Internet o valné hromadě

Internet o valné hromadě
SDÍLEJ:
Zítra se koná valná hromada Českého horolezeckého svazu. Půjde především o nové stanovy, inovovaná pravidla lezení na pískovci a volbu vedení na příští dva roky. Připravili jsme přehled zásadních článků o budoucí valné hromadě na nejdůležitějších serverech.
Jak na to

Názor Horydoly

Na poslední chvíli přibyla v seznamu kandidátů na vedoucí funkce nová jména a u některých stávajících se objevily jakés-takés volební programy. Všechny osoby se volí na dva roky. Pro základní orientaci uvádíme, kdo na jakou funkci kandiduje.

Předsedkyně/předseda

Alena Ottová - Čepelková (dříve Stehlíková) je více-méně spokojená se stávajícím stavem Českého horolezeckého svazu a nechce nic zásadně měnit. Je zastáncem sportovního lezení a obhajuje jeho dotace. S veřejností příliš nekomunikuje.

Igor Novák se před dvěma lety představoval jako manažer, který je schopen vést jednání, zveřejňovat o něm zápisy a postarat se o uvedení jejich závěrů do praxe. Jediným výsledkem jeho práce, který jsme zaznamenali, jsou přehlednější zápisy z jednání výkonného výboru. Zveřejňovány jsou však stejně jako dříve o měsíce později, než se jednání konala. Ačkoliv ve svém profesním životě pracuje v oblasti projektového managementu, osobně se zúčastnil největší blamáže ČHS v poslední době - disciplinárního řízení s šéfredaktorem tohoto portálu Kubou Turkem.

První místopředsedkyně (ekonomika)

Soňa Boštíková - Vomáčková je majitelkou obchodu a lezeckého centra Namche. Když lezla v Himálajích a vydávala knížky, nechávala se kvůli propagaci titulovat jako nejlepší česká horolezkyně všech dob, ačkoliv k tomu měla velmi daleko. Ve vágně formulovaném volebním programu chce pro horolezce právní ochranu, pojistku, informace, podporu mládeži a závodníkům. Na to ovšem měla už dvě funkční období, ve kterých jsme její aktivitu nezaznamenali.

Výkonný výbor (volí se čtyři členové)

Jiří Čermák je zastáncem závodníků a lezců se sportovními ambicemi. Chce prosazovat sportovní lezení ve vedení svazu. Jako první uveřejnil svůj volební program na serveru Českého horolezeckého svazu.

Petr Jandík je vydavatelem serveru Horyinfo a zároveň členem komise alpinismu, kde se stará o publicitu. Má v úmyslu dále šířit propagaci, zlepšit komunikaci svazu dovnitř i navenek a klade velký důraz na metodickou činnost svazu.

Stanislav Šilhán vlastní importérskou firmu Verticalsport, která se zabývá prodejem horolezeckého vybavení. Dluholetý činovník a špičkový horolezec na horách i na pískovci své záměry nezveřejnil.

Jan Šlechta se vyžívá v roli jurodivého horolezce, kterého nezajímá technická obtížnost, ale pouze pobyt v divoké přírodě a překonávání jejích nástrah.

Josef Uherka má pod palcem mládežnické a dětské lezení mimo umělé stěny, ale působí, že vůbec neví, co a jak. O penězích chce nechat rozhodovat všechny zájemce stylem "každému dáme něco". Směřování svazu v této oblasti nikdy neupřesnil. Navenek je vždycky v defenzívě. Svůj volební program nezveřejnil.

Horydoly probraly nejdůležitější problematické body, o kterých se bude na valné hromadě jednat, a zhruba popsaly jejich rizika: Co chtějí horolezci? Nevíme!

Lezec se odrazil od analýzy finančního rozpočtu k popisu nejdůležitějších činností svazu: Quo vadis ČHS

Na Lezci se pod krátkou zprávičkou rozjela velká diskuse o propagaci horolezectví: Světový pohár v Praze oficiálně zrušen

Horyinfo zveřejnilo zřejmě jediný předvolební rozhovor s dosavadní předsedkyní a zároveň kandidátkou na stejnou funkci v dalších volbách Alenou Čepelkovou: Stojím si za návrhem rozpočtu

Oficiální server Českého horolezeckého svazu vyčlenil speciální sekci: Valná homada 2007

