Lucie Hrozová 2014

Lucie Hrozová 2014
Lucie Hrozová.
Autor snímku Libor Hroza starší
SDÍLEJ:

VYSOKÉ TATRY. Sledujeme nejlepší českou horolezkyni současnosti Lucii Hrozovou. Přelézá nejtěžší drytoolingové cesta světa a patří do nejužší špičky světového poháru v ledovém lezení.

19. prosince

Memoriał Bartka Olszańskiego

Luzcie Hrozová vyhrála prestižní polský závod v drytoolingu na přírodní skále Memoriał Bartka Olszańskiego. Konal se ve Vysokých Tatrách nedaleko Morskeho oka směrem na plesa Czarny Staw. Zároveň byla otevřena nová drytoolingová oblast se šesti cestami o délce 50 metrů a obtížnosti od M6 do M9.

Výsledky ženy: 1. Lucie Hrozová (Česko), 2. Magdalena Nowak (Polsko), 3. Ilona Gawęda (Polsko). Výsledky muži: 1. Anton Suchý (Slovensko), 2. Rafał Mikler (Polsko), 3. Damian Granowski (Polsko), 4. Radek Lienerth (Česko), 5. Erik Rabatin SR

19. listopadu

Jalovské skály

Vítězkou slovenského pohárového závodu v boulderingu se stala na Jalovských skalách Lucie Hrozová. Druhá dolezla Olga Kosek a třetí Maria Šoltésová. Závodilo se na přírodní skále. Podívejte se na přípravu lezecké stěny:

9. října

Mistryně České republiky

Luce Hrozová opakovaně vyhrála Mistrovství České republiky v lezení na rychlost. Letos se mistrovský závod konal v Kladně.

14. dubna

Z překližky na hory

Lucie Hrozová potvrdila své zaměření po ukončení hlavní závodní kariery. Následuje své starší soupeřky z umělých stěn na přírodní skály a do hor. "Polezu těžké přelezy venku v zimě. Plánuji mixy, ledy i drytool. V zimě se zúčastním jednoho či dvou vybraných závodů," poodhaluje své plány Lucie Hrozová.

Horydoly jsou hrdé, že mohly Lucii Hrozovou podporovat v prvních letech na Světovém poháru.

21. března

Lucka končí aktivní závodní kariéru

Nejlepší česká závodnice v lezení všech dob Lucie Hrozová končí aktivní závodní karieru. Od této doby se bude zúčastňovat pouze vybraných prestižních závodů a akcí převážně v drytoolingu a ledovém lezení. Vynechá kolotoč Světového i Evropského poháru. Jedním z hlavních důvodů jejího rozhodnutí jsou nejasnosti okolo organizace a financování ze strany Českého horolezeckého svazu a také některých sponzorů. Jedna závodní sezona přijde na půl milionu korun. Lucie Hrozová posbírala tituly mistryně České republiky ve všech závodních disciplinách mezi dětmi, juniorkami i dospělými ženami. Jejím největším úspěchem bylo loňské vítězství na závodu Světového poháru v drytoolingu a celkově druhé místo v seriálu Světového poháru. Lucka se bude nadále zaměřovat na nejtěžší světové drytoolingové a ledové výstupy ve skalách a připravuje se i na supertěžké horské lezení.

2. března

Lucie Hrozová obsadila 6. místo ve Světovém poháru 

Celkové šesté místo ve Světovém poháru ledového lezení obsadila Lucie Hrozová. Vítězkou je Maria Tolokonina (Rusko) a mezi muži vyhrál Maxim Tomilov (Rusko). Poslední závod v ruské Ufě vyhrály tři Rusky a Lucie Hrozová dolezla na čtvrtém místě.

Závody v Ufě se hodně lišily od ostatních podniků Světového poháru. Místo ledového lezení se jednalo pouze o drytooling. Lezlo se s horním jištěním a pravidla byla velmi podobná boulderingu - pět různých cest se hodnotilo podle dosažené výšky a počtu pokusů, každý závodník měl přesně určený čas na každou cestu. Normálně jsou ledolezecká pravidla podobná spíše lezení na obtížnost na umělých stěnách. Přečtěte si reportáž z Ufy.

Lucie si oproti loňsku pohoršila. "Závody směřují k větší atraktivitě, na vylezení cesty je kratší čas a nesmí se váhat. Jde spíš o lehčí lezení bez rozmýšelní nejlepší varianty," vysvětluje její otec a trenér Libor Hroza starší. Závody se tak zcela odlišují od skalního lezení, kterým je Lucie Hrozová odkojená a ve kterém dosahuje nejlepších výkonů. "Na skále a opravdovém ledu musí lezci přemýšlet a lezou proto pomaleji."

"Rusové si teď v pravidlech i organizací dělají co chtějí," glosuje šéf ledolezecké reprezentace Radek Zoban Lienerth. "Lidé z UIAA se teď snaží omezit jejich vliv, protože náš sport by se neměl úplně odklonit od lezení v přírodě."

26. února

Starzlachklam: Pray for power M13+ 

Nejtěžší drytooliongovou cestu Německa zopakovala Lucie Hrozová jako první po prvovýstupci Michi Wolhllebenovi.

18. února

Vírský cepín

Lucie Hrozová doslova vyběhla známou umělou ledovou stěnu ve Víru za 45 sekund a vyhrála ženskou kategorii v ledovém lezení na rychlost Mistrovství České republiky. Celkově se umístila druhá, protože i mezi muži byl rychlejší pouze Milan Dvořáček za 30 sekund.

