Bulharsko přijímá euro příští rok

Bulharsko přijímá euro příští rok

Bulharsko začne platit eurem od roku 2026. Od letoška je v Schengenském prostoru a Evropané se po této zemi mohou pohybovat bez cestovního pasu a bez víza.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
ISPO China - veletrh Čína, Shanghai 4.-6.7.. 4.7.
ILTM Asia - veletrh Čína, Shangai 4.-6.7. Luxusní cestování 4.7.
Řinčobraní - historický šerm Krašov 12.7.
Slavnosti Jakuba Krčína Třeboň 18.-19.7. 18.7.
Hrdané slávnosti Stará Ľubovňa, hrad 25.-27.7. 25.7.
Parním vlakem k Berounce Lužná, Železniční muzeum Nostalgický vlak 2.8.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 3.-7.8. Westernový styl 3.8.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 20.-21.8. 20.8.
Sail Amsterdam Nizozemsko, Amsterdam 20.-24.8. Historické plachetnice 20.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 21.-26.8. 21.8.

Diskuse

Postalmklamm via ferrata pikovoda, 30.6.2025 23:32, 3 příspěvky
Cesty pro lidi Kletr, 30.6.2025 14:44, 1 příspěvek
Mladí horalové Honza, 29.6.2025 21:28, 1 příspěvek
Docela důležité... Honza, 26.6.2025 21:13, 6 příspěvků
Docela důležité... Kuba Turek, 26.6.2025 14:47, 6 příspěvků
Docela důležité... Honza, 26.6.2025 14:18, 6 příspěvků
Docela důležité... Laura Novotná, 26.6.2025 12:12, 6 příspěvků
Solná komora Novinář, 26.6.2025 11:27, 3 příspěvky
Solná komora Skiák, 25.6.2025 23:02, 3 příspěvky
Inu Piký, 23.6.2025 18:47, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 15:16
Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 2:57
Prskavec jako hologram Horydoly Open, 25.6.2025 0:13
Livigno na kole Horydoly , 24.6.2025 19:48
Cyklistický maraton Vysočiny Horydoly , 19.6.2025 22:32
Pivo na Náplavce Horydoly , 19.6.2025 21:22
Sportovní prádlo Horydoly , 13.6.2025 16:44
Přípravy vrcholí Horydoly , 13.6.2025 14:01