Hroza vyhrál? Tak to vrátíme horolezeckému svazu!

Hroza vyhrál? Tak to vrátíme horolezeckému svazu!
Libor Hroza starší.
Autor snímku Ondřej Turek
SDÍLEJ:

AKTUALIZACE: Komentář předsedy disciplinární komise ČHS! Už se zdálo, že rozum zvítězil. Libor Hroza starší se jako manažer své dcery dohodl s Petrem Reschem, místopředsedou horolezeckého svazu, na ukončení války, vyrovnání závazků a uzavření sporů o pravidla, nominace a peníze. Rozbuškou byl sice spor o účast Lucie Hrozové na lezeckém mistrovství světa v Číně, ale pod kotlem to vřelo už mnoho let. Po pár dnech je ovšem příměří v pekle a pomluvy, naschvály a nechutné tahanice jedou dál.

Jak na to

KOMENTÁŘ Českého horolezeckého svazu

Ahoj Kubo. Bohužel musím reagovat na některé mylné informace.

V článku uvádíš, že bojuji za čistotu lezení a Libora Hrozu st. svými kroky nepřímo podporuji. Tyto informace jsou zcela zavádějící a nepravdivé.

Ani jako osoba a již vůbec ne jako předseda Disciplinární komise v této kauze za nic nebojuji, ani nikoho přímo či nepřímo nepodporuji. Ve skutečnosti jsem jen upozornil na možné následky problému, kolem nominací.

S pozdravem Roman Wimmer

Abychom komplikovanou hru zprůhlednili, uvádíme pozice nejdůležitějších hráčů.

Za čistotu lezení bojují:

Libor Hroza st.

Petr Resch

Roman Wimmer

Proti nim stojí:

Simona Rajfová

Helena Lipenská

Tomáš Rakovič

Jiří Čermák

O co ve skutečnosti jde? O transparentní a předvídatelná pravidla mezi závodníky v lezení na umělých stěnách.

Hroza chce jasná a závazná pravidla

Libor Hroza starší (majitel velké lezecké stěny) je neformálním mluvčím velké skupiny lezců, která by ráda závodila podle jasných a průhledných pravidel. Tito lezci a lezkyně by chtěli, aby byla pravidla dodržována bez ohledu na to, kdo se jim má podřizovat - zda mistr světa, bafuňář Českého horolezeckého svazu, nebo poslední junior na lokálním závodě.

Zároveň vyžadují, aby pravidla platila dlouhodobě, případné změny se ohlašovaly a zdůvodňovaly dlouho dopředu.

Tato pravidla zahrnují jak soutěžní řády, tak způsoby nominací na světové závody, jmenování reprezentantů a také finanční podpory formou startovného či cestovného pro závodníky a jejich podpůrné týmy.

Libora Hrozu st. svými kroky nepřímo podporují místopřededseda Českého horolezeckého svazu Petr Resch a šéf disciplinární komise Roman Wimmer.

Rajfová chce vládnout bez omezení

Na druhé straně se vytvořila poněkud amorfní skupina lezeckých funkcionářů, ve které jsou především šéfka závodní komise Českého horolezeckého svazu Simona Rajfová (její dcera Silva závodí), členka mediální komise Helena Lipenská (sama závodí a zároveň je životní partnerkou závodníka Tomáš Mrázka), bývalý člen závodní komise Tomáš Rakovič (staví lezecké stěny a provozuje velkou lezeckou stěnu) a člen výkonného výboru a moravský zastánce sportovního lezení Jiří Čermák.

Evidentně jim vyhovuje neprůhledné a ad hoc jednání i hospodaření Českého horolezeckého svazu v oblasti závodění na umělých stěnách. Už několik let za sebou stoupá poměrná část prostředků, které ze společného horolezeckého rozpočtu dostávají závodníci.

Tyto peníze se rozdělují neprůhledným způsobem, který se často mění. V tomto systému existují nezdůvodněné výjimky, které budí dojem, že se často jedná o malou domů.