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Úřední dokumenty
Mně na webu ČHS nejvíce fascinuje sekce "úřední dokumenty", ne pro její obsah, ale pro ten název. Či ČHS je nějaký úřad? V tom případě "chraň bůh" jeho členy. :o))))
  • Autor Petr
  • Datum a čas 25.3.2007 21:33
Reaguj
Re: To není náhoda
Aha. Proto se ptám, já jsem zvědavej. Už pro humbuk s Cabanem. Pozadí nezkoumám, kdo s tím přišel, ale asi neprotestovala.Opět hodně dobrý výkony (třeba Makalů), s úctou hledím, smekám madam... Ale přeci jen Zuzana Charvátová a nebo současná předsedkyně Alena, nebo... další, to z hlediska horolezení je trochu vyšší level.
  • Autor Dag
  • Datum a čas 23.3.2007 22:49
Reaguj
To není náhoda
Třeba tady: Lezení na umělých stěnách. Nebo Lidé a Země: "...říká nejlepší česká horolezkyně Soňa Boštíková." Nebo KČT Boskovice: "...jako je např. světově proslulá horolezkyně Soňa Vomáčková-Boštíková – rodačka z Boskovic." Nebo Mezinárodní festival outdoorových filmů: "Nejlepší evropská horolezkyně Soňa Vomáčková-Boštíková hovoří o svých cestách..." Nebo Šumperk: "Další ženou besed bude Soňa Boštíková, expertka na expedice na osmitisícovky , kterých zdolala čtyři." Nebo MF Dnes: "...o cestování a horolezeckých expedicích povypráví nejlepší česká horolezkyně Soňa Boštíková." Atd, atd, atd...
Reaguj
Re: ?
Tak ji označili v reflexu u rozhovoru. Novinářská licence, kterou přebírá jiné médium - Turkovo ;-)
  • Autor Lenka
  • Datum a čas 23.3.2007 22:18
Reaguj
?
Kdes to sebral?
"Když lezla v Himálajích a vydávala knížky, nechávala se kvůli propagaci titulovat jako nejlepší česká horolezkyně všech dob."
Nebo jo? Caban v sukni? Nebo Turkovina? :-)
  • Autor Dag
  • Datum a čas 23.3.2007 21:19
Reaguj
Re: Re: Re: Re: nejvetsi blamaz
A co rozumíš pod slovem blamáž? Ostuda, hanba, zesměšnění. Praví slovník cizích slov. Já bych viděl celou akci jako milou grotesku, tříbící postoje a zviditelňujíci problémy svazu.A reklamu na Horydoly.Ale jinak to byla taková bezvýznamná lapálie."Fraška života pádí vpřed jako splašená herka a diváka pranic nezajímá zápletka prvního aktu."Jak pravil můj jmenovec, Dag Badman.
  • Autor Dag
  • Datum a čas 23.3.2007 21:12
Reaguj
Nejvetsi blamaz CHS
Diky autorovi za vtipnou vsuvku o nejvetsi blamazi CHS. Pred pul hodinou jsem to spatril a od te doby se chechtam jak blazen a ne a ne prestat. Fakt uz jsem se takhle dlouho nezasmal :-)) Vzhledem k tomu, ze to je zdrave, myslim ze se tim vicemene smazal nepriznivy ucinek potlacovaneho vzteku kvuli "Neverte Slovakum". Jen tak dal!
  • Autor Karel Kocourek
  • Datum a čas 23.3.2007 20:22
Reaguj
Novákův program je na Horolezeckém svazu. Má ale dnešní datum tak si ho asi moc lidí nepřečte. Zlatej KČT...!
  • Autor Vokoun
  • Datum a čas 23.3.2007 15:24
Reaguj
Re: Re: Re: nejvetsi blamaz
S tou metodikou je to pravda. Navíc už Hudy vydal dvě základní příručky pro začátečníky (skalní lezení a skialp). Já ale pod slovem blamáž rozumím trochu něco jiného.
Reaguj
Re: Re: nejvetsi blamaz
Treba v tom, ze neni metodicka publikace. To je ostuda. A az ji vyda Hudy, bude to ostuda jeste vetsi.Na disciplinarce vsichni leda ztratili cas, Tys z toho vyzvejkal par hezkych clanecku se spoustou komentaru. Vzato kolem a kolem epizodka, po ktere nestekne pes, stara, jako vcerejsi Hory-Doly.
  • Autor Radek J.
  • Datum a čas 23.3.2007 14:04
Reaguj
Celkem 13 příspěvků v diskuzi


Kam nelézt 2026

Kam nelézt 2026

SUCHÉ SKÁLY Které skály vynechat z horolezeckých plánů? V této rubrice zveřejňujeme zprávy o aktuálním ohrožení zvířat či rostlin a případně jiných problémech v lezeckých terénech.... celý článek

