TEST Lyžařská a snowboardová helma Crivit Kalle

TEST Lyžařská a snowboardová helma Crivit Kalle
Mates kličkuje v lese pod Monte Vigo, Marilleva.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Helma Crivit Kalle za 599 Kč ze supermarketu Lidl nám dělá dobrou službu už několik let. Pátou sezonu lyžujeme ve starším modelu a druhou sezonu v novějším. Až na drobnosti se nijak neliší od letošní verze.

Helma Crivit Kalle se prodává v supermarketech, nebo na supermarketovém eshopu, je velmi levná, a při tom její kvalita odpovídá nižší střední třídě. Dostačuje tedy pro jakékoliv rekreační lyžování. 

Co o lyžařské a snowboardové helmě Crivit Kalle píše Lidl ve svých letácích a jaké zkušenosti s nimi máme my?

Extrémně lehká a bezpečná konstrukce

Bezpečná tato helma bude, protože má osvědčení TÜV - ostatně jiné helmy se prodávat na evropském trhu ani nesmějí. S váhou to ovšem není pravda. Existují daleko lehčí přilby. Těžší jsou snad jen závodní integrální přilby.

Provedení skořepiny zajišťuje odolnost a zároveň schopnost pohlcení nárazů

Plast na povrchu přilby je velmi houževnatý. Odolává nejen nárazům při pádu lyžaře, ale také během přepravy. Vzhledem k tomu, že obě testované helmy používají především dvacetiletí mladíci, kteří na své sportovní vybavení věci nejsou zrovna něžní, je to důležité.

Efektivní ventilační systém - 10 otvorů na odvětrávání, z toho 2 regulovatelné

Odvětrávání je průměrné. V chladném počasí není nutné nosit pod helmu čepici, na jarním slunci se hlava potí jako pod jakoukoliv jinou lyžařskou přilbou.

Vnější skořepina z pevného ABS

Na plastu není viditelné žádné větší poškození, ačkoliv lyžaři občas padnou na tvrdou zem dost natvrdo, často se odřou v lese a už absolvovali i srážky s jinými lyžaři i snowboardisty.

Vyjímatelné vnitřní polstrování - lze prát

Polstrování je nejslabším místem přilby. U jednoho modelu jsme ho nešetrným zacházením při seřizování helmy roztrhli. Byla to sice naše chyba, ale přesto říkáme, že je polstrování poněkud neprakticky složité.

Široký, polstrovaný pásek pod bradu

Upínací pásek pod bradou je stejně dobrý, jako u jakékoliv jiné lyžařské helmy.

Vícestupňový bezpečnostní uzávěr pro snadné zapínání a rozepínání

Normální přezka jako u každé druhé helmy, nejen lyžařské, ale i cyklistické nebo horolezecké či vodácké.

Ergonomické a odnímatelné polstrování uší

Neodepínáme ho, protože přilby nám slouží také jako čepice a nechceme, aby nám foukalo do uší.

Integrovaná kapsa na sluchátka

Jezdit s hudbou do sluchátek je zvěrstvo. Jeden testovací jezdec to tak několik let dělal, než mu došlo, v kolika kolizních situacích se kvůli tomu ocitá.

Jednoduché nastavení velikosti

Normální postup. Každá helma to má velmi podobně.

Praktický klip pro stabilní uchycení brýlí

Každá helma má téměř skoro stejný úchyt.

Přezkoušená podle DIN EN 1077/třída B

Všechny v Evropě prodávané lyžařské a snowboardové helmy splňují tuto normu. Jinak by se nedostaly do obchodů.

Jakou barvu přilby koupit?

Helma Crivit Kalle se prodává ve třech barvách (bílá, černá, fialová) a ve dvou velikostech (S/M - obvod hlavy 56-59 cm, a L/XL - obvod hlavy 59-62 cm). V minulých sezonách byla k dostání ještě tmavě modrá helma, snad se tedy do nabídky zase vrátí.

