Tipy pro ženy, které cestují sólo

Tipy pro ženy, které cestují sólo
Fjällräven Expedition Down Parka No.1.
Autor snímku Fenix Eastern Europe
SDÍLEJ:

Největší počet cestovatelek pochází ze Spojených států, Velké Británie, Španělska, Francie a Německa. Mezi oblíbené dámské destinace patří Londýn, Paříž, Barcelona, New York a Vídeň.

Počet cestujících žen a jejich sebedůvěra při cestování v posledních letech roste. Podle průzkumů téměř polovinu zákazníků tvoří jednotlivci cestující samostatně, z toho 85 % ženy.*

Tento trend potvrzují i data společnosti Kiwi.com. "Před celosvětovou pandemií COVID-19 v roce 2020 jsme zaznamenali téměř 25% meziroční nárůst žen cestujících na vlastní pěst. V roce 2019 cestovalo s Kiwi.com více než milion žen sólo," uvedla Eliška Dočkalová, ředitelka zákaznické zkušenosti společnosti Kiwi.com.

 

Západní svět nebo exotika?

Na vlastní pěst cestují nejčastěji Američanky, Britky, Španělky, Francouzky a Němky a mezi nejoblíbenější destinace samostatně cestujících žen patří Londýn, Paříž, Barcelona, New York a Vídeň. Zdá se však, že rok 2021 preference lehce změnil a v top pětce se tak objevily i exotičtější destinace návštěvníkům jako je Istanbul nebo Mexico City, pravděpodobně díky jejich otevřenosti návštěvníkům.

Co je pro ženy největší motivací pro cesty v jejich vlastní režii? Svoboda a nezávislost (46 %), neochota podřizovat se ostatním (22 %), ale i výzva a způsob, jak získat sebevědomí (15 %).

Poprvé na cestě?

Chystáte se výhledově na cestu v režimu sólo? Pak vám možná přijde vhod několik užitečných rad:

* Je pro vás samostatné cestování novinkou? Začněte klidně pomalu. Zkuste třeba jednodenní výlet, třeba do vzdálenějšího města. Pokud vás bude bavit takováto demo verze, je to optimální předpoklad k plánování větší cesty.

* Dobrý pocit z destinace by měl být samozřejmostí. Vsaďte na svou intuici, každá jsme jiná a to, co sedlo kamarádce horalce, nemusí sednout vám, milovnici kaváren.

* Spíše, než vzdálenost je důležitější bezpečnost cílové destinace. I na druhém konci světa můžete být v naprostém bezpečí a v sousední zemi paradoxně čelit zbytečným rizikům.

* Před cestou si zkontrolujte všechny náležitosti – očkování, víza a další dokumenty. Uchovejte si kopii cestovních dokladů včetně pasu, letenky nebo víza v telefonu, emailu nebo vytištěné pro případ potřeby.

* Dejte své rodině či přátelům vědět, kam a kdy jedete, sdílejte co nejvíce podrobností. Pokud cestujete někam, kde je špatné připojení k internetu, najděte jiný způsob, jak informovat blízké, že jste v bezpečí. Například je můžete jednou za čas prozvonit. Existují také aplikace (např. Life360), které vám umožní sdílet vaši polohu v reálném čase.

* Zaregistrujte svou cestu do systému nebo do aplikace, kterou poskytuje mnoho zemí svým občanům. V případě neobvyklé situace ve vaší cílové destinaci vás může systém varovat. Pro české občany je tu aplikace DROZD.

* Zvláště pokud jedete do exotičtější destinace, googlujte a zkoumejte, udělejte si menší průzkum místa, kde budete trávit čas, sledujte stránky Ministerstva zahraničních věcí a dalších důvěryhodných institucí. Uchovejte si kontakty na ambasády v telefonu, emailu nebo jednoduše napsané na kousku papíru ve své peněžence.

* Nejste plánovací typ? Nemusíte mít svou cestu dopodrobna nalinkovanou. I nahodilé bloumání při procházce městem vám může přinést nevšední zážitky.