Smrtelný pád na Pantheonu

Zprávy od horolezců 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Český horolezecký svaz: Stanovisko k rozhodnutí o návratu sportovců z Ruska a Běloruska do mezinárodních soutěží

Český horolezecký svaz: Stanovisko k rozhodnutí o návratu sportovců z Ruska a Běloruska do mezinárodních soutěží

Český horolezecký svaz bere na vědomí rozhodnutí mezinárodní federace World Climbing o zrušení suspendace národních svazů Ruska a Běloruska a o umožnění návratu sportovců a členů týmů s ruským a běloruským pasem do mezinárodních soutěží pod
Slovákům nevadí Rusové v lezeckých soutěžích

Slovákům nevadí Rusové v lezeckých soutěžích

Slovenský horolezecký spolek SHS JAMES souhlasí s přijetím Ruska a Běloruska do sportovních lezeckých struktur a fakticky je zve na olympiádu v Los Angeles 2028. 
TEST Spací pytel Sir Joseph Rimo II 1000

TEST Spací pytel Sir Joseph Rimo II 1000

Zimní péřové spacáky vždy šetříme jen do nejhorších podmínek. Proto nám také dlouho vydrží. Po 35 letech tvrdé služby spacáků Freud jsme je vyměnili za za Sir Joseph Rimo II 1000.
Petzl stahuje z trhu špičkové cepíny Nomic a Ergonomic

Petzl stahuje z trhu špičkové cepíny Nomic a Ergonomic

RECALL Lezeckým cepínům Nomic a Ergonomic od značky Petzl se lámou rukojeti. Proto je výrobce stahuje z trhu a zákazníkům vyměňuje za nové.
Lezci pustili Rusáky na olympiádu

Lezci pustili Rusáky na olympiádu

GLOSA Horolezecký sport byl až dosud považován na morální. Přátelství na laně, závislost jednoho na druhém a tak dále... Včera se ukázalo, že to bylo jen pozlátko a lezci jsou špína k pohledání.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
50 let na vrcholu - diashow Praha, Bio Oko Přednáší Jan Tráva Trávníček 23.3. 18:00
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 25.-28.3. 25.3.
Reisemarkt - veletrh Německo, Mannheim 25.-29.3. 25.3.
Hory a mesto - festival Bratislava, Cinema City Eurovea 25.-29.3. 25.3.
Myslivost a příroda - veletrh Kroměříž, Výstaviště 28.-29.3. 28.3.
Norsko - diashow Jihlava, Na Kopečku Přednáší Martin Loew 31.3. 18:00
Začátek pískovcové sezony
  Lezení na pískovci je v Čechách povoleno 1.4.-31.10. 1.4.
Adamello Ski Raid Itálie, Ponte di Legno Skialpinismus 3.4.
Valná hromada ČHS Praha 11.4.
Valné zhromaždenie JAMES Žilina, Dom techniky   11.4.

Diskuse

iphone 17 air купить уфа WilliamIncit, 23.3.2026 17:14, 13 příspěvků
Доставка цветов Mосква Dostavka cvetov Moskva_ysEa, 23.3.2026 15:03, 120 příspěvků
Inu Honza, 23.3.2026 10:15, 1 příspěvek
Skitour- Unglück im Walli... dedek Bretislav, 21.3.2026 11:18, 1 příspěvek
Nez zacaly kolobezky, byl... Bretislav, 20.3.2026 23:53, 2 příspěvky
Mushings kolobezkou na di... Bretislav, 20.3.2026 22:38, 4 příspěvky
Pístalka do hor se nemá z... Horydoly, 20.3.2026 21:13, 2 příspěvky
Pístalka do hor se nemá z... dedek Bretislav, 20.3.2026 19:42, 2 příspěvky
Mushings kolobezkou na di... Bretislav, 19.3.2026 20:01, 4 příspěvky
Inu máš to špatně PK, 19.3.2026 11:20, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Lyžování v Itálii Kuba Turek, 22.3.2026 22:32
Prosba o radu Horydoly Open, 22.3.2026 21:14
Leoš Šimánek zemřel Horydoly , 11.3.2026 0:40
Pražský veletržní areál v... Horydoly , 28.2.2026 17:46
Znovínský košt v Louckém ... Horydoly , 28.2.2026 17:44
Re: Textilky Slezan ve Fr... Horydoly , 17.2.2026 11:37
Re: Textilky Slezan ve Fr... Kuba Turek, 16.2.2026 22:26
Textilky Slezan ve Frýdku... Horydoly , 16.2.2026 22:25