10. února

RESPEKT: Jak mění moderní vybavení sporty

Článek o horolezectví, bobech a biatlonu napsal Kuba Turek v souvislosti s olympiádou v Soči. Za příklad si vzal Lucii Hrozovou a závodní drytooling. Článek je dostupný v elektronické verzi na Respekt.cz.

9. února

Bafomet M14

Lucie Hrozová přelezla nejtěžší polskou drytoolingovou cestu Bafomet M14. Cestu zkoušela již vloni. Je to situována ve stropě jeskyně nedaleko Zakopaného pod Vysokými Tatrami.

LUCKA-HROZOVA-ASCENT-OF-BAFOMET from Petr Jandík on Vimeo.

24. ledna

Pátá Lucie v Saas Fee

Švýcarská část světového poháru v ledovém lezení skončila pro Lucii Hrozovou pátým místem.

 

13. ledna

Osmé místo v Koreji

Lucie Hrozová obsadila osmé místo na světovém poháru v korejském Cheongsong.

Horydoly.czLucie Hrozová na HORYDOLY

2013 Ironman M14

2012 Spiderman M13

2011 Illuminati M11+

2011 World Cup Ice Climbing 2011

2008 Lezení nás vychovalo

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Koutová cesta, absolutní klasika v Řeži

Koutová cesta, absolutní klasika v Řeži

CLIMBING GUIDE V prosincovém marastu jsme vychytali jeden nádherný slunečný den. Prahu opouštíme ještě za tmy v mokré mlze, ze které vypadává drobný déšť. Vracíme se už také za tmy v dešti. Mezi... celý článek

World Climbing nahrazuje IFSC

Dolomity a Julské Alpy 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2025

Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2025

MLADÁ BOLESLAV Co je nového na Karlštejnsku, Křivoklátsku, Rakovnicku, v Českém krasu a dalších zajímavých místech středních Čech? Přečtěte si krátké zprávy.
Žaloba: horolezec nechal umřít přítelkyni na Grossglockneru

Žaloba: horolezec nechal umřít přítelkyni na Grossglockneru

Opustil přítelkyni na Grossglockneru a nechal ji zmrznout. Rakouské státní zastupitelství vzneslo salcburskému horolezci obvinění z usmrcení z nedbalosti.
Sasha DiGiulian Becomes First Woman to Free Climb Platinum - Longest Route on Yosemite’s El Capitan

Sasha DiGiulian Becomes First Woman to Free Climb Platinum - Longest Route on Yosemite’s El Capitan

Athlete Sasha DiGiulian (USA) has become the first woman to free climb the longest route on Yosemite’s El Capitan, completing the 40-pitch Platinum route after a 23-day ground-up push marked by
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2025

ROZTOKA Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Kleiner Lafatscher (Riesen)Verschneidung: skutečná klasika v Karwendelu

Kleiner Lafatscher (Riesen)Verschneidung: skutečná klasika v Karwendelu

CLIMBING GUIDE Klasika 30. let je fotogenický spárokout na Kleiner Lafatscher s obtížností do 6. stupně UIAA a původním jištěním, včetně rezavých skob a dřevěných klínů. Někdy také nazývá Nordostverschneidung. Od prvovýstupu přibylo moderního

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Zimní slunovrat Česko 21.12.
Svatý Jan - konec lezení Křížová stěna Povolené lezení 1.7.-31.12. 31.12.
Vakantie - veletrh Nizozemsko, Utrecht 8.-11.1. 8.1.
Eisfestival - ledové lezení Rakousko, Matrei 10.-12.1. 10.1.
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 11.-13.1. Horské technologie 11.1.
Ferienmesse - veletrh Rakousko, Vídeň 15.-18.1. 15.1.
Skialpuj Fest Pec pod Sněžkou 15.-18.1. 15.1.
Matka - veletrh Finsko, Helsinky 16.-18.1. Cestovní ruch 16.1.
Steel Kladno, Polygon 16.-18.1. Průmyslové lezení 16.1.
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 17.-25.1. 17.1.

Diskuse

FobertProft OLanebal, 19.12.2025 13:02, 1 příspěvek
IsmaelEvirm Shanebal, 19.12.2025 12:56, 124 příspěvků
Timsothyenush IsmaelEvirm, 19.12.2025 12:50, 124 příspěvků
Lhanebal OLanebal, 19.12.2025 12:09, 1 příspěvek
Dichaelrerce FobertProft, 19.12.2025 11:55, 124 příspěvků
Stephenjense Lhanebal, 19.12.2025 11:55, 124 příspěvků
Timsothyenush Shanebal, 19.12.2025 11:46, 124 příspěvků
команда Danieltut, 19.12.2025 10:56, 11 příspěvků
Hezká vzpomínka. Climber 2, 17.12.2025 9:07, 2 příspěvky
děláte to dobře Kouďalo, 16.12.2025 10:47, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Autism & Asperger's a... uxeuen@mailto.plus, 19.12.2025 7:31
Poutní místo Neratov roze... Horydoly , 19.12.2025 1:43
S.Pellegrino oznamuje dlo... Horydoly , 15.12.2025 20:21
Jižní Čechy nabízí origin... Horydoly , 15.12.2025 12:49
Třeboňská nocturna Horydoly Open, 10.12.2025 11:14
Advent v Muzeu Olomouckýc... Horydoly , 9.12.2025 23:04
Cyklistické závody 2026 Horydoly , 9.12.2025 11:59
Přihlaste se na veletrh c... Horydoly , 2.12.2025 14:36