Dohoda vedla k pořádku

Příměří bylo nastoleno v okamžiku, kdy se Libor Hroza st. domohl na Českém horolezeckém svazu, že jeho dcera Lucie Hrozová dostane proplacenou část nákladů na mistrovství světa v Číně, kde reprezentovala Českou republiku. Byly jí totiž neoprávněně upřeny.

Gentlemanská dohoda zněla, že se obě strany k věci již nebudou vyjadřovat a napříště k takovým do očí bijícím nespravedlnostem už nedojde.

Tři bafuňářská torpéda

Jenže dohoda platila jen pár dní. Na serveru Lezec prohlásil člen výkonného výboru Českého horolezeckého svazu Jiří Čermák, že s řešením nesouhlasí (ačkoliv ji uzavřel právě výkonný výbor) a dá ho do rukou revizní komise. Podle něj bylo všechno jinak a Libor Hroza st. neoprávněně tlačil na jeho výkonný výbor. To bylo první torpédo.

Druhé torpédo, které má křehký smír potopit, vystřelil Tomáš Rakovič. Oznámil, že kvůli zásadnímu nesouhlasu s platným korespondenčním hlasováním výkonného výboru ruší na své stěně Smíchoff mistrovství republiky. Dosud ovšem žádné mistrovství republiky, natožpak místo a datum jeho konání nebylo oznámeno. Tomáš Rakovič ještě k tomu nepřímo vyzval šéfa disciplinární komise Romana Wimmera k rezignaci.

Zatím posledním plujícím torpédem je prohlášení Heleny Lipenské a Tomáše Mrázka, které vydali dnes večer na webu Tomáše Mrázka. Sportovní lezení je podle nich ve špatných mracích. Navazují tím na proslulý článek Helen Lipenské o Čtyřlístku, kterým popisovala inzultaci Lucii Hrozové na závodech světového poháru.

Připomínáme, že Helena Lipenská je členka tříčlenné mediální komise Českého horolezeckého svazu a jejím úkolem je zlepšovat obraz svazu u veřejnosti i horolezců.

Webové stránky Tomáš Mrázka jsou dlouhodobě zavirované. Prohlášení Heleny Lipenské tedy kopírujeme, aby si ho mohli všichni přečíst:

Naše reakce na článek Tomáše Rakoviče:

Tak za prvé, opravdu nás (a nejen nás dva) mrzí, že nebude MČR na nejlepší stěně v hlavním městě. Budoucnost sportovního lezení je teď ve špatných mracích.

Nějak bylo, nějak bude - problém je, že jde o posun o pár kroků zpět. Svaz (můj kdysi drahý, milovaný) pro který jsem udělala spoustu práce a to opravdu hodně, hodně pro ostatní, proto aby sportovní lezení šlo dopředu.

No nic, dělala jsem to ráda (i když spousta lidí namítne, že jsem měla osobní zájmy, Ano máte pravdu - kdo nemá - měla jsem je však také pro sportovní lezce) , nyní tento svaz podtrhl nohy všem co pro sportovní lezení dýchali - doufám, že stále ještě dýchají.

Z našeho pohledu se naprosto vysmál “svým lidem” a dal za pravdu prudičovi všech prudičů : vypadá to, že svaz "si udělal", před ním do kalhot. Všem, kteří jsou nyní nespokojení doporučuji: dát permici na stěnu sekretářce a šéfovi disciplinární komise, kafe a belgické pralinky tajemnici, pravidelně se s nima stýkat a střádat potřebné informace, nemusíte být ani členem svazu. Je to pouze fikce, ale kdo ví? Třeba to zafunguje.

Docela podstatným bodem je také pravidelná mediální masáž v internetových médiích, včetně urážek celého svazu, členů a všech kteří tomu dotyčnému nesedí. Jestli je to pravda či ne, není až tak podstatné, doporučuji lhaní, zdá se, že to funguje nejlépe.

Tak za druhé, vůbec nás nebaví se vypisovat o tomto tématu v diskuzích, máme na práci úplně jiné věci než jsou diskuze pod mnoha pseudonymy s naprosto stejným literálním slohem. Lidi nejsou hloupý, pakliže však nastane situace, která se nás týká, je v našem zájmu se ozvat. Snad si veřejnost udělá obrázek pravdivější, než od Dvořáka a Nováka.

