Turek je lhář

Turek je lhář
Cesta přes sedlo Tor (2033 m) pod Torsteinem. Vpravo bunda Tilak Asgard, vlevo Salewa Plaisir.
Autor snímku David Z
SDÍLEJ:

Čtenář Jan Kulveit je přesvědčený, že šéfredaktor tohoto portálu je lhář. Domáhá se proto zveřejnění svého dopisu, ve kterém se to pokouší dokázat na příkladu zveřejněných soudních dokumentů případu Tilak versus Horydoly. Přečtěte si jeho argumenty. K nim přikládáme vysvětlení nařčeného Kuby Turka.

Jak na to

Autor dopisu nazvaného Turek je lhář žádal, aby k textu nebyly připojené žádné úvody ani dodatky bez jeho souhlasu. Redakce Horydoly se však cítí oprávněna aspoň nejkřiklavější omyly uvést na pravou míru.

Archiv zpráv - naprostou většinu zdejších materiálů, na které odkazujete do Web.archive.org, máte volně k dispozici na Horydoly.cz. Nearchivujeme jen zastaralé technické materiály, jako například staré ceníky.

Podnikové zprávy - mimo jiné uveřejňujeme zprávy, které se týkají činnosti firem a jejich produkce. Všechny lze najít v rubrice Outdoor Business. Do tohoto ranku spadá i zpráva o Tilaku, který se mně pokusil dostat do vězení. Nevím, z čeho dedukuješ, že jmenované články o Hannahu či Loapu jsou reklamní. Zprávy o nových kolekcích nebo jednotlivých výrobcích jsme stejnou formou uveřejnili například také  o firmách Jurek, Petzl, Husky, Raichle, Singing Rock, Salewa... Čtenáři mají zájem o novinky. Zprávy o tiskových konferencích firem, úřadů a dalších outdoorových subjektů uveřejňujeme průběžně. Asi před dvěma lety jsme pro ně zavedli dokonce zvláštní rubriku.

Finance - server Horydoly.cz byl opravdu asi tři roky nevýdělečný projekt. Oba spolumajitelé jsme si vydělávali na živobytí jinde (já jako volný novinář a Ondřej pracoval pro PR-agenturu), peníze nedostávali ani naši přispěvatelé. Za to Ondřej musel platit z peněz za reklamu pronájem redakčního systému, provoz serveru, outsourcované technické služby, technické vybavení, atd... Asi poslední dva roky je hospodaření vyrovnané a jsme schopni platit redaktorům i externím autorům za jejich práci.

Lhal jsem u soudu? - Nelhal! Pokud o tom máš pochybnosti, obrať se na předsedu soudu, že mě neprokouknul. Jen bys měl vědět, že to není člověk, který se dá opít rohlíkem. Patří mezi naše nejrenomovanější soudce vůbec. Myslím, že soud byl férový a svědci ani já jsme nelhali a nemlžili. Soud, pokud mohu srovnávat ze svých předchozách zkušeností, byl vedený zcela jasně, prakticky a vedl k jednoduchému výsledku.

Podpis Horydoly - ve shodě s ostatními médii podepisujeme články jménem autora. V případě zpráv sestavených z různých zdrojů, seznamů, pravidelně aktualizovaných zpráviček, nebo v zásadních materiálech, za kterými stojí celá redakce, je podpis Horydoly.

Kuba Turek

Anonymní "redakce" Horydoly (je to Kuba Turek, nebo ne?) v článku Turek nepatří za mříže triumfálně oznámila vítězsví ve sporu s Tilakem. Součástí článku je i pozoruhodný záznam z prvního jednání soudu.

Jakub Turek v něm mimo jiné soudu vysvětluje řadu aspektů fungování Horydoly. Jako pozornému čtenáři mi přišlo, že řada tam zaznamenaných vyjádření je jasná a pravdivá zcela v "horydolovském" smyslu.

Kuba má ale v tomto případě smůlu - na jedné straně existuje písemný úřední záznam jeho výpovědi. A na druhé straně nestojí jen chabá paměť, že to bylo trochu jinak, jako v jiných případech, ale mimořádně užitečná internetová služba internetového archivu, archive.org, spolehlivě zaznamenávající většinu historie hor i dolů.

