Zprávy od horolezců 2012

Zprávy od horolezců 2012
Alča dolézá na vrchol Pašinky.
Autor snímku Petr Kovi Kovács
SDÍLEJ:

Co se děje důležitého v Českém horolezeckém svazu?

5. prosince
Kaňon Labe
Nové podmínky pro horolezectví v Kaňonu Labe pod Děčínem zakazují prvovýstupy na věže Vojtěch, Trůn, Zrcadlo a Růžová palice.

4. prosince
Návrh na změny stanov Českého horolezeckého svazu
Výkonný výbor navrhuje drobné změny stanov Českého horolezeckého stavu spíše technického rázu. Přečtěte si detailní návrh, o kterém se bude hlasovat na jaře na Valné hromadě.

3. prosince
Zdeněk Hrubý zase rozhoduje o stamilionech korun
Předseda Českého hrolezeckého svazu Zdeněk Hrubý se ve své kariéře znovu dostal k rozhodování o velkém majetku. V Českém svazu tělesné výchovy patří do úzkého vedení, které pronajalo skiareály Pec a Špindlerův Mlýn na desítky let dopředu, prodalo strahovský stadion Evžena Rošického fotbalistům a nafukovací halu tamtéž atletům. Zdeněk Hrubý má za sebou například činnost ve vedení Fondu národního majetku a ČEZ a také byl náměstkem ministra financí Bohuslava Sobotky (ČSSD).   

Výkonný výbor Českého horolezeckého svazu: Petr Resch, Zdeněk Hrubý, Jan Bloudek (zprava).

16. listopadu
Labské pískovce: chovejte se šetrně ke skalám
Správy Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce požaduje po Českém horolezeckém svazu, aby zajistil šetrné chování ke skalám. Výkonný výbor se rozhodl posílit informační a osvětovou činnost zaměřenou na oblast ochrany přírody. Ve světle neochoty postavit se čelem k magnéziu na pískovcích v Adršpachu je to poněkud licoměrná snaha, která budí dojem, že horolezci chtějí uchlácholit ochranáře bezobsažnou kampaní.

10. listopadu
Český horolezecký svaz hledá zaměstnance
Český horolezecký svaz hledá třetího zaměstnance. Jeho pracovní náplní bude marketing, komunikace a organizace.

19. října
Instruktoři umělých stěn
Kurzy pro instruktory lezení na umělých stěnách pořádá Katedra sportů v přírodě Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze. Kurzy se konají 9. - 11. listopadu a 1. - 2. prosince. Cena kurzu je 4200 Kč, členové Českého horolezeckého svazu dostanou slevu 10 %.

8. října
Vysokoškolské oddíly v Praze berou nováčky
Nábory nových horolezců pořádají pražské vysokoškolské horolezecké oddíly Humanita 18. října a VŠAK 9. října. Průběžně přijímá nováčky oddíl Přírodní vědy.

6. srpna
Pašinka je v soukromých horolezeckých rukách
Skálu Pašinka, neboli skálu U Kohoutova mlýna, koupilo Občanské sdružení horolezců Kolínska za 152 tisíc korun. Důvodem koupě byla snaha o zachování  Pašinky pro horolezce, geokačery, turisty a další milovníky přírody. Vstup na skálu a do jejího okolí díky tomu zůstává volný.

Skála u Pašinky.

9. července
Nominace na Výstupy roku
Český horolezecký svaz vyhlašuje tradiční soutěž Výstupy roku 2012, ve které jsou oceňovány nejlepší horolezecké, lezecké a také skialpinistické výkony realizované členy svazu od 1. srpna 2011 do 31. července 2012. Vyhledání a výběr návrhů na ocenění zajistí především předsedové příslušných odborných komisí, ale návrhy hodnotných výstupů může zaslat kdokoliv do 1. srpna na sekretariát Českého horolezeckého svazu. 

24. května
Milion korun na rozdávání
Téměř milion korun získal Český horolezecký svaz od státu navíc oproti původním předpokladům. Nabízí je tedy v grantovém řízení oddílům, aby z nich financovaly své dlouhodoobé projekty. Žádost o peníze je nutné podat nejpozději  do 15. června.

22. května
Ročenka 2012
Ročenka Českého horolezeckého svazu je k dostání zdarma. Kvalita tenké brožurky oproti loňsku se zase o něco zvedla. Přečtěte si rozhovor s Igorem Kollerem o slovenském horolezectví, Markem Holečkem o Nanga Parbatu a Vladimírem Wolfem o přejišťování skal.

Horolezec. Ročenka Českého horolezeckého svazu 2012.

18. května
Živný správcuje Děvínské polesí
Správcem skal v Děvínském polesí se stal Roman Živný.

22. února
Hledá se tiskový mluvčí
Odborníka pro komunikaci s médii a styk s veřejností hledá Český horolezecký svaz. Přihlášky se uzavírají 25. března. Připomeňme, že tato funkce je dlouhodobě neobsazená a nikdy z vedení svazu si s ní nechtěl pálit prsty. Naposledy psala zprávy pro média vystudovaná psycholožka Veronika Jandíková, která v oboru neměla téměř žádné zkušenosti.

(OMLUVA: Redakce Horydoly původně uvedla, že Veronika Jandíková byla v době své funkce pro Český horolezecký svaz studentkou. V té době však již měla titul magistr a měla za sebou práci v Národní knihovně. Omlouváme se čtenářům i Veronice.)

16. února
Volby do vedené Českého horolezeckého svazu
Letošní valná hromada Českého horolezeckého svazu je volební. Návrhy na kandidáty výkonného výboru je možné posílat do 16. března. Valná hromada se koná 24. března.

9. února
Horolezcům nepřímo šéfuje Jansta, měl by ho hlídat Hrubý. Jenže jeden je za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet
Předsedou Českého svazu tělesné výchovy se stal právník Miroslav Jansta. Bývalý komunista všechny své osobní podnikatelské pojekty vede od desíti k pěti. Je otázkou, zda se to samé nestane i se zbylým majetkem ČSTV. Měl by na to dát pozor předseda Českého horolezeckého svazu Zdeněk Hrubý, který se dostal do vedení ČSTV, ale je otázkou, zda to zvládne, když vedl Českou republiku zugrunt jako náměstek socialisty Bohuslava Sobotky na ministerstvu financí, místopředseda Fondu národního majetku, předseda dozorčí rady ČEZ, člen dozorčí rady Českých aerolinií, Sokolovské uhelné a dalších neprůhledných polostátních firem.

27. ledna
Historie horolezectví v Českém ráji
Muzeum Českého ráje v Turnově připravuje velkou výstavu o historii horolezectví na pískovci. Hledá proto historické vybavení na zapůjčení nebo do stálé expozice. Nabídnout ho lze prostřednictvím Českého horolezeckého svazu.

19. ledna
Pojištění instruktorů
Již několikátým rokem je uzavřena smlouva o pojištění instruktorů Českého horolezeckého svazu na odpovědnost za způsobenou škodu. Instruktoři jsou pojištěni pro případ, že při vykonávání instruktorské činnosti v rámci svazu způsobí škodu na majetku, zdraví nebo životě. Pojištění se nevztahuje na horolezecké a jiné sportovní aktivity, které instruktor provádí sám, mimo výcvik či školení. Pojištění se vztahuje pouze na instruktory, kteří jsou uvedeni na seznamu platných instruktorů a jsou současně členy Českého horolezeckého svazu.

4. ledna
Český horolezecký svaz má nový web
Novou webovou stránku navrhla pro Český horolezecký svaz Eva Jandíková a technicky ji zpracovala firma Vizus. Jedná se o velmi nepovedenou kopii ošklivého webu Německého alpského spolku.

3. ledna
Zemřel Petr Kopal
Zakladatel a první předseda horolezeckého klubu Jizera Petr Kopal zemřel před Vánoci. Klub vznikl v roce 1953. Hore zdar!

Horydoly.cz Zprávy od horolezců: 2011 - 2010 - 2009

INFO: Český horolezecký svaz

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Milý Dudy, mýlíš se.

Ještě k tomu "prudičovi". Já to vidím tak, že je velmi důležité o minulosti mluvit (psát) a přemýšlet, proč a jak se ty věci staly a zda jim je možné do budoucna zabránit. Takže to od Tebe rozhodně jako "prudění" neberu.

Reaguj
Milý Dudy, mýlíš se.

Jakmile je jednou něco uloženého (to znamená, že klikneš na modré políčko "Přidat nový příspěvek"), už to nelze smazat. Do té doby můžeš dělat co chceš, ale pak už jako uživatel ne. Potom už do toho může vstoupit jen náš administrátor se speciálními právy.

Je to opatření, aby se nestávalo, jako teď :-( že někdo bude mazat své předchozí příspěvky a nebude potom jasné, kdo na koho a proč reagoval. 

Podle našich záznamů Ti nic administrátor nemazal. Buď tedy nastala technická chyba někde u nás, nebo jsi něco napsal, ono se mi to zobrazilo, ale Ty jsi to ještě neuložil, a proto to potom zmizelo. Prostě taková ta náhoda, kterou skoro nelze nasimulovat, že se ve stejném okamžiku potká několik operací najednou, které udělají nějakou nepravděpodobnou chybu.

Jestli to bylo z naší strany, to už nezjistíme, ale v každém případě se omlouvám.

Reaguj
Milý Dudy, mýlíš se.

Dobrý večer.

Můžete mi, prosím, sdělit, jakým způsobem mohu mazat své již zveřejněné příspěvky? Já jsem na ten mechanismus nepřišel. Nejsem štont v něm opravit ani překlepy, za keré se sydím, natož ho smazat.

Děkuji za info.

 • Autor Dudy
 • Datum a čas 10.12.2012 20:55
Reaguj
Milý Dudy, mýlíš se.

Taky koukám, že reaguju na něco, co už tam není. My to nemazali, mohl jste to udělat pouze Vy. Pokud si dobře vzpomínám, tak jste mi psal něco v tom smyslu, že buď lžu nebo jsem v komunismu neobyčejně trpěl.

Připadá mi trochu trapné se trumfovat, kdo a kdy byl na vycházce, koho pustili na čí pohřeb a jakou měl dovolenku. Mám osobně ještě o něco horší zážitky v tomto ohledu než Vy.

To ale nebylo podstatné. Hrozby a někdy i vykonané skutky ze strany komunistů byly ještě v 80. letech daleko horší, než nějaké vycházky z kasáren. I když uznávám, že v osmnácti letech, nebo v mém případě ve dvaadvaceti letech, se pobyt v kasínu podobá spíš kriminálu než ubytovně.

Reaguj
Milý Dudy, mýlíš se.

Tak Vám nevím, pane Turek.

Já si komoušů užisdostatek vč. ZVS. Nebyl jsem u PS, ale taky jsem byl kontaktován milými pány jak na vojně tak v civilu. Nějak jsem je ale poslal do prdele (ne doslova, takovej hrdina nejsem), no a pak se můžu divit, že jsem se po přísaze nedosal  z kasína 10 měsíců, ani na pohřeb vlastní babičky, kerá mě dílem vychovávala. 

No a tak je ze mě dneska jenom prudič, no.

 

P.S. Kde je můj příspěvek na kerý reagujete? Nebo jse jej smázli? Pokud ano, sděle mi prosím Vás důvod.

Děkuji.

 • Autor Dudy
 • Datum a čas 10.12.2012 19:02
Reaguj
Milý Dudy, mýlíš se.

Nelžu a ani jsem nebyl nijak výjimečný. Takhle to měli za komunismu mimo komunistů víceméně všichni.

Reaguj
Re: Re: ale no tak.........
Děkujeme za upozornění. Chybu jsme napravili.
Reaguj
Re: ale no tak.........
Trochu z jiného soudku. Proč používáte v této rubrice černý podklad a tuto barvu písmo? Pro mně je to docela nečitelné.
 • Autor Anonym
 • Datum a čas 22.2.2012 23:53
Reaguj
ale no tak.........
Kdyby to byl výdělek v solidní soukromé firmě, tak nic proti, ale prachy v ČEZ a dalších polostátních molochách ovládaných státem a politikou, je součást okrádání občanů. Proč je třeba energie u nás tak drahá.....
 • Autor JN
 • Datum a čas 22.2.2012 14:17
Reaguj
Autor příspěvku(J.Turek)mě opětovně přesvědčil o bulvárnosti a vůbec nechutnosti svého psaní pseudopolitických příspěvků. Navštěvuji tenhle web kvůli občasným zajímavostem, obvykle ovšem od jiných autorů.Pana Janstu neznám - jen z médií. Kariérní členství v KSČ odsuzuji,docela se mu ale daří s nymburským basketem. Zdenka Hrubého znám osobně,a považuji ho za slušného člověka. Jeho náměstkování pro nechutného Sobotku mě nenadchlo, ovšem nespojoval bych to s jeho schopnostmi atd. A výdělek v dozorčích radách mu nezáviďte:-)
 • Autor Martin
 • Datum a čas 18.2.2012 15:31
Reaguj
Celkem 31 příspěvků v diskuzi


