Zprávy od horolezců 2014

Zprávy od horolezců 2014
Lezecké centrum Mammut Praha Holešovice.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Co se děje důležitého v Českém horolezeckém svazu?

22. prosince

Noví správci skal v severozápadních Čechách

Pblastní vrcholová komise Českého horolezeckého svazu jmenovala nové správce skalních oblastí: 
Rač – Pavel Princ, Kapucínské skály – Ludvík Kostka, Kašparák – Josef Beňo, Loučná a Domaslavice - Vlastislav Hrkal st., Krupka – Jan Masár, Lukov – Ivan Zajan. 

21. října

Ekonomický místopředseda a šéf revizní komise rezignovali

První místopředseda Českého horolezeckého svazu Pavel Žamberský rezignoval na funkci (měl na starosti ekonomiku) a totéž udělal předseda revizní komise Jiří Kalivoda.

Novým předsedou komise mládeže se stal Andrej Škrabák. Komisi soutěžního lezení dospělých a komisi soutěžního lezení mládeže vede nově dohromady Tomáš Binter, otec protežovaného závodníka stejného jména.

Horydoly.czČtěte více: Lezec Tomáš Binter, první doma, poslední ve světě  

19. října

Trad Sandstone Meeting nebude

Propagačně-lezeckou akci Trad Sandstone Meeting v českých pískovcových městech, kterou zavedl minulý předseda Zdeněk Hrubý, potichu zrušil jeho nástupce Jan Bloudek. Povědomí o tradičním lezení na pískovci se tedy nebude dále šířit do světa.

Horydoly.czJak bylo před dvěma lety: V Adršpachu kašete na pravidla lezení

15. října

Instruktoři na umělých lezeckých stěnách

Semináře pro instruktory lezení na umělých stěnách pořádá Katedra sportů v přírodě Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlo. Semináře se konají ve dvou termínech 7. - 9. listopadu a 6. - 7. prosince v pražké budově fakulty. Cena semináře je 4200 korun, členové Českého horolezeckého slevu mají slevu 10 %.

14. října 

Skialpinistický kemp mládeže v Lienzu

Mezinárodní skialpinistický kemp mládeže pro účastníky ve věku 12 - 20 let se koná v rakouském Lienzi 4. - 7. prosince. Pořádá ho ISMF, DAV a Askimo. Tréninkový kemp je určený pro zkušené závodníky i nováčky. Účastníci se za doprovodu horských vůdců a instruktorů budou učit základům stopání i sjezdu na lyžích, bezpečnosti, tréninku,  podniknou lehké túry a zúčastní se jako diváci závodů. Lze si půjčit kompeltní vybavení. Komunikace bude probíhat v němčině a angličtině. Příspěvek účastníků je 30 EUR. Účastníci neplatí žádné kurzovné. Podmínkou účasti je členství v ČHS, v případě dívek ve věku do 18 let je nutný doprovod alespoň jedné matky. Účastníci musí umět lyžovat, zkušenosti se skialpinismem nejsou podmínkou. Info: radana.plevkova@horosvaz.cz

2. září

Manuál pro začínající lezce

Nejzákladnější metodiku vytiskl Český horolezecký svaz v brožuře Krok za krokem.

Krok za krokem. Manuál začínajícího lezce.

1. září

Sbírka na rehabilitaci zraněné horolezkyně

Horolezecký oddíl Hodkovice nad Mohelkou pořádá sbírku na podporu rehabilitace Michaely Holanové. Před dvěma lety se vážně zranila při pádu ze skal. Po překonání nejtěžších chvil nastoupila cestu náročné a zdlouhavé rehabilitace. Finanční prostředky získané touto sbírkou budou použity na speciální rehabilitaci, aby mohla vstát z invalidního vozíku. Dobrovolné příspěvky můžete zasílat na účet 209083791/0600 vs 2852012 nebo do rukou předsedy oddílu Štěpána Laurina laurinstepan@seznam.cz  

30. června

První peníze od olympioniků pro horolezce

Vstup Českého horolezeckého svazu do Českého olympijského výboru nese ovoce. Horolezci ziskali za 1. pololetí letošního roku 218 000 Kč z povinných loterijních odvodů.

9. května

Andrzej Kurowski nesmí diskutovat o vlastních názorech

Po stížnosti rozhodl Výkonný výbor Českého horolezeckého svazu rozhodl že Andrzej Kurowski se nebude zúčastňovat internetových diskuzí a v otázkách soutěžního lezení bude respektovat stanoviska Výkonného výboru. Paradoxní na celé aférce je, že horolezec je členem právě tohoto výkonného výboru a odpovídá za nesoutěžní sport (nesoutěžní horolezectví, tradiční skialpinismus a mládež). Diskutoval především na serveru Lezec.cz, který je mediálním partnerem ČHS. 

26. dubna

Horydoly.czČeský horolezecký svaz byl přijat do Českého olympijského výboru

8. dubna

ČHS bude přijat do Olympijského výboru

Do Českého olompijského výboru bude přijat Český horolezecký svaz během dubna. Ačkoliv drytooling byl ukázkovým sportem na zimní olympiádě v Soči, lezení na obtížnost na umělé stěně na letní olympiádě v Pekingu a asijské horolezecké svazy tlačí na olympiádu lezení na rychlost, hlavním důvodem vstupu ČHS do ČOV jsou peníze. "Příspěvky z loterií, které Olympisjký výbor rozděluje, jsou striktně vázané na mládež, což nám přijde fér a budeme je tak využívat," uvádí předseda ČHS Jan Bloudek. Dotace na mládež stále klesá, protože doby, kdy byl Tomáš Mrázek mistrem světa a podle toho se lezení na ministerstvech hodnotilo, jsou dávno pryč. "Snažíme se vytvořit střešní organizaci pro sport včetně neolympijských disciplin," vysvětluje předseda ČOV Jiří Kejval. "Dosud se totiž vlastně vůbec neví, kolik je v Česku sportovců."       

1. dubna

Berndt a Zbranek vedou odborné komise

Novým předsedou celostátní vrcholové komise Českého horolezeckého svazu se stal Karel Berndt, který nahradil odstoupivšího Vladimíra Vlka Wolfa. Má na starosti jednání s ochranou přírody, kvalitu jištění na skalách a evidenci všech lezeckých cest v Česku. Komisi alpinismu nově vede Jan Zbranek, který se stará o lezení v horách v závodní i nesoutěžní podobě.

26. března

Školení vrtání

Školení správců skal a prvovýstupců na správné vrtání borháků a kruhů povedou Vladimír Ťéša Těšitel a Vladimír Vlk Wolf. na účast je třeba se předem nahlásit.

Lužické hory
sobota 29.3. na Horním Sedle u Hrádku nad Nisou
sraz ve 13:00 u Smrtky
kontakt: předseda OVK Roman Živný, 604230672, horoz@email.cz

Český kras
sobota 26.4. v Srbsku na Alkazaru
sraz u Homole v 10:30
kontakt: místopředseda OVK Martin Tučka, 604870268, martan.kladno@seznam.cz 

21. března

Mistrovství republiky ve skialpinismu je zrušeno

Kvůli špatným sněhovým podmínkám zrušil Český horolezecký svaz Mistrovství České republiky ve skialpinismu, které se mělo konat 29. března ve Špindlerově Mlýně.

14. února

Ročenka 2013

Český horolezecký svaz vydal Ročenku 2013

13. února

Zemřel bývalý šéf UIAA

Bývalý prezident UIAA Ian McNaught - Davis zemřel. Přečtěte si oficiální zprávu

5. února

Valná hromada bude volit předsedu

Na valné hromadě 22. března se bude volit předseda a výkonný výbor. Oznámil to Český horolezecký svaz, ačkoliv valná hromada neměla být původně volební. Důvodem je loňské úmrtí předsedy Zdeňka Hrubého. Dosud za něj zastupuje ve funkci místopředseda Jan Bloudek.

8. ledna

Údolí Jizery

Lezení v nové přírodní rezervaci Údolí Jizery povolil Krajský úřad Libereckého kraje. Povolení platí jen pro členy Českého horolezeckého svazu a osoby v jejich doprovodu. Horolezectví je možné pouze na masivech Krkavčí skála a Vodní brána. Ostroh zelené soutěsky je zakázaný. Na Krkavčí skále je možný drytooling. Při lezení je zakázáno používat skoby a magnezium.

5. ledna

Horolezecké granty

Český horolezecký svaz vyhlašuje granty na podporu tradičních horolezeckých akcí. Jsou určeny na akce, které pořádají oddíly nebo členové pro širokou lezeckou veřejnost, popř. i pro další osoby, nikoli jen pro členy oddílu. Může se jednat o různé závody (nejen horolezecké, ale např. i na běžkách), horobály, horolezecká setkání apod. Podmínkou je, že akce má nejméně patnáctiletou tradici. V roce 2014 budou vyhlášeny také další granty - na podporu mládeže, na údržbu skal a nově na podporu publikací s horolezeckou tématikou.

Horydoly.cz Zprávy od horolezců: 20132012 - 2011 - 2010 - 2009

INFO: Český horolezecký svaz

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

kdo?

A prosim po stiznosti Koho nesmi Andrej diskutovat? To snad nekoho tak silne urazi? Pak to ma resit nekdo jiny,nez nejaka komise. Jinak jsme zase v totalite...:-) :-) :-) 

  • Autor Honza
  • Datum a čas 24.10.2014 14:45
Reaguj
Předseda

Neuvažoval.

Reaguj
Předseda

Kristepane snad ten Turek vážně neuvažoval že by byl funkcionář. Myslím, že jako předseda ČHS by tam zůstal už po týdnu sám:-)

  • Autor horal
  • Datum a čas 22.10.2014 11:38
Reaguj
Předseda

Nebudu.

Reaguj
Předseda

Snad bude na místo předsedy kandidovat KT.Už mě opravdu nenapadá nikdo tak světa znalí, čestný a oblíbený.Když už tak dlouho krtizuje současný, minulý a budoucí stav ČHS, tak by snad nám mohl předvést, jak se to má dělat.Kde šetřit a kde ne a podobně.......a nebo ne ?? Někdy je lepší kritizovat a nic nebudovat aby se náhodou něco nepos....a aby někdo neřekl Týýý voléééé zase to děláš blbě,  to by se mě nemohlo stát........

  • Autor márty
  • Datum a čas 21.10.2014 20:00
Reaguj
hlavní ekonom a hlavní revizor

Už toho mají dost a vidí do toho?

  • Autor Nobody
  • Datum a čas 21.10.2014 17:40
Reaguj
Do čeho vrtat?

Do čeho budete na Obrvégrech vrtat? Tam přece žádný lom není!

Reaguj
Celkem 7 příspěvků v diskuzi


České středohoří AKTUÁLNĚ 2021

České středohoří AKTUÁLNĚ 2021

KOKOŘÍNSKO Zprávy z krajiny plné čedičových sopek, pískovcových skal, lesů a úrodných rovin.... celý článek

Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2021

Kam nelézt 2021

registrovat

Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Zprávy od horolezců 2021

Zprávy od horolezců 2021

Co se děje důležitého v Českém horolezeckém svazu a dalších horolezeckých spolcích?
Feráty Vrabinec jsou odstraněné

Feráty Vrabinec jsou odstraněné

Obec Těchlovice nechala odřezal ocelová lana a kramle z ferát, které na vlastní pěst natáhl na čedičovou skálu Vrabinec známý budovatel ferát Karel Bělina.
Jak letos vypadají ledopády 2021

Jak letos vypadají ledopády 2021

KOŘENOV Přinášíme průběžné ledolezecké zprávy z Česka a Slovenska. Pokud nám chcete dát vědět, kde dá lézt, jaká je kvalita ledu, nebo se pochlubit aktuální fotogalerií či videem, dejte nám vědět do diskuse
Vnitřní komín na Sedlo v Jizerkách

Vnitřní komín na Sedlo v Jizerkách

CLIMBING GUIDE Sedlo / Reitzacken je shluk žulových skalisek ve Srázech. Jméno má po vrcholové skalní formaci, která připomíná jezdecké sedlo. Horolezecký výstup vnitžním komínem je kuriozní - lezec vejde do temné
TEST Deuter Guide 35+

TEST Deuter Guide 35+

Tenhle ruksak si na nic nehraje. Všechno je na něm funkční a účelné. Žádné serepetičky navíc. Lepší batoh pro těžké použití v Alpách a Tatrách jsme nikdy netestovali. Deuter Guide 35+ je výborný

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Bike Show - veletrh Velká Británie, Londýn 5.-7.3. 5.3.
ITB - veletrh Německo, Berlín 9.-12.3. Virtuální veletrh 9.3.
UITT - veletrh Ukrajina, Kyjev 24.-26.3. 24.3.
COTTM - veletrh Čína, Peking 12.-14.4. Cestovní ruch 12.4.
Travelcon - konference
České Budějovice on-line 15.-16.4. 15.4.
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 29.5.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.

Diskuse

Značka “ Zákaz vjezdu jí... bi, 3.3.2021 11:48, 12 příspěvků
Značka “ Zákaz vjezdu jí... Lukas B., 3.3.2021 10:00, 12 příspěvků
Značka “ Zákaz vjezdu jí... ČEMBA, 2.3.2021 20:41, 12 příspěvků
Značka “ Zákaz vjezdu jí... Jitka R, 2.3.2021 17:12, 12 příspěvků
Pánská mikina Martin, 1.3.2021 8:54, 1 příspěvek
Mýty a pověry staré doby Kuba Turek, 27.2.2021 19:41, 16 příspěvků
Mýty a pověry staré doby Petr, 27.2.2021 18:58, 16 příspěvků
Mýty a pověry staré doby JN, 27.2.2021 16:28, 16 příspěvků
Mýty a pověry staré doby Michael Beranek, 27.2.2021 13:42, 16 příspěvků
Nesmysly Michael Beranek, 27.2.2021 10:24, 16 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

ITB Berlin NOW Convention Horydoly , 2.3.2021 20:50
Více prostoru a soukromí ... Horydoly , 1.3.2021 17:08
Noční stopa Valachy je zr... Horydoly Open, 27.2.2021 16:57
BMW Motorrad Days 2021 zr... Horydoly , 25.2.2021 9:37
Ubytování a život v Livignu Horydoly , 24.2.2021 10:10
Německá turistická centrá... Horydoly , 23.2.2021 23:13
Resort Valachy se připrav... Horydoly , 12.2.2021 20:49
Dolní Morava spustila lan... Horydoly , 12.2.2021 11:56