Přehled uložené historie najdete zde: http://web.archive.org. Stahujte a ukládejte – Archive.org na požádání provozovatele stránek archiv promaže. Je proto zajímavé vyjádření Jakuba Turka porovnat s tím, co se zachovalo v archivu.

Kuba Turek k dotazu předsedy senátu uvádí: "…v současné době jsem šéfredaktor a spolumajitel firmy, která je vydavatelem tohoto serveru, ovšem v roce 2004 jsem byl běžným uživatelem internetu, shodou okolností tuto doménu, kde je možné publikovat, vlastnil můj bratr Ondřej Turek a vlastní ji doteď. Na doméně běží jakýsi technický systém, který umožňuje jakémukoliv člověku, aby se do toho připojil a poslal tam svůj názor, zprávu, jakýkoliv poznatek, což jsem učinil. V tu chvíli jsem nebyl zodpovědný za celý chod serveru, tím pádem jsem nebyl tím, kdo to ovlivňoval…"

Předseda senátu: Kdy jste se stal šéfredaktorem?

Obž. Turek: Asi v roce 2005.

Co na to archiv: 12.10.2004 Stránka o webu hovoří jasně - Šéfredaktor: Jakub Turek, e-mail: jakub.turek@horydoly.cz, tel: +420 728 892 898. Autoři: stálí i jednorázoví přispěvatelé, jejichž podpisy jsou uvedeny pod jednotlivými články. Výkonný manažer: Ondřej Turek, e-mail: ondrej.turek@horydoly.cz, tel: +420 608 733 888.

Srovnání odhaluje značné rozpory mezi výpovědí a archivem. Kuba Turek zdaleka ve vztahu k Horydoly nebyl běžným uživatelem internetu, byl šéfredaktorem serveru. Jeho bratr byl výkonným manažerem stejného podniku. Horydoly se prezentovaly jako internetový denník, rozhodně ne jako nějaký technický systém typu "diskuse," kam píše kdokoli cokoli. Pamětníci vědí, že nepochybným šéfredaktorem byl Kuba fakticky od vzniku serveru, a kdy si tak začal říkat není úplně zásadní, ale v listopadu 2004 ten titul už rozhodně na webu byl.

Wolf: Byl jste v té době v kontaktu s nějakými výrobci nebo producenty outdoorového oblečení?

Obž. Turek: Nebyl jsem v žádném vztahu. Možná později. V současné době tím, že jsem spolumajitelem vydavatelské firmy na doméně, která sice patří mému bratrovi, vydává internetový server a v současné době i tištěný časopis, tak žijeme z inzerce, kde zadávají různé firmy jakoukoliv inzerci, ovšem nejsme schopni to ovlivnit, ani nechceme.

Skutečnost: Těžko říci, co si Kuba Turek představuje pod vztahem, ale třeba zde lze najít z 13.10.2004 pěkně reklamní článek na bundy Loap, jinde zase propagační článek firmy Hannah. S Hannahem jsou vůbec Horydoly zadobře, 11.10.2004 pro změnu distribuují pozvánku Hannahu na tiskovou konferenci.

Zajímavé je, že zatímco reklamní článek o bundě je podepsaný Janem Krabcem z Hannah.cz, pozvánku na tiskovku stejné firmy šíří neurčitě anonymní redakce. Spekulaci ve stylu novináře, který je předmětem tohoto článku, zda ta reklama na Hannah na Horydoly vycházela pro pěkné oči jejich obchodních zástupců, proto, že reklamní články o bundách a pozvánky na tiskové konference je přesně to, co zajímá čtenáře, a nebo přece jen Turkovi a někteří výrobci oblečení v nějakém vztahu byli, jistě dokáže provést čtenář sám.

Wolf: Kdo napsal a uveřejnil 12. 11. 2004 článek, který je uveden v obžalobě?

Obž. Turek: Já.

Přísedící Wolf: Uveřejnil jste ho se souhlasem šéfredaktora?

Obž. Turek: Myslíte majitele domény, to je z mého pohledu něco jiného. Zpětně to věděl, v tu chvíli to nemohl ovlivnit, protože jsem to psal přímo na veletrhu na přenosném počítači. Je to částečně samoobslužný systém, kdokoliv tam cokoliv napíše, tak to tam zůstane.