Grossglockner Hochalpenstrasse

Grossglockner Hochalpenstrasse

Grossglocknerská vysokohorská silnice / Grossglockner Hochalpenstrasse vede napříč přes nejkrásnější rakouský národní park Hohe Tauern pod nejvyšší rakouskou horou Grossglockner.... celý článek

Tři lomy u Mnichovic tvoří novou lezeckou mini lokalitu

Mount Everest: nejvyšší hora světa (8850 m)

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Polská žula je v Krkonoších na prvním místě

Polská žula je v Krkonoších na prvním místě

Skalní lezení v Krkonoších, to je především polská žula. Český křemenec je jen doplňkem na horolezeckém menu.
Skály v údolí Vrchlice: plotny u Malešova

Skály v údolí Vrchlice: plotny u Malešova

AKTUALIZACE Okolí Kutné Hory je malý lezecký ráj. Přímo ve městě se leze v Yosemitu, což je pás pískovcových skal na Královské vycházce. Další rulové plotny i pískovcové stěny najdete v historickém centru (skály
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2024

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2024

PATRIA Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
ODKAZY pro horolezce

ODKAZY pro horolezce

AKTUALIZACE Kam na internet. Podívejte se na užitečné odkazy.
Česko-slovinský alpský spolek. Čemu slouží a komu patří?

Česko-slovinský alpský spolek. Čemu slouží a komu patří?

Aby Český horolezecký svaz obešel úředně-ekonomické problémy s pojištěním Uniqa a vstupem do struktur Slovinského horského spolku, založil Česko-slovinský alpský spolek.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Rodina a volný čas - veletrh Louny 17.-19.5. 17.5.
Závody ve šplhu Křivoklát 18.5.
Autobusový den Praha, Letná 18.5.
Svět knihy - veletrh Praha, Holešovice 23.-26.5. 23.5.
Lezecký maratón HZS Tomášovský výhľad 24.5.
Petrbokův memoriál Praha, Nad Hliníkem Historická cyklistika 25.5. 10:00
Frankenjura Kletterfestival Německo, Königstein 30.5.-2.6. Horolezectví 30.5.
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 31.5.
ITE - veletrh Hong Kong 13.-16.6. Cestovní ruch 13.6.
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 14.-15.6. 14.6.

Diskuse

kwtznvxt price, 18.5.2024 11:22, 151 příspěvků
svqnwwnp pharmacy, 18.5.2024 10:31, 9 příspěvků
aufjjdtx price, 18.5.2024 10:29, 9 příspěvků
rzipsthp pills, 18.5.2024 10:13, 151 příspěvků
dhrktnis drug, 18.5.2024 10:12, 22 příspěvků
hdvdzvfi purchase, 18.5.2024 9:50, 12 příspěvků
xqyzyzcu online, 18.5.2024 9:39, 151 příspěvků
alpggxpn pharmacy, 18.5.2024 9:31, 22 příspěvků
qdrmhadg tablets, 18.5.2024 9:22, 151 příspěvků
ruxgchlq prescription, 18.5.2024 9:19, 22 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 17.5.2024 12:22
Přepis hlasu na text Horydoly , 11.5.2024 14:54
How to battle gym anxiety... Horydoly , 2.5.2024 9:51
Čarodějnický běh Horydoly , 1.5.2024 23:09
SALZKAMMERGUT TROPHY Horydoly , 1.5.2024 23:06
Pink EXPO Horydoly , 26.4.2024 0:47
O novém poznání, kterému ... milan šupa, 25.4.2024 19:37
135 let turistického značení Horydoly , 20.4.2024 19:20