Helča a Tomáš

Mistrovství světa v lezení 2009 na HORYDOLY

Český horolezecký svaz se omlouvá Hrozovým a řeší problém s penězi pro Lucii Hrozovou.

Definitivní nominaci reprezentantů uvedl místopředseda Českého horolezeckého svazu Petr Resch.

Vedoucí komise soutěžního lezení Simona Rajfová odmítá sdělit jména nominovaných reprezentantů.

Systém nominací a naděje závodníků vysvětluje místopředseda Českého horolezeckého svazu Petr Resch.

Poněkud drsně popisuje tahanice o nominaci otec a trenér dvou závodníků Libor Hroza starší.

Přinášíme výsledky českých reprezentantů na Mistrovství světa.

Horydoly podporují Lucii Hrozovou.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Re: Re: všechny, vždy?
To vůbec není zač. Díky několika článkům a podle toho co jsem se dozvěděl od různých lidí jsem si udělal názor. Shodou okolností se téměř rovná tomu na tomto serveru. Několik oponentů mě upozornilo, že se jedná o značně zkreslené a nepřesné informace. To je v pořádku. Na svůj názor má každý právo. ALE !!!!!! Nikdo zatím nedodal podle nich ty přesné a kompletní informace. PROČ ???? Jsou pouze dvě možnosti. Za prvé - žádné takové informace nejsou, tudíž nejde co psát. Za druhé - opět nejsou žádné takové informace a navíc dotyčné neskutečně prudí zdejší redaktor Turek a oni se pouze snaží alespoň trochu vyprudit jeho - blbě a někdy až dětinsky směšně. Osobně se díky čtení veškerých zdejších diskusí kloním ke druhé variantě. Jinak bude krásný podzim, takže hurá do hor. To nám už naštěstí nikdo zakazovat nemůže.
 • Autor nestraný Lojza
 • Datum a čas 22.9.2009 19:35
Reaguj
Re: Re: všechny, vždy?
Díky za pochvalu, ale aby to nebylo jenom na mně - koukni taky na Horyinfo a do diskusí na Lezci (viz odkazy). Tam toho najdeš taky hodně o této nepříjemné kause.
Reaguj
Re: všechny, vždy?
To je marný. Obrovskou nevýhodou tohoto serveru je, že se Turek nebojí napsat co si myslí. Všichni na HS to vědí, všechno tutlají a když se to provalí a najde se někdo, kdo vše veřejně popíše, mlčí. Když už mlčet nejde, tak jediné na co se zmůžou je, že se nebudou po vzájemné dohodě vyjadřovat. Na toto téma jsem se snažil diskutovat cca 3 týdny nazpět. Marný, marný, marný......................... Přitom je to tak jednoduché - kdo udělal chybu, protěžoval někdo někoho, škodil někdo někomu, bylo něco proplaceno neprávem, ukradl někdo něco, pokud ano - co atd., atd............. Vedení svazu je tady od toho, aby všechny tyto i jiné otázky VEŘEJNĚ zodpověděli, pokud jsou na ně odpovědi. A ne že se někde někdo potají dohodne že se nic veřejně říkat nebude. To už to pak můžete na svazu rovnou zabalit. Přesně jako v politice.
 • Autor nestranej Lojza
 • Datum a čas 22.9.2009 16:28
Reaguj
všechny, vždy?
To, že se někdo nedokáže orientovat v problému a označí všechno za bulvární a hloupé je příznačné. Ňeostýchejte se být konkretní, napomohu Vám. Jsou uveřejněné citace zúčastněných lživé, bulvární nebo hloupé? Nebo lživé?Nebo snad komentáře dtto? Pokud ano, tak v čem. Zkuste být podrobnější. Díky za nová fakta nebo vyvrácení uveřejněných.
 • Autor milan
 • Datum a čas 22.9.2009 14:09
Reaguj
Je to jako vždycky tady - Turek rozdmýchává spory polopravdami, vytrženými argumenty apod. Na tyhle stránky chodím, že se tu občas objeví zajímavá reportáž o nějaké lokalitě či aktivitě, ovšem všechny společensko - politické aktivity p. Turka vyznívají vždy bulvárně a houpě..
 • Autor čtenář Martin
 • Datum a čas 22.9.2009 13:43
Reaguj
Re: Uměle vytvářený klín
...už spekulujete!
 • Autor Novinář
 • Datum a čas 22.9.2009 11:33
Reaguj
Uměle vytvářený klín
Tím, že mou osobu autor článku staví proti níže zmíněné čtveřici vytváří nějaký umělý klín, který neexistuje a raději nebudu spekulovat, proč tak činí. Se všemi čtyřmi níže jmenovanými mám korektní vztahy, které bych rozhodně neoznačil za pozici protivníka. Ostatně můj názor na práci Simony Rajfové jsem několikrát zveřejnil, tedy ještě jednou - myslím si, že je dobrou osobou na postu předsedkyně komise.
 • Autor Petr Resch
 • Datum a čas 22.9.2009 09:15
Reaguj
Kdo žádal o revizi?
Jura Čermák: "...všechno je jinak....o revizi jsem taky nežádal...ale ty už jinej nebudeš..."A co na to říká zápis VV č.6 ze dne 3. 9. 2009?bod 10. I, A "Situace v Komisi soutěžního lezení dospělýchVV po diskusi ke korespondenčnímu hlasování ve věci sporů kolem způsobu nominací a proplácení nákladů za účast Lucie Hrozové na závodech zdůrazňuje, že plně podporuje předsedkyni komise soutěžního lezení dospělých Simonu Rajfovou a respektuje rozhodnutí, která činí ve své kompetenci. Na podnět předsedkyně komise soutěžního lezení a člena VV Jiřího Čermáka požádá předseda VV disciplinární komisi a revizní komisi ČHS o přezkoumání skutečností, na základě kterých VV v předmětné věci rozhodoval."Termín: NeprodleněNo, nevím jak jiní, ale já v tom zápise četl, že tenhle tyátr se děje na podnět Rajfové a Čermáka.:))Možné řešení pro Čermáka už bylo navrhnuto výše. Osobně doporučuji více tu druhou variantu...:))
 • Autor Vašek
 • Datum a čas 21.9.2009 21:47
Reaguj
Re: Fakta...tohle jsi napsal
Když fakta, tak fakta. Tohle jsi napsal do diskuse na Lezci poté, co Výkonný výbor ČHS, jehož jsi členem, vydal omluvu Hrozovým a byla domluveno řešení. Jak to brát jinak než podrazácké vypuštění torpéda po uzavření příměří?