* Připojte se k různým cestovatelským skupinám na Facebooku, kde můžete získat užitečné informace od ostatních cestovatelů a o místních akcích. Zeptejte se místních nebo třeba recepční vašeho hotelu/hostelu – nejlepší a aktuální informace získáte právě takto.

* Je dobré si zjistit dopředu něco o kulturních zvycích dané země. Není třeba být odborníkem, ale zdravý rozum a trocha informací vám mohou pomoci vyhnout se zbytečným potížím.

INFO: Solotravelerworld

Samos.

Horydoly.cz Rady na cestování od HORYDOLY

Pět tipů pro ženy na nezávislé cesty

Kapsářské ráje

Jak dobít energii na cestách?

K čemu je dobré připojištění na cesty?

Hurá na dovolenou! Bezpečí pro vás i majetek

Seznam vybavení na cestování

Deset omylů českých turistů

Váš telefon je na dovolené

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Letecká společnost Emirates oznámila, že před začátkem velikonočních svátků posílí letecká spojení do populárních prázdninových destinací, konkrétně na Maledivy a Seychely. Aerolinky nabízejí 28 letů týdně do Malé a 7 letů do... celý článek

Jaro začalo dnes ráno

Svatý Bartoloměj / Saint-Barthélemy: prázdninový ostrov v Karibiku

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Jaro začalo dnes ráno

Jaro začalo dnes ráno

Jarní rovnodennost nastává v okamžiku, kdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé (12 hodin). Od této chvíle se Slunce vrací
Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

5-ti hvězdičkový hotelový rezort Zuri vybudovaný českou finanční skupinou RSJ se rozkládá na 11hektarovém pozemku. Leží přímo u bílé písečné bílé pláže omývané Indickým oceánem v oblasti Kendwa na severozápadním pobřeží zanzibarského
Svatý Bartoloměj / Saint-Barthélemy: prázdninový ostrov v Karibiku

Svatý Bartoloměj / Saint-Barthélemy: prázdninový ostrov v Karibiku

Svatý Bartoloměj (Saint-Barthélemy, zkráceně St. Barths) je ostrov v souostroví Malé Antily na pomezí Karibského a Sargasového moře. Zřejmě byl čas od času navštěvován karibskými Indiány, ale stálé obyvatele získal až po
Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Letecká společnost Emirates oznámila, že před začátkem velikonočních svátků posílí letecká spojení do populárních prázdninových destinací, konkrétně na Maledivy a Seychely. Aerolinky nabízejí 28 letů týdně do Malé a 7 letů do

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 16.-19.5. 16.6.
ITE - veletrh Hong Kong 17.-20.6. Cestovní ruch 17.6.
CIBTM - veletrh Čína, Shanghai 30.7.-2.8. 30.7.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 18.-19.8. 18.8.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 17.-19.10. 17.10.

Diskuse

To těžko Horydoly , 16.4.2021 21:12, 2 příspěvky
To těžko ONDTOM36, 16.4.2021 20:49, 2 příspěvky
Zpěvník do tabletu Adam, 16.4.2021 15:56, 11 příspěvků
REHA- Maxi Bretislav, 15.4.2021 21:24, 1 příspěvek
Cesta SNP Přemovští, 14.4.2021 8:33, 1 příspěvek
Stan JanaTeron123, 13.4.2021 17:00, 1 příspěvek
Brněnské klasik K., 9.4.2021 11:26, 1 příspěvek
Vory pluly ještě dlouho p... historylover, 7.4.2021 9:38, 33 příspěvků
Mohou být jezy bezpečné? Michael Beranek, 4.4.2021 11:08, 1 příspěvek
A to jako fakt Kvido? Prkoš, 3.4.2021 21:05, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

снять общежитие отрадное Invillkib Invillkib, 16.4.2021 2:50
Co Čech, to cyklista Horydoly , 15.4.2021 20:15
Re: Spolulezec v Litoměři... Kuba Turek, 12.4.2021 1:36
Spolulezec v Litoměřicích... Horydoly Open, 12.4.2021 1:31
Inhalovanie minerálok Her... Horydoly , 11.4.2021 14:15
Cestovatelé během svátků ... Horydoly , 10.4.2021 0:04
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 7.4.2021 17:43
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 6.4.2021 0:33