Jakou barvu vybrat? Pokud lyžujete spíš na jaře za teplých slunečných dní, je nejlepší bílá přilba, protože odráží paprsky a není v ní takové teplo. Naopak každý sluneční paprsek, který zachytí černá helma, oceníte v zimě, pod mrakem a vysoko v Alpách. Fialová barva je v tomto ohledu univerzální.

Pro děti platí, že je pro ně dobrá jakákoliv helma, kterou budou rády nosit. Pak ji nebudou zapomínat jakoby omylem v šatně, nebudou se vztekat při jejím nasazování, nebudou utíkat ze sjezdovky dříve, než by bylo záhodno. V tom jim Lidl se svými jednobarevnými přilbami vychází vstříc, neboť na ně lze nalepit jakoukoliv samolepku dle libosti holčičky nebo chlapečka.

V obchodě nezapomeňte vyzkoušet, zda se do přilby vejdou vaše lyžařské brýle. Zatím se nám nestalo, že bychom na obličej a zároveň pod malý štítek helmy nad očima nedostali sluneční či lyžařské brýle jakékoliv značky, ale náhoda dokáže být velmi nepříjemná. 

Jak jsme testovali

V první testované helmě lyžuje mladík od svých 18 let na upravených sjezdovkách, jezdí freeride v neupraveném terénu, občas ji vezme na bruslení po přírodním ledu a na skialpinistickou túru - na to ovšem běžně využívá horolezeckou přilbu Petzl Elios

Druhou novější přilbu Crivit Kalle začal používat mladý muž ve 22 letech. Nasazuje si ji pro sjezdovkové a terénní lyžování na krátkých lyžích bez lyžařských holí.

Horydoly.cz Crivit / Lidl (redakční testy)

Sportovní brýle Crivit Sports Glasses

Lyžařská a snowboardová helma Crivit Kalle 

Nátělník Bike z Lidlu

Funkční triko (Crivit) Lidl na kolo

Softshellová bunda z Lidlu

Spacák z Lidlu

Cyklistická bunda Crivit Sport Bike

Cyklistická helma Crivit z Lidlu

Cyklistické rukavičky Crivit Gear

Cyklistické prstové rukavice Crivit

Cyklistické prstové rukavice zimní Crivit Gel

Cyklistický dres Crivit Jersey

Cyklistické ponožky Crivit

Cyklistické oblečení z Lidlu

Lidl: Dobré sportovní oblečení

Lidl myslí na cyklisty a Crivit

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Spíš jde o komfort

Normy splňuje, u druhých půjde spíš o konfort jako na cyklopřileb, kde ten polystyrén nemůže mít zázračně jiné vlastnosti u 3x drahých a důležitější je tvar aby sedla. Stejně záleží ve finále nemít nehoráznou smůlu. Schumacher asi přilbu z Lidlu neměl a jak dopadnul.

Reaguj
Proč?

Prostě nevěřím, že co se prodává v supermarketu je tak dobré jako z lyžařské prodejny kde ví co je dobré.

Reaguj
Proč?

Zdravím Piskoři, proč byste takovou helmu nedoporučoval? Bezpečnostní testy mají přece helmy úplně stejné - ať jsou ze supermarketu nebo lyžařské speciálky. 

Reaguj
Ne

Supermarketovou helmu bych nikomu nedoporučoval - zdraví máme jenom jedno.