Skutečnost: Kdo byl šéfredaktorem už jsme objasnili. Přímočaře uvažující člověk by se mohl domnívat, že pan šéfredaktor s uveřejněním vlastního článku souhlasil - ale když už v předchozí odpovědi šéfredaktorství popřel, těžko si vysvětluje, kdo tomu vlastně šéfoval.

Státní zástupce: Byl jste nějak honorován za přispívání na tento server?

Obž. Turek: Nebyl. Samozřejmě mě to bavilo. Člověk je rád, že je v práci, prostě entuziasmus. Když to srovnám s tím, že jsem se zabýval internetem už předtím, dlouho jsem byl v Mladé frontě, měl jsem tam částečně na starost práci se vznikajícím serverem iDnes, viděl jsem, jaké jsou tam chyby, z mého pohledu, velkém molochu, ty chyby jsem se snažil napravit někde jinde a snažil jsem se, abych to, co jsem viděl špatně někde jinde, abych dělal dobře jinde.

Skutečnost: Ach ti entuziasté! Informace o inzerci, a dokonce se zachoval její ceník. Povšimněte si na straně 3, že zhlédnuté strany jsou v té době pro prodej reklamy srovnatelně důležité, jako unikátní čtenáři. Mlžení k tomu se vztahující bude ještě následovat. Horydoly zjevně od začátku byly myšlené jako komerční médium (nebo si, Jakube Turku, dovolíš i tento zjevný fakt popřít?). Že takový projekt zpočátku může stát hodně úsilí, a vydělávat málo, aby později mohl stát méně úsilí, a vydělávat hodně – to je přece normální. Tak budování vlastní firmy funguje. Slovíčkář samozřejmě může namítnout, že práce, která zhodnotí můj majetek (internetový server) třeba z 10 000 Kč třeba na 1 000.000 Kč, není honorovaná - škoda, že to Kuba Turek soudu nevysvětlil. Entuziasmus v rozmnožování majetku přece není nic špatného! Naopak, podnikat, vydělávat a platit daně je chvályhodné. Těžko říct, proč se za to Kuba stydí.

Státní zástupce: Z čeho byl živ takový server v té době?

Obž. Turek: V té době nebyl živ z ničeho, doménu platil můj bratr Ondřej Turek a zbytek jsou lidé jako já, entuziasisti, kteří chtějí ostatním sdělit něco, že byli někde na výletě, mají k tomu krásné fotky, případně, že vědí, že firma ta a ta prodává něco levněji nebo dráž nebo něco takového. Když se to potom změnilo na komerční server, server, který vydělává, my jsme s mým bratrem založili společnost s. r.o., v tu chvíli se to mění na to, že je to všechno placeno z reklamy. Obecně servery v České republice žijí částečně z reklamy a částečně z věcí, které se vůbec neslučují s novinářskou etikou, to je různá podprahová reklama, skrytá reklama a podobné věci.

Skutečnost: A tomu máme věřit? Třeba na už uvedené archivní stránce lze napočítat kromě neoznačeného PR Hannahu

* full frame banner na prádlo Sensor

* standardní banner prodejce kol AZUB

* nejlevnější Petzl v ČR - vertikální banner na Bartsport.cz

* čtvercovou reklamu na obchod outdoorovým vybavením Trekshop.cz

* obdélníček Jurek S+R

* nějakou flashovou reklamu, která bohužel archivovaná není

To je ne ne méně než pět různých reklam, podle už odkazovaného ceníku to odpovídá příjmu jistě přes 10 000 Kč/měsíc. Buď tedy Kuba Turek trpí těžkou poruchou paměti, nebo pro něj pár tisíc nic neznamenalo, nebo lže. V obvykle spekulativním duchu lze doplnit, že nejdříve rozjet podnikání, a teprve později vyřizovat "formality" zavání trestným činem neoprávněného podnikání nebo daňovým podvodem - když ten server přecpaný už tehdy reklamou byl vlastně nekomerční a provozovali jej entuziasti.

Poučné je poučení o různé podprahové reklama, skryté reklamě a podobných věcech.