Po vychladnutí 14:02:39 21.08.2009

Do VV jsem kandidoval za sportovní lezení. Nemohu tedy nyní souhlasit s výše uvedeným článkem v plném rozsaahu. Neznám žádné rozhodnutí,dokonce ani jednoho člověka,který by poškodil Lucku a Libora v jejich sportovní činnosti.Po vstřícných krocích VV bych očekával omluvu za způsob jednání od Libora Hrozy-Rebela. Jura Čermák

Pak jsi ještě dodal tohle:

Re: Po vychladnutí 10:13:07 22.08.2009 Žádný bordel. VV opravdu odhlasoval úvodní článek a po ofic. stránce je to OK.V tomto případě je to jenom moje věc ,že nedokážu a ani nemohu souhlasit s rozhodnutím VV. Jura Čermák

Jestli Ti to je opravdu tolik proti mysli, že se s rozhodnutím Výkonného výboru nemůžeš ztotožnit, tak co v něm ještě děláš? Obvykle se buď k mlčí, nebo podává demise.
Reaguj
Fakta
Do VV jsem kandidoval za sportovní lezení. Nemohu tedy nyní souhlasit s výše uvedeným článkem v plném rozsaahu. Neznám žádné rozhodnutí,dokonce ani jednoho člověka,který by poškodil Lucku a Libora v jejich sportovní činnosti.Po vstřícných krocích VV bych očekával omluvu za způsob jednání od Libora Hrozy-Rebela. Jura Čermák Tady uvádím moji reakci na podle mě nešťastně formulovaný článek od VV.To aby si každý mohl porovnat tvé podání. Žádná Moravská sekce není navíc ti prozradím ,že jsem "cajzl" ale Wolf-Vlk nejsem toho nech- je to hodný kluk.Tvé rozdělení na TY co to se závoděním myslí dobře a na TY co intrikují svědčí o tvé informovanosti...všechno je jinak....o revizi jsem taky nežádal...ale ty už jinej nebudeš..ahoj torpédo č.1
 • Autor Jura Čermák
 • Datum a čas 21.9.2009 12:13
Reaguj
Celkem 14 příspěvků v diskuzi