Reaguj
Celkem 4 příspěvky v diskuzi


Tři králové nebo tři mudrci

Tři králové nebo tři mudrci

6. ledna roku 1 našeho letopočtu dorazila do Betlému záhadná parta. Říká se jí Tři králové, spíše to ovšem byli kazatelé, nebo mágové, případně mudrci či dokonce učení muži. Nejspíš to... celý článek

Historické železnice a nostalgické vlaky

Praha otevřela Václavské kluziště

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2025

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2025

JESKYNĚ Zprávy pro turisty z moravské metropole, Brněnska a Moravského krasu. Novinky a aktuality z Brna.
Bruslení v Jammertalu na kluzišti pod Nuselským mostem

Bruslení v Jammertalu na kluzišti pod Nuselským mostem

Sportovně-rekreační areál Jammertal vyrostl v údolí Botiče v parku Folimanka pod Nuselským mostem. Na místě letního skateparku je v zimě kluziště pro veřejnost.
Echt vánoční trhy v Německu

Echt vánoční trhy v Německu

Nejlepší vánoční trhy jsou v Německu! Mohlo by se zdát, že v globálním světě je všechno dostupné všude. Pořád ale platí, že za tím nejlepším, pravým a původním si musíte dojet: za reggae
Regionální velká výměna zkušeností se koná poprvé v Praze

Regionální velká výměna zkušeností se koná poprvé v Praze

Vzdělávací a komunitní akce Regionální velká výměna zkušeností je zaměřená na pracovníky s dětmi a mládeží, dobrovolníky i profesionály a také začínající nadšence z praxe. Krajské akce se odvozují z tradiční Celostátní velké výměny zkušeností a v lednu konečně dojde i na
Praha: kluziště v Heroldových sadech letos poprvé

Praha: kluziště v Heroldových sadech letos poprvé

Obyvatelé Prahy letos mohou poprvé aktivně trávit volný čas v srdci Vršovic. Praha 10 otvírá veřejné kluziště v Heroldových sadech. Ledová plocha o rozměrech 20x22 metrů je otevřena od 17. prosince do 1.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vakantie - veletrh Nizozemsko, Utrecht 8.-11.1. 8.1.
Regionální velká výměna zkušeností Praha, Prosek 9.-11.1. 9.1.
Regionální velká výměna zkušeností Praha, Prosek 9.-11.1. Vedoucí dětských oddílů 9.1.
Vánoce ve skanzenu Hlinsko 10.12.-10.1. 10.1.
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 11.-13.1. Horské technologie 11.1.
Winter-Update 2026 Vídeň, Andaz Hotel am Belvedere Livestream 13.1. 19:00
Ferienmesse - veletrh Rakousko, Vídeň 15.-18.1. 15.1.
Matka - veletrh Finsko, Helsinky 16.-18.1. Cestovní ruch 16.1.
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 17.-25.1. 17.1.
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 17.-25.1. 17.1.

Diskuse

аутсорсинг ульяновск http... Robertmig, 10.1.2026 4:15, 1 příspěvek
Inu Honza, 9.1.2026 19:54, 1 příspěvek
Ochlazení trhu Šlojíř, 9.1.2026 15:25, 1 příspěvek
Zahraniční casina pro čes... Vladimir Bartol, 8.1.2026 15:08, 1 příspěvek
průvodce Nobody, 7.1.2026 2:56, 2 příspěvky
Inu Honza, 6.1.2026 14:52, 6 příspěvků
Chyba Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 5.1.2026 17:51, 3 příspěvky
Chyba Petr, 5.1.2026 16:25, 3 příspěvky
Steiner.Meer Nobody, 2.1.2026 10:44, 3 příspěvky
YouTube Horydoly Horydoly, 29.12.2025 11:13, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Proč většina lidí nepozná... milan šupa, 9.1.2026 19:49
Sexuální trendy roku 2026 Horydoly , 6.1.2026 11:06
Loď i loď Horydoly , 2.1.2026 13:40
Advent v Livignu Horydoly , 30.12.2025 13:00
Poutní místo Neratov roze... Horydoly , 19.12.2025 1:43
S.Pellegrino oznamuje dlo... Horydoly , 15.12.2025 20:21
Jižní Čechy nabízí origin... Horydoly , 15.12.2025 12:49
Třeboňská nocturna Horydoly Open, 10.12.2025 11:14