Zillertal aktuálně: fantastické podmínky pro jarní lyžování
Slunce už vystrkuje růžky a láká ven. Na sjezdovkách v Zillertalu si báječně užijete jaro a lyžování na sluníčku vás tu ohromí jedinečným panoramatem okolních třítisícovek.
Sněhově bílé štíty, zářivě modrá obloha a perfektně upravené sjezdovky: na jaře nenajdete dokonalejší lyžařskou dovolenou, než právě v tomto tyrolském údolí.
Lepší způsob, jak odstartovat jaro, nejspíš neexistuje. Ještě před východem slunce si na vzorně upravených sjezdovkách uděláte první obloučky a poté si pohovíte na terase zillertálských rustikálně stylových horských chat, na kterých ochutnáte úžasné kulinářské speciality.
Pro milovníky zimních sportů Zillertal nabízí 542 kilometrů bezchybně upravených sjezdovek, 180 vleků a 80 horských chat. K dispozici máte několik lyžařských areálů: Spieljoch-Hochfügen-Hochzillertal, Zillertal Arena Zell-Gerlos, Mountopolis (Ahorn a Penken) v Mayrhofen a středisko Ski- und Gletscherwelt Zillertal 3000 v Tuxu.
Lyžařské oblasti v Zillertalu mají díky své vysoké poloze záruku sněhu až do dubna a ledovec Hintertux je jedinou celoroční lyžařskou oblastí v Rakousku, kde můžete lyžovat a snowboardovat 365 dní v roce.
Jarní lyžování à la carte
Jaro je obdobím, kdy lačníme po slunci. Lyžaři zamíří na sjezdovky a požitkáři si v Zillertalských a Tuxských Alpách natankují plnou nádrž jarní energie. Při příjemných teplotách můžete uprostřed fantastického horského panoramatu relaxovat na lehátku, nechat se zahřívat sluníčkem, nebo se rozmazlovat regionálními delikatesami. Gurmány tady nadchnou úžasná místní jídla i gastronomické kreace s mezinárodním nádechem.
Rozmanitost, kterou neznáte
Jakmile se na jaře prodlouží dny, můžete si parádní lyžařské zážitky zkombinovat s golfem, nebo pohodovým jarním trekem.
Ranní ptáčata si v dubnu z ledovce Hintertux mohou odvézt unikátní zážitek: 6., 20. a 27. dubna je exkluzivně na programu tzv. Early Bird Skiing Tour s průvodci, kteří vás zavedou na nejkrásnější místa na ledovci a prozradí na něj různé zajímavosti.
V Gerlosu od 26. března do 2. dubna opět proběhne na horách i v údolí holandský týden. Dutchweek vás pobaví bohatým programem a známými umělci, kteří se postarají o nezapomenutelné zakončení zimní sezóny.
V Mountopolis (Ahorn a Penken v Mayrhofenu) můžete na jaře vyrazit na pohodový zimní trek, adrenalinově si zasáňkovat, nebo prostě jen vypnout a odpočívat ve wellnessu. To vše k perfektní lyžařské dovolené v tyrolském Zillertalu prostě patří.
Lyžařský lanový závod: opět po dvou letech!
Není možné, abyste si zimu v Zillertalu představili bez známého místního lyžařského závodu. Již téměř šedesát let se tady vždy tři lyžaři přivážou k sobě lanem a společně uhánějí po závodní dráze. Po dlouhých dvou letech nucených přestávek se sem tento tradiční závod vrací a proběhne v Hochfügenu na Velikonoční pondělí 18. dubna.
Příjezd do Zillertalu: Ze všech velkých evropských měst sem jezdí špičková vlaková spojení. Z Jenbachu můžete jet Zillertalbahnem nebo pohodlně kyvadlovou dopravou Four Seasons Shuttle do hotelu, zarezervovaného prázdninového apartmánu, nebo přímo do lyžařského areálu. Autem sjeďte sjezdem Zillertal z dálnice A12 Inntal a pokračujte po B169 až na místo.