Státní zástupce: Váš server byl nositelem nějaké reklamy a jakého druhu?

Obž. Turek: V tu chvíli myslím že nebyl, určitě nic nevydělával, pakliže něco vydělával, tak to šlo na správu domény, toho systému. Určitě neplatil nic svým přispěvatelům včetně mě a nevydělával na tom ani majitel domény. Vím, že říkal, že na to doplácel z vlastní kapsy, aby mohl provozovat ten technický systém.

Komentář: To množtví reklamy a jejím udávaným cenám nějak neodpovídá. Proč?

a) ztráta paměti

b) reklamy tam vycházely zadarmo nebo za nepatrný zlomek ceníkové ceny

c) provoz toho technického systému stál cca 5-10násobek provozu samostatného dedikovaného serveru na páteřní síti

d) lež?

Za zmínku stojí, že profesionální nabídka reklamy na Horydoly, kterou od začátku prodává Ondřej Turek, je dohledatelná už v červnu 2003 - tolik též k případnému vysvětlení, že si Kuba Turek jen trochu popletl časy, a server se stal komerčním o nějaký ten měsíc dříve či později. O nějaký měsíc by to snad bylo uvěřitelné, ale skoro o rok a půl? Vždyť je to skoro stejný časový rozdíl jako od současnosti ke vzniku kauzy Tilak!

Zástupce poškozeného: Pane obžalovaným, mohl byste uvést, jaká je souvislost mezi počtem návštěvníků na doméně Horydoly a ekonomickou stabilitou této domény?

Obž. Turek: Je zcela zásadní. V současné době server žije pouze z reklamy, z ničeho jiného. Ve chvíli, když přijde více návštěvníků, jsme schopni, jako spol. s r.o., nabídnout reklamu za nižší peníze, ovšem zároveň tento případ po zveřejnění této diskutované věci v podstatě na to nemá žádný vliv, protože počet návštěvníků se počítá tzv. unikátním čtenářem. Když přijde jednou za měsíc, tak je to unikátní čtenář. Za to se platí. Lidé, kteří přijdou třeba pětkrát denně, aby diskutovali o tomto problému, nejsou pro placení podstatní.

Skutečnost: Možná dnes už skutečně zobrazené stránky nikoho moc nezajímají, ale ceník inzerce z roku 2004 ukazuje, že tehdy to velmi podstatné číslo bylo.

Zástupce poškozeného: Sledovali jste počty návštěvníků, kteří se vyjadřovali k této kauze? Je vám to číslo známé?

Obž. Turek: Nijak zvlášť jsme to nesledovali, můžu říci, je to pouze odhad, není to číslo, které je auditované, veřejný sčitatel Topist, kde ta doména byla zaregistrovaná, něco počítal, tam to vychází asi 8 tisíc návštěvníků za měsíc.

Skutečnost: Opět, horydoly_prezentace.pdf s ceníkem inzerce. Návštěvnost serveru Horydoly.cz pravidelně měří nezávislý auditor iAudit, který je respektován jak největšími vyhledávacími a zpravodajskými servery, tak mediálními agenturami a přímými zadavateli reklamy.

Místo závěru? Osobní komentář. Samozřejmě, obviněný má u soudu svaté právo nevypovídat, lhát, snažit se soud zblbnout ve svůj prospěch. Je úkolem obžaloby takové lži vyvracet, a její chybou, pokud toho není schopná. Vydávat pak ale výsledek soudu za vlastní morální výhru je trochu směšné.

Zde nejsme u soudu. Nevím, jaký je Kuba Turek celkově, možná, že v osobním kontaktu, jako horolezec, jako instruktor v Humanitě, živitel rodiny a v jiných rolích je to celkem fajn člověk. Ale jako hlavní tvůrce Horydoly a aktér souvisejících kauz je pro mě lhář. Je možné, že nelže docela úmyslně a vědomě, ale že už je do vlastní verze pravdy ponořen tak, že jí upřímně věří. Ale vzhledem k následkům pro lidi, kteří ty "vlastní pravdy" postihují, se ani to nelze dívat s velkým pochopením. 

Jak na to: Pokud lžete, je velmi důležité, aby o věci neexistovaly věrohodné záznamy a důkazy. Nevadí, pokud si náhodou takový záznam pořizujete sami - v případě potřeby jej můžete "omylem" zničit.

Při nepřítomnosti záznamů a jasných důkazů vždy spor skončí ve stavu "tvrzení proti tvrzení". Když budete na své lži trvat dost rozhodně, znejistíte i většinu přímých účastníků - slušných lidí. Začnou pochybovat, jestli si to oni pamatují dobře, a připouštět, že možná máte trochu pravdu. A už vůbec se nemusíte obávat publika - to se vždy rozdělí, a většina zaujme opatrný přístup "pravda asi bude někde mezi".

Jan Kulveit

Autor tohoto textu si nepřál zveřejnit své jméno, protože se prý důvodně obává vláčení internetovou žumpou. V tomto mu ovšem redakce Horydoly nevyhověla. Jsme přesvědčeni, že každý, kdo vysloví jakýkoliv názor, který se osobně dotýká někoho jiného, by měl být znám plným jménem.

Jan Kulveit (jk@ks.cz) má vysokoškolské technické vzdělání. Na outdoorových webech vystupuje pod zkratkou "jk". Angažuje se v tvorbě české verze Wikipedie. V ní se pokusil odstranit heslo Horydoly, ale ostatní editoři mu v tom zabránili a naopak text ještě rozšířili. O Wikipedii zároveň vede malý blog na Lupě.

Tilak versus Horydoly

Turek nepatří do kriminálu

Kammsport nezkrachoval, vedl neprůhledné účetnictví

Tilak udal Horydoly. Co dál?

S Tilakem na Kafkův zámek

Tilak o licenci Gore nepřišel

12. srpna přišel do redakce Horydoly od Jana Kulveita dopis. Uvádíme ho v plném znění.

Vazene "Horydoly", resp. spolecnosti Turek Media s.r.o. predem se omlouvam, ze tento mail posilam na nekolik adres, ale z verejnych zdroju se zda, ze dobrat se, kdo je za obsah sireny na adrese http://www.horydoly.cz/ odpovedny nemusi byt uplne jasne.

1. minuly ctvrtek jsem redaci Horydoly emailem nabidl ke zverejneni clanek nazvany "Turek je lhar". Jak lze snadno dokazat z archivovane korespondence, material byl nabidnut ke zverejni formou clanku (nikoli "dopisu redakci", jak je na Horydoly.cz nespravne uvedeno), poskytnuti ke zverejneni bylo podmineno splnenim jistych podminek. V dalsi korespondenci se ujasnilo, ze sefredaktor Jakub Turek na ony podminky zverejneni neni ochoten pristoupit, na coz jsem odpovel, ze text tedy zverejnovat nema.

Material presto je zverejnen na adrese http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=10423 -z predchoziho plyne, ze bez souhlasu autora, tedy v rozporu s autorskym zakonem.

2 Upozornil bych, ze autorsky zakon hl. II § 7, Anonym a pseudonym, zakazuje bez souhlasu prozradit totoznost anonymniho nebo pseudonymniho autora.

3. K textu byl redakcí pripojen dodatek obsahuji lzivou poznamku "Angažuje se v tvorbě české verze Wikipedie. V ní se pokusil odstranit heslo Horydoly, ale ostatní editoři mu v tom zabránili a naopak text ještě rozšířili."

Jak spolehlive prokazuje ulozena historie clanku http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Horydoly&action=history skutecny vyvoj clanku byl nasledujici

- clanek zalozil anonym z ip 84.42.186.203, pravdepodobne Ondrej Turek

- protoze clanek svym charekterem neodpovidal snadrdum Wikipedie, uzivatel Nádvorník jej navrhl smazat

- jiz prihlaseny "Oturek", pravdepodobne Ondrej Turek, v rozporu s pravidly Wikipedie odstranil hlasovani o smazani

- uzivatel Honza Záruba nasledne otagoval clanek jako spam

- v nekolika dalsich editacich jsem clanek vyrazne prapracoval, rozsiril asi na ctyrnasobnou delku, doplnil zdroje. Diky tomu bylo posleze probihajici hlasovani o smazani zruseno.

- v onom hlasovanim jsem se vzhledem k moznemu osobnimu zaujeti zdrzel, ale slovne doporucil clanek ponechat

Vzhledem k uvedenemu ockavam, ze Horydoly sve pochybeni alespon castecne napravi.

1. okamzitym odstranenim protipravne zverejneneho textu. (Komentare a odpovedi si doporucuji ponechat, text skoro jiste vyjde nekde jinde, budete-li mit zajem, muzete pak uvest odkaz).

2. omluvou za nepravdive narceni, ze jsem se pokusil smazat heslo ve Wikipedii.

Navrhuji nasledujici text: Jakub Turek, resp. redakce Horydoly se Janu Kulveitovi omlouva za lzive narceni, ze "se v české Wikipedii pokusil odstranit heslo Horydoly, ale ostatní editoři mu v tom zabránili a naopak text ještě rozšířili". Ve skutečnosti heslo založené "Oturkem" významně rozšířil, uvedl do souladu s pravidly Wikipedie zakazujicimi propagacni clanky, a tak zachranil pred smazanim. uverejneny na stejnem miste, jako puvodni pomluva (t.j. jako prvni clanek na homepage).

Zdravi Jan Kulveit

13. srpna obdržela redakce další mail od Jana Kulveita. Uvádíme ho v plném znění.

Lhar si, to ty argumenty celkem jasne prokazuji. To uz nedokazes rozlisit co to je pravda a lez?

pravdiva a ferova vypoved: Ano, byl jsem sefredaktorem toho serveru. Byl jsem od zacatku v rozhodujici mire zodpovedny za obsah, bratr se staral o technicke veci.

kriva a uhori vypoved: Ne, v te dobe jsem nebyl sefredaktorem. Byl jsem bezny uzivatel internetu, na tom serveru bezi system, ktery umoznuje lidem vkladat cokoli. Bratr byl shodou okolnosti majitelem te domeny. Fakticky o tom co muze vyjit rozhoduje nejaky technik, co je technicky mozne.

pravdiva a ferova vypoved: Stejne jako u jinych internetovych medii, prijem serveru je z reklam. V te dobe bylo myslim hospodareni jeste ve ztrate, takze jsme na provoz doplaceli.

kriva a uhori vypoved: Myslim, ze tam reklama nebyla. Bylo to provozovane z entuziasmu, lide chteji podelit o svoje zazitky a fotky, kdo kde byl, a tak.

pravdiva a ferova vypoved (alespon podle toho, co rikas): Jako novinar a redaktor samozrejme mam kontakty s vyrobci obleceni, zabyvame se i ekonimkou (rubrika business). Piseme o nich, zadavaji k nam reklamu.

kriva a uhori vypoved: Zadne kontakty s nimi nemame. A - nejsem ekonomicky redaktor. Toz asi tak.

Pokud ti pripada, ze lhar nejsi, muzes me zazalovat - vzhledem k tve duvere v soudy se tak pravda jiste prokaze.

jk

Horydoly.cz Vybrané dopisy čtenářů na Horydoly

Milý Kubo!

Turek je lhář

Intelektuálové prý poslali Rokytnici pod vodu

Neslýchaná věc na Luční boudě

Novinky v Rokytnici

Holan odmítá vrátit peníze

Vybroušený styl

Zarputilost vůči junákům

Horydolyčernýles.cz

Vy ostatní nesmíte, ale já se tam svezla

Boj o peníze ve skialpinismu se přiostřuje

Strastiplná cesta vlakem

Děs a hrůza s Kráčalíkem

Naozaj sa nepáčilo?

Výzva na souboj

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ledacos
1. Opet odbocka od tematu. Nikde jsem nenapsal a netvrdil, ze se moje anonymni prezdivka tyka *jen* tve (omlouvam se za tykani, ale vykani mi v tomto stadiu diskuze nesedi) osoby. Staci si znovu precist predchozi diskuzi, radsi opakovane. 2. V tomto clanku je napriklad lziva zminka o smazani clanku na Wiki. V jinych clancich to nejsou vyslovene lzi (brano doslova), ale obratne napsane vety typu "proslycha se, ze" nebo velmi sikovne poskladane citace a z nich zaver "Slovakum neverte" nebo totalni blaboly typu "Skauti ohrozuji zivot deti". A pokud do clanku zahrneme i zapis z jednani soudu, tak tam lzes naprosto evidentne, viz rozbor JK. Lhani v diskuzich "kdyz pisu krach myslim, tim krach" uz zde beru jako standard. Jeste bysme mohli diskutovat o dodatecnem pozmenovani obsahu clanku.
 • Autor jx zero
 • Datum a čas 10.9.2007 17:13
Reaguj
Re: Pro JK - dobrá práce!
Skialpinisto? Horský vůdče? Ve vašich dvou podobných krycích jménech se moc nevyznám. Nemůžeš být konkrétní a ještě se k tomu podepsat? Aby bylo jasné, o čem se bavíme, koho jsem podvedl a obelhal. Jinak považuji tento diskusní příspěvek za prachsprostou urážku od člověka, který není schopen stát za svým slovem, případně záměrně lže.
Reaguj
Pro JK - dobrá práce!
Honzo, za všechny, jež K.T. obelhal, lecos si domyslel, upravil, Ti dík. Moc dobře vím, o čem mluvíš (píšeš).
 • Autor Ten kdo o tom (K.T.) něco ví
 • Datum a čas 4.9.2007 13:50
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ledacos
1. Neuhybej od tematu - kecas, ze se tvuj anonym tyka jen me osoby! 2. Jaky lzivy clanek jsem napsal?
Reaguj
aha
aha aha
 • Autor PB
 • Datum a čas 27.8.2007 17:25
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ledacos
Coz ovsem neznamena, ze by neplatil stavajici nadpis clanku. :) (Co se internetovych diskuzi tyka, tak nekdy pouziju i skutecne jmeno, nekdy volim naprosto nahodne prezdivky, nekdy jich pouziju i vic v jedne diskuzi, pouzivam free proxy. Zatim jsem nikdy nediskutoval jako zena, i kdyz se tak casto registruju na free serverech. Zkratka standardni internetova paranoia. Je to horsi nez psat lzive clanky na "nejctenejsim internetovem outdoorovem serveru"?)
 • Autor jx void
 • Datum a čas 26.8.2007 21:06
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Ledacos
Tak takovou výmluvu fakt neberu. Nepodepisuješ se ani v jiných diskusích ani na jiných serverech.
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Ledacos
Tak jeste jednou. V diskuzi s clovekem, ktery sam, soude podle jeho vystupovani na internetu, ma problemy s normalnim slusnym lidskym jednanim, nepovazuji za nutne se predstavovat. Navic, vzhledem ke schopnosti tohoto lhare "priohnout" jakoukoliv informaci do jakehokoliv vyznamu, povazuji anonymitu za bezpecnejsi, kdo vi, co bych se o sobe docetl.
 • Autor jx nil
 • Datum a čas 24.8.2007 16:32
Reaguj
Re: Re: Re: Ledacos
A co že je ten princip, abys porušil normální slušné lidské jednání a nepředstavil se, když o někom veřejně píšeš své názory?
Reaguj
Re: Re: Ledacos
Jsem taky jeden z anonymu, ktery se na internetu proste nepodepise z pricnipu. To o tom praseti neni spatne, me napadl rozhovor z Limonadoveho Joe: "Takhle nehraje gentleman." "Takhle hraje gentleman s darebakem." (Samozrejme ja ani jk ani dalsi anonymove nejsme kdovijaci gentlemani, prestoze starsi pani dvere otevru a pustim ji i sednout, ale smysl je jasny.) Dalsi duvod nepodepisovani se je ten, ze pri Tureckem stylu zpracovani clanku se bezne stava, ze sefredaktor z rozhovoru pouzije, co se mu libi a zasadi to do kontextu, jaky se mu libi. Nejen tento clanek je dukazem, ze o rovnem jednani nemuze byt rec.
 • Autor jx nil
 • Datum a čas 24.8.2007 12:45
Reaguj
Celkem 66 příspěvků v diskuzi


K čemu je miliardová investice? Na palubě se nemusí skládat lehátka

K čemu je miliardová investice? Na palubě se nemusí skládat lehátka

KOMENTÁŘ Zdvihací mosty a další úpravy na Vraňansko-hořínském laterátním kanálu stály daňové poplatníky necelou miliardu korun. Ředitelství vodních cest pořádá oslavu k zahájení provozu modernizovaného kanálu. Ne všichni jsou ovšem nadšení. Kriticky... celý článek

Vraňansko-hořínský laterální kanál se slavnostně otevírá v sobotu

Travel Advance propaguje Trentino v Česku

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Apartmány a Cafe Dačický: sedm století kutnohorského domu

Apartmány a Cafe Dačický: sedm století kutnohorského domu

Před pěti lety navrhla architektka Tereza Komárková přestavbu přízemí historického domu v Kutné Hoře na kavárnu. Teď pro stejné investory upravila první patro a půdu na apartmány. Pod jménem Dačický vznikl celistvý
Outdoorové obchody (adresa, web, mapa)

Outdoorové obchody (adresa, web, mapa)

AKTUALIZACE Přinášíme seznam outdoorových obchodů v celém Česko-Slovensku. Outdoorové obchody řadíme podle měst, kde si v nich můžete nakoupit.
Kasino online

Kasino online

Technologie se mění každým dnem. Není divu, že se změnily nejen obvyklé obory, ale také hazardní hry. Hráči se chtějí zapojit odkudkoli na světě a na jakémkoli zařízení. Tato příležitost jim
Bazoš spustil tmavý režim v mobilní aplikaci

Bazoš spustil tmavý režim v mobilní aplikaci

Tmavý režim se stěhuje z největších světových mobilních aplikací do předních českých a slovenských aplikací. Zatím poslední ohlásil nabídku tmavého režimu inzertní server Bazoš.cz / Bazoš.sk. 
Pejo 3000 je první lyžařský areál plastic free

Pejo 3000 je první lyžařský areál plastic free

V zimní sezóně 2019/2020 byl v lyžařském areálu Pejo 3000, v Národním parku Stelvio, zahájen ambiciózní projekt, který je v evropském i světovém měřítku revoluční: cílem projektu je zakázat v celém lyžařském areálu použití plastů.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Svatováclavské slavnosti
Stará Boleslav 27.-28.9. 27.9.
Svatováclavské slavnosti Budeč 28.9.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Botanicus - konec sezony Ostrá, Botanicus   3.10.
Deň Horskej záchrannej služby Oravská Polhora, Slaná voda 9.10. 11:00
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 17.-19.10. 17.10.
IDET - veletrh Brno, Výstaviště 20.-22.10. 20.10.
Ekofilm - filmový festival Brno 20.-23.10. 20.10.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 26.-27.10. Cestovní ruch 26.10.

Diskuse

Longboard Gamster, 20.9.2021 18:15, 7 příspěvků
Re: Re: Dülfer pálí Lukas B., 20.9.2021 8:11, 12 příspěvků
Nadoblačná hřebenovka Sosice, 20.9.2021 0:04, 3 příspěvky
Praha JanaTeron123, 19.9.2021 15:59, 4 příspěvky
Re: Re: Dülfer pálí Honza, 19.9.2021 11:18, 12 příspěvků
Bezpečnější varianta Honza, 19.9.2021 10:50, 12 příspěvků
není to jen feráta Lukas B., 19.9.2021 8:32, 3 příspěvky
Tatry jsou marný Petr, 18.9.2021 10:34, 1 příspěvek
Autor neznámý Kuba Turek - šéfredaktor Horydoly, 16.9.2021 13:32, 2 příspěvky
Autor neznámý Plavec, 16.9.2021 13:14, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Fiasko v Afghánistánu! Po... milan šupa, 13.9.2021 19:33
Plzeň Horydoly , 28.8.2021 14:39
Vodní slalomáři míří na L... Horydoly , 27.8.2021 14:06
Vodáci v Boršově vytvořil... Horydoly , 27.8.2021 14:01
Sdílená auta / motorky Horydoly , 24.8.2021 18:11
Skautský institut Praha Horydoly , 19.8.2021 11:55
Jak chutná pivo od nomádů? Horydoly , 18.8.2021 1:38
Karlovy Vary opět přivíta... Horydoly , 10.8.2021 10:30