Zeman prohrál: v pondělí se po půl roce otevře Pražský hrad

Zeman prohrál: v pondělí se po půl roce otevře Pražský hrad

Pražský hrad se po více než půl roce otevře v pondělí 3. května veřejnosti. Kverulant.org to považuje za své vítězství a důsledek kampaně, kterou za otevření Hradu vedl. Kverulant nedávno dosáhl pravomocného rozhodnutí soudu,... celý článek

7 způsobů, jak zvýšit svůj příjem online

Pojďte si hrát ven! Nadace Via nabízí dětem mikrogranty

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Dálniční známky v Evropě

Dálniční známky v Evropě

Dálniční známka v Česku přijde v roce 2021 na 1500 korun. Roční známka se dá koupit také v Rakousku, Švýcarsku a na Slovensku. Další dálniční známky prodávají Slovinci, Chorvati a Maďaři. Němci jezdí po dálnicích
Zeman prohrál: v pondělí se po půl roce otevře Pražský hrad

Zeman prohrál: v pondělí se po půl roce otevře Pražský hrad

Pražský hrad se po více než půl roce otevře v pondělí 3. května veřejnosti. Kverulant.org to považuje za své vítězství a důsledek kampaně, kterou za otevření Hradu vedl. Kverulant nedávno dosáhl pravomocného rozhodnutí soudu,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Horolezecká brigáda Adršpach, parkoviště Info: martin.mrazek@centrum.cz 22.5. 09:00
Valná hromada ČHS Praha 29.5.
Krkonošské cyklobusy - zahájení sezony Krkonoše 29.5.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 16.-19.6. 16.6.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 16.-19.5. 16.6.
ITE - veletrh Hong Kong 17.-20.6. Cestovní ruch 17.6.
Slavnost královny Johanky Rožmitál pod Třemšínem 19.-20.6. 19.6.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 15.-18.7. 15.7.
Turistpropag Lysá nad Labem, Výstaviště Udělení cen za nejlepší turistické materiály 15.7. 18:00
CIBTM - veletrh Čína, Shanghai 30.7.-2.8. 30.7.

Diskuse

Nejlepší lék je prevence Jana, 16.5.2021 19:51, 2 příspěvky
Lobuche? KarelM, 15.5.2021 11:58, 1 příspěvek
Labak Kuba Turek, 13.5.2021 18:05, 2 příspěvky
jak posílit imunitu irenaPok, 13.5.2021 14:25, 32 příspěvků
Labak Ales, 13.5.2021 10:26, 2 příspěvky
odlučnění Zdenda, 13.5.2021 9:18, 4 příspěvky
Zmrzne - romrzne Barbucha, 12.5.2021 14:34, 1 příspěvek
Dobré retro KarelM, 12.5.2021 10:40, 1 příspěvek
jak posílit imunitu Horydoly , 6.5.2021 18:25, 32 příspěvků
jak posílit imunitu Martina Skalská, 6.5.2021 14:21, 32 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Fotografie u článku T... Kuba Turek, 17.5.2021 17:14
fotografie Horydoly Open, 17.5.2021 17:03
Slovenské lázně po korona... Horydoly , 14.5.2021 20:40
Tajemství čísel odhaluje ... milan šupa, 13.5.2021 19:48
Re: Výstaviště Lysá nad L... Horydoly , 13.5.2021 11:02
Změny ve vedení firem Horydoly , 12.5.2021 16:39
Cookies: co byste o nich ... Horydoly , 11.5.2021 21:51
Omezení sociálních kontak... Horydoly , 11.5.2021 15:22