Více informací a rezervace: www.zillertal.at, e-mail: info@zillertal.at, tel.: +43 5288 87187
Zobrazit místo Evropa - skiareály na větší mapě
Zillertal na Horydoly
OSOBNOST Peter Habeler: Ne cesta, ale vrchol je cíl a Peter Habeler: Skromná a nenápadná horolezecká ikona
TURISTIKA Pohyb v největším zážitkovém údolí světa
PŘÍRODA Přírodní park Zillertal je kousek ráje
HOROLEZECTVÍ Stille Wasser není nic hezkého pro pětkaře
HOROLEZECTVÍ Severní hrana Lärmstange s výhledem na lyžaře
HOROLEZECTVÍ Karin, Nelly a Honza lezou u Adidasu
FERÁTY Slegeis 131 Klettersteig
CYKLISTIKA Schlegeis, divoké údolí uprostřed Zillertalských Alp
CYKLISTIKA Sportovní zážitky v Zillertalu
CYKLISTIKA Tyrolské MTB safari na vlastní kůži
LYŽOVÁNÍ Tux: podzimní číslo jedna
LYŽOVÁNÍ Lyžování na Hintertuxu
LYŽOVÁNÍ Zillertal: fantastické jarní lyžování
DĚTI Horské hřiště Spieljioch v horském údolí Zillertal
U Krimmlu zabila lavina dva turisty na sněžnicích
Při slaňování z Reichenspitze se zabil český horolezec
Devět lyžařů zahynulo pod lavinami při skialpinismu a freeridingu
Diskuse
Diskuze k článku
České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026
Kolovna měla obrovské plány a skončila v konkursu
Nejčtenější články
Zamrzlé Malvíny - eldorádo pro bruslaře
Ze zákulisí: jaké to je pracovat v kasinu
Jak výběr brčka ovlivňuje vnímání nápoje a hodnocení podniku?
Velkolepá výstava Vltava slavná & splavná
Maledivy - tropické ostrovy v Indickém oceánu
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Vídeňský ledový sen - bruslení | Rakousko, Vídeň | 22.1.-8.3. | 22.1. | |
| FESPO - veletrh | Švýcarsko, Curych | 29.1.-1.2. | 29.1. | |
| Reisemesse - veletrh | Německo, Drážďany | 30.1.-1.2. | 30.1. | |
| Benátský karneval | Benátky, Itálie | 31.1.-17.2. | 31.1. | |
| Jizerská 50 - běžky | Bedřichov | 50 km klasicky | 1.2. | |
| Historické adventní kalendáře - výstava | Praha, Muzeum Karlova mostu | 25.11.-2.2. | 2.2. | |
| 3 póly - diashow | Police nad Metují, Pellyho domy | Přednáší Petr Horký | 3.2. | 19:00 |
| IMTM - veletrh | Izrael, Tel Aviv | 3.-4.2. Cestovní ruch | 3.2. | |
| Vírský cepín | Vír | Ledové lezení na rychlost | 4.2. | 17:00 |
| Kanada, Nepál, divadlo - přednášky | Praha, Národní Muzeum | Přednáší Stanislav Bernard, Miroslav Donutil, Lukáš Hanulák | 4.2. | 19:00 |
Diskuse
| článek | Kuba Turek, 31.1.2026 22:21, 2 příspěvky |
| článek | Pišišvor, 30.1.2026 21:20, 2 příspěvky |
| Inu | Honza, 29.1.2026 20:39, 1 příspěvek |
| Klaus a jeho pohůnci | Petr, 29.1.2026 11:01, 1 příspěvek |
| Lavinovy airbag | Michael Beranek, 28.1.2026 17:47, 53 příspěvků |
| Sjezdovka Gruber-Familie | Šlojíř, 28.1.2026 8:36, 1 příspěvek |
| ??? | Honza, 26.1.2026 19:25, 1 příspěvek |
| svatá prostoto | Kladivo, 26.1.2026 11:22, 1 příspěvek |
| Lavinovy batoh a svata tr... | Tom, 23.1.2026 15:24, 53 příspěvků |
| Lavinovy batoh a svata tr... | Kuba Turek, 23.1.2026 13:59, 53 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Kam za vínem v únoru? | Horydoly , 29.1.2026 21:11 |
| Jazz at Lincoln Center oz... | Horydoly , 29.1.2026 16:43 |
| FITUR Madrid | Horydoly , 27.1.2026 23:33 |
| Re: Po dlouhém pracovním ... | freide freide, 23.1.2026 15:57 |
| Po dlouhém pracovním dni ... | jonas williams, 23.1.2026 15:56 |
| Slušný ředitel Lesů ČR Ša... | Pivoň Pivoň, 14.1.2026 12:30 |
| Re: Důvěra ve odborníka | jonas williams, 12.1.2026 21:57 |
| Důvěra ve odborníka | freide freide, 12.1.2026